• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Micánku, Michálek je náááádhernej :dizzy_face: :dizzy_face: - skutečně krásný miminko a má takový strašný chytrý kukuč!!!!!
5. čer 2008 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mici, viděla jsem fotečky, michálek je nádherný miminko, sem volala manžu, tak tady taky učúrával:slight_smile:

je krásnej a má šibalský kukadla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. čer 2008 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak beti to vystihla přesně "šibalský kukuč" :grinning:
5. čer 2008 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
No holky... povedl se mi co :grinning: :grinning: :grinning: ... všichni říkaj, že vůbec nemá pohled novorozence. Je to moje pusinka. ... ale mooooc děkuju za pochvalu. :grinning:

No a k té dovolené ... an manžovi je vidět, že je sám s toho nešťastnej ... halvně, když mě vydí chodit stěma pytlama pod očima ... včera mi ajinavařil, abych nemusela já ... ale je mi tak spíš po něm i smutno .... po porodu mám pocit ... jak kdybych ho milovala ještě víc ... je to takoví jiný ... už jsme prostě rodina.
5. čer 2008 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Mici, Michálek je úžasnej, fakt se vám povedl :dizzy_face:
5. čer 2008 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky.
Micánku strašně moc gratulací, ať vám maličký dělá jenom radost.
Když jsi popisovala celé dění trochu mi zvlhlo oko dojetím a taky trochu lítostí nad sebou. Můj drahý se mnou nechce jít k porodu. Ani jen na začátek. Prý by z toho měl do budoucna trauma. Já bych ho tam hrozně chtěla právě pro tu podporu, kterou mužský může dát. A on pořád zatvrzele odmítá. Jako by šlo jenom o něj a pak už o nic. Nevím co s tím.
5. čer 2008 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
aureliaaa: ještě máš čas na to ho k tomu dokopat. Vždyť je to to jediné, včem může u porodu pomoci. Manža ( i když je takovej silák) tak sám měl strach, co to s ním udělá ... taky si nebyl jistej, že sebou třeba nelátne. Ale nikdy ho nenapadlo, že by nešel a rozhodně toho nelituje (ani té fialové ruky odemě)
jenže ono se mě to pěkně píše, když on to sám chtěl a tento problém jsem řešit nemusela.
5. čer 2008 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Mic - teda musím říct, že už jsem dlouho neviděla tak krásný miminko - snad naposled to naše :grinning: Michálek je opravdu nádhernej. Takže moc a moc gratuluji a ať roste jako z vody. Jinak porod, lépe řečeno šití po porodu, jsem měla asi tak stejný - šitá zvenčí i zevnitř, s doktorem jsem se dohadovala kolik mi tam ještě udělá stehů :grinning: no a hojená trvalo fakt dlouho. Doporučuji vždy když budeš mít chvíli svlíknout kalhotky a lehnout si s roztaženýma nohama a větrat. Jako zní to fakt šíleně, ale hrozně pomohlo, když s emi na tu ráno dostal vzduch, zvlášť v těch vedrech co loni panovaly. A až se to trochu zahojí, tak doporuřuju mazat dubovou kůrou, pálí to jak čert, ale pomáhá :wink:
A zrovna jsme se teď s manžou bavili o přítomnosti partnera u porodu a já si vůbec nedovedu představit, že bych tam byla sama. Na porodním boxu jsem byla 21 hodin, měla jsem kontrakce, ale pořád jsem se neotvírala a bylo to fakt hustý, takže si nedovedu představit, že bych tam neměla podporu a jen by tam jednou za hodinu nakoukla sestřička a zeptala se jak je. Bych se na to normálně vykašlala a šla domů :grinning: A samozřejmě tam byl i na porod samotný, stál vedle mě, takže to "nejhorší" neviděl, tak si myslím, že neměl z čeho mít trauma. Já jsem se po těch dlouhých hodinách strašně těšila, že už konečně budu rodit, takže jsem měla celkem dobrou náladu. Horší bylo to šití, to jsem taky nadával jak Mic, ale to vzal manža Klárku a zdrhnul z porodního boxu a šel voalt babičkám, aby to neslyšel :grinning: ale samozřejmě chápu, že někteří chlapi to prostě zažít nechtějí.
5. čer 2008 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Mici, Michálek je krásný miminko! Opravdu jste si dali záležet :slight_smile:
5. čer 2008 ve 22:07  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dneska byl zase pařák (dusno), že jsem málem zdechla :angry: . Přístí týden se má ochladit, tak se na to moc teším :grinning: :grinning: :grinning: , ale to asi většina z nás, co?

Micánku, fakt je naprosto kouzelnej, ne každý mimi se mi líbí, ale Míňa je fakt super, hned bych do něj šla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .

Pavlí, tak co??? Jaká??? Aleškovi se ještě nechce???

Já už se těším až to budu mít za sebou, dneska jsem byla na monitoru, a vyšetření v porodce, to vyšetření nic moc, celkem nepříjemný, malej už má 3200 kg a to mám do termínu ješte 14 dní, jestli ještě přibere, tak to potěš prdel až poleze ven. Ven se prý ještě rozhodně nechystá, tak bůh ví, jestli vůbec porodím v červnu. Aby se mu tam tak nelíbilo, že by se kouknul ven až ve 42.tt. No to byl měl aspoň 5 kilo, s takovouhle :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: . No ani si to nechci představovat.

betinko, ty koukej ležet a moc odpočívat. Jak ti je??? Dávej na sebe pozor.

Lucko, já jsem taky měřila BT a je to v pohodě, podařilo se po 4 meřeních, docela rychle se to naučíš a po pár cyklech už poznáš (např. píchání na pravé levé straně, kterýho jsem si nikdy nevšimla) kdy na tebe jde ovulka :grinning: . A pak se to dá skvěle naplánovat a jenom si užívat. My jsme se vždycky snažili vehementně do ovulky a pak jsme byli oba rádi, že na chvíli můžeme vypnout, když už je po. Nejsem nějaká frigidka, ale představa, že to dělám ob den celej měsíc, tak se mi točí oči :grinning: :grinning: :grinning: .

Tak holky dobrou noc, opatrujte se a pusinky na bříška.
5. čer 2008 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
aurelia:
neboj se toho porodu, uvidíš, jak to bude. jedné známe manžel taky nechtěl jít k porodu. zavezl ji do nemocnice a pak když viděl, co se kolem něj děje, tak prej přilítla sestra, dala mu mundur a manžel švihal, ani nevěděl jak :slight_smile: ono, až tě uvidí v bolestech, tak třeba pochopí, že by tam měl být a pomoct ti.
Jinak manžel k porodu jít chce, ale jak viděl ty porodní boxy a hlavně sál na císaře, tak jsem na něm viděla, že mu pěkně strnul obličej. pro ty chlapy je to taky hrozný, protože v tu chvíli ti v bolestech nepomůžou a musí tě jen držet za ruku a uklidňovat a třeba manža má z toho strach, aby tam doktory neposlal do pr... :slight_smile: až mi nebude kdo mít pomoct :slight_smile:
Mici, včera jsem manželovi říkala, jaký slovník si použila a on říká: no jo no, celá ty :slight_smile:

marci: myslím na tebe s těma bolestma zad, přišly na mě v noci a nevím, jestli mám sedět, ležet a ještě navíc jsem dostala nějaký šílený výtoky, ale to je prý zrovna v tuhle dobu normální, takže slipovky valí jedna za druhou :frowning2:

holky,taky se těším na trochu polevující vedra, jinak je to na chcípnutí.

Pavli a ty se už pomalinku připravujš, co? ted bude poslední víkend bez Aleška a pak už jenom celá rodina :slight_smile:
6. čer 2008 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,
beti mě se tak před měsícem z výtoků vyklubala mykóza, dostala jsem čípky na zavádění a antimykotický krém a po pár dnech to bylo v poho (teď mám zase jen klasický snad neškodný výtok). Takže pokud u tebe budou nepříjemné výtoky přetrvávat určitě se zmiň doktorce, je třeba je včas zaléčit a jde to docela snadno. Akorát to prý často recidivuje :unamused:
Jinak k těm bolestem zad - pomáhá cvičit (asi to zní jako fráze ale je to fakt :grinning: ), aspoň po chvilkách na baloně. Když už jsem bolestí lezla skoro po zdi, tak je nejlepší setrvat chvilku v pozici na čtyřech (nebo třeba tak i chvíli popolízat), ono se prý mimčo trochu poposune a netlačí tak na oblast kříží. Tohle mi fakt pomáhá. Akorát teda beti nevím jak jsi na tom, jestli můžeš aspoň trochu cvičit nebo musíš dodržovat striktní klidový režim.
6. čer 2008 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!!!

motylek koukám, že budete mít také macíka. My vážili v 37 tt 3200g, tzn. teď 3400g a v pondělí možná 3600g...
Zase bych to ale tak tragicky neviděla.....oni ti dr. se můžou seknout i o 500-1000g :grinning:

JJ, tak to budou naše poslední 3 dny s MM co budeme sami :grinning: pak už jen ve 3 :grinning:

Jak se vede holky???
6. čer 2008 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
marci,

já už mám pocit, že sand chcípnu. Ještě jsem se před chvilkou doblila tak, že jsem si poblila i vlasy :frowning2: zvracím skoro každej den, což jsem si myslela, že na začátku 6.měsíce snad už nebude a ono ejhle. Už se smiřuju s tím, že budu patřit k těm maminám, co zvrací i na porodním sále :frowning2:

ten balon zkusím, stejně aspon trochu popocházím po doma. Děkuji!!!
6. čer 2008 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky!!!!
Pavli, moc na tebe budeme myslet!!! Už fakt jenom 3 dny :slight_smile:!!!!
Beti, to je mi líto, že ti je tak blbě... U mě to fakt přešlo tak po tom třetím měsíci, tak to byla úleva a teď si to prostě užívám.... Vedra jsou blbý, ale jinak chodím pořád do práce a měla bych končit v půlce července, protože pak si vezmu dovolenou a pak mateřskou... :slight_smile:
6. čer 2008 v 10:10  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  • To se mi líbí
Micánek - michálek - opravdu moc novorozenecky nevypadá. Klidně bych mu hádala i pár dní podle vzhledu. Fakt se moc povedl.
Koukám že jsme opoměli motýlka.
Takže to tu bude podle termínů, pavla - titida - motýlek... a pak si dáme prázdniny jak to tak vypadá... :grinning:
S tím balonem je to pravda - rozhodně mi pomáhá...
Jinak koukám že každá máme něco... jeden z těch starostí fakt nevyleze. :slight_smile:
6. čer 2008 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
bet, to je divný že tě pořád drží ty nevolnosti...nechceš se poradit s dr.??? Mě to přešlo tak po 16tt :wink:
6. čer 2008 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Betina: Neříkám, že jsem nějakej slušňák, ale normálně taková slova nepoužívám :grinning:

Ivce: měla jsem do porodky zbaleno všechno možný .... ale dá se říct to nejdůležitější jsem neměla. Tak strašně jsem toužila po dětským kruhu. Spousta mamin ho tam měla a seděly jak královny ....no a já u všeho stála. Když jsem nekojila v leže a šla jsem na židlu, aby mi sestry ukázali jak na kojení, tak to bylo pro mě peklo.

Holky to si fekt pořiďte .... jen jsem záviděla :sweat_smile:

Pavlinao5: .... ty máš víhodu, že to potřebovat nebudeš muset :grinning:
6. čer 2008 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Mici, o tom nafukovacím kruhu to vím, hodně to mají a prý je to fakt dobrý, aspoň se dá trochu sedět :slight_smile:
Včera jsem se dívala na Michálka a to asi třikrát, tak se mě manžel smál, že už to vidím po stopadesáté :grinning: Je krásnej :slight_smile: !!!
6. čer 2008 ve 12:46  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: , že vám sem lezu, jen jsem letmo četla a chtěla jsem říct, abyste se nebáli odhadů z monitoru, jak bude dítě velké a tak. Mě to strašně znervóznilo, když mi ve 37. týdnu řekli, že už teď mám čtyřkilového macka a to jsem pak ještě fakt dva týdny přenášela a měla jsem hrůzu, jak budu toho obra rodit a malej měl nakonec 3 640 g, takže úplnej normál. Hlavně se nenechte strašit :slight_smile:. Držím vám pěsti a přeju bezproblémový porod!
6. čer 2008 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hankka :wink: , taky to vidím tak na těch 3600g max :grinning:

micánek, to jo, ale zase budu mít jiné strasti a bolesti... :unamused:
6. čer 2008 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

Micánku Michálek je nááááááádhernej :dizzy_face: :dizzy_face:

Je na padnutí :angry:
6. čer 2008 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
No holky ... tak jsem tak ráda, že se vám líbí ... pro mě je to to nejkrásnější miminko na světě :grinning:
6. čer 2008 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pavli a to je nějaká hranice, kolik by miminko mělo vážit?

Já jsem měla pocit, že i když je miminko velký, že tě nechají prvně u toho porodu doslova trápit a že třeba až pak přistoupí k císaři (to mám z rubriky, jaký byl porod :slight_smile:
jinak pavli doktorce jsem o svých problémech říkala, navíc mě ještě po dobu těhu trápí v noci průjmy :frowning2: a ona mi řekla, že je to individuální a že někomu je prostě špatně pořád až do porodu :frowning2: bylo mi zhruba 14 dní dobře (po konci 4.měsíce), ale pak se to zase vrátilo.

Mně pomůže jenom ledový, všechno ledový-meloun, kostky ledu, nanuky atd.... :slight_smile: takže znáte mojí dnešní skladbu jídla :slight_smile:
6. čer 2008 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Já vím, že jak je poslední ultrazvuk v tom ( teď už nevím 32 nebo 34 týdnu) tak mimís by měl vážit od 1800g po 2200g. Ani víc ani míň. Náš bobánek měl 2150g
6. čer 2008 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
bet :unamused: tak nezbývá než vydržet a doufat, že to přejde!!! Na váze neubýváš???
Bet, hranice...??? No jsou určité tabulky (jednu mám v albu), ale vše je orientační.

Holky, všem krásný víken. Micánkovi a Michálkovi nádherné mazlení!!!! :grinning:
Snad se tady ještě v pondělí dopo ukážu a rozloučím :frowning2:

PA
6. čer 2008 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
Mici tady nikdo ani trochu nepřehání. To je moc krásné miminko. Povedlo se vám.
Beti snad jsou ty tvoje stálé nevolnosti normální, ale s každým prdem za doktorem, nic nezanedbat. A ty zmrzlý věci se prý doporučujou tak to snad není špatný.
Pavli už se to blíží držím palečky a myslím na tebe.
Jinak holky dík za vaše slova k partnerovi u porodu. Musím to tomu mezulánovi přečíst hned jak přijde z práce, ať netvrdí, že to všechno jsou jen teorie a má taky názory z praxe. S tím jeho slavným traumatem se to má tak, že prý mě nechce vidět v bolesti, pak by ho to pronásledovalo. Tak nevím nemá mě rád nebo je to taková sračka? :slight_smile:
6. čer 2008 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Mic kruh byl moje záchrana :grinning: sedět jsme mohla opravdu jen na něm, ještě asi tak týden i doma :grinning:

Aurelia tak třeba mu navrhni, aby tam s tebou byl jen před tím porodem, někdo teda rodí během 20 minut, ale mě to od příjmu do porodu trvalo 21 hodin :confounded: A to prostě byly "jen" koktrakce u kterých jsem dýchala jak splašený pes, ale rozhodně nebylo strašný se na mě v těch bolestech dívat, mezitím jsme s manřou kecali, napouštěl mi vanu, která byla na porodním boxu, podával pití a tak. Takže to opravdu není nic strašného a tohle by zvládl. No a když začně porod a on bude vědět, že to nerozdejchá, tak prostě odskočí na chodbu a přijde si pro mimčo :grinning: porod samotný je rychlovka, já jsem malou měla venku při čtvrté kontrakci a to mi teda nějak moc dobře nešlo. Tak mu to zkus podat takhle, třeba by na tuhle variantu přistoupil :wink:
6. čer 2008 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Ivi, určitě to zkusím. Trochu to odlehčím aby to nevypadalo jako hrůza, která dělá traumata na zbytek života. Jsou v životě hrůzostrašnější věci o kterých vím, že se staly. Snad už povolí. Myslím, že tajně doufá, že zrovna bude sněžit a on bude muset do práce. Myslím si, že kdyby do práce zavolal, že nemůže, protože mu rodí žena tak to každý pochopí a nic z toho nebude dělat, ale to už je jedno, budu se ho do toho snažit postupně uvrtat. Trochu mu rozumím, když jsem mívala urputné menstruační bolesti a kroutila jsem se jako červ a úpěla v posteli nebo ve vaně tak z toho byl docela vedle a honil mě k doktorvi a nevěřil, že to nic není, že je to normální. Takový malý stresoň. Ahoj
7. čer 2008 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Manža mi stál celou dobu u hlavy a taky to nejhorší nevyděl ... vyděl, jak malej má tu šňůru kolem krku ... ale dál nic s toho vrchního pohledu a za zadu taky nic vydět nejde.
Vždycky se bál vzít malinký děti do náručí a najednou našeho bobánka vzal, ani nevěděl jak ... holt asi když se chlap stane otcem, tak to na něj taky působí jinak. :grinning:
7. čer 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek