• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Pavli, tak to je ještě běh na dlouhou trať, pokud nebudete mít dům na klíč... Jenom to vyřízení je strašný a když příjde pak na stavbu, tak to je taky náročný... Něco nám dělaly firmy, něco sami, něco známí, něco řemeslníci fuškou.... Pořád se na někoho nebo něco čeká.... :frowning2: Ale až se to rýsuje a každá další věc, co je hotová, tak to je krásnej pocit :slight_smile:
26. kvě 2008 v 18:18  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj titi. Jasně že vždyť to k tomu patří. Já se naprosto neskutečně těším až se budeme zařizovat. Já jsem si už zařizovala garsonku v době kdy jsem vzdávala možnost, že mě někdo bude ještě chtít a docela se mi to povedlo. Měla jsem z toho děsnou radost. Kuchyň o délce 1.8m jsem kreslila měsíc a tak pod. Každý detail byl promyšlený aby byl hezký a funkční a přiměřeně stál. Teď celou moji práci užívá moje nájemnice :slight_smile: Teď budu řádit v našem novém domečku, jen s tím rozdílem, že nebudu moct rozhodovat sama, ale konzultovat s mým drahým. Snad ho vždy dokážu přesvědčit o správnosti svého názoru. To se mi to plánuje když je zatím na zahradě jen veliká díra :slight_smile: Nejvyšší čas pro výběr kachliček do koupelny to je pro mě práce tak na půl roku než ve mě uzraje to pravé. Holt to musím necha vyhnít.
26. kvě 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti 07 já mám zatím za sebou jen tu peripetii papírovou. Bylo to docela traumatizující i přes to, že má tchýně všude známé a ti dost pomohli v časovém posunu. Moc jsme nečekali, za to nám zatápěli na stavebním. Teď další etapa sama stavba bude další trauma. To se teda mám na co těšit. Už teď to začíná, nestabilní podloží=hlubší a širší základy=hromada peněz navíc oproti rozpočtu. Co naděláme? Musíme víc makat a šetřit.
26. kvě 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, určitě to zvládnete.... Máte hypotéku? My měli taky nějakej rozpočet, do kterýho jsme se chtěli vejít, jenže jak píšeš, tam je potřeba víc betonu než mělo být, taky víc peněz, všechno se zdražuje.... Ale nějak to jde.... Rozhodně jestli nemáte ještě novomanželskou půjčku, tak doporučuju, s 2% úrokem na 20 le ti nikde nepůjčí 300.000 Kč :slight_smile:
26. kvě 2008 v 18:36  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty brďo tak to mě do teď nenapadlo a při tom o půjčování peněz už něco vím. Novomanželská půjčka. Hned to půjdu zkonzultovat do nejaké banky a proberu to doma. Dalo by se to docela dobře nakombinovat. 400 000 na normální stavebko a 300 000 na tuhle půjčku. Snad nám na to vyjdou příjmy. To by jsme mohli potom dostavět celý i s podkrovkou a nečekat na nějakou další etapu, až našetříme. Jinak do hypotéky se nám moc nechce má to nestabilní úrok a kdo ví co se ještě v tomhle státě hodlá stát. Stavebko nám přišlo přijatelnější z víc stran.
Peta díky určitě to stoji za hlubokou úvahu.
27. kvě 2008 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!

JJ, s baráčkem to bude běh na dlouhou trať. Ale my nikam vlastně nespěcháme. S MM jsme naznali, že v Kohoutkách je pěkně, máme 3+1 takže fakt spokojenost. A nějaké kamarádky už tady také mám, takže s kočárkem vyrazím kamkoliv :wink:

Co je holky nového,
Kdo má kontrolu dnes?
Nějaké novinky??

Micanek????????? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: 2 in 1?????????????????????
27. kvě 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!!!!!!

neměla jsem teď moc času, ale dočetla jsem si vás. Njn, domečky, to vám závidím, my jsme taky chtěli domeček, ale nemáme na něj penízky. Tak máme novej byteček, je taky větší, tak by nám to mělo stačit.
Pavli, musím ti pochválit výběr kočárku. O víkendu u mě byla kamarádka, má X-landera a jely jsme do Ochozu až k jeskyni, kde je teda kurňa blbej terén a kočárek úplně v pohodě. Taky jsem z něj byla nadšená, takže to asi X-lander vyhraje.
Včera jsem dostala takový bolesti do podbřišku, že jsem si myslela, že pojedeme do nemocnice, tak jsem ležela 3 hodiny s nohama nahoře a trochu to přešlo, ale strach jsem teda měla pořádnej.
Micánku, myslím na tebe, ještě jsi se neozvala, co mrnousek dneska?

Holky hezký slunečný den!
27. kvě 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo ... já pořád držákuju :grinning:
Jinak jsem spíš slyšela, že se nechce holčičkám ... že se parádí, tak jim to trvá déle. Já už Michálkovi slibuju hory doly ... no a pořád na něj nic nezabírá. No a do toho sexíku se nějak nemůžu přemluvit :grinning:

pokud do zejtra nic, tak jdu ve 12:15 k Dr. ..... takže doufám, že budu moudřejší :sweat_smile:

Jinak taky začínáme stavět ... tento tejden doufám kopne už bagr do země. už to mělo bejt ... ale jak pršelo ... tak vše padlo. Dneska mu budeme volat ... tak doufám, že už to kooooonnnerčně začne.
27. kvě 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta07: Na kašel jsem brala Hedelix ...můžou ho těhotný ... a hlavně mi pomohl. Tak ho skus. Taky mě s kašle strašně bolel pupík a bála jsem se abych toho našeho bambuláka nevykašlala.
Je tam sice psáno, že pro těhu ne ... ale dr. mi řekl, že se tím jen sychrujou ... že to jsou kapky, které zabírají a dávají se těhulkám. Je to myslím z břečťanu.
27. kvě 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, díky. Tak snad i my budeme s X-landerem spokojené :wink:

mic... :unamused: :unamused: :unamused:
27. kvě 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ... jinak kdo jezdí autem ... budu prodávat bezpečnostní pás do auta. Byl fakt super a nevadí mi s ním šoférovat do teď. Tak kdyby jste měly někdo zájem. Normálně stál 1290,- já ho ale koupila v akci za 890,- a budu ho prodávat za 499,- je v perfektním stavu ... takže kdyby náhodou ... samozdřejmě ho budu prodávat až po porodu .. no doufám, že už to teda dlouho trvat nebude. Je ještě přes rok v záruce. Foto mám v albíku. Jen ta cedulka z nápisem Be Safe je trošku ošoupaná ... to jak se na tom sedí ... to ale není žádná vada. Tak kdyby náhodou.
27. kvě 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme zabetonované základy. Právě odjeli makači. Dneska na to padli dva domíchávače a ještě jeden dojede zítra jelikož jsme trochu v kopci tak to bude muset trochu do vejšky na jedný straně. Už aby byla deska, pak bude zrát a o prázdninách by jsme mohli zdít to povalí rychle. Zatím to klape tak netrpělivě očekávám kdy se co po... aby to jako obvykle něšlo moc hladce.
Miminko je zatím naprosto v pohodě a nejeví žádné známky nastávajícího problému tak si oba hovíme.
27. kvě 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
To u nás jsem zabetonovaná nanejvejš já :grinning:
27. kvě 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!! Mici, díky!!! Zatím pořád kašlu jak blázen, tak ještě uvidím a když tak zajdu k doktorovi, ať mi teda něco napíše...
Aureliaa: pokud stavíte svůj domeček, tak by neměl s tou novomanželskou být problém. Budou teda chtít doložit příjmy, jednoho ručitele do 55 let věku a s příjmem nad 10.000 Kč, stavební povolení, okopírovaný papíry k půjčkám či hypotékám, ale jinak je to dobrý.... Peníze ti připíší pak na účet a jenom dokládáš doklady o proinvestování.... A taky za každý narozený mimčo ti odečtou 30.000 Kč :slight_smile:!!!! Splátka vychází něco málo přes 1500 Kč měsíčně....Tak hodně štěstí :slight_smile:
Holky, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Apollon Alux od Patron Bohemia? Ještě jsem ho neviděla fyzicky, ale jinak se nám moc líbí.... A co jsem četla tak většina pozitivních názorů...
27. kvě 2008 ve 13:32  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta07: ty kapky si můžeš koupit i normálně v lékárně bez Dr.

Jinak zrovna se tě taky zeptám ... přemejšlely jsme o té půjčce taky. Akorát už to nestihnem s tím mimnkem. Kde se to vyřizuje???
To je na nějakejch stránkách na netu nějakej dotazník, myslím,že??? nebo jak na to???
27. kvě 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, je to půjčka přes stát, loni dávali ještě půjčky na rekonstrukci, ale teď už dávají jen na stavbu nebo koupi a nesmíš být vlastníkem jiné nemovitosti. Podívej se na stránky státního fondu rozvoje bydlení: http://www.sfrb.cz/programy/?sh_itm=80b2d8da2809179ef44661c793dd02c3
Pak vyplníš ten dotazník, pošleš jim, co je potřeba a oni ti pak napíšou, jestli ještě něco máš doložit a pak ti pošlou smlouvy k podpisu a ty pak jejich šéf schválí a pak ti připíší peníze na účet....
27. kvě 2008 ve 14:01  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta07: No nám patří 1 třetina starého domu. která je neprodejná ... ale dá se říci, že je to rujna. Mám pocit, že od toho tě nějak osvoboděj ... že to se nepočítá,ne?
27. kvě 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, těžko říct, na to se budeš asi muset zeptat přímo na tom státním fondu. Oni prostě chcou, abys neměla, kde bydlet a přitom si pořizovala další nemovitost za výhodnou půjčku.... Já to vyřizova přes stát. fond v Olomouci a paní byla moc ochotná, tak zkus zavolat a vylíčit jim váš případ a ona by ti měla říct, jestli vám ji dají.... Nás měla na starosti paní Havrdová: TEL: 585 206 131, tak to zkus...
27. kvě 2008 ve 14:13  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem zpátky od dr., a....

Nástup 7.6. a porod 8.6.

Tak nevím mám brečet, smát se?????

Nic víc nevím.....ta poradna (indikační) ma trochu zklamala. Šlo o 3 dr.(Prim, zástupce prim a jeden dr.), čekárna plná a oni si nás volali a plánovali termíny oprací...
Primář byl ok, podal mi ruku, řekl že z okem není radno si zahrávat ,a že teda kdy...??? Obrátil se na zástupce, ten nalistoval kalendář a řekl: 8.6. a bylo to.
Já tam stála jako kůl v plotě, oči vyvalený, pusu otevřenou a čekala jsem ještě nějaké info...a oni nic. Prý tak přijďte.
Tak jsem se aspoň zeptala kdo mě bude operovat a kdy mi budou dělat přípravu. no a no to oni že ještě neví kdo mě bude operovat......
Tak jsem teda šla....slzy na krajíčku.......jsem šokovaná.....
27. kvě 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, to bude dobrý.... Oni to prostě berou jako každodenní práci a pro nás je to moc důležitý... 8.6. je pěkný datum a chlapeček bude na světě :--)
27. kvě 2008 ve 14:31  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli: já bych to taky neřešila ... vždyť pro ně je to obyčejná rutyna. Buď ráda, že víš, kdy to příjde .... to já chodím od desti k pěti a čekám a čekám a čekám.

Peta07: moc dík ... já tam asi prvně zavolám a zeptám se. Takže kuju, kuju děkuju. :grinning:
27. kvě 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky, jste zlatý :wink:
27. kvě 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli - přesně tak to je, pro ně denní chleba ne jako pro tebe největší zážitek v životě, tím se nenech otrávit, to nic nemění na jejich fundovanosti to udělat, tohle je na těch doktorech děsný, ale zase to někdy chápu, oni toho mají děsně moc a asi se nemohou nad každým rozplývat (i když teda ten dojem, že jsi ta nejdůležitější pro ně v tu chvíli by budit měli)

mici - zkus se zeptat, ale obávám se,že jakmile jednou něco vlastníš, tak smůla, já takhle vlastním část bytu co jsem zdědila po mamce a nešlo to. ale zeptej se,za to nic nedáš
27. kvě 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. kvě 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je pavli, 8.6-neděle? vím, že je to asi blbej pocit, že nevíš, co tě bude čekat, ale bude MIMI!!!! A doktoři ví, co dělají. Jeje, tak to my tady budeme nalepený a budeme čekat, až se nám ozveš i s miminkem.

Je to moc hezký, čekáme na micánka a na pavlínku a jejich miminka. A my si ještě počkáme :frowning2: ale snad se taky dočkáme
27. kvě 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, chápu tvoje rozčarování a šok nad chováním lékařů.Jak už psaly holky je to pro ně rutina, ale neměla by být. V českých zemích je to přetrvávající trend Pacient=kus, ale postupem času se to mění a bude líp. Až tam budeš nenech se odbýt a nech si všechno důkladně vysvětlit. Ono se to dobře kacá, ale hůř dělá, že? :slight_smile: Moc ti držím palečky ať máš krásné mimino a jen radost a na takové stresy brzo zapomeneš.
Micánku tobě taky ať se mimi končně rozmyslí a vylíhne se.
27. kvě 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm tak jsem si pročetla podmínky té novomanželské půjčky a asi máme smůlu. Já jsem vlastníkem garsonky na kterou mám sice půjčku, ale stejně je moje. Takže je to vlastně jedno. Kdybych prodala byt tak si nemusím půjčovat na dům. Byt pronajímám a chci to mít jako do začátku pro miminko až se bude chtít osamostatnit. Tak to asi budeme muset splácat ze stavbka, když si chci byt nchat. Ch jo, se nedá nic dělat.
27. kvě 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, tak to vám bohužel nedají,když máte garsonku ve vlastnictví :frowning2: Teď stavíte celej novej domeček?
27. kvě 2008 v 16:30  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti. Stavíme z gruntu nový domeček, maličkatý 3+kk zast. plocha 56m2. Kdyby jsme prodali oba naše byty tak na něj máme a nemusíme si ani půjčovat. Jenže problém je že oba uvažujem racionálně a chceme mít ošetřený takový to kdyby. Kdyby jsme se rozešli tak barák nenapůlíme navíc já bych do něj dala jen 1/3 a on 2/3. A víš jak takový věci končí u soudu. Tak jsme se rozhodli, že prodáme jeho byt a pozemek dostal od jeho matky. Tak barák bude jeho. Ten půlmilion který si půjčíme je teoreticky už náš, ale ona moje garsonka taky zdaleka není splacená takže jsme si kvit. Minimálně 12 let po dobu splácení mé garsonky to máme moje, tvoje. Samo dítě má nárok na svůj díl automaticky ze zákona. Garsonku zatím splácí v podstatě nájemník, nájemné versus moje splátky jsou asi tak šul nul. Po 12 letech se uvidí. Buď dítě dostane garsonku a já půl baráku nebo já si nechám garsonku a dítě dostane půl baráku. To podle mezilidských vztahů. Nechci se dožít toho že mě bude můj nyní drahý manžel vyhazovat z baráku, že je celý jeho a já nebudu mít kam jít. Tak proto volíme trochu méně schůdnou, ale logickou cestu.
Jaká je u vás ostatních majetkoprávní situace. Řešily jste to s manžely nebo necháváte volný průběh a bylo by vám trapné se bavit o tak přízemních věcech s milovaným člověkem, co by kdyby?
27. kvě 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
aure, jj, já sama jsem zdravotník, tak vím jak to chodí.
Nenechala bych se odbýt, ale to nešlo...prostě to tam dnes šlo jak na běžícím páse...a oni neměli evidentně čas na nějaké dotazy... :sweat_smile:
27. kvě 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek