• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
holky, sms od Pavlinky!

Jmenuji se Aleš Honig. Vážím 3430g, měřím 49 cm, na svět jsem přišel dnes v 10:40 v nemocnici Milosrdných bratří. Stastní rodicové Pavlina a Marek

je to tady, tolik mamin!!!!
10. čer 2008 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je super, že už to má Pavlinka za sebou - já ji tááák závidím :slight_smile:
Doufám, že budou oba v pořádku a brzy se tu mezi námi zase objeví :wink:
10. čer 2008 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Titi, Pavli: velká gratulace, maminky :slight_smile:

Nakoukla jsem do diskuze, o které tu psala Pavlínka, je tam odkaz na fotky Aleška, asi od manžela, Alešek je krásnej :dizzy_face:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=51930&vOffset=6420&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
10. čer 2008 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavlínko, velký gratulace k Aleškovi :slight_smile:!!!!
10. čer 2008 v 15:38  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
krásnej je Alešek, krásnej! a je to pořádnej kus chlapa

Už bysme holky měly začít párovat mimina, nikdy není dost brzo :slight_smile:
10. čer 2008 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Alešek je opravdu krásný miminečko :slight_smile:
Koukám, že kluci budou mít na výběr - tolik nevěst (Verunka, Monička, Kačenka, .... :grinning:
10. čer 2008 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no jo Marci, to máš pravdu, abysme začaly šetřit na úplatky :slight_smile:

marci a jak trávíš dny doma? našla sis nějakýho koníčka? :slight_smile:
10. čer 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti zatím se spíš jen tak flákám - sjíždím net s dětským zbožím (mimibazar a tak), udělala jsem první objednávku látkových plínek - dneska mi došly tak jsem z nich unešená. Trochu doma uklízím, čtu, no nic moc plodnýho :grinning: Zároveň jsem teda začala vyjednávat v práci, že bych začala taky trošku pracovat (na neschopence, ale chci zůstat, protože nechat se uschopnit a za týden jít škemrat znovu o neschopenku je podle mě blbost). Takže pokud to vyjde, začnu něco málo dělat z domu, abych úplně nezakrněla :slight_smile:
A jak jsi na tom ty Beti, je ti už aspoň trochu líp?
10. čer 2008 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. To je úžasný dvě nádherný miminka. Se asi začínám nějak víc těšit s každým dalším miminkem tady. Moc gratuluji novopečeným rodičům, ať jsou jejich miminka moc a moc šťastná. U nás stále vše v normálu. Staví se, seká se tráva a vůbec normální vesnický život. Jsem teď byla pár dní trochu nafouklá a trápily mě střeva a když se mi pak ulevilo a břicho mi zůstalo napadlo mě, že už to bude asi to těhubříško. Mám pocita, že jsem každým dnem větší a větší do šířky a do hloubky. Se mi už i hůř spí na břiše. Ve čtvrtek na kontrolu a pak v pá leeetííímééé. Hurá těším se naše poslední dovolená o samotě. Další už budou s miminkem.
10. čer 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
marci, u mě je střídavě oblačno, někdy lepší, někdy horší, ted zrovna bříško bolí, tak si půjdu na chvilku natáhnout nohy. Zítra jdu na kontrolu k Dr.tak uvidíme. Jinak teda dělám věci do práce z domu, ale teda nevím, jak dlouho to půjde kvůli stresu. Zjistila jsem, že mi na ta záda pomáhá (je to divný), když si na noc dám mezi stehna velkej polštář a tak ted spím :slight_smile: marci a vy plánujete dovolenou nebo ne?
aurelia, dovolenou ti moc a moc přeju, hlavně abyste si to hezky užili!!!
10. čer 2008 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
beti dovolenou jsem plánovala do té doby než mě sklátila ta záda. Teď už vím, že do zahraničí se neodvážím (už nejsem taková hrdinka). Ale někde u nás aspoň prodlouženej víkend nebo týden bych chtěla. I kvůli manželovi. Tak uvidím jak se to vyvrbí. Zároveň ale nechci přerušovat neschopenku - takže nevím co s tím.
Jaké máš beti vycházky?
10. čer 2008 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ještě vůbec vycházky nemám, tak uvidím, jestli mi je zátra dá.Ale každopádně jsem je předtím měla od 14:00 do 18:00.
Taky bych s manželem někam sem na týden na chalupu, původně jsem taky chtěla ještě do zahraničí, ale ted se opravdu bojím, takže jestli něco, tak tady.
10. čer 2008 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
První týden jsem vycházky taky neměla - teď mám 9-11, 15-17. Včera jsem s mudrou řešila dovolenou. Říkala ať v ČR klidně jedu, ale snažím se nedostat nikde do nemocnice, abych neměla kvůli neschopence problémy....
10. čer 2008 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
plínky za dobrou cenu jsou na www.kikko.cz
10. čer 2008 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj těhulky a maminky..

Tak Pavli, moc gratuluju k malému Aleškovi... moc se vám povedl, je to nádherné mimi :dizzy_face:

Jinak koukám, že se tady řeší neschopenky a vycházky.. Taky bych byla klidně na neschopence s rostoucím bříškem :grinning: ale to si budu muset ještě počkat, každopádně jestli otěhotním, tak asi stejně na té neschopence budu..ale vadit mi to nebude, mám dobrou doktorku, takže vím, že kdybych někam potřebovala zajet a náhodou mi došla kontrola, tak se to uhraje třeba na kontrolu atd. Prcek už bude stejně od Září ve školce, tak by to bylo v klidu :wink:

Mno jo no, ale to moc předbíhám..teď budu měřit BT a uvidíme. Chystáme se na dovču, tak by to mohlo vyjít klidně na ní a nebo až v Září u moře :wink:

Tak se mějte pěkně, ahoj!
10. čer 2008 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Micánek - ty máš doma plinky Kiko? Vydrží něco? (hádám že už to můžeš posoudit :slight_smile:)
Marci co jsi kupovala zač? já se nakonec rozhodla pro Kiko Lux... jsou objednaný přes batole
Koukala jsem na ty stánky doporučený Micánkem - a na batoleti jsou o 48 Kč levnějš na balíku.
11. čer 2008 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky

všem díky zagratulace!

křížové bolesti fakt humus, ale epidurál jsem si nedala, pořád jsem doufala, že už bude konec a že by teda stejně nestihl zabrat a o x hodin později fakt byl konec :grinning: takže by asi stihl zabrat, ale nakonec jsem ráda, že to šlo i bez něj :dizzy_face:

Pavli - obbbbr gratulace k Aleškovi, je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. čer 2008 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Lanko zatím mám koupeno 40 libštátských čtvercovek a cca 8 ks kalhotkových plenek (každou jiného druhu na vyzkoušení). Nakupuji na www.branakdetem.cz Byla jsem i na jejich prezentaci - mají kamennou prodejnu v Brně. První objednávku jsem ale udělala přes net, protože se mi to nechtělo táhnout v rukách (takhle mi to pošťačka přinesla hezky až domů). Jinak jsem se hodně inspirovala i na diskusích "Látkové pleny" a "Naše konkrétní látková výbava".
Kikko Lux by měli být dobrý plenky - jsou vysokogramážní narozdíl od obyč Kikko. Já zatím ještě zvažuju zda dokoupit více čtvercovek nebo ještě zainvestovat do kalhotkovek nebo AIO.
11. čer 2008 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj hooolky,

no titi, taky to budu muset vydržet bez Epi. Nechala jsem se ve 20 letech tetovat, zrovna v oblasti, kam vpich provádějí (kdo ve 20 o tom přemýšlel :slight_smile: a na Obilňáku říkali, že prostě když tam je tetování Epidural nenasazují. Takže budu umírat bolestí. manžel by mě fliknul ještě teď :frowning2:
11. čer 2008 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

jééééé, Pavli velká gratulace k Aleškovi , je překrásnej. Fotečky tu byli fofrem :dizzy_face:

Já mám taky tetování,ale naštěstí na krku :grinning: :grinning:
11. čer 2008 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Mici, tak jak to jde s Michálkem????? :wink:
11. čer 2008 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
obchůdek znám. O prezentaci taky vím... ale s mým "vycházkovým" režimem nemám šanci....
I ty dvě diskuze po očku sleduju. Věřím že je fajn nemuset žehlit s kalhotovkami nebo OIA ale přijde mi to už moc korun, který radší nacpu do stavby... takže chystám jen čtverce + svrchní kalhotky...
Jen mě zajímalo co jsi si "po hmatu" vybrala :wink:
11. čer 2008 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Lanko - svoji výbavičku jsem sepsala do tématu "Naše konkrétní látková výbava". S tím že kalhotkové plenky lezou do peněz souhlasím - ale já jsem na permanentní žehlení čtvercovek fakt líná (a nežehlit by mě to asi taky nedalo :confounded: )
Jaké jsi pořídila svrchní kalhotky?
Se svým "vycházkovým režimem" bych sice taky neměla mít šanci, ale přestala jsem ho řešit.
11. čer 2008 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
vzhledem k tomu že původně jsem chtěla IV mušelín - který pro jistotu nejsou až do září k sehnání vůbec nikde, tak jsem zvolila i jejich svrchní kalhotky...nijak jsem to nehrotila - 1xS, 2x M s tím že až to přijde pořídí se co bude skutečně třeba.
Nechci se na začátek netrefit a pak toho mít spoustu k ničemu...
11. čer 2008 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
tak nějak jsem pořád ještě hodně opatrná - byl problém pořídit si i to co čekám...takže při výbavě počítat s dalším dítkem nemá moc smyslu - neříkám že stát se nemůže ale...
No a na druhou stranu - když na věc přijde - manžel je schopen jak žehlení, tak praní... tudíž z toho nijak velkej vítr nemám...Pomáhá mi kde může, když už mu zbyde čas... :wink:
11. čer 2008 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Svrchňáky jsem pořídila taky IV. Na plenky IV jsem měla taky zálusk, takže možná už na další čč kašlu a uvidím zda v tom září někdy budou :grinning:
Jinak teda klobouk dolů před žehlícím manželem :slight_smile: Ten můj snad ani neví jak se drží žehlička v ruce :unamused: když jsem teď 14 dní nežehlila protože mě bolela záda, sundával si použitelné oblečení ze sušáku po jednom kousku, hudroval u toho jak špaček..........mě to bylo teda jedno, jsem si říkala, ať si chlapec zvyká :grinning:
11. čer 2008 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Co já vím tak většina prodejců se shoduje v tom že jim byly od výrobce slíbeny k dodání někde přelom srpen září....
Ale to už je pro mě trochu pozdě. I tak jsem původní objednávku kterou jsem na ně měla nechala stále ještě aktivní, ale rapidně jsem v ní snížila množství.A dala podmínku že pokud nebudou ani do půli září, ať objednávku zruší.
No co se manžela týče, tak si všímám že mám asi ryzí zlato doma - dle toho co tu občas v některých tématech zazní- nemá problém se o sebe postarat v jakémkoli směru. Ale je fakt že jsou činosti které ho a) vůbec nebaví - utírání prachu, nebo za b) nemám ráda když je dělá, páč to po akci vypadá stejně tak jako předtím než začal (např žehlení mých vypasovaných košil - kde se všechno musí opatně natáhnout a dávat bacha se žehličkou jinak se šmahem cosi pomačká kousek dál..) Ale hádám že na plínky je jeho žehlení naprosto dostačující.
Mě zas pro změnu vůbec nebaví vařit. Takže když mi chce udělat radost postaví se k plotně. A jak často slýchám, tak onen proslavený úklid kuchyně po mužském vaření se koná v jeho režii. Je fakt že toho zapatle víc než já (co se hrnců a pod. týče, ale zase si to sám uklidí, takže proč ne)
11. čer 2008 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak soběstačnej to on je (to se naučil ještě přede mnou, protože tchýně zemřela když byl na vejšce), ale nějak mu nevadí že je v kuchyni jak ve chlívku, že doma chodíme po chuchvalcích prachu :grinning: :grinning: S žehlením jsem ho rozmalila já, protože dříve doma nežehlili ze zásady nic :unamused:
11. čer 2008 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci, Lanko, to je jak kdybyste mluvily úplně jinou řečí o těch látkovkách :grinning: , OIA, IV - to se fakt nechytám :slight_smile:

Ještě nejsem nějak rozhodnutá, jaké plínky používat, musím se taky začíst do těch diskuzí, abych měla představu, co obnáší používání látkovek.
11. čer 2008 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
peza.1: já už baly rozhodnutá před porodem, že šestinedělí budu látkovat ... v porodce to po nás stejně chtěly ... látkovou a na to pemprsku. Je to jen 6 neděl ... takže co bych pro to naš zlatíčko neudělala.
11. čer 2008 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek