• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Afoj afi, vítej :wink: Díky za info, to mě trochu potěšilo, že toho je jen 2 dl, někde jsem četla, že holky musely vypít 0,5l :stuck_out_tongue_closed_eyes: Určitě to zvládnem, já mám větší hrůzu spíš z těch odběrů, modráky mám taky běžně..
13. čer 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pezi :wink: Ty odběry jsou taky v pohodě, jen záleží na sestřičce :wink: 1. dvě nic a po třetí mám modráčisko :grinning:
13. čer 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my to taky zvládli s předstihem. Dneska nás pustili domů, byli jsme tam o den déle, malej měl těžkuo žloutenku, chudáčka museli napojit i na kapačky, ale dostal se z toho celkem rychle. Jsem ráda, že to mám za sebou, byla tu fuška :grinning: :grinning: :grinning: .

Titi, koukám, že Kačka taky spěchala na svět. Ještě s jakou přijde Pavlína.

Tak mám pár fotek v albu, tak můžete nakouknout :grinning: :grinning: :grinning: .

Všem zbývajícím těhulkám a novopečeným maminkám přeji krásný víkend.
14. čer 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Motylek .. moc ti gratuluji ke kubíkovi ... musím ještě zhlídnout albíčko ... taky už jsi ráda, že už to máš za sebou, co? :grinning:

Jinak ještě k těm testům .... já toho pila asi 4dc a krev mě brala na konci ze žíle a na začátku mám pocit, že mi nic nebrala ... je to asi všude jinak ... ale rozhodně to není žádná kovbojka :grinning:
14. čer 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
motylek - gratuluji ke Kubíkovi, se žloutenkou máme stejnou zkušenost, ale zvládly jsme to a od pondělí bojujeme doma, zatím v poho, tak doufám, že nám tovydrží :slight_smile: jak byl velký? já jsem nakonec byla ráda, že šla dřív, měla 3400, tak nevím, kolikby měla v termínu a kdo by ji rodil

mi na glykémii brali krev z prstu, pak tak taky asi 4dcl fakt sladkého pití (no ale vydržet se to dá), za dvě hoďky odběr ze žíly, ale pan laborant se nějak netrefil, takže jsem měla šílenou modřinu, nabízela jsem druhou ruku, ale on už nechtěl a vzal mi to znovu z prstu :sweat_smile:
14. čer 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měl 49cm a 3150kg, takže tak akorát. Taky jsem se bála, že budu rodit cvaldu :grinning: :grinning: :grinning: .
14. čer 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Díky za pěstičky!!!
Porod u Milosrdných císařem byl v pohodě :wink: , absolutní spokojenost s personálem!!! Je to tam úžasný, všichni byli moc fajn!!!

Jinak jsme od včerejška doma. Máme se celkem ok, ikdyž teda pořád pláčeme..???
Jinak já taky.....poporod blues????

Stavím se až bude větší čas a popíšu vše :wink:

PA
15. čer 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pavlinko, vy už jste doma? To jste to teda po císaři vzali hopem :wink: Tak přeji ať se rychle zadaptujete a malý vám dělá jen samou radost :slight_smile:
15. čer 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Páni to je nových miminek...
Hodně zdravíčka novopečným maminkám i jejich ratolestím. :slight_smile:
15. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
motýlku,velká gratulace k miminku!!!!!!!.. No holky čekatelky, to je teda vlna miminek, to mám opravdu radost, je to mooooc pěkný!

pavli, jsem moc ráda, že vše dopadlo dobře a že pláčeš? já chci taky už štěstím plakat :slight_smile:

hezký zbytek neděle maminky a těhulky!
15. čer 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!!!
Motýlku, gratuluju ke Kubíkovi :slight_smile:!!! Je krásnej!!!!!
Pavli, jsem ráda, že se máte fajn!!!!
Zdravím Afi!!!
16. čer 2008 v 08:12  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Pavli - moc gratuluji k Aleškovi! nakonec jsem těpředběhla ani nevím jak :grinning: a motýlek vlastně taky
já byla v Bohunicích a taky moc spokojená
jen mne teď zlobí prsa, tak doufám, že ne na dlouho
16. čer 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi a pavlí, taky vám moc gratuluji k mimísům.

Taky jsem říkala, že nakonec jsem Pavlu předběhla a to jsem jí tak záviděla, že už to bude mít za sebou. Rodila jsem taky v Bohunicích a naprosto super.
16. čer 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to je super že chválíte bohunice. Já tam jdu s předporodním kurzem ve středu na exkurzi :grinning: Už se tam rekonstrukce chýlí ke konci? Nebo v jakém je stádiu?
16. čer 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

já jsem slyšela, že se rekonstruují pouze pokoje pro riziková těhotenství a ostatní zůstává stejné, tak nevím. To maminy asi budou vědět víc
16. čer 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky :wink: Gratuluju všem novopečeným maminkám a miminkům :slight_smile: Motýlek, Titi a Pavli :wink: Už se na to naše miminečko taky mooc těším i Adámek :wink: A taky se rozmýšlím nad Bohunicema, tak čerstvé info přijde vhod :slight_smile:
Rekonstruované je prý šestinedělí a další teprve přijde na řadu....Nevíte, kdy je třeba se informovat na možnost podání epidurálu a kdy se k tomu dělají testy? Já ho totiž při Adovi neměla, ale tedˇnad ním uvažuju a neznám ten postup :grinning:
16. čer 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, novopečeným maminkám mooc gratuluju a přeju hodně zdravíčka a hodná miminka :slight_smile:

Taky jsem ráda, že chválíte Bohunice, klidně se víc rozepište, s čím jste byly spokojené a tak, ať jsme co nejvíc v obraze :wink:

Marci, kam chodíš na ten předporodní kurz? Musím se taky po nějakém podívat..
16. čer 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - zatím je rekonstruované jedno patro - je tam rizikové a nadstandardy - a rekonstruuje se další, ale kdy to bude, to těžko říct

peza - porodní úplně super, samí skvělí lidé, šestinedělí - tak tam bylo pár nepříjemných sester, ale člověk se nesmí nechat a ostatní byly fajn. na pokoji trochu málo místa, asi jako v nemocnici :sweat_smile: a docela děsný sprchy, ale pk už mi to nějak ani nepřišlo :slight_smile:

afi - o epidurál projev zájem hned při příjmu, vezmou ti krev na srážlivost a pak se můžeš rozhodnout, jestli jo, nebo ne, později už by to mohlo neklapnout, protože se vžycky musí čekat na ty testy a někdy se to holt nestihne
16. čer 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
gratuluju všem novopečeným maminkám a miminkům :dizzy_face: a všem moooooooooc zdravíčka :dizzy_face:
16. čer 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi chodím do Cenapu - zrovna dneska jsem byla na praktickém nácviku k porodu. Další kurzy budou ale až na podzim - přes prázdniny nový nerozjíždí - proto chodím už teď :wink:
16. čer 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!

tak jak se vede mimískům a jak těhulkám? Už se nám zase začínají blížit dovy veder :frowning2:
v sobotu jsem byla na svatbě, spousta jídla, tak se mi tam líbilo :slight_smile: jen, když jsme přijeli domů, kolem půlnoci, tak to už se asi malé nelíbilo, dělal takový kotrmelce, že se ani usnout nedalo :slight_smile: je to naš malá hyperakitvka :slight_smile:

hezký den holky
17. čer 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli ... moc, moc gratuluji ..... :grinning:

Betina: taky jsem brečela v porodce, alespíš tím, jak jsem padala únavou na hubu a malnkej pořád plakal :sweat_smile:

Titi: zbytek mlíčka odsávej a maž si bradavky bepanthenem .. hodně mi to pomohlo. odsávám po každým kojení.

Afi: rodila jsem sice v Boskovicích, ale testy mi dělaly až když jsem šla rodit, protože platí jen málo dnů .. a kdy budeš rodit nevíš. ... hlásila jsem to taky až u příjezdu.

Jinak co se týče nácviků na porod na dejchání ... já nikam nechodila a když jsem rodila, tak to nějak přišlo samo jak mám dejchet. Ono si tělo řekne samo. :sweat_smile:
17. čer 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem byla včera na té cukrovce a bylo to docela dobrý, né teda,že bych si to dala znovu,ale byl to sladší čaj. :sunglasses:. Sestřička uměla krásně brát krev, brala mi to jednou hned ráno a pak po dvou hodinách ze stejné žíly.SA ani nemám modrák. :dizzy_face: Výsledky budu mít zítra.
17. čer 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadvigo a nevíš třeba náhodou, jestli je možný to brát i z prstu. Mně je to fakt trapný, ale já při těch odběrech krve omdlívám a třokrát za sebou prostě nedám :frowning2:
17. čer 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti: ... akde se bere 3x krev? .... s prstu to bolí přece víc.

Hodila jsem nové fotečky do albíka.
17. čer 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mici, myslela jsem si, že všude - první před ptitím, jedno v průběhu (po hodině) a pak finální (po dvou hodinách). Mně nejde o bolest, omdlívám z braní krve ze žíly, z prstu mě to nevadí.
17. čer 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti: podle nějakých nových předpisů dle EU to má být z žíly, ale jak už jsem psala, mi to nakonec vzal z prstu, protože se netrefil a bál se to brát znovu, i když mi to teda vůbec nevadí :slight_smile:

mici: a odsáváš odsávačkou? já to teď zkouším jak to jde nahřát ve sprše a ručně odstříkat a zdá se to být lepší. a bepanthenem mažu, tak snad bude líp. a jak to jde vám?
17. čer 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: Mě určitě 3x nebraly. Nepamatuji si, zda na začátku, ale vím že na konci jo. Takže jednou nebo 2x. víckát určo ne,

Titi. Odsávám odsávačkou ... ve sprše to jde taky pěkně, ale líst po každým kojení do sprchy se mi nechce. Tou oodsávajdou to jde krásně. Ze začátku jsem špatně kojila .. dávala jsem malínu jen bradavku ané ten celej dvorec do pusiny ... a druhej den jsem je měla dolaví uplně strašně. Aji stroupky se mi tam dělali. Teď je to všechno v poho. Ani už ten bepanthen nepotřebuju. Jinak já jsem jak mlíkárna. :grinning:
17. čer 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
3x berou krev na Obilňáku. Já se tam teprve chystám. Dneska jsem na cvíču mluvila s paní co měla modřiny na obou rukách z tohoto humus testu na Obilňáku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hm marci, tak to je super, to pobliju i stropy :slight_smile:
17. čer 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek