• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj těhulky :slight_smile:

toho obvoďáka taky nechápu proč jsme musely absolvovat, na mě se doktorka podívala, zeptala se mě jak mi je, já řekla, že dobře, prdla mi razítko do těhu průkazky a šla jsem :grinning: navíc ještě do špatné kolonky - do kolonky pro dětskou lékařku :grinning:

Jo a nevím, jestli jste to tady už řešily, ale zavčasu se shánějte po dětské lékařce pro vaše mimi, už při odchodu z porodnice musíte nahlásit u kterého lékaře bude vaše dítko nahlášené. A vzhledem k tomu, že se teď rodí jako na běžícím páse, tak je třeba se domluvit s nějakým doktorem předem, aby vám dítko vzal. Já jsem si Dr. obvolávala asi měsíc před TP.
24. dub 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dukie: Já nejsem z Brna, tak určitě se nahlásím u nás, protože zase tam nebudu chodit tak často a když už mi bude hodně blbě, tak bych asi přes celý Brno k práci nedojela. U nás jsou tři chlapi, tak k někomu se nahlásím, ale žádná sláva to není... Např. jeden vůbec nedodržuje pracovní dobu, kdy tam má být a prostě ti dá razítko na všechno, ale myslím, že pak když je něco vážnýho, tak to bych se k němu bála jít.... No uvidíme... Stejně někam tu kartu musím dát.....
Zubařky se taky strašně bojím, byla jsem tam v prosinci, tak bych taky měla zajít... Ale mám strach, že se jí tam po.... Protože ikdyž mi je teď dobře, tak čištění zubů dělám v takové rychlosti, protože se mi obrací žaludek....
Ivce: Tím, že nejsem z Brna, tak s dětskou doktorkou nebude problém a ta moje byla fakt super!!!
24. dub 2008 v 09:03  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Jak se daří????
Musím dočíst co a jak.... :sweat_smile:
24. dub 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Duke, já u obvoďáka byla, dal razítko na Tetanus do průkajdy a šla jsem... :sunglasses:
Na plícní chodí jen astmatici a ti co mají problém.
U zubaře jsem byla, v pohodě :wink: , snažil se aby mě to nebolelo :wink:

Lici, tak ta taška zase nic :grinning: ...no ono to neuteče, že? :grinning:

ivce jj, o tom pediatrovi vím. Jen te´d musím nějakého najít. Zeptám se u své dr. chtěla bych v místě bydliště. na to je prej nej se potkat s někým na pískovišti a optat se :wink:
24. dub 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, preju krasne rano. Teprve ted lezu z postele. Ve 4hodiny jsem se probudila a bylo mi priserne zle od zaludku. Teprve v 7to preslo, musela jsem to dospat. Drzte mi vsechny palecky co mate. Dneska mam zkousku.
24. dub 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
masi, držíme :wink:
24. dub 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky nejsem přímo z Brna, u nás ve městě jsou 2 dětské lékařky, ale nakonec jezdím do vedlejšího města. Poptala jsem se jaké jsou svých kamarádek s dětma a doporučily mi právě tu vzdálenější. Ale je to jen 4 km od nás, takže není problém malou naložit do auta a zajet si tam. Je opravdu moc fajn. Akorát, že jak je oblíbená, tak má plno pacientů a nové už moc brát nechce.
24. dub 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
myisisko držíme :slight_smile:
24. dub 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny :slight_smile:
Mysi taky držím palce :wink:

Holky,tak mě teď bývalo dost špatně.Ale nejspíš jsem byla přetažená,tak jsem teď trochu odpočívala a je to lepší.Dnes jsem si dle vašeho doporučení koupila rennie a je to fakt zázrak,můj žaludek je zase OK,tak jsem šťastná :dizzy_face: . O víkendu jedeme na chatu na rodinou oslavu a říkala jsem si jak to tam přežiju,ale beru rennie a snad bude vše OK.
24. dub 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky.
udělala jsem pokrok ... mám n hromádce kalhotky a ponožky :grinning: ... možná se dnes dostanu i dále.

Jiank moje gynekoložka mi říkala, že nemusím na plicní, tak tam jsem nebyla. U zubáka jsem trávila celé těhu, takže to razítko mám a obvoďačka mi nic nedělala, jen změřila tlak .... to jsem ještě ani nemusela platit 30,-kč :grinning:

Jinak poslední 2 dny se mi spí s pěknejma bolestma. Nechápu, že Michálek bude u mě ještě měsíc. Je už tak strašně těškej, když se otáčím, že to bolí jak kdybych měla obražené břicho ... no a to vstávání .... to bych mohla poslat do natočto.

Včera jsem si něčím zasrala kompl, tak dneska přijede brácha ( je správce sítí) a musí mě ho dát do kupi. To abych odeslala tento odkaz mi trvá asi půl hodiny .... hrůza .... doufám, že se rozjede.
24. dub 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsém astmat. a taky jsem na plicní nemusela.

Jinak už dr. pro malího mám. Byla jsem tam před měsícem. Mám ji teda 15km, ale je to primářka. Tak doufám už proto, že jsem vybrala dobře. Je pravda, že má málo ordynačních hodin, ale kdyby náhodou, tak pojedu o 5km dál a tam děla na špitále. U nás totiž v okolí jsou dr. jen dvě ... a to staré a senylní ... takže radši malího odvezu dál. Já jsem mobilní, manža taky ... takže není problém, aby jsme ho odvez. k dr. dál.
24. dub 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky já tohle teď řeším u sebe. Už jsem si našla gynekologa. Teď mě čeká zubař, praktickej, alegolog, ORL, očař a kožař. Tyhle všechny doktory více či méně často potřebuji a docela se mi nechce kvůli každé z těch věcí jezdit do Břeclavi když teď budu bydlet až u Tišnova. Praktika mi doporučila tchýně, ale se zubařem to bude prů.... Dobří už neberou a ti co berou zase mnohdy stojí za prd.(vlastní zkušenost) Jak budu hledat ty další doktory ještě nevím. Asi se pozeptám těch současných, ať mi doporučí nějakého kolegu v Brně. Snad poradí dobře. Dětského pohledám později,ještě pořád mám pocit, že je čas.
24. dub 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa: na dětskýho máš ještě určo čas ...... stačí měsíc, nanejvejš dva před porodem. Dřív o to ani nestojej. :sweat_smile:
24. dub 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek:
Já jsem si včera taky udělala hromádku věcí do porodky, dnes ještě něco dokoupím a asi to nabalím. Včera jsem byla na kontrole a celkem ně vyděsil....., prý jsem u něho skončila a další kontrola bude po šestinedělí.
Teď se mám za 3 týdny objednat do Bohunic do porodnice a dochodit to sem.
A taky mi řekl, že rozhodně nebudu přenášet, takže za pár týdnů už budeme 2......
Celkem mě včera zachvátil strach z porodu, ale to je asi normální..... :wink:
25. dub 2008 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý ránko holky!!! Na ty, co to mají už za pár moc myslím a snad porod bude OK!!!
Aureliaa: Na toho zubaře jestli chceš se zeptám manžela... Dlouho k zubařovi nechodil a začal v loni na podzim a to tam pak chodil každej týden..... Našel si v Brně nějakou stomatologickou kliniku, kde přijímali pacienty a je tam spokojenej.
25. dub 2008 v 08:11  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hurá pátek :slight_smile:

Chtěla jsem ze zeptat pokročilejších těhulek, kdy začaly cítit pohyby? Já už občas cítím něco zvláštního, co jsem dřív necítila, ale pořád nevím, jetsli to může být ono..takové zašimrání, tlak..asi si budu muset ještě počkat, až si budu opravdu jistá, že to opravdu pohyby..
Taky už se mi pěkne zakulacuje bříško a je na omak pevnější, už to není jen ten vyvalenej špek, jak kdybych se přejedla :grinning:

12. května jdeme na ultrazvuk, já se tak těšíím, snad se dozvíme pohlaví :wink:
25. dub 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Pezi: Jsme skoro ve stejným týdnu... Taky máme někdy pocit, že cítím něco zvláštního, ale nevím, jestli si to nenamlouvám.... Já jdu na ten ultrazvuk 20. května, tak se taky moc těším, že budeme vědět, jestli typ doktorky byl správnej a hlavně doufám, že miminko bude v pořádku :slight_smile:!!!
25. dub 2008 v 09:06  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já je cítila poprvé v 18 tt
25. dub 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti, já si taky říkám, jetsli si to někdy nevsugerovávám a necítím proto, že to cítit chci :grinning:
A jaký máte tip od doktorky? Já byla na ultrazvuku naposledy při NT ve 12.týdnu, ale doktorka ani netipovala, takže uvidíme..Tušení žádný nemám :slight_smile:
25. dub 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romir, takže by to bylo už ono? :slight_smile: Bylas sis hned jistá, že to je mimčo?
25. dub 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
pez, právě že jsem si moc jistá nebyla, ale teď to vím, že to bylo ono :slight_smile:
Neboj, ještě si toho užiješ, já jsem dnes od 2.20 už nespala, jak malej řádil, každou chvilku mi někde něco vylezlo
25. dub 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je mi jasný, že si toho ještě užiju, a pak budu ráda, když někdy kopat nebude :slight_smile:
Ale už jsme s manželem natěšení, až budeme o mimču takhle vědět :slight_smile:
25. dub 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi - mrně jsem cítila já od 16tt manžel rukou o týden později.... Já myslím že to bude ono.. :wink:
(u nás prý způsobeno tím že nemám moc tuku a placenta je hlavně v zadní části a nahoře.... )
Po pravdě občas by toho mohlo nechat....docela mě to v noci budí :unamused:
25. dub 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to věřím, manžel taky číhal :slight_smile: ale on to cítil až později, ted už ani nemusí šahat, jen pozoruje jak se vlní :slight_smile:
25. dub 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj měl náhodou zrovna štěstí...a pak se načekal na druhý kopnutí skoro 14 dní... než ho chytil... :grinning:
25. dub 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata. :dizzy_face:

Tak jsem včera byla u té své praktické lékařky, změřila mi tlak, koukla, jestli nemám oteklé nožky, prohmatala horní část bříška, koukla do krku, poslechla plíce... a do průkazky zapsala vážnější choroby dosavadní (např. inf. momonukleosa ve 14 letech atp.), že mám alergii na pyl atp. Prostě takový malý výpis z karty... No a bylo to.:slight_smile:

Co se týče těch pohybů, o kterých tu píšete, tak já je cítili od 18. tt. Manžel až teď, ve 21. tt. Prvními pohyby jsem si také nebyla jistá. Z toho, jak se to popisuje, mi nejblíž připadalo přirovnání "mrsknutí rybího ocasu". :grinning: Tedy nějaké malé rybky :grinning: , bylo to jen takové jemné... párkrát za sebou a nic. A za další dva dny zas. To už jsem začínala mít jistotu, že je to ono. :dizzy_face: No a dnes si mimísek dělá v břísku kotrmelce několikrát za den, nejčastěji v práci před polednem. :slight_smile: Jako třeba teď. :dizzy_face:
25. dub 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!!
Já cítila pohyby 19+2tt. Poctivě jsem si je poznačila a prý když se k tomuto datu připočítá 20tt tak Vám vyjde TP. Takže mě vychází na 9.6. O týden dříve
25. dub 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee, tak to by mi vycházel konec června
25. dub 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
romi :grinning: :grinning: :grinning: Tak to máš divocha. Ten náš klučík byl trochu línej :grinning:
25. dub 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
První pohyby by se měly pak hlásit doktorce že? Tak to si je poznamenám, až to bude takové výraznější a jistější, přece jen to co občas cítím je takové slabounké a fakt nevím, jetsli to je ono :slight_smile:
25. dub 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek