• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jadviga: Michálek je zlatíčko ... v porodce jsem myslela, že to nezvládnu ... fakt jsem padala na držku a pletla nohama ... ale den o dedne je to lepší ... vždycky už se těším až vstanu a budu se moct na něj podívat :grinning:
11. čer 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka: Osušky od kikko jsou super pevný hustý ... no a plenky ... není to to co bejvalo za nás, ale lepší jsem nikde nevyděla. rozhodně si kup tu menší velikost. Ty větší jsou strašně dlouhý.
Na těch 6 neděle to určitě vydrží. :grinning:
11. čer 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peza - naprosto to chápu - taky jsem na to zezačátku čučela jak balík. Ale když si najedeš na tenhle odkaz http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=49310&vGroupOffset=0&=&vOffset=0#end
a podíváš se po mihapiha • 1d • 26. únor 2008 v 19:33 tak tam uvedla veškeré překlady. Pak už budeš rozumět sice se "slovníkem" ale furt lepší jak drátem do oka :wink:
Micánek - uvidíme jak dlouho to vydrží. Ale pokud jde o rozhodnutí - chtěli jsme používat papírovky jen v případě nouze, delších cest a pod. Jinak látkovky celou dobu. A protože do toho moc nehodlám vrazit, dohodli jsme se doma že budem skládat.
Ono se to stejně všechno vyvrbí a ukáže časem. Člověk míní - život mění. Takže to rozhodně nehodlám nijak hrotit.
12. čer 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!! Tak vás tady zdravím... Já mám dneska fofr... Ráno jsem byla na kontrole u doktorky a jsem taková rozladěná... Vždycky bylo všecho dobrý a teď mám hrozně vysokej tlak, v moči víc bílkovin... Tak si musím koupit tlakoměr a měřit si tlak dvakrát denně a když budu mít vysokej, tak musíme začít s tím něco dělat, protože pak se prý rodí malý mimina.... :frowning2:
Jestli opravdu budu mít vysokej tlak pořád, tak příští týden si nechám napsat neschopenku, protože jezdím přes celý Brno do práce a ještě pak za Brno dom a ty cesty jsou fakt někdy náročný.....
12. čer 2008 ve 12:47  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
-No... mě to látkování těch 6 neděl bude stačit ..... nedělám nic jinýho než vyvařuju a žehlím. Měla jsem 30 plínek a ještě 10 si jich budu pujčovat dneska od švagrové ... než stihnu vyprat a vyžehlit, tak už mám vždy poslední jednu čistou. Je to strašnej kolotoč :grinning: Ale dělám to pro bobánka :grinning:
12. čer 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dala jsem do albíka nové Michálkovi fotky ... tak mrknite :grinning:
12. čer 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vy jste mě teda holky pěkně zmátly :slight_smile: začínám načítat diskuze o těch látkových plýnkách :slight_smile: už jsem i nějaký koupila, ale musím se teda podívat v čem jsou ty výhody atd...

mici, už jdu mrknout
12. čer 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
krásnej je michálek, uchrupkanej :slight_smile: a taky ti musím mici pochválit kočárek a postýlku, jak princ :slight_smile:
12. čer 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to si Beti pěkně počteš :grinning: ty diskuse už jsou několisetstránkový - hlavně ta "Látkové pleny" :grinning: :grinning:
Já byla dneska koupit mamce vlnu na vlněný kalhotky - jedny už má upletený a nějak jí to chytlo a chce se pustit do druhých :grinning:
12. čer 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

mici Michálek je překrásnej, taky se mi líbí kočík :dizzy_face:

jééé holky s těma plínkama, to taky studuju už 2 dny :angry: a nějak v tom tápu.Taky chci používat látkový, tak dělám nějakej seznámek- akorát je toho mraky (myslím výběr a tak) :astonished:
12. čer 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi já v tom tápala 2 měsíce, byla na prezentaci, už se snad trochu orientuju :wink:
12. čer 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, Michálek je fakt nááádherné miminko a ty jsi taky kočka :wink: na té fotce s kočárkem ti to moc sluší
12. čer 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micánek - koukám se fotky povedly... nebude Michálek náhodou fotogenický? :wink:
Marci - jestli jsi to dokázala přečíst všechno tak klobouk dolů.
Jadviga - Já z toho měla taky hlavu jak rohovej barák. No a pak se to vyřešilo šmahem. Rozhodla jsem se kolik chci investovat - zjistila že čím vyšší investice, tím méně žehlení a skládání - a pak už se to celkem hodně zredukovalo. No a za těchhle kritérií jsem koukalal po tom co si nejvíc chválí nejen tady na koňovi.
Popravdě si říkám že ač možná v něčem prohloupím, když toho nebudu tolik zkoumat tak mi pak nepřijde líto že jsem pořídila takové a né onamty.. a budu z tohoto úhlu pohledu spokojenější.
Stejně jsou plínky na rok, rok a půl.... a pak už počítám by to mohlo jít bez... není to nadoživotí. A s tím mým zlatem to určitě zvládnem i za tu nejlevnější variantu s hromadou praní sušení žehlení a skládání. :slight_smile:
(musím být optimista aspoň teď - na propadání depresi je vždycky času dost :grinning: )
12. čer 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!!!

všem, co mají doma miminka, tak závidím :slight_smile: už bych se taky chtěla starat o prcka. zatím se jen modlím,abych veškerý ty neduhy těhotenský zvládla. V noci jsem měla zase takový bolseti z průjmu, že jsem se na záchod doplazila po čtyřech :frowning2: si říkám, že půjdu na ten porod úplně hotová. Navíc je tam asi všechny pozvracím :frowning2:
holky, jen at to naše těhulkování dobře dopadne!
13. čer 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti třeba si všechnu smůlu vybereš teď v těhotenství a porod a vše potom pro tebe bude brnkačka a my co jsme jakž takž bez problému si to užijem až při porodu :slight_smile:
13. čer 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no marci, já se tím taky trochu utišuju :frowning2: vždycky takhle v noci, kdžy mě chytnou bolesti a řvu jak krokodýl, tak si říkám, o kolik horší ten porod bude, ale víme prdlajs.... :slight_smile:
13. čer 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš pravdu - já se dneska ochomejtla o tuto diskusi
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=61223&vOffset=210&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
a nějak se mi z toho neudělalo dobře :grinning:
13. čer 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

marci, byla jsi na té "plínkové" prezentaci na Josefské??? Asi se tam zajdu podívat, abych to viděla všechno na živo a byla zase o něco chytřejší :grinning: :grinning:

beti, tak to je mi líto,že Ti je tak strašně,ale ještě chvilku a budou s náma - mimísci :dizzy_face:
13. čer 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
v pondělí jdu na testy na cukrovku - fuuuuj :unamused: :unamused:
13. čer 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, už mlčím, už mlčím :slight_smile: tak snad to jednou přežijeme :slight_smile:
13. čer 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvigo byla, hodně ti to pomůže se v tom zorientovat a navíc je to moc fajn, plínečky se ošaháš, i když abych pravdu řekla, je jich tolik, že jsem si pak stejně úplně přesně nepamatovala která je která :grinning:
Na cukrovkové testy se taky chystám - mám na to od pondělka 4 týdny - nemusím se na obilňák objednávat - což je teda pro mě horší, protože nevím kdy se rozhoupu :unamused: Že by taky hned v pondělí?
Beti já tě nechtěla vystrašit, taky si říkám, že to tam nebudu číst a furt na načumuji jak blbá :angry:
13. čer 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, s tou cukrovku jsem to měla jako Ty, taky od pondělí, tak jsem se hned objednala, ať to mám za sebou, jdu do Řečkovic. :wink:
13. čer 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ty testy na cukrovku nejsou hrozný. ... přišlo mi to jak přeslazenej Sprite, ale nic to není. Vůbec s toho nemějte hrůzu. Jediné na co jsem se těšila, tak 2 hoďky se nic nejí ani nepije. Pak odeberou krev. Tak jsem se těšila až to sladký v puse zapiju čistou vodou. ale fakt to nic není. Tady je to zbitečně na koňovi zveličený. Vůbec s toho nemějte strach.
Jinak dneska valím ... tak zatím páááá
13. čer 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no co vím, tak v průběhu toho testu berou krev třikrát. No tak ppprvě se pobliju, protože budu hladná už po cestě, podruhé při prvním braní krve atd.....se těším. :frowning2:
13. čer 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky a maminky, přeju vám pěknej víkend!!!! :slight_smile:
13. čer 2008 v 15:14  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti kam jdeš na cukrovku na obilňák?
13. čer 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

jdu na kontrolu normálěn za 3 týdny a doktorka mi ještě o testech na cukrovku nic neříkala, takže předpokládám, že to bude na další kontrole a pak asi na ten obilňák :frowning2:
chci tam rodit, tak si udělám předpremiéru :slight_smile:
13. čer 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě ten obilňák s těma testama teda štve, protože co jsem se dozvěděla na předporodním kurzu od jiných těhulí, tak jim ten test dělal často jejich doktor přímo v ordinaci, předtím doma vypili litr coly a pak jim vzal jednou krev z prstu - na obilňáku je to ten humus se sladkým nálevem a trojitým odběřem :stuck_out_tongue_closed_eyes: (taky se tam pobleju a omdlím)
13. čer 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, taky mám jít na cukrovku na Obilňák, do 28tt, jsem zvědavá kdy se odhodlám :grinning: Asi příští týden, ať to mám za sebou..Krev tam berou ze žíly nebo jen z prstu?
Byla jsem tenhle týden u kadeřnice, která je v 27tt a tu cukrovku jí bohužel zjistili. Má docela přísnou dietu..To bych nepřežila, docela teď na sladkým ujíždím :zipper_mouth:
13. čer 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj holky, už docela dlouho si vás pročítám a až tedˇjsem se odhodlala k vám přidat :wink: Můžu? Jo a já byla tento týden na Obilnˇáku na testu na cukrovku a ráno před osmou jsem vypila 2deci fakt sladké vody a sestřička mi todala zapít deckou vody :wink: Taky sem se bála, že se pobleju :frowning2: Zvláštˇ., když jsem byla hladná jak vlk.Krev brali před tím vypitím ze žíly a za hodinu se mělo dojít na odběr a pak za další hodinu. Naštěstí se to fakt dalo zvládnout :wink: Nebojte. Akorát mi sestra nabrala tu krev nějak blbě-mám modráka jek hrom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek