• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojte holčiny. :slight_smile:

Chtěla jsem se Vás zeptat, jak bojujete s "nadšením" z těhotenství ve Vašem okolí?... My před rokem měli zamlklé těhu, a tak jsem taková nějaká... klidnější... prostě první těhu jsem strašlivě prožívala, byla nadšená, šla do toho po hlavě a ani mě nenapadlo, že by snad něco nemělo být v pořádku... no a tak nějak... toto těhu jsem taky šťastná, moc :dizzy_face: , ale beru to už jinak a nechci zbytečně dopředu plašit... termín náme podle posledního UTZ 28.8., já si říkala, že výbavičku začnu chystat až začátkem prázdnin... tedy 2 měsíce dopředu. A přišlo mi to tak akorát. No a manželova maminka se evidentně nemůže dočkat a už před 14 dny mi donesla haldu věcí na miminko (při nečekané návštěvě, kdy u nás povídáním o miminku strávila celý den...) a dnes plnou kabelu plínek... ačkoli jsem jí už několikrát vysvětlovala, že si myslím, že je na to času dost a že ač obecně ne, tak v tomhle jsem asi pověrčivá...

Já vím, že to myslí dobře a že se těší, a snažím se to chápat... :dizzy_face: Ale na druhou stranu mi to moc vadí a chci, aby respektovala moje stanovisko... a nechci na ni být zlá... a nevím, jak to vymňouknout, protože když jí to říkám hezky, tak mě neposlouchá. :frowning2:

Jak jste na tom Vy? Co Vašeho okolí? A jak vnímáte těšení se manželových či svých maminek a tatínků? :dizzy_face: Já se svými potíže nemám, Ti to chápou a akorát mi říkají, že na sebe musím dávat pozor a že mám říct, když budu třeba doma potřebovat pomoct s úklidem, aby to všechno nemusel dělat manžel, že taky potřebuje klid (teď zrovna dokonžujeme přestavbu kuchyně...).
26. dub 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
titi, tak jsme byli s MM v Bohunicích a já jsem nadšená. Nešli jsme na porod. sály, protože budu rodit Císařem. Ale věnovala se nám porodní asisst. asi 20min a já se dozvěděla moc věcí. Jsem ráda, že jsem tam byla.
příští týden kouknu na polní a pak se rozhodnu.
Buď Bohunice nebo Polní :wink:
26. dub 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
duki, my měli loni samovolný potrat :frowning2: Takže tě chápu. Já jsem z těhu také nadšená, ale beru to s rezervou. Teda brala jsem do velkého ultr. ve 20tt. Až mi bylo potvrzeno že je vše ok, tak mi spadnul velký balvan ze srdce :wink:
Nakupovat se začla okolo 22tt.
Tchánovic zatím nic neřeší, nakoupí nám asi až pak.
A moji mamku to chytlo až min. týden, když jsem jí řekla, že už máme 2100g. Začala nakupovat povlečení a zavinovačky.
Před okolím jsem to tentokráte tajila až do 13tt a někdo to neví ještě teď - spolužáci a tak.
26. dub 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukněte na nové fotky,.....fotili jsme s MM min. týden...
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=80964&vReferer=
26. dub 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavlina05:
Ahoj Pavli, právě tady čtu, že jsi se byla podívat v Bohunicích..., to je v rámci nějakého kurzu nebo to bylo z vlastní iniciativy????
A co pokoje po porodu???
27. dub 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, přeji hezké slunečné ráno :slight_smile:
Pavli máš moc pěkné fotky - fakt jseš na nich kočka :wink:
Co se týká porodnic já zatím váhám mezi Obilňákem a Bohunicemi -asi budu taky muset na obhlídku. Je moc fajn, že Pavlinka je v předstihu a o všem nás tady informuje - díky i za info o kojení :slight_smile:
Od 6.5. začnu chodit na cvičení do Cenapu tak se už moc těším.
A taky asi už svolím doktorce, aby mi napsala nemocenskou, protože začínám být z práce čím dál více unavená a chtěla bych si zbytek těhu užít a odpočinout si :slight_smile:
27. dub 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli - no já taky ještě zvážím polní, pač to mám za rohem, ale spíš to vidím na ty Bohunice
a moc krásné fotky, jste si s MM užili, ne? :dizzy_face: taky musím MM donutit, nemám ještě žádnou fotku s bříškem, tak ať to ještě stihnu :sweat_smile:
27. dub 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
duki - no tak tochápu, taky jsme o první samovolně přišli, tak jsem teď byla dost nervózní ze začátku, řekla jsem to jen sestře a ta mne pak furt přemouvala ať už to řeknu ostatním, ale tutlala jsem to až tak do 12tt, tchýně plakala, když jsme jí to řekli a hned koupila asi dvoje dupačky, ale tím to naštěstí skončilo
jinak všichni, ale fakt všichni v mém okolí z toho jsou nadšení, ale u nás je to 10 vnouče, tak už to naštěstí nikdo moc neprožívá, jen se mi smějí, že jsem čím dál větší no a MM má jen mamku a jak jsem psala, tak je nadšená, ale naštěstí nic nekupuje ani nějak moc o tom nemluví, tak docela přirozeně, jsem ráda, taky by mi to lezlo na nervy
a jak píše pavlina, taky jsem se uklidnila až tak po tom velkým UZ ve 20.týdnu a postupně začala nakupovat, ale klidně máš čas, dneska když na to přijde tak nakoupíš za víkend a ono to mimčotoho zas tolik nepotřebuje :slight_smile:
27. dub 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lici - v bohunicích do konce května dodělají úplně nové šestinedělí, takže tam by to mělo být úplně krásný, ale musíš rodit na termín :sweat_smile:
27. dub 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, mám termín na začátku června, tak snad to u mě ještě nějakou chvilku mimis vydrží..... :wink:
27. dub 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já právě koukala, že bys to mohla stihnou :wink: a už jsi rozhodnutá, kde rodit?
27. dub 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak vám holčiny přeji hezkou neděli

a hned vám musím napsat, že dostanete na zadek. A to z toho důvodu, že jste psaly, že jste začaly nakupovat po NT screeningu až všechno bylo v pořádku a teď zase že až po UTZ ve 20 týdnu. vy mě trápíte :slight_smile: já jsem se nechala uchlácholit a vy takhle :slight_smile:
Jinak dneska ráno po probuzení jsem asi teda poprvé pocítila mrnouska, 3x se tam pohl, tak jsem hned vzbudila manžela ať si šáhne :slight_smile: myslím, že to bylo miminko, protože k ničemu jinému se to porovnat nedalo a bylo mi kráásně. Teď ve tředu jdu na kontrolu do Bohunic kvůli své nemoci - porucha metabolismu, tak uvidíme, jak mi miminko dává zabrat - snad to bude v pořádku. Sestřičky tam ze mě mají radost, protože se moc nestává, že by maminky s anorexií a bulimíí čekaly miminko.

Jinak jdu taky ve úterý na gyndu, tak si nechám asi zrušit neschopenku, protože stejně makám doma jak barevná a místo vycházek jezdím do práce, tak to nemá cenu. jen doufám, že je mimi v pořádku.

Hezkou těhulskou neděli všem!
27. dub 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky.

Betina ..... já neodolal z nakupováním už od začátku .... no a teď toho má Michálek tak na 10 životů. :grinning:

Zrovna jsem vyvařovala dudlíky, flanďěru a odsávačku ( kdybych náhodou potřebovala v porodnici) (nemám ráda cizí věci) a vyvařovala jsem to v hrnci ... no to mě poser .... pokud to tak budu muset dělat celé těhu.
Kolem vánoc jsem vyděla v KIKA sterilizátor do mikrovlnky ..... tak to půjdu z manžem v úterý obhlídnout.
Chci ještě obhlídnout monitor dechu ( i když ho mají v každé lékárně) prvně jsem ho nechtěla ... ale teď už mám takovej divnej pocit ho nemít (kor u chlapečků jsou ta náhlá úmrtí větší).
Bráchovi teda před půl rokem se narodila dcera a bylo mi tenkrát řečeno, že mi ho půjčí .... zatím se k tomu ale nikdo nemá ... a nejsem ten typ, co se doprošuje. Vím, že 2500,- je vcelku pálka .... ale když jde o život miminka, tak proč ne?

Jinak jsem byla na Obilňáku i v Bohunicích .... (teda jako návštěva za novorodičkou) a o 100% vedou Bohunice. Obilňák byl pro mě strašnej. .... teda pokoje pro maminky. Porodní nevím.
27. dub 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titida .... my se taky budeme stěhovat ( asi za rok a půl) ... ta komoda se dá pěkně upravit. Sundá se z ní jen navrchu ten přebalovák a je s toho obyč komoda ...... kterou mám pak naplánovanou do děcáku.
27. dub 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky smím se taky připojit? jsem teprve teď našla tyto stránky a teda zhltla jsem celých 54 stránek jedním dechem:slight_smile:) sedím tu od rána:slight_smile:) jestli můžu něco k Bohunicím - byla jsem tam minulý rok na operaci s děložním čípkem a ležela tam se mnou jedna skoro maminka -rodila když mě propouštěli a teda nadšená jsem nebyla:-/....přístup lékarů i sester jako: polibte si. nikdo mi nic neřekl jak operace probíhala (hrozilo že nebudu mít mimčo) atd. a těhulku co tam potom rodila pro jistotu po porodu zašil pan doktor úplně. dodnes nemůže moc sexovat, páč ji to bolí.museli ji po 6 nedělí znovu nastřihnout.
27. dub 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě bych se chtěla zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s vitamínkama pro ty naše těhotné bříška??
27. dub 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Calisto1:
tak tě tady vítáme :grinning:
Jiank co se týče Bohunic, tak fakt neví, co se týče chování doktoru .. jen vím, že nevlastní segra tam ležela měsíc před a měsíc po porodu. (malinká chtěla na svět brzo a pak tam s ní byla zase když byla v inkubátoru) no a strašně spokojená ... na pokoji jsou jen dvě. protože jich tam moc nebylo, tak je dávli na pokoj samostatně a všichni se tam k ní chovali moc pěkně. je to asi fakt o štěstí na koho padneš.
Já jsem celou dobu byla v klidu ( budu rodit v Boskovicích) každej si tu porodnici moc chválí i chválil. teď jsem četla na netu a pak mi to i potvrdilo pár známejch, že nesmím rodit o víkendu ( jo, kdyby se dalo vybrat) slouží tam nějaký pan dr. Lhotský ... už podle toho, že mu říkajíí dráteník, není asi vče v poho. Sestřenka mi právě taky říkala, že ji stihl víkend .... a dráteník .... aještě rok po porodu jí sexování bolelo, že tam měla nějaké špatné srůsty. No ato nemluvím o jeho chování. ....... takže všude je holt něco.
Ten Obilňák taky srovnávám, jen jako návštěva maminky .... bylo tam pochmurno, 4 byli kulinedostatku místa na pokoji (pokoj mi přišel velikostně tak pro dvě ( teda zrovna ten, kterej jsem vyděla) zase je prej nejlepší co se týče péče o novorozeňata, když příjdou brzo na svět.
27. dub 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je asi vážně o štěstí, já se za každou cenu nechtěla nechat operovat tady v Břeclavi, protože je tato nemocnice nechvalně vyhlášena. no a nakonec náhoda mě donutila tam jet at jsem chtěla nebo ne...(probudila jsem se ve 12.tt v kaluzi krvi , tak jsem valila do nemocnice tady a miminko nejenže se udrželo,ale personál byl super (sestri i doktoři) jednali se mnou jako v rukavičkách a prostředí bylo taky čisťounké.....no na to jak jsem byla brutálně vystrašená, že o miminko přijdu jsem si to nakonec užila....no a taky je to tak že někdo této nemocnici nemůže přijít na chuť a ja si nemůžu sťežovat :slight_smile:
jo to byl prej nějakej doktor Paral nebo co :slight_smile: říkala to taky.
27. dub 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky.
calisto1 Já jsem byla v Břeclavi v nemocnici jedno období pečená vařená. Na přístup personálu si nemůžu stěžovat. Jen co mi dost vadilo a není to o nemocnici, ale o lidech bylo to, že se se mnou o zákroku nikdo nebavil. Nevěděla jsem kdo mě bude operovat, co je to vlastně za opraci, jaká jsou rizika a tak. Pozvali na mě nějkého primář z Olomouce a po několika letech jsem se od jiného Mudra dověděla, že to není zrovna OK. Myslím si, že to není o nemocnicích. Vyberete si akorát prostředí které se vám líbí a pak je to o stěstí na koho zrovna padnete. Jo a taky je to o tom jestli je s vámi pertner. Prý ten chlap u porodu brání mnoha sestrám i doktorům aby s váma zacházeli jako s kusem. To jsem slyšela z mnoha stran.
27. dub 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaaa: Jo ten můj chce jít za každou cenu k porodu a ma 2 metry a 110 kg tak snad nebude personál drzej :slight_smile:)).... i kdyz momentálně má nějakou krizicku co se otcovské role týče a žijeme každý zvlášť a vlastně se vidíme jen na ultrazvuku. no jo ale to je jiná....u porodu chce být a z těch ultrazvuků je vždy úplně naměko,tak doufám. Mě se BV prostředí v nemocnici docela líbilo, sice jsem ležela jen na gynekologii ne na porodním, ale i tak nebudu asi vymýšlet a odrodím tam kam to mám nejblíž. a zatím vše v pořádku s mimískem?...mě od doby co jsem byla v nemocnici skoro pořád zlobí....musím jen ležet,ale zatím se drží holka jedna.....od začátku mám pocit, že to bude Ivanka nemůžu si pomoct :grinning:
27. dub 2008 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj - no je to to tak,že na každou porodnici/nemocnici někdo nadává někdo chválí a vlastně je to vždycky o lidech. a to si zatím v naší zemi nemůžeme vybrat, porodníka, takže jen doufat, že padneme na nějakou dobrou PA
a já jsem optimista, určitě to tak bude :slight_smile:

mici- ten monitor se dá i někde půjčit, nevím teda přesně kde, ale třeba v porodnici by věděli nebo zkusit najít na netu
27. dub 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. dub 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
calisto:
k těm vitamínům - já tedy beru Calibrum Mami, ale spusta holčin psala, že pak je miminko hodně těžký a že se rychle přibírá na váze. Měla bych brát podle návodů 2 tablety denně, tak beru jenom jednu. Ale určitě se ještě zeptám doktorky, taky doporučuji, přeci jen by měli doktoři vědět, co je nejlepší. Snad.
Jinak tě tady moc vítám!
27. dub 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
calisto - já brala taky Calibrum mami, ale jen jedno balení v zimě když kolem mne byli všichni nemocní, tak abych se nějak bránila, jinak myslím, že když normálně jíš, tak to není třeba a fakt bývají větší mimi
27. dub 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Mám nějakou depku. Nafouklá jsem jak balón, 4 dny jsem nebyla na velké, pálí mě žáha jak tři čerti, cítím se strašně utahaná. Mám pucovat cihly a zatím jsem zvládla tak 3. Je mi neustále špatně ,ale nezvracím. Cítím se děsně na prd. Celý den jsem doma a nikde to není vidět, zvládla sem akorát uklohnit něco jednoduchýho, aby mi ten můj nepomřel hlady až se přikulí z práce. Nevíte některá co s tím?
28. dub 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Jsem byla dnes na kontrole, vše ok.Doteď jsem spala :grinning:
Jdu se Vás pokusit dočíst :grinning:
28. dub 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa: ja doporocuju kyseli zeli. To ti vyresi aspon jeden problem a pak ti pujde reseni toho dalsiho samo, uvidis.
28. dub 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
licina byla jsem v Bohunicích jen na porod sálech, teda v pokoji a paní nám povídala co a jak. Jinak jsem se koukat nikam nešla. Poporod. pokoje jsou prý max po 3 maminkách :wink:
Já stále ještě váhám, ...

titida koukám, že jsme na tom podobně... :wink:

Holky k těm porodnicím....taky myslím, že je to dost o lidech a jejich přístupu. Já bych třeba zase nešla nikdy do Vyškova. A slyšela jsem někoho, jka si to tam chválí....
Nakonec to budeme muset někde porodit, no ne??? :grinning:
28. dub 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aureliaa: na pálení žáhy Rennie(ale ovocný), na žaludek CocaColu a co proti zácpě? tak to nevím, já měla a mám úplně opačný problém. Ale jinak s tou únavou, to budeš mít asi celou dobu...měla jsem to od začátku a mám to pořád, prostě nezvládnu tolik,kolik jsem zvládla! ale každopádn tě nechci strašit, ale ty nevolnosti jsou špatný a většinou opravdu trvají až do konče třetího měsíce. Každopádně ti přeji ať ti není tak dlouho špatně :frowning2:
28. dub 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ve stredu jdu zase k Dr. Jsem silene nervozni. Pred 14dny byl vydet jen vacek a mimco nikde. Jsem zvedava, jak to dopadne ted. Uz bych si chtela malicko oddechnout. Nevite v kterym tydnu jsou videt srdecni ozvy?
28. dub 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek