• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Tak na tom veletrhu posbírejte internetový adresy ať z toho taky něco mám :wink:
určitě mě budou zajímat sedačky do auta a hračky. :slight_smile:
6. bře 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka, to víš, že ano, to mám na veletrzích ráda. Vezmu popagační tašky a vizitky a odcházím jak obloženej chlebíček :slight_smile:
6. bře 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky na veletrh se taky chystám :wink: Takže se na nás Lanko můžeš spolehnout :slight_smile:
6. bře 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme právě vrátili domů ze Slavkova, kde jsme byli na véči Na Hradbách? Znáte to tam? Lanko, ty určitě, že...? :wink:
6. bře 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina super a gratuluji!!! JJ, na NT určitě běž i s manžou :wink:
Taky se hlásím ke sbírání adres a letáčků na BVV :wink:

Krásný večer a dobrou noc :wink:
6. bře 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, vy teda jedete :sweat_smile: já to tak často nestíhám a než to pak přečtu, tak si nepamatuju jména :fearful:

DZEJ - na Lesné učím na základce :slight_smile: vzhledem k tomu, že jsou tam jen 2 školy, zkus hádat :sunglasses:

K tomu vyšetření na Veveří - jsem tam objednaná na UTZ ve 12tt a chci si ještě zavolat, že bych si ráda zapatila i to šíjové projasnění a odběryí - jen na stránkách píší, že tohle vyš. dělají ve středu a já jsem objednaná na čtvrtek. Tak jsem zvědavá. Jo a na tohle vyšetření má nějaký certifikát jen několik desítek doktorů v ČR, Vlašín je mezi nimi. Seznam je tady www.fetalmedicine.com/czechsono.php

A k porodnici - já rodila první dceru před sedmi lety na Obilňáku - porodní je vynikající - každá mamina je celou dobu na jednou pokoji, sama, k dispozici má sprchu i záchod, PA jsou příjemné. Poporodní je horší co se týká vybavení, a je pravda že je tam několik pokojů pro víc maminek, ale na druhou stranu, já bych sama být nechtěla - zvlášť když jsem měla první dítko, bylo mi zle /po porodu mi hrozně klesl tlak a byla jsem chudokrevná, bohužel na to přišli až za několik dní/ - byla jsem vyjukaná a popovídání si s jinou maminkou mi pomohlo.
No a jinak záleží, jaké máte štěstí na personál...ale to všude.

Jinak na začátku jsem si četla vaše názory na Vyškov a přidávám se - NIKDY - jak jsem už psala pocházím z Bučovic a doteď se ke mně dostávají dost hrůzostrašné historky.
6. bře 2008 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon2 jj, já pocházím z Vyškova a NIKDY!!!
Jinak k tomu NT...myslím, že jsi objednaná právě na něj - jedná se o vyš. krve-odběr+ultrazvuk-šíjové projasnění a nosní kůstka. Vyš. je nadstandartní a platí se!!!
Ve 12tt se na Veveří dělá tohle. A jinak ...já tam byla v listopadu a bylo nás tam moc..takže je klidně možné, že tě dali i na jiný den než na středu :wink: Moje známá tam byla v pátek :wink:

Moc držím pěstičky!!!!
6. bře 2008 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nejsem sice z brna, ale hledala jsem vhodné téma a to vaše mi přišlo nejlepší - doufám, že se brzy přeunu ze snažilek do těhulek a chci se vás zeptat - kdy Vás začaly bolet prsa? Mě minulý měsíc nebolely vůbec a teď jse v 7 dnu DPO z 15 (cca okolo uhnízdění zárodku) a už od včera je cítím... Zdá se mi to ale ještě brzo, asi je to jen souhra náhod, nebo zbožné přání, co?
7. bře 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,

takže prsa mě začala bolat jako první už ve 3 týdnu těhotenství a bolelo to jako čert. Taky jsem byla překvapená, že tak brzo, ale přece :wink:
7. bře 2008 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, já bych ale byla teprve ve 2.... Ono je to někdy spíš jen zbožné přání, nechám se překvapit, stejně nic neurychlím nebo nevymyslím. Nechci to říkat doma, aby neměl manžel zbytečné naděje - moc se těší....
7. bře 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nevím jesti si mně ještě pamatujete, psala jsem sem minulý týden. Bohužel se u mně opět oběvil hematom a to o dost větší než ten předchozí. Mám nařízený klid na lůžku, takže ležím , ale nedalo mi to nenakouknout.
Na veletrh se moc těším, snad do té doby bude všechno v pořádku, moc doufám že kvůli tomu zmetku hematomu o miminko nepříjdu.
Ten NT screening mi děl můj pan doktor u sebe v ordinaci a platila jsem 1450 Ke, skládá se z mněření a odběru krve, míry a ty výsledky plus váš věk pak zadává do počítačového programu a ten vyhodnotí míru rizika poškození plodu. Tohle vyšetření má záchyt 90% vývojových vad, právě narozdíl od tripple testů které vychází často falešně positivní. Pro mně představa že bych mněla ještě ohrožovat miminko odběrem plodové vody , tak to jsem jasně volila trippletesty. Ale je pravda že je mi už 34 let a jsem těhotná po 3 přenosu embrijí. Ty pokusy nás už stály 55 000 Kč takže těch 1450Kč už pro mně opravdu byla zanedbatelná částka. Myslím , že pokud jste mladší a počaly normálně tak se vážně nemůsíte bát a vyhazovat penízky
7. bře 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se do prenatalu dneska taky objednala. NT vyšetření sice dělá moje doktorka přímo v ordinaci zdarma, ale biochemický screening (rozbor krve) nedělá. Takže je to takový neúplný. A proto jsem se objednala na ten kombinovaný test (jsem asi strašpytel :slight_smile:
Renam k jakému doktorovi chodíš, že ti dělal přímo i rozbor krve?
7. bře 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chodím na Orlí k MUDr Jančovi, on má naprosto super vybavení, dokonce i kardiotokgraf, je moc super
7. bře 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je odkaz, ona je to taková menší klinika
http://www.gynekolog.cz/dvorak/gynekologie/index.html
7. bře 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Marci, kdy na ten NT jdeš?
Jinak je pravda, že na stránkách píšou, že odběry provádí ve středu, ale mě objednali na pátek, ptala jsem se, jetsli mi udou dělat zároveň utz i odběry a prý ano. Asi mají opravdu plno.
Renam, držím palečky, ať všechno dobře dopadne, odpočívej. Vy už taky víte tak brzy pohlaví?
Ještě k tomu NT, já jsem sice mladá (25 let) a počali jsme přirozeně, ale pro klid duše tam jdu, přece jen mám strach z těch blbých tripple testů a z toho, jak i mladé holky zbytečně honí na odběr plodovky
7. bře 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo -hradby znám marci.... :wink:
Budu ráda že z toho veletrhu taky něco budu mít - protože mám jistý že já se tam nepodívám :unamused:
Ale co vynahradím si to jindy.
Renam - já chodím ke Kotrbovi - je veden pod klinikou Janče - jen má odloučené pracoviště ale jinak je to u něj dost podobné. U Janče jsme byly jen na spermiogramu a na můj vkus je tam moc provoz u Kotrby je to takové domáčtější - klidnější.
Renam - tak to gratuluji k úspěchu. Po pravdě - kam jsi chodila na IVF? My asi měli smutnější osud a zmizelo nám tahkle cca 200.000,- a skutek utek. Nakonec se navzdory všem prognózám a diagnostikované sekundární neplodnosti podařilo přirozeně.
Mám už po 4-řech potratech a na obou stranách máme genetickou vadu. Takže to taky nevypadalo moc růžově.
Já nechtěla ani na NT s tím že po tom všem bych je asi pryč dát nedokázala, ale Dr. to vzal oklikou přes manžela takže jsem na NT nakonec byla s výsledkem projasnění 1.1mm což je naprosto v poho. Pak taky přepočítal nohy, ruky, prsty, koukal jestli je srdce kde má být........ No prostě to vypadá že vše v poho. :wink:
Jediný rozdíl je ta cena - my platili 350 (ale pravda bylo to bez krve.... )
7. bře 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak mně to nedalo, jak se pořád bavíme o tom NT screeningu, tak jsem se objednala na 2.dubna. To budu 12-13.týden, tak a ted jen čekat.

hlavně že se na ty naš odběry může jíst nebo kdybych musela být nalačno, tak všechny poblinkám :slight_smile:
7. bře 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj - taky to příjde - na triply se na lačno chodí. :grinning:
7. bře 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, ty toho máš teda za sebou..to si ani nedokážu představit tohle zvládnout, klobouk dolů.
To je paráda, že se nakonec zadařilo přirozeně, moc ti přeju, ať je vše v pohodě a za pár měsíců se ti narodí zdravý miminko :dizzy_face:
7. bře 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ježiši fuj, tak to tam nejdu :slight_smile:

já totiž u braní krve omdlívám, takže, když jsem byla na krvi naposledy, tak se mi setřička smála, jak ten porod teda zvládnu. Tak jsem jí řekla, že doufám, že to vezme někdo za mě :wink:
7. bře 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě říkala sestřička při prvních odběrech, že jako těhotná nemusím chodit na lačno, tak to jsem ocenila, při prázdným žaludku je mi fakt blbě. Tak doufám, že odběr na ty tripply když tak bude brzo ráno, jinak nevím nevím :slight_smile:
7. bře 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Však v to doufáme všechny nezávisle na minulosti - prostě koukat se musí dopředu :wink:
Betina - to je dobrý nápad - teď ještě najít někoho ochotného kdo to za tebe vezme :grinning: Já se nehlásím.... Mě bude moje stačit.... :grinning: Mimochodem - triply má člověk právo odmítnout. Jsou to testy a je na tvém rozhodnutí jestli je podstoupíš nebo ne. Nikdo tě nemůže nutit.
Co tě ale nutit budou jsou odběry krve pro zjištění krevní skupiny Rh faktoru, a různých nemocí (HIV....)
7. bře 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě oznámily že bezdebatně tam budu v sedm ráno..... (máme to celkem daleko takže vstávání někdy v šest to jistí - a to pojedu autem a bez snídaně takže doma žádná zdržovačka... :slight_smile: )
7. bře 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se nejvíc líbilo předoperační vyšetření na které mě pozvaly po poledni (už je to nějaký pátek) na obilňák a pak mi hlásí že mám zvýšenou hladinu cukru - jestli jsem předtím náhodou něco nejedla - tak jsem se smála že co chtějí ve tři odpoledne.....
7. bře 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka: tak to je velice vtipné, jsem myslela, že jako těhotná začínáš jíst až odpoledne :slight_smile: no to je teda logika. Ale s tím se ted asi setkáme víckrát, ach jo
7. bře 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - kdepak - jako těhu jím od chvíle kdy se vzbudím. Maža se tomu strašně řechtá a říká že už chápe proč chlap přibírá když je ženská v jiném stavu.
Sním 2-3 lžičky a jsem plná. A za hodinu mám hlad znova a zas mi stačí 2-3 lžičky. (asi se to v tom břichu nemá kam směstnat) Na ty týdny co mám totiž není vůbec nic vidět - jen místo té propadliny co jsem měla je břicho ploché ....takže se do dneška vejdu pohodlně do všech svých věcí... Jediné co zlobí jsou podprsenky.. :grinning:
7. bře 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to máš fajn, já vypadám, jak kdybych měla pořádný větry :slight_smile:

jinak předtím jsem měla podvýživu, tak jsem doted nabrala 5,5 kg, tak jsem moc ráda. S tou podprsenkou s mýma 1 zatím nemám problém :slight_smile:

Snad tajy povyrostou. Ráno musím mít vedel postele piškoty, jinak bych ani z postele nevylezla. Ale co jsem tak četla, mají to tak skoro všechny
7. bře 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zaplať pán Bůh tohle se mi vyhlo.
No já mám podvíživu do dneška a i přesto že jsem nezvracela, tak jsem si na začátku něco málo ještě zhubla, to jsem zase nabrala zpátky, takže při poslední kontrole minulý týden jsem byla skoro na své původní váze.. :wink:
Povyrostou, povyrostou - bez obav....
7. bře 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, teda ty jsi bojovník. Klobouk dolů. Nevím jestli bych zvládla tolik pokusů . U nás se právě jednalo také o sekundární sterilitu. Manželův spermiogram je jen 0,5mil / ml takže prý absolutně bez šance. První pokus a pak jeden KET jsem podstoupila v Unice a od tam prchla na Obilňák. No a tam se podařilo :slight_smile: Genetiku máme vyšetřenou a u obou je v pořádku, ale přeci jen kvůli tomu ICSI jsem se bála. Navíc se nám nejprve ujaly mimča 2 ale jedno se pak v 6 tt zastvilo pak jsem v 8tt krvácela a to hodně silně a ležela ve špitále a dočetla se že právě tohle jsou faktory které zkrestlují ty tripple takže jsem chtěla raděj NT. Nám NZ vyšlo 0,9 no a pak z krve 5x menší ryziko než je dáno věkem, Janča říkal že je to krásnej výsledek. Jen se teď děsím aby ten hematom neprakl jako se to stalo po prvé. To bylo fakt šílený. Myslela jsem že je to konec, takže doufám že tentokrát se to nezopakuju.
Beti já jsem taky neustále nafouklá, pořád mně pobolívá břicho ať jím cokoli, užívám i espumisan, ale ono to asi není klasické nadýmání takže moc nepomáhá. Já už nabrala z 68 na 76 je to hrůza, je fakt že ty 4 kyla jsem nabrala už při hormonální stimulaci, ale je to stejně děs, připadnu si jako hroch.
7. bře 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu pohlaví, to mi právě řekl Dr při NT screeningu, říkal že tam vidí bouličku a ta směřuje dolů tak prý je to klitorist :slight_smile: takže holka. Ale hned varoval ať nic růžovýho zatím nekupujem, že přesně mi to řekne až ve 20tt. Jinak já jsem vlastně skoro to týden dřív než mi ukazuje to počítadlo podle MS , podle UTZ jsem dneska už 15tt termín porodu 29.8.2008 tak nevím. Asi to bude tak nějak uprostřed, podle dne oplodnění to vychází na 2.9. Ale to je fuk, je mi jedno jak pohlaví tak termín, jen abych se ho dočkala :slight_smile: Ale to je asi nám všem ne ?
7. bře 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek