• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Peza - je brzo - můj to tou dobou taky tvrdil a taky mi tvrdil že když mu doktor zakázal na mě šahat a mě to navíc stejně bolí že by se okukováním zbytečně provokoval. No tak jsme vymysleli raní a večerní rituál - paple mě krémem - a všem chutím bylo učiněno za dost. :wink:
No vypadá to dost podobně až na to že když tě bolesti opustí vyjde ještě i to co bylo ve vnitř a doktoři tomu obvykle udělají histologii (rozbor v laborce) aby se dozvěděli víc, ale málokdy se vůbec něco dozví. Na každý pád začíná to tak jak popisuješ. Někdy se to podaří zastavit, někdy to prostě udrží ve vnitř, ale mimi se už dál nevyvýjí a někdy se můžou přetrhnout a nepomůže vůbec nic. :unamused:
11. bře 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peza: no mně právě taky přijde, že je taková jako....jen se ale v dnešní době celkem divím. Jak jsem psala, po tom krvácení mě nechala jeden den doma + víkend, dala ty čipky a akorát řekla, že jestli se to stane ještě jednou, tak do nemocnice.

Navíc, popravdě musím říct, když jsem to řekla v práci, koukali na mě a pořád koukají jako na vraha. Je tam ted práce hodně a já zatím zvládám, i když opravdu horko těžko a při představě, že jim řeknu, že jdu na neschopenku, tak mě ukamenují. Vím, že by mi to mělo být jedno, ale není :frowning2:
11. bře 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti na UTZ a podle HCG (když ještě na utz nic není vidět) by poznaly že je něco špatně. Navíc pokud to bylo jen na krátkou dobu a je to pryč nedělej si hlavu.
Nepotěším tě ale ono pokud se to stát má stejně se to stane.
Když ale koukám na ty týdny co máš tak bych se už moc nebála mimi ani tobě strach neprospívá. :wink:
11. bře 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti co změna doktora? Jen tak pro tvůj klid. Když Dr.nevěříš....
A s prací - co je ti milejší? A kamenovat? když tam nebudeš nemají koho.... :wink:
11. bře 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: taky pravda :slight_smile: děkuji za uklidnění, opravdu. S tou doktorkou o tom budu přemýšlet.

Hrozně už se tšěším, až budu mít velký břicho anebo aspon o kousek větší, zatím to vypadá je, že jsem si k věčeři dala dvojitou dávku :slight_smile:

V sobotu jsme se byli s manželem podívat do chicco prodejny (pod husovickým tunelem) a byla jsem opravdu překvapená, jak velký výběr kočárku tam mají. Poprvé jsem přišla domů, že jsem si vyhlídla kočárek za dvacet tisíc, manžela málem hráblo. Ale tam jsme si vybrali úplně nádhernej kočárek za 7.5O0 a byla jsem překvapená, že do těch deseti tisíc tam mají moooc velký výběr.

Tak se tam taky mrkněte, jestli jste tam nebyly
11. bře 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé teď mně ještě napadlo - vždycky když to bylo špatně tak jsem do pár hodin od začátku krvácení přestala cítit tlak v prsou (naprosto znormálněly - tak jako bych těhu nikdy nebyla) a pak ten potrat trval třeba ještě 2 dny než bylo najisto po všem.
11. bře 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem moc ráda že je tu dnes živo. Mám opět pořádnu depku. V noci se mně ohlásil ten můj mizernej hematom. Pořádně tekl ale naštěstí tmavou krví. Teď už je to lepší, doktor říkal že to tak bude že se nevstřebá a musí se vyčistita a že když je krev tmavá tak se nemám bát. Ale já jsem stejně strachy bez sebe. Kondtrolu mám až za týden v pondělí. Snad do té doby vydržím.
Betino, opravdu bych přemýšlela o výmněně paní doktorky, její přístup mně příjde dost necitlivej.
11. bře 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko a v kterých týdnech tě to potkalo ?
11. bře 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
renam, neboj se, i když se to jednoduše říká. Pokud je krev tmavá, není problém a i když je světlá, tak ještě nemusí být konec. Já měla světlé krve plnou záchodovou mísu a stejně se zatím držíme (snad).
Každopádně tě chápu, že stačí být nervózní en z těhotenství a když máš ještě k tomu tohle.

Zase ne druhou stranu, nekde to nějaká mamina četla, že když už nějaké komplikace jsou a všechno se zvládne, tak mimčo je pěknej bojovník a to tvoje teda je!!!!!!!!!!!!!!!

ležet, ležet, ležet, jen papej, hlavně si pouštěj filmy(já si pouštím, když můžu komedie), abys zahnala černý myšlenky!
11. bře 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, děkuju moc za uklidnění, já už to jednu mněla v 8tt to jsem skončila v nemocnici, teklo ze mně jako z konve a padaly velký kusy, prý koagula. Museli mi dát kapačku a píchnout něco na zastavení. A mimi to poprvé zvládlo. Teď mám opět hematom ale naštěstí nepraskl, zdá se že odtíká pomalu, tak snad to tak zůstane. Taky se snažím nějak zabavit, číst , filmy, tak jak píšeš.
Jsem v šoku , že tě s tím poslala do práce, mně se to stalo v noci a okamžitě si mně nechali v nemocnici. Už mně ani nenechali stoupnout přijel pro mně z vozíkem , manžovi řekli aby mi přinesl věci .
11. bře 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky pořád strach, a to ani nemám žádné problémy s krvácením a tak. Jen dvakrát jsem lehce zašpinila (takový růžový výtok, krev to nebyla) a pořádně mě to vyděsilo, ale bylo to vždycky jen jednorázově a nic mě nebolelo, tak jsem to neřešila..
Spíš mám strach ze zamlkého potratu, přijde mi, že jich je kolem strašně moc..Prý taky vždycky najednou přestanou těhotenské příznaky, tak si občas sahám na prsa, jestli jsou pořád citlivý, jak prdlá..

Renam: nechceš radši zajít k doktorovi hned, pro klid duše?
11. bře 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renam - bylo to různě v průběhu prvního trimestru. Takže teď už jsem snad za vodou :grinning:
Taky mi přijde že zamlklý je podstatně těžší odhalit. Zvlášť když do člověka cpou ultrogestan (má s sobě hormony že se po něm cítí jako by byl stále těhu) :unamused:
11. bře 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezo, já tam byla minulý týden v pondělí to pan doktor našel ten hematom a řekl že je moc velký a nemůže s vstřebat , že musí odtéct a to tmavou krví. Říkal že pokud bude tmavá tak si toho nemám všímat, nesmí být jasná. Já jsem se zatím nerozhodla, to víš že mně to tam táhne, ale zase mimi by chudáček mnělo UTZ každej týden a to asi není moc dobrý. Tak ještě uvidím, už to jen špiní a bolesti nemám.
No jednoznačně by mně prohlídka uklidnila, ale zase nechci vypadat jako magor. Před 14 dny jak to slabě zašpinilo jsem vždycky jela na pohotovost , a tam mně řekli ať se s tím smířím, nebo že u nich budu každý 2 dny. Prý někdo prostě špiní třeba celý těhotenství.
11. bře 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
renam a na kdy máš plánovanou kontrolu?
11. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no s tím pozorováním jsme prostě asi normální. Hned, jak lanka napsala o prsách, začala jsem zkoumat, jestli pořád bolí :slight_smile:

jak řekl jeden doktor, jistota je až tehdy, kdy máte mimi v náručí. Do té doby se budeme bát a pak se zase budeme bát o miminko, jestli je v pořádku atd....

No jo no, máme na celej život se starostma vymalovaný :slight_smile:
11. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě že tak, pak bychom ani nevěděli že žijem, kdybychom ty starosti neměli :grinning:
11. bře 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
A bolí co? Někdy jsem ani nevěděla jestli mám být ráda že bolí nebo ne.. :wink:
11. bře 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko myslíš že 16tt se dá říct že už jsme za vodou ? Já podle UTZ mám termín porodu 29.8.2008 takže to už by snad mohlo být nejhorší za mnou že ?
11. bře 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslet znamená nevědět.
A za vodou jasně že jsme za vodou - potraty jsou nejčastější v prvním trimestru a důležitý je věřit tomu že jsme za vodou. :grinning: V tom asi bude ten trik.
11. bře 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko 17.3.2008 pokud by byla krev jasná mám přijít hned. Tak nechci panikařit a otravovat
11. bře 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to máš pravdu, :slight_smile: Při kontrole bylo mimi naprosto v pořáku pan doktror ho pečlivě prohlížel, i bříško a orgány který už se dali posoudit. Říkal že je všechno dobrý. Tak prostě budu doufat. Už aby se oběvily pohyby to pak bude veselejší :dizzy_face:
11. bře 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo to bude - taky se tak trochu těším - občas tě kopne a budeš si jistá. Na druhou stranu to prý ke konci už tak romatické není a navíc když má mimi spací den, tak zbytečně plašíš. No ať už tak nebo onak stejně se dřív nebo později dočkáme.... :wink:
S tou krví. Vždycky mi Dr. kladl na srdce ať si pamatuju že léky a Dr. zmůže hodně ale 90 procent léčby při předcházení hrozícího potratu je poctivé ležení nohy hore a naprostý klid.
V tvém případě předpokládám že máš doma všechny léky. Takže být na tvém místě bych asi když už bych byla hodně nejistá a krev světlá - volala Dr. na telefon, popsala a pak se dle návodu zařídila. Spoustu věcí Dr. stejně jen slyší od tebe a s tím UTZ to opravdu není zrovna moc dobré pro škvrně mít ho často.
Sice to není rentgen, ale stoprocentně neškodné to taky není. :wink:
11. bře 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že než se naobědvám jste všechny zase fuč.... no nic. :slight_smile:
11. bře 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vrátila z oběda a šla bych chrnět..no nic, dám si kafe (koupila jsem si dneska bez kofeinu) a pokusím se to v práci ještě přežít..
renam: to chápu, že nechceš vypadat jak magor a otravovat, tak pokud je vše ok podle doktora, tak se hlavně nestresuj a odpočívej - já vím, lehko se řekne, já bych taky klidná nebyla..
na kopání se taky moc těším :dizzy_face: , i když jak píše Lanka, na konci už si to asi tak užívat nebudeme, až nás bude všechno bolet, ale pro mimčo všechno :slight_smile:
11. bře 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
měla bych prosbu. Chystáme se rekonstruovat koupelnu a kuchyň, máme klasický panelákový umakartový jádro, hnus.. Kdybyste měly nějaké dobré reference na firmy ať z Brna nebo z okolí Blanska, moc prosím o kontakt třeba do IP. Díky!
11. bře 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peza: no jestli ti jde o jakoby montéry, tak to nevím. Ale my jsme s manžou kupovali novej byt a nechali si dělat vestavěné skříně a hlavně celou kuchyň. Manžel pochází z Březové nad Svitavou, nechali jsme si to udělat tam u truhlářů a stolařů. Cena je oproti Brnu úplně směšná, máme fakt velikánksou kuchyn ještě s barem, to bychom se tady nedoplatili.

Záleží teda spíš, co máš na mysli, jinak samotřejmě kontakt ráda předám
11. bře 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jde mi spíš o firmy, který dělají kompletní rekonstrukce jádra, po jednotlivých řemeslnících bysme to asi nedali - tzn. zedníci, vodaři, elektrikáři, obkladači a nevím co ještě..
Ale kontakt na ty truhláře bych si vzala, díky. Kuchyň máme na panelák dost velkou, tak 12 m2, chtěla bych ji do L, uvažuju o jednom kychyňským studiu v Blansku, tak bych porovnala ceny i jinde, kuchyň od truhláře na míru je samozřejmě značka ideál :slight_smile:
11. bře 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

Beti - díky, koukala jsem, vyšlu přítele ať zjistí ceny, ale podle fotek se obávám, že ceny na oslavu budou dosti vysoké....

Holky k těm nevolnostem....já je teď mám už "jen" když mám hlad, což je zhruba každé 2 hodiny, takže do sebe pořád něco cpu. Připadám si jako bezedný sud, divím se, že se ještě vejdu do normálního oblečení, jen odpoledne, když už jsem utahaná, tak se mi najednou "vyboulí" břicho.
A komu je zle pořád, zkuste těhotenská lízátka.Mě teda moc nepomohla, ale dost těhotným prý pomáhají zklidnit žaludek. Anebo gaviskon. Ten mi pomohl teď v neděli, když mi bylo hodně zle. Ale málem jsem se pozvracela, když jsem ho pila....ten pepermint je fujtajbl.
11. bře 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a teprve teď jsem se prokousala poslední stránkou.....

holky, problémy vám nezávidím. Já mám teda občas bolesti břicha, párkrát jsem špinila, ale nic katastrofálního, poprvé jsem volala dr. a ten taky řekl, že nejdůležitější je klid, ležet a nohy nahoře. Což teda ve škole nejde, ale zachraňují mě víkendy.

Na kopání mimíska se těším taky, ale můžu potrvdit, že konec těhotenství je pro většinu maminek náročný.....nevíš jak si lehnout, takže toho moc nenaspíš, dítě kope tak, až tě to bolí a zásadně začíná cestovat a dělat kotrmelce nebo hrát fotbal v okamžiku, kdy se chystáš spát, pálí tě žáha, bolí tě nohy a záda....hihi prostě lahůdka. V podstatě se poslední týdny těšíš na ten POROD, ze kterého máš už pár měsíců strach /já ho teda měla poprvé a teď ve mě ten pocit děsu začíná narůstat zas - a to zhruba vím, do čeho jdu ......no, možná právě proto :grinning: /
Takže zdar a sílu do dalších týdnů a měsíců :sweat_smile:
11. bře 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Vím, že je to brzy se ptát...ale chci to mít už zajištěné.
Vy co jste přímo z Brna, znáte nějakého super pediatra???? Pro mimouška????

A jinak se vám daří???
Co NT???? Kdo už byl????
moc držím pěstičky!!!
12. bře 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek