• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
ahoj holky,

je tady někdo nebo jste všechny rozlítané? venku je tak krásně a bylo celý víkend! Jen jsem jaksi zjistila, že procházku delší jak hodinu nějak nedávám a manžel si mě dobíral, že do kopce funím jako muflon - hrozně vtipnej :angry:

taky jsme přemýšleli o dovolené - jezdíme na túry do rakouska a teď jaksi s tím, jak jsem na tom to asi padá a k moři se bojím - v srpnu (7 měsíc) raději už nikam.

Přemýšleli jste taky nějak už o dovolené? Hrozně mám totž tendenci odjet z Brna pryč

Hezký týden všem těhulkám
10. bře 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti
Ahoj všechny dneska je tu vážně pusto.
Beti já teda původně nějakou dovču plánovala , spíš někde tady a vycházky, ale momentálně to vypadá že spíš asi ne. K moři bych nejela určitě. No když jsem byla těhu ve 20 tak jsem chodila do práce až do konce 8 měsíce ale to jsem byla naprosto v pohodě ještě v 6měsíci jsem trénovala malý holky v gymnastice, neměla jsem sebemenší problém. Teď je mně všechno, asi je to věkem. Takže ono vážně záleží jak se cítíš. Jak se říká těhotenství není nemoc :slight_smile: I když já si tak teď připadám.
Z funění si nic nedělej , to způsobuje progeston, který tvoje tělo produkuje, no a možná ho i bereš pokud jsi dostala utrogestan , nebo duphaston, takže to je prostě jen reakce.
10. bře 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, můžu se k vám přidat. Jsem v 11 týdnu, dneska jsem si vzala dovču, protože mi bylo blbě. Nejvíc mi bývá blbě večer. Do práce chodím normálně a když tak si vezmu na nějakej den dovču. Doufám, že ty nevolnosti brzo přejdou. 28. března jdu na NT screening, tak jsem zvědavá.... Docela jste mě překvapili, že už tak brzo se dá určit pohlaví:slight_smile:
10. bře 2008 v 15:27  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no s těma nevolnostma si asi nevybereme. Snažím se taky chodit do práce, teď teda pracuju z domu, protože ráno se obléct, namalovat, vyvenčit psa a dojet do práce, je nad mé síly.
Nevolnosti mám po celý den a bohužel nezabírá nic.
Na screening jdu 2.dubna a prý, když je miminko dobře natočené se to poznat dá.

Ale stejně to u mě bude holka :slight_smile: a bude lupm, protože mi dává pěkně zabrat :wink:
10. bře 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, mně je právě nejvíc blbě večer, to si ani nečistím zuby, protože to fakt nejde a ráno to většinou jde, tak do práce chodím, navíc dělám účetní, tak sedím a jde to.... Ale v šest když přijedu dom, tak zvládnu se tak najíst a vykoupat a konec....
Na ten screening jsem zvědavá, tak uvidíme.... Hlavně aby to bylo zdravý, ale já bych chtěla holčičku a manžel samozřejmě chlapečka:slight_smile:
10. bře 2008 v 16:28  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím čištěním zubů jsem někde četla, že se to má zkusit bez pasty a nebo jen s ůplným minimem. (bohužel ozkoušeno to nemám)
Jinak - pěkný den.
Třeba se tö teď na večer rozjede :slight_smile:
10. bře 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka, díky. Večer nemám sílu na zuby vůbec, fakt to nějak nejde, jím Tic Tac a ráno se slzičkami si je vyčístím:slight_smile:
10. bře 2008 v 16:55  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
No - jo - taky je to lepší než nic. :wink:
Časem to přejde... :grinning:
10. bře 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přinejhorším až se mimčo narodí,co :grinning: ?
10. bře 2008 v 17:07  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Většinou v druhém semestru - ale jinak pravdu díš - přinejhorším až se narodí.... :grinning:
10. bře 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak s tím čištěním zubů máte pravdu, já to teda nedávám moc ráno. Ale vzala jsem to tak, že je to proces vdycky tak na čtvrt hodiny, Vyčistím si zuby, zvracím, pak si je teda čistím znova a zase zvracím, tak si vezmu ústní vodu.
Jo tohle dentisti doporučují, hned po zvracení ústní vodu, protože v těhotenství ty naše zoubky dostávají zabrat.

Už aby tohle bylo za náma :frowning2:
10. bře 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betino jsi odvaha - koukám - na to bych asi neměla..... (myslím na to čištěním spouštět zvracení....)
10. bře 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, já to musím zaklepat zatím jsem úplně bez problémů - mám za sebou 12 hodinovou služebku v Praze - takže jsem trošku unavená, ale jinak O.K.
O dovolené přemýšlíme - manža mě přemlouvá na Tatry někdy v červnu/červenci - prý budem podnikat jen lehké procházky po hřebenech :grinning:
10. bře 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, no jestli seš v pořádku a nic tě netrápí, tak vesele do toho!

my s manžou chodili na tůry, ale ted ty koepčky, ani menší výšlapy nezvládám:( jsem pořád zadejchaná a to nechci vidět, až budu mít v létě břicho jak balón a ty vedra.....

JJ Tatry, to by se mi taaaakhle líbilo
10. bře 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak mě posledních čtrnáct dní už nijak extra zle nebylo - žaludek na vodě, ale pokud jím co 2hodiny, tak to zvládám - zato včera!!!! V sobotu jsem si podráždila žaludek česnekovýma jednohubkama a včera jsem doslova celý den prozvracela :frowning2: půl hodinové intervaly od 6 od rána do 5 odpoledne. Do toho migrena....byla jsem hotova. Ale dnes jsem zvládla jít do práce :wink:

Jinak prosím prosím, nevíte někdo nááhodou o nějaké slušné hospodě /ne drahém hotelu, restauraci apod/ v Brně či blízkém okolí - směr Kuřim, kde by se dala za slušnou cenu udělat svatba?? Nebo spíš za levno.....vzhledem k tomu, že máme hypotéku 18tis. a mimčo na krku, tak si nemůžeme moc vyskakovat :cry: Díky za info
10. bře 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj sharon,

tak jsem tak přemýšlela. Já mám například oblíbenou restauraci Tryzub - je to ukrajinská restaurace, moc příjemná obsluha a mají tam i česká jídla. Ale hlavně to tam vypadá moc hezky a zas až tak drahý to není (jídla do 100 tam mají normálně). Je to tam takový soukromý, je to jakoby ve sklepě, no musela bys to vidět.

http://www.tryzub.cz/

Tady je adresa, tak kdyžtak mrkni.

Jinak skoro naproti je restaurace Měděná pánev, tam teda vaří luxusně, jen si nejsem jistá, jestli tam dělají oslavy, ale myslím si, že ano.

Tak to jsou za mě tipy, však uvidíš :wink:
11. bře 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak nevolnosti si občas taky užívám, sice nezvracím, ale občas k tomu nemám daleko..Nejhorší je to, když mám hlad, jen že mi přijde, že mám hlad pořád :grinning: Taky je to horší spíš odpoledne a večer, včera jsem se doplazila z práce, bolela mě i hlava, tak jsem akorát zvládla usnout na gauči u telky a pak se přesunout do postele..
jo a čištění zubů mě taky někdy pěkně natahuje

Nad dovolenou jsme taky přemýšleli, někde v ČR na týden, jela bych třeba někam do lázní, jen výlety, pohodička, třeba v květnu nebo červnu, kdyby ještě nebyly takový vedra a hlavně bych ještě neměla takovej pupek. Kdybyste měly nějaký tip, tak budu ráda.
11. bře 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé dovolená... to bych si taky nechala líbit.... :slight_smile:
Myslím že u nás to nehrozí....
No - Peza my byly pár let zpátky v Krkonoších - v létě - (už si nevzpomenu na přesný názem té dědiny, bylo to hodně blízko Jánských lázní (ale nebyly tam takové ceny za ubytování jako přímo v jánských lázních...)
No a můj poslední návrh vloni zněl České švýcarsko, bohužel se nepovedlo v loni uskutečnit a letos o tom s tou stavbou dost pochybuju....
11. bře 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brno je celkově dost drahé a směr Kuřim mi bohužel nic neříká, takže s tím nemohu pomoci... :unamused:
11. bře 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peza: no jednu lokalitu máme a s manželem tam strašně rádi jezdíme. Je to hotel Petr Bezruč, poslední hotel pod Lysou Horou, je tam bazén, mnam jídlo (to je pro nás nejdůležitější :slight_smile: :slight_smile: a navíc, když se necítíš na túry, je tam okolo spousta muzeí, které jsou na rovince:slight_smile:
Není to až tak úplně drahý, i když letos zdražili. Ale hlavně se můžeš vykulit před hotel a koukat se na nádherný kopečky, u toho si dát čokoládku, takže pohodička
11. bře 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti jak je?
11. bře 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj lanka,

no dnes zrovna po ránu jakžtakž, jen to začně zase odpoledne a večer. Včera jsem strávila koukáním na televizi 4 hodiny a pak jsem šla spát. Fakt si připadám jako neforemnej protivnej balík, který pořád vrčí :slight_smile:

a co ty? jak tobě se darří?
11. bře 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdybych nemusela být zavřená doma na PN tak ani nevím že těhu jsem.
Teda až na vyjímku, která manžu děsně těší. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vyhlásila jsem že půjdem na nákup poprsenek aspoň dvou ať mám na střídačku - do mých už se nějak nevlezu :grinning:
11. bře 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za tipy, mě to tak navnadilo, hned bych někam jela :slight_smile: Ale chtělo by to teda trošku větší teplo.
Lanko, to ti i závidím, že potřebuješ větší podprsenku :grinning: To bych taky brala, u mě se toho do velikosti moc nezměnilo, bohužel :grinning:
11. bře 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka, prosím tě a to tě dala na PN doktorka, měla jsi nějaké problémy?

JInak mě vyrostly prsa asi o 2 milimetry, což při jedničkácj je taky výkon :slight_smile: jen tak dál!
11. bře 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peza vydrž.... ono to příjde... :grinning:
11. bře 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti do práce to mám cca 2hodiny tam, 2 hodiny zpátky hromadnou dopravou a navíc historie - 3x samovolný potrat, 1xzamlklé těhu, zkoušla se později IVF, na obou stranách prokázaný genetický faktor, a teď od 6TT krvácení + chřipková viróza. Dr. se modlil aby to škvrně vůbec rozchodilo, ale teď už to vypadá vesele. Jen nesmím žádnou námahu.
Beti - jestli se na práci necítíš, obvykle stačí když si o tom pohovoříš s Dr. jak ti je a co se s tím dá dělat. Závisí jaká /jaký Dr. je.
11. bře 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka, je mi to hloupý se ptát, ale prosím tě, jak vypadá samovolný potrat? Já už jednou ošklivě krvácela a měla bolesti, ale dostala jsem čipky a je to po nich lepší.

Jen se prostě bojím
11. bře 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já taky chodím k Pospíšilové, asi si o tu neschopenku musíš přímo říct, mě příjde taková, že ti ji sama od sebe nenabídne..
Jinak abych těm mým jedničkám nekřivdila, přijdou mi lehce plnější a větší, ale manžel si prý ani nevšiml, tak teda doufám, že si pak všimne, kdyžtak kojení to jistí :grinning:
11. bře 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj betina moja mamka ked krvacala a potratila tak znej isli take hrudky krvy a mala aj bolesti .ale dufat treba ze vsetko je dobre
11. bře 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek