• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj myisisko,
jestli muzu neco k te zacpe.trpela jsem od zacatku asi jako ty, uz jsem nevedela co s tim a po te me "nehode" kdy jsem skoncila v nemocnici mi doktor predepsal horcik jmenuje se to Magnosolv a od te doby co vypiju 2 pytlicky denne rano a vecer jdu kazdy den....nebo kazdy druhy, ale brala jsem to jako vysvobozeni:slight_smile:)
a srdicko bylo u me na utz videt jak problikavalo asi v 8 az 9 tt.ale mimisku se to jeste moc nepodobalo:slight_smile:
28. dub 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
calisto: tak to asi jeste nic neuvidim. Budu nervni jeste dva tydny, brrrr. No uvidime.
28. dub 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
calisto: a ja problemy se zacpou nemam :sweat_smile: , jen jsem trochu radila, jak na ni :wink:
28. dub 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dekuju za info o tech vitaminkach.sama mam jakysi Femibion a uz mi dochazi a tak premyslim jestli je potreba nejake dalsi poridit ...teda myslim vzhledem k me neuveritelne spotrebe ovoce a zeleniny denne. koneckoncu moje mamka me taky donosila a su i chytra i hezka:slight_smile:)))) a bez vitaminu.... :grinning:
28. dub 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
calisto1 já jím Elevit )doporučila mi jej moje dr.), je dražšší než ty ostatní. Jím jednu tbl. o´bden :wink:

mysis, budu držet pěstičky aby srdíčko už pěkně bušilo!!!
28. dub 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ten Elevit je prý nejlepší, ale taky není nutný

mysi - no možná už bys ho mohla vidět, tak držím palečky
28. dub 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli - no právě, někde porodit musíme a asi to bude nějaká porodnice :grinning: (teda doufám :grinning: )
28. dub 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
myisisko promin:slight_smile:))).....ja se spletla....to bylo pro Aureliiii:slight_smile:)) .....no jo ale je to urco uzitecne info:slight_smile:))
28. dub 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli no o tom Elevitu jsem taky cetla a kamoska v Rakousku ho papala taky a ma mesicniho moooc zlatunkeho Pavlika:slight_smile:......asi ho teda taky zkusim:slight_smile:
28. dub 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
calisto1: Taky beru Magnosolv a taky se mi stolice upravila. A taky jsem za to vděčná. :sunglasses:

Jinak jsem se ale ptala své gynekoložky, když to bylo nesnesitelné, jestli můžu občas třeba taková ty přírodní projímadla jako je např. Fruktolax (čistě přírodní produkt...). Pravila, že pokud to nebudu užívat dlouhodobě a tak, abych z toho měla naopak průjem, tak si to čas od času vzít mohu, aby se mi ulevilo, že to miminku nijak zvlášt uškodit nemůže. :dizzy_face:
28. dub 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem se Vás chtěla zeptat, jak často cítíte pohyby děťátka... páč já je vždycky cítila tak dvakrát za den a nyní, poslední cca 3 dny, ho cítím docela dost často. Jsme ve 22. týdnu, říkám si, že je to snad takto normální, že čím je starší, tím má větší sílu a tím častěji ho taky cítím. Jen přemýšlím, kdy asi tak spí, když se mi tam vrtí ráno, před polednem, po poledni, odpoledne i teď večer... :confused: Asi to bude nějakej fotbalista... :grinning:
28. dub 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
A poslední věc... jak jste tu nedávno povídaly o svatbách... dneska jsem právě rok vadná... :dizzy_face:
28. dub 2008 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěknej večer holky!!!
Dukie: gratuluju k výročí svatby !!! Já jsem dneska taky rok vdaná :slight_smile: !!!
28. dub 2008 ve 20:18  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
peta07: Jůůů... tak to gratuluju i já Tobě!!! :slight_smile:
28. dub 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak to gratuluju k vyroci:slight_smile:)....ja asi mit vyroci nikdy mit nebudu,pac me si asi nikdy nikdo na krk neuvaze :grinning: ....nevadi....
Hele ja se chtela zeptat kdy uz ucitim prvni pohybecek??????....este porad nic.tady to pise podle menstruace ze jsem v 19tt,ale jsem teprve v 17tt. ja uz tu moji Ivanku chci citit :frowning2:
28. dub 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dukie no ja kdybych si nezasla na krevni testy tak teho poznam podle zacpy....byly to fakt muka.a po te moji nehode ve 12tt mi doktor ten magnosolv predepsal a ja ho skoro uskrtila ze az ted a nechal me 2 mesice se trapit:slight_smile:))
28. dub 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dikie a peti, gratuluji. To už nejste novomanželé, ne???? To už jste protřelé světem a manželstvím :wink:

Duke, já cítím třeba teď miminko pořád....
Asi začíná to období, kdy jej budeš cítit stále častěji :wink:

cali, já cítila první pohyb až 19+2tt
určo během několika dnů ucítíš :wink:
Večer si lehni v klidu a dej ruce na pupek....určo tam už budou bublinky :grinning:

Dobrou noc všem
28. dub 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno

tak já jsem dneska vdaná dva měsíce :sweat_smile:

Dukie - potvrzuji pavlinu, já cítím ty pohyby teˇuž fakt skoro furt, teda když jdu tak většinou kačenka usne, ale jinak dělá rodeo a je fakt, že tak od toho 21. týdne to postupně nabíralo na frekvenci i intenzitě :slight_smile:

Cali - pohybů sedočkáš, to hrozně záleží na tom, jak je to mimi pohyblivý, olik je vody, kde je placenta, kolik tuku na bříšku a prvorodičky navíc vlastně nevíme, jaký to je, takže to taky cítíme později, takže ni 17tt ani 19tt není pozdě, někdo začne cítit pohyby třeba ve 22tt nebo i později - počkej, ještě si jich užiješ :grinning:
29. dub 2008 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý ránko holky!!!!
Pavli, jo, jo, to už nejsem novomanželka, ale teď se zase těšíme na mimčo a máme starosti s domečkem, tak ani jsme výročí neslavili......
To mě se zdálo včera když jsem jela šalinou, že se miminko pohybuje, ale bylo to fakt slaboučký, tak to chce ještě čas....!!!
29. dub 2008 v 07:49  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko brňačky!!!! :grinning:

titi :grinning: ty novomanželko!!!!

Tak já zase potvrzuji titi, já cítila pohyby až v tom 20tt, mám placentu na přední stěně, takže to bylo později a slabší :wink:
Ale nebojte holky, dočkáte se! A je to teda nádhera!!!
29. dub 2008 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, držte se!!!
Má dnes někdo kontrolu????

Já mizím, musím jet do Vyškova - zubař :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hezký den :wink:
29. dub 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,
přeji krásné ráno!

Já mimčo asi cítím od toho minulého týdne, je to občas takové jemné zašimrání a jak psala Pavča bublinky, už se těším na první kopnutí :wink: V neděli jsem se vzbudila a když jsem se otočila na záda, tak mi mimčo udělalo úplnou bouli napravo od pupíku, bylo to hrozně srandovní, jak trčela do výšky :grinning:

Dneska má myslím Betina kontrolu, ja jdu za necelý 2 týdny na ultrazvuk, už aby to bylo.. :slight_smile:
29. dub 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky.
včera jsem to nějak nezvládla ... tak se hlásím dnesks.

tak co se týká RENIE ... tak ovocné pomáhá nejmíň ... v těhu se má brát to s cukrem. To je diné mi i teď (aspoň na chvílu pomůže)

Co se týká těch vitámínů ... tak já je brala jen první 2 měsíce .... pak mi doktorka řekla ať už pokračuji jen v kyselině listové. .. no a i tak bude Michálek pěknej cvalík. Takže jsem ráda, že jsem to po těch dvou měsících přestala brát.... brala jsem to spíš taky jako pro udržení plodu ... aby malej byl silnej a nechtělo se mu pryč. ( mám po konyzaci čípku) no a teď budu snad i přenášet :grinning:

calisto1: to máš asi nějaký trápení, když na tebe chlap prdí, co ... není to ten pravej ořechovej???

Včera se vrátil po tejdu manža domů, tak jsem e seděli z našima na zahradě ... já si dala 0,3dc vína .... no dneska je mi jak kdybych pařila první ligu ... od žaludku nic moc .... hlava jak střep.... a malej chrní jak baryn :dizzy_face:

caliszo1: Jinak už jsem tady psala ... že já měla pohyby až někdy 22 nebo 23 týden ... tuk je tuk :grinning:
29. dub 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pezi:

ty seš ale fakt zlatíčko, že sis to takhle zapamatovala. Jojo, teď jsem se vrátila z kontroly, vše v pořádku, jen musím na vyšetření srdíčka malé, protože mi bartr na srdíčko zemřel jako miminko. Jinak jsem si nechala ukončit neschopenku a mám razítko na cvičení!!!! pezi, tak prosím tě, na kdy sis to dala? dám si stejně cvičení!!!! já už se moc těším!!!!!!!!!!!
29. dub 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti, super že je vše v pořádku :wink:

To cvičení jsem si dala na pondělí od 16h, začátek od příštího pondělí 5.5. Byla jsem tam osobně a byli moc příjemní, zaplatila jsem si 10 lekcí za 600,-, slečna mě tam zapsala na cvičení na všechny pondělky do konce června, akorát vynechám 26.5., to budeme na dovolené.
Akorát ještě nevěděla jestli se bude cvičit o prázdninách, zbyly mi 2 lekce, ty bych si kdyžtak dala ještě někdy v úterý. Taky se už těším :wink:

A objednávala ses na velký ultrazvuk?
29. dub 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pezi,

tak na velkej UTZ se mám objednat za 4 týdny a na to srdíčko za 3 týdny. Jinak jsem volala do cenapu a tak jsem si dala tedy stejný termín pondělí 16:00 a zítra to jdu zaplatit. Jupíííí!
29. dub 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak super :wink:
Mě taky doktorka nabízela to vyšetření srdíčka, ale asi nepůjdu, zas nemusím absolvovat všechno..V rodině žádný srdeční choroby nemáme a kdyby něco nebylo v pořádku, tak to snad poznají na tom velkým utz.
29. dub 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pezi, určitě by to poznali a je to fakt zbytečný, mě tam doktorka poslala kvůli bratrovi, jinak bych šla taky až na ten ve 20.týdnu.
Nakonec jsem nešla ani na ty tripple testy, doktorka řekla, že na základě těch výsledků NT je to zbytečný. Tak jsem nešla
29. dub 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek :....no ja ani trapeni nemám jen ten náš skorotaťka to jaksi neustál :frowning2: ....je o 10 let starší, děti nemá, ženatý nikdy nebyl,byli jsme spolu 2 roky a minulý rok jsem byla na konizaci cipku - histologie nedopadla dobře a doktor řekl,že pokud chci mít mimiska mám na tom začít co nejdřív pracovat, jinak budu mít smůlu.no tak jsem to příteli oznamila jak se k tomu staví a ten souhlasil a i se těšil,ale jen do chvíle kdy zjistil, že jsem opravdu těhotná.Pak chytil jakousi krizi a řekl, že mimi nec;hce a jestli si to nedám pryč tak on jde....tak jsem ho poslala ať jde.....no a momentálně s náma chodí na ultrazvuky kde skoro brečí dojetím, krouží kolem mě jak motýlek, dmí se pýchou a hladí mě po bříšku, ale den ultrazvuku končí a on zase na měsíc zmizí a nic o něm nevím....u porodu chce být.....já nevím nerozumím tomu... :frowning2:
ale žiju pro moje miminko, které bude nejspíš bez sourozenců a strašně se těším :grinning:

ja jdu na nějakej velkej UTZ 14.5. prý budou kontrolovat orgány a tak......nevíte jestli je u tohoto vyšetření něco čeho se bát?
29. dub 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny těhulky :slight_smile:
Nějak jsem v posledních dnech neměla čas,tak jsem vás teď dočetla :grinning: My připravujeme svatbu,a tak pořád někde lítám,nebo jsem v práci a jinak nestíhám kromě spánku nic moc :unamused:
Mysi: Já jsem byla poprvé u doktorky v 6+3tt a už tam naše fazolka byla vidět i se srdíčkem, ale zatím nebilo. i tak to byl nezapomenutelný zážitek.
Teď jsem v 8tt a v pátek příští týden jdu k Dr. tak jsem zvědavá zda už bude problikávat jako u calisto1.
29. dub 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek