• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
betina: nooo, zda sa to tam fakt lepsie :slight_smile: skusim si tam zavolat, ci beru i nove pacientky. Betina a mozem sa spytat ku ktoremu gynekologovi presne chodis? alebo su vsetci na dobrej urovni ze sa nemusim bat, ze zrovna chytnem nejakeho divneho gynekologa? i ked ja by som radsej k zenskej ako k chlapovi :slight_smile: ....

ta moja doktorka mi krv nezobrala :frowning2: vobec nic, vypytala si odo mna 30 Kc a poslala ma domov :frowning2:
2. čer 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co jste doma na neschopence jaké máte vycházky? a jak je dodržujete?
2. čer 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga mě se líbí Ella :wink:

adulkababulka no já chodím do Kohoutovic k Dr. Vaculíkové. Záleží jestli chceš někam daleko dojíždět, nebo hledáš v blízkosti svého bydliště?
každopádně odkaz od beti je ok. Helios je super, dle doslechu :wink:
jinak ve 4-6 tt nemusí být na ultrazvuku nic vidět, takže nemá cenu aby jej dr. dělala!!! Pokud ti odebrala krev na hcg, tak udělala dobře. Někteří dr. dělají za celé těhu jen 3 ultrzvuku - ty hrazené pojišťovnou!!!
Za další si třeba musíš připlatit!!!
Moje dr. dělá ultrazvuk pokaždé, chce se vždy ujistit o srdíčku :wink:
A peníze od tebe asi chtít neměla!!! V těhu se neplatí!!!!!!

marci tak neschopenka!!! :wink: Super, ne??? To bude baladička teď v létě, to si alespoń odpočineš!!!
Já jsem na neschopence hned od začátku, od října. Vycházky jsem měla od 8-18 hod, ale dr. mi řekla, že na těhotné se nechodí...??
Tak nevím, ale za celou dobu tady opravdu nikdo nebyl.
já je ve všední den dodržovala. O víkendu teda ne, když jsme jeli k našim či tchánovic.
2. čer 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
javidga: mám 2 krabice s oblečením, nějaké hračky a zavinovačky. Jinak ty velké položky nás zeprve čekají :slight_smile:
badulka: do heliosu si myslím, že můžeš jít ke komukoliv, je to soukromý a měli by tam bát všichni dobří
marci: je dobře, že jsi na neschopence, já nad tím taky přemýšlím, to teplo mi dává strašně zabrat
2. čer 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No první týden mi zatím dala bez vycházek, a pak vycházky 2 x 2 hodiny což je teda nic moc, protože za 2 hodiny si teda nezajedu ani do Brna a z Brna, natož abych si něco zařídila, zároveň však jedním dechem dodala, že na těhotné nechodí a mám je brát orientačně :unamused: Dneska jsem neměla nějak sílu s ní o tom debatovat, protože mi bylo docela blbě, ale příští týden na kontrole hodlám říct, že vycházky tohodle typu jsou mi jaksi k ničemu a jak řešit třeba víkend mimo bydliště.
Beti kombinace vedra a šílených bolestí zad mě taky dostala na kolena :unamused:
2. čer 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, tak to koukám, jak je ta země malinkatá :grinning: člověk tady vloží příspěvek a hned tu pozná holčinu která bydlí tam kde já :grinning: :grinning: hihi.. to mám ty těhu bacili opravdu blízko

marci: s tou neschopenkou si nedělej starosti, radši buď na neschopence, než aby jsi někde pracovala nebo lítala v tomto počasí. Nedělá to těhulkám moc dobře a než aby to s tebou někde praštilo.. no, radši bych moc neriskovala :unamused: jinak se s dokynou určitě nějak domluv a uvidíš, že ti ty vycházky změní-aspoň na ten víkend, když budete někam chtít jet.
2. čer 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga - já bych hlasovala pro Emma :slight_smile:

adulkababulka -rozhodně ti měla vzít krev, na UZ je ještě asi brzy, ale nechápu,tu krev to je základ a za co chtěla 30 Kč, když výsledek veškerý žádný. Já teda v Heliosu nikdy nebyla, ale znám to a lze jen doporučit, chodí tam několik kamarádek a znám syna majitele, i když třema můj dr. je moc nemusí, dává na screening přednost Veveří, ale to je asi věc názoru

marci - tak si užij neschopenku :slight_smile: já sice šla až 6 týdnů před TP na mateřskou, ale na léto je asi fajn být doma :slight_smile:
3. čer 2008 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý ránko těhulky :sunglasses:
Jak se vede? Nějaké kontroly?
Dlouho jsem tady neviděla ruuzenku?
3. čer 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Pavli, tak u tebe to bude ode dneška za týden, co? Už se těšíš?
Mě zítra začíná předporodní kurz v Cenapu, tak jsem zvědavá. Cvičení jsem aspoň na tenhle týden musela zrušit než dám svá záda trochu dohromady.
3. čer 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, tak to je sila! az teraz po precitani vasich prispevkov si uvedomujem ze mi ta doktorka fakt tu krv mala vziat. Ved ona ma iba sprosto poslala prec a vypytala 30 Kc :frowning2: nooo, skusim zavolat do heliosu, ci tam vobec beru nove pacientky... baby, diky moc za Vase rady!
3. čer 2008 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj MArci!!!
JJ, už si odškrtávám dny... :sweat_smile: To bude příští týden plný nervozity a vzrušení.....Trochu se bojím, trochu těším....
předporodní kurz v Cenapu je super. Chodila tam kamarádka a byla velice spokojená. Jdeš tam i s manželem???
3. čer 2008 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na první lekci jdu sama - manžel má strach, že by tam byl za exota, tak ho tam nechci tahat. Pokud ale uvidím, že je tam chlapů dost, tak se třeba nechá ukecat :wink: Hned se mi ho tam nechce tahat.
Aspon to máš Pavli hezky naplánovaný a snad tě porod nepřekvapí! Nervozní bych byla taky - jako sáňky v létě :grinning:
3. čer 2008 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, no tak nějak :wink: Jo, spousta lidiček mi to také říká, že je to v pohodě, když je to naplánované...ale kdo ví, jestli mě něco nepřekvapí????
Uvidíš kolok tam bude taťků :wink:
3. čer 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to vedro je šílený, co? Už aby byl malej venku, se už celkem pronese. Dneska jsem z hrůzou zjistila, že jsem ještě nikde nezařídila doktora pro malýho. Máte někdo nějaký tipy??? Že jste třeba slyšely, že ta nebo ten doktor je dobrej. Nemám vůbec tucha o dětských lekařích v Brně. Jako dítě jsem tu nežila a teď žádnýho nepotřebovala :grinning: :grinning: :grinning: .
3. čer 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj motylku!!!
Já taky nejsem z Brna, takže tucha nemám. Každopádně si myslím, že nejlepší je v místě bydliště. Nechci s nemocnym mrňouskem cestovat na druhý konec Brna. Já jej mám tady v Kohoutovicích zajištěného :wink:
3. čer 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem teď taky volala jedné dr. tady kousek a říkala, že bere, po telefonu byla moc příjemná, takže snad bude ok. No jsem ráda, že tam mám aspoň co napsat do papírů. Změnit dr. můžu vždycky :wink: . úplně jsem se zhrozila, že už jsem témeř na konci a pořád mám na všechno fůru času :grinning: :grinning: :grinning: .

A jak ty Pavlí??? Jak se těšíš??? Už to mám fakt za chvilku. Já jsem si celý těhu říkala, že bych chtěla rodit v 38.tt , plánovala jsem si to tak na 6.-7.6. (jak kdyby to mělo vyjít, že :grinning: :grinning: :grinning: ) , ale jak se to blíží, tak nějak nespěchám.
3. čer 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
máš ty to za chvilku, ne já mám
3. čer 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, já taky ještě nezašla za žádným pediatrem
ale v tom vedru se mi nechce :slight_smile:
a dneska jsem konečně začla prát ty pidi věci :dizzy_face:

motylek - já bych sice raději, kdyby se dopekla vevnitř, ale ty vedra mne moří, takže bych se nezlobila, kdyby chtěla trochu dřív :slight_smile:
3. čer 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
motylku, mám se dobře. Finišuju,uklízím, peru a žehlím. No já bych taky nejraději nespěchala :grinning: Ale už to mám opravdu za pár, vlastně dle PM je TP 9.6. :slight_smile:

titi, ty teprve pereš??? To jsi dobrá :wink: Já už bych to asi teď nezvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes: , hlavně to žehlení pak!!!

Holky, koukám, že vy to máte obě tak nastejno :grinning: , můj taťka je 20.6.
3. čer 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli, no já jsem na mateřské od 12.května, pak týden dovolená a běhání kolem domu a...
ale už jsem si říkala, že musím, nebo to pak bude dělat MM a to nevím jak by to zvládl :slight_smile:
ale teda teď jsem to pověsila a jsem mrtvá :slight_smile:
3. čer 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Prosím o radu. Asi me zradila klimatizace. Už 4 dny skoro nemluvím. Strašně chraptím, pokašlávám a už 2 dny mě v kuse bolí hlava. Zatím jsem si na to nic nevzala bo mám obavu z jakéhokoli prášku. Neznáte nějaký povolený babský recept abych mohla zase mluvit a neškrabalo mě v krku. Jinak teploty nemám a ani se necítím nějak blbě jen ten hlas.
Na ko jdu 12,6 a mají mi dělat tripltest. Možná se ptám blbě, ale co všechno v tom je? Díky
Pavli drž se :slight_smile:
3. čer 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
aureliaaa: asi bych zašla do lékárny, tam ti určitě poradí něco, co můžeš i jako těhotná. Na bolest v krku je dobrý jitrocelový sirup, to mi vždycky pomáhalo, ten se určitě může. Jinak babský recepty moc neznám, třeba holky poradí :wink:

Jinak jsem dneska byla na kontrole, všechno OK, dělali mi ještě kontrolní ultrazvuk, protože minule nechtěla malá ukázat pusinu (aby se vyloučil rozštěp), tak se dneska trochu po boji naštěstí zadařilo. Je to malý zlobidlo, měla hlavu zabořenou v placentě a doktorčino šťouchání ji vůbec nerozhodilo :slight_smile: Jo a taky bylo vidět jak škytá, trochu jsem to i cítila, to bylo srandovní :grinning:

Taky mě doktorka poslala na ten cukrovkový test nebo jak se tomu říká, na Obilňák. Holky, jak to tam probíhá, dá se ten sladkej fujtajbl vypít? :slight_smile: Dostalo mě, že nesmím den před tím od půlnoci jíst, žvýkat žvýkačku a hlavně pít, to teda nevím jak zvládnu, to leknu žízní :confused:
3. čer 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aurelia, já jsem cucala Pectol, a jinak se můžou věskerý kloktadla. Působí jenom lokálně, takže žádný obavy. A výborný jsou homeopatika, ale ty na krk teď už nevím jak se jmenují, myslím že Homeogene 9.

Titi, taky nechápu jak to teď můžeš zvládnout. Problém není vyprat, ale to žehlení potom je úděsný. Já jsem to vyhrála. Vyprala jsem, pověsila, posbírala a žehlila za mě mamča :wink: . Ale i ona z toho byla dost hotová. Stála u toho asi 4 hodiny. No fujtajbl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jinak ty vedra mě taky ničí, takže bych se nezlobila, kdyby ty poslední dva týdny těhu nebyly. ale při mým štestí ho budu ještě přenášet :grinning: .

Pavlí, tak to třeba Alešek bude chtít dřív a nebude čekat na plánovaný CŘ.

Peza, já jsem tam byla. No nebylo to nic příjemnýho, ale vydržet se to dá. Musíš zadržet dech a kopnout to do sebe na ex, žádný ucucávání, to bych nedala. Horší je potom to čekání. Dvě hodiny se mi celkem táhli, ale teď je hezky, můžeš se jít někam projít. Já jsem tam byla, když venku sněžilo, zima jak v Rusku, takže jsem seděla v čekárně celou dobu a to byla trochu nuda. Bylo ráno, číst se mi nechtělo, nejraději bych spala, ale musela jsem tam sedět.
3. čer 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti,

ten cukrovkovej test se dá trochu obejít a hlavně je to dovolený. Vem si sebou citron. On totiž nemění výsledky toho testu, ale může se brát a rozhodně to pomůže při té přeslazené chuti. To je rada od mé kamarádky.
3. čer 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ten citron je dobrej nápad nebo si vezmu takovou tu citronovou šťávu do čaje :wink:
3. čer 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda - tady se to navzdory počasí nějak rozjelo.
Poplatky u Dr. se v těhotenství neplatí - ale těhotenství musí být potvrzeno (taky jsem prvních pár kontrol platila) Jinak pokud ti Dr.neudělala žádnou prohlídku a jen s tebou promluvila nemá na poplatek nárok.
Je fakt že srdíčko je vidět někde v 7-8tt takže opravdu není proč s UTZ spěchat.
Co se vycházek na neschopence týče - ze začátku se dávat nemohou (to je u všech stejné) pak cca po týdnu 14 dnech už doktor obhájí jejich vydání. Pokud dá 4ři hodiny denně - nemusí se zodpovídat před komisí, proč danou osobu nechává na neschopence když může být celý dny v prachu. Pokud dá víc musí to vysvětlit. Na čase vycházek se domlouvá doktor s pacientem (tj. jestli v celku, od kolika atd.)
Faktem ale je že neschopenka není vězení a ze zákona ti nikdo nemůže nařídit kde se máš kdy zdržovat. Tudíž pokud nesouhlasíš údajně stačí zaslat na sociálku dopis s tím že nesouhlasíš kopii doktorovi a pak i když prý přijde kontrola tak by to nemělo být napadnutelný (někde na netu je k tomu přesnej popis)
Mimochodem - co se víkendů týče stačí zvednout telefon a oznámit Dr. popř. setře že potřebuješ změnu pobytu na neschopence - sdělíš kde budeš a Dr. ti sám může takto změnit 2dny v kuse. Pokud by jsi chtěla třeba na týden na dovolenou - musíš požádat sociálku (tam bohužel nevím kam se obrátit ale Dr.ti určitě poradí)

Mimochodem já mám neschopenku od ledna. Od dubna vycházky 2x2 hodiny (to abych se na nich moc neutahala) Kontrola tu ještě nebyla - ale dodržuju je. Mrně mi stejně každou delší procházku pořádně osladí..

:unamused:

Triple testy - to jsou jen odběry krve (mám pocit že brali 6 zkumavek a hotovka.

Test cukrovky se určitě přežít dá. Byla jsem na obilňáku. Hlavně si vem průkazku pojišťovny nebo aspoň občanku.
Odebrali krev - dali vypít oslazenou vodu z hodně ubabrané skleničky, kde dole bylo přilepeno tolik cukru že silně věřím že nám všem míchali do stejné (navíc se mi po tom druhý den udělal koutek - na což netrpím) a poslali na hodinu pryč. Za hodinu znovu zpět - odebrali krev a za další hodinu ještě jednou. Celou dobu se nesmí nic jíst ani pít. Ale vypláchnout pusu si od toho slaďáku můžeš.
Ve dvě odpoledne jsou na recepci k vyzvednutí výsledky. Nebo ti je může vyzvednout kdokoli do týdne po testu pokud se prokáže tvojí průkazkou zdravotní pojišťovny.
Bohužel takhle brzo po ránu je stejně všechno kolem dost zavřený. Takže v tomhle teple je to tak na ten park před obilňákem.

Teda dámy - klobouk dolů v tomhle parnu žehlit.... (no nic mě to taky čeká - převlíkla jsem postele - suší se mi zrovna venku. :grinning: )
3. čer 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aurelia, Tripply jsou jen krevní testy. Dělají se v 16 tt na odhalení VVV. pokud jsi podstoupila NT, tak se nemáš proč bát :wink: Přesnější je Nt.
Mě pomohl Bioparox, je dobrý pro těhulky, je to spej do úst a do 2 dnů jsem byla ok :wink:

titi, tak to jo :wink: počkej až budeš žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já to žehlila poctivě z rubu i líce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pez já byla na cukrovce v nějaké laboratoři v Řečkovicích, vypít se to dalo. A jinak jsem den před tím hohla jíst a pít cokoliv.

motýlku, nestraš!!! Na plánovaném císaři je výhoda epidurální či spinální anestezie - tedy částečná.
Kdežto kdyby Alešek chtěl na svět dříve, tak by to bylo akutní a já musela podstoupit celkovou!!!! A tu já nechci!!!!!
3. čer 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím vás!!!! Tady to frčí :slight_smile: a já jsem zase v práci.... Jsem byla týden doma a už jsem se nechala uschopnit....
Aureli, já hekala jako o život a ještě to není úplně dobrý, ale stejně mi doktor nic nedal a řekl, že to mám vyležet, že můžu jenom paralen a že kdyby mi to nepomohlo, tak by nasadil nějaký antibiotika... Rozhodně se zeptej v lékárně, ale tam ti stejně nic moc nedají kromě homeopatik. Jak psala Motýlek, tak to je to Homeogene, ale já pak měla od té značky i sirup na kašel a ten mi přišel na ten na ten můj kašel lepší, ale stejně nejsem úplně bez kašlu.... :frowning2:
To vedro je fakt šílený, tak se držte holky!!!!
3. čer 2008 ve 14:13  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z testů na cukrovku mám strach už teď - je mi na zvracení jenom když si sladkou vodu představím - takže to pro mě bude křest ohněm :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě na triplech teda brali jenom jednu zkumavku - z 6 bych omdlela a už mě asi nevzkřísili i tak se na nějaká sestřička - učnice vyřádila a měla jsem modřinu přes celou ruku!!!
3. čer 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě taky brali na Tripply jen jednu zkumavku.

marci, no je to hnus to sladký :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já nesladím, ale dalo se to nějak vypít. Já to teda cucala asi tak 20 minut :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek