• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
ahoj holky!

tak je v pořádku, pan doktor navíc řekl, že tam teda pindíka nevidí :slight_smile: ,ale zítra jdeme ne velkej 3D ultrazvuk, tak jsem zvědavá, hlavně aby bylo vše v pořádku.
Micánku, to ti věřím, už aby miminko chtělo jít ven, ale zase my osttaní ti určo závidíme, že za chvilku už budeš mít drobečka u sebe!!!!!!
20. kvě 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina - to je príma.
Dneska je vůbec doktorskej den pro skoro každýho. Já razím odpoledne.. hádám jen na prohlídku, kterou zrovna moc nemusím.... ale co už. :wink:
20. kvě 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka, tak to ti moc přeji, aby to nebolelo a aby bylo vše ok.

Ještě jsem se tě chtěla zeptat lanka, když jsi na rizikovém musíš pouze ležet nebo můžeš i doma něco dělat? Já před všema maminkama, které musí ležet na rizikovém opravdu smekám, protože to chce opravdu pevnou vůli
20. kvě 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
držím všem palce u kontroly :wink:

My byli včera na 3D ultrazvuku v Heliosu a máme potvrzenou holčičku :slight_smile: Paní doktorka nám ukazovala "kávové zrno", ja teda viděla prd, ale doma jsem zkoumala záznam na DVD a je tam :slight_smile:
Jenom to ta naše slečna měla těžce na háku, schovávala se, pořád měla ručky před hlavou nebo na hlavě, zívala a nechtěla se moc ukázat, takže nemáme nic moc fotky. Ale aspoň máme ten záznam, je to tak půl na půl normální ultrazvuk a 3D a tam je občas hezky vidět, nejlepší je pozorovat to bušící srdíčko :dizzy_face:
20. kvě 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti, takže taky holčička?

no, jak jsme včera byli na tom srdíčku, tak se ten náš mrnous tak vrtěl, že pan doktor musel několikrát najíždět sondou, protože byla pokaždé jinde.

Peti, jak dlouho ten ultrazvuk asi trval?
20. kvě 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti,
trvalo to asi tak 20-25 min, z toho mě ještě doktorka poslala, ať se proběhnu po schodech a natřepu mimčo do lepší polohy :grinning: Ale moc to nepomohlo, jen si milostivá trochu posunula ručku, tak se podařil aspoň záběr obličeje z profilu, jinak se odmítla vzdát asi oblíbené polohy :slight_smile:
20. kvě 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stále hlásím stav nezměněn ... a ani pocit, že by změněn být měl rozhodně není :sweat_smile:

Peta07: pokud budeš chtít fotku, tak si to pohlídej ... mě ji uplně zapoměli dát. Takže mám jen jednu s toho 13 týdne, nebo kdy to balo. Ve 20 mi ji nedali av 32 už tam nic nevydíš, tak ji ani nemám. :frowning2:
20. kvě 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky

my jdeme na UZ ve čtvrtek,už se moooc těším.Doufám,že mi potvrdí holčičku, Dr. v 15.tt říkala, že to vypadá nejspíš na holčičku, tak jsem moc zvědavá.Už bych chtěla nakupovat, ale ještě čekám :unamused: a pak to bude stát za to :grinning: :grinning:
20. kvě 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, díky. Pohlídám si fotku. Jdu za pět minut z práce, tak už se těším.... Manžel jde se mnou :slight_smile:
20. kvě 2008 ve 14:28  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady jsou samé hezké zprávy:slight_smile:

holky, prosím Vás, když jdu na ten 3D ultrazvuk a jsem 19+2 tt. a na 3D se má chodit ve 20.týdnu, neobjednali mě brzo? Nebo jsem tedy ve 20.týdnu nebo ve 20.týdnu?

Jsem blbka, njn :frowning2:
20. kvě 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Beti, jsi ve 20.tt, já jdu na 3D teď ve čtvrtek a budu 20+5 to je 21.tt :sunglasses:
Teda aspoň myslím :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no je to nějaký složitý :slight_smile: člověk nemůže zachytit všechno :slight_smile:
20. kvě 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla dneska taky na UTZ na Veveří - dopadl výborně, potvrdili chlapečka. Fotku teda nemám, ale manža byl se mnou, tak vše viděl:slight_smile:
20. kvě 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já už na 3D asi nepůjdu - mám pocit, že je toho ultrazvukování na mimčo nějak moc, doktorka mi dělá UTZ při každé kontrole, tak se mi do toho už nějak nechce......myslím, že to pro mimčo není zrovna to nejlepší :slight_smile:
20. kvě 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Koukám, že samé super zprávy!!!
Všem gratuluji!!! :wink:
20. kvě 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ani 3D neměla ... ten ultrazvuk v e20 týdnu je sám o sobě moc pěknej a vše jde pěkně vydět.
20. kvě 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky na 3D nebyla. Také mě to přišlo zbytečné a otravování miminka. Musí přece být nějaké to překvápko!!!
A my máme z ultrazvuku z 20tt pěkné fotky i tak :wink:
20. kvě 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No říkaj ... že se to miminko zbytečně ohřívá ... mě ale taky spíš bylo líto peněz. Všichni od nás z rodiny si to nechaly udělat ... koukli na to, když to přivezly a od té doby se na to práší.
Radši jsem bobánkovi koupila pěknou hračku. :grinning:
20. kvě 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, UTZ na Veveří dopadl dobře :slight_smile: Už třetí doktor řekl holčičku, tak snad je to jasná holčička :slight_smile: I fotečku mám :slight_smile: Sice doktor už ve čtyři odpoledne byl dost znuděnej (chápu, když říká pořád všechno 50x denně tak to omrzí, ale hlavně že je všechno OK)!
Na 3D taky nepůjdeme, je to sice pěkný, ale tay se nám to zdá zbytečný...
Marci, gratuluju k chlapečkovi a hlavně, že je všechno dobrý :slight_smile:
20. kvě 2008 ve 20:08  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti taky moc gratuluji. Takže budete mít Moničku? Já jsem trubka, že jsem si o fotku neřekla (nějak jsem asi čekala že se mě doktorka zeptá sama). Ale manžel byl naštěstí se mnou, takže vše viděl.
20. kvě 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky :slight_smile:

Moc gratuluji k té spoustě pozitivních prohlídek a potvrzování pohlaví miminek :slight_smile:

Já jsem na 3D UTZ taky nebyla, moje kámoška co rodila dřív tak byla a když se pak malej narodil, tak mi říkala, že byla trochu taková zklamaná, protože když ho poprvé chovala v náručí, tak prostě neměla ten pocit překvapení a toho, že miminko vidí úplně porvé. Prostě si malej byl podobnej už na tom 3D UTZ :slight_smile:

Micanek co ty tady ještě děláš 2v1? Nemáš určitě ještě sbaleno do porodnice, že? :wink: :grinning:
20. kvě 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek :wink: přesně můj názor!!!
20. kvě 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, souhlasím s holkama, mi stačil ten uZ ve 20tt, to bylo pro mne i MM krásný zážitek, ale ten 3D nám přišel poněkud vyhozené peníze, i když teda zas nemyslím, že bych pak byla zklamaná u porodu, přece jen je to jenom rekonstrukce z nějakých zvukových vln, to není to živé mimi v náručí :dizzy_face:

mici a co ty tady stále 2v1, já byla týden pryč, na dovolené na šumavě a byla jsem zvědavá na Michálka (promiň, vím, že asi každý prudí a ty bys byla sama nejraději, aby už byl venku, ale fakt jsem se hned jak jsme přijeli šla kouknout a vidím, že stále nic, tak držím palečky, ať už dlouho nečekáte)
20. kvě 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mici - osobní zkušenost s tou fotografkou nemám, ale dvě mé kamarádky tam nechaly fotit děti a byly moc spokojené a fotky jsou moc krásné
20. kvě 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak je jasný, že co člověk, to jinej názor na 3D.. Já třeba neměla ultrazvuk každou prohlídku, jen celkem asi 3x (v 7tt, 12tt a 20tt), tak mi to nepřišlo jako přehnaný otravování mimča :slight_smile: A myslím, že překvápko bude, protože přesná podoba vidět rozhodně nebyla, to možná ve pozdějších tt.
Takže mi těch 600,- líto není, jsem ráda, že mám aspoň památku ve formě toho záznamu utz, z utz ve 20tt fotku nemám, protože se nepodařil pěknej záběr..naše holčička se asi nebude ráda fotit :slight_smile:

Pavli, chtěla jsem se tě zeptat, kde jsi nakounec koupila ten Xlander, na Lidické nebo přes internet? A za jak dlouho jsi ho měla od objednání? Já chci jít do oranžovýho :wink:
21. kvě 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betina - kdepak pevnou vůli - když víš že je to naprostá nutnost nepotřebuješ žádnou vůli - ono to jde samo :grinning:
Ale v mém případě. Dělat nesmím nic moc. Hodně odpočívat. Zacvičit si leda něco lehkého doma když mám náladu chuť a sílu. Vycházky minimální. Ale dr. prohlásil že všeho s rozumem, páč k porodu taky nějakou trochu sílu budu potřebovat. Takže nic nepřehánět, ale taky se na pohyb úplně nevybodnout.
Tzn. že jsem schopná doma utřít prach - ale už né vysát. Vyžehlit když mi nachystají prkno, ale už né donést prádlo od pračky ke šňůře (což neznamená že bych ho nemohla pověsit) prostě na to abych mohla běžně fungovat tak k ruce potřebuju ještě "otroka" co za mě udělá ty části co já nesmím.... :wink:
Mimochodem přidám se ke kontrolám... byly jsme včera pochválení, že roste bříško tak jak má ač stále pro cizí nebo nevědoucí oči nic nevidět. Za váhu jsem to skoro schytala od sestřičky, že za poslední 4-ři týdny nemám ani deko nahoru, ale Dr. ji zklidnil, že pokud roste břicho jak má, váha není tak moc nutná a propočítal sestře kolik tak může mrně zhruba vážit kolik, dělá děloha, voda, prsa a vyšlo z toho že cca 4Kg oproti začátku jsou v téhle chvíli dostačující. (já mám 3.5 nahoru) tak se pak otočil na mě že do konce 9-tého bych měla stihnou přibrat celkově aspoň 6 Kg. Tak to už mi zbývaj jen 2.5 - to bych snad stihnout mohla.
No a pak už mě jen prohlídl, zarazil se že mám děsně tvrdý břicho a že to tak být nesmí... jsem mu úspěšně tvrdila že je takový normálně, že když ztvrdne tak je opravdu jak šutr... no tak začal zkoušet rukou, po chvíli mu došlo že ztrvdlé opravdu není, že je prostě na dotyk tvrdé komplet. A začal s trvdnutím... no prohlásil že mám zvýšeně dráždivou dělohu a vyfasovala jsem magnesium lactici, páč na magnosolv co mám doma není žádná reakce kromě průjmu, a ten se prej zrovna moc nehodí....

Jinak se přidávám k názoru že v našem případě těch UTZ bylo na začátku strašně moc. Takže další už přidávat nebudem. Fotky máme taky jen když bylo něco trochu vidět... tzn. ze 7tt a potom ještě z 10tt ono to stejně bude stačit - na to živý se budem koukat mnohem radší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. kvě 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!

peza.1 objednala jsem jej přes net na www.caryfuk.cz. Je to ale i obchůdek na Cejlu. Já tam nejprve volala co a jak, trvalo jim to cca měsíc, protože zrovna zelený neměli skladem. Záleží však na barvě :wink:
Velice ochotní a příjemní!!!!!
21. kvě 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky ... stále hlásím stav nezměněn a začínám si zvykat, že budu asi těhotná do smrti :grinning: ... nebo jsem tak hodná, že na vás všechny počkám :grinning:

Jinak poslíčci, zátka, tvrdnutí břicha , spadení břicha .... nic .... takže čekám na vás :grinning:

Co se týče taho X-landera, tak mám pocit, že na té Lidické ho vyloženě zastupují ... takže by ho tam měly mít nejlevnější ... ruku do ohně za to ale nedávám ... pouze osovní názor.

Jinak teď žehlím. koše nosím. věším prádlo ... dneska se snad asi vrhnu jěště na okna ... no najednou mám pocit, že ani fakt rodit nemám.
21. kvě 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky , nevím zda jsem to sem už psala ... hledat se mi to nechce ... ale těď co mají akci v CaA, tak se tam daj koupit věci za pusinu ... ještě jsem nakoupila ... daj se nosit s pupíkem i bez pupíku ... asi 250,-kč. Dám foto do albíka ... ty sv. modré šaty a růžovo bílá halenka .... tak mrknite.
21. kvě 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mic, jj, v CaA jsem byla včera a mají tam tolik věcí!!! A i nové na těhulka! Až je škoda, že už to nebudu potřebovat.
Já už si nic nového pořizovat nebudu,...těším se až troch zhubnu a koupím letní modu :grinning: (teda doufám, že zhubnu :slight_smile: )

JJ, na Lidické mají X-landera. Původně jsem jej chtěla koupit tam, jenže z prodeje už stáhli autosedačku X-car 2008. Bude nová kolekce. Někdy teď by měla přijít na trh....
A já nechtěla tak dlouho čekat, autosedačku budeme potřebovat za 3 týdny? :grinning: , tak proto jsem objednala nakonec na Cejlu, tam ještě X-car 2008 měli.
Ale jinak na Lidické byli také velice ochotni.
21. kvě 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek