• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Beti :grinning: :grinning: :grinning:
Já furt sbírám odvahu tam jít a přemlouvám manžu, ať jde se mnou, protože to jinak nepřežiju.
A teda dneska jsem znova koukla do žádanky co mám od doktorky a je tam napsáno od půlnoci nejíst o pití tam nic nepíše, já teda ráno bez napití (aspoň čisté vody) nedám. Takže pít budu - na to mě tam nikdo neupozornil
17. čer 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není to tak strašný. Rozhodně se to dalo celkem v pohodě přežít.
Pravda běžně tak děsně sladkou vodu nepiju, ale aspoň jsem přestala mít hlad. A modřinu jsem měla jen po jednom z těch odběrů, ostatní zůstaly v pohodě.
Jediné co mě hodně naštvalo, je že se mi udělal koutek - nikdy jsem na to netrpěla a den po odběrech buch..a otravovala jsem se s tím ještě 14 dní - podezřívám upatlanou skeničku z které jsem pila... ale s tím už teď zpětně nic nenadělám.
A navíc jsou to jen testy, určitě je možnost je odmítnout - dělají se plošně všem a nedomnívám se že by to bylo až tak strašně nutný. Na tu cukrovku upozorňuje víc věcí...Ale jinak je to na každým. Taky jsem na ně radši pro jistotu šla. Pak se na člověka dívaj skrz prsty, že nějaký testy odmítl... Prostě na to nemám náladu.
:wink:
18. čer 2008 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera mě vtipně doktor oznámil že bych měla ležet - páč mrně je sice nahoře, ale začíná se to decentně tím tvrdnutím otvírat a je to docela brzo... :grinning:
Sem se docela pobavila - ležím od ledna takže stav v podstatě nezměněn. :grinning:
Jinak dělal ten poslední UTZ - trochu jsem to nečekala páč posledně říkali že je na to ještě brzo, a včera zjistili že maj dovolenou a pak už je pro změnu pozdě. Ještě že manža chodí obvykle s náma, takže o nic nepřišel.
Všechno prý v pohodě - a pak tam cca 5 minut hledal co to teda bude. Nakonec prohlásil že to bude určitě ženská - páč když se chce podívat na pohlaví, tak ho akorát kope a nehne se ani o píď. Prostě se sondou mezi nohy nedostal. Takže máme překvapení až do konce. :slight_smile: Manža z toho sice byl trochu zklamanej, ale on to zas rozchodí. :grinning:
18. čer 2008 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka,

a ty jsi chtěla víc chlapečka nebo holčičku? u náě je to sranda, manžel je prý nadšenej, že budeme mít holku, ale pak chodí, že jí koupí bagr a že by s ním mohla pracovat z dílně, tak se bojím, aby mi z ní neudělal babochlapa :slight_smile: takže asi tak.
S tou cukrovkou....njn, zeptám se doktorky a jasný, že tam půjdu, ale manžel bude muset jít se mnou, protože nalačno to bude hodně problém.
Lanka a určitě bereš magnésko,co? no a řekla jsi mu, že od ledna ležíš, to snad ví, ne? :angry:
někdy mám pocti, že když jdeš k doktorovi měla by jsi mu říct svou diagnózu, léčbu, kterou navrhuješ, napsat si recept, neobtěžovat, poděkovat a jít :angry:
18. čer 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile:

ten glukózový toleranční test jsme dlouho řešili s PA v předporodním kurzu. Říkala, že to že se dělá plošně je blbost, protože se stejně každý měsíc kontroluje moč a z té by se varovné signály poznaly. Prý se jedná o plošný výzkum, který v ČR zatím chybí, proto se teď do něj zapojují všechny těhotné nad 24 let. Bude trvat určitou dobu, pak se od něj prý stejně odstoupí. Některé holky co na kurz chodí jej odmítly, je teda nutné podepsat revers..... na tohle já taky nemám jaksi žaludek, takže to taky nějak přežiju.
Pokud jde o pohlaví mimča, tak to je sranda, jak ti chlapi chtějí rychle vědět co to bude. Můj manžel odmítal cokoliv nakupovat, bavit se jménu dokud nevěděl co čekáme. A teď ho každý štve s poznámkama, že je určitě nadšenej, že to bude kluk. Manžel jaksi počítal s holčičkou. Včera jsem se musela hodně smát - byla jsem s ním na tréninku malých dětí z tenisu (manžel trénoval). Holčičky na něm viseli očima, dělali co mu na očích viděli, poslouchali na slovo, ale byl tam jeden kluk, kterej dělal jenom samý naschvály, všechno naopak, neposlouchal, byl drzej - chudák manžel pak říkal, co má s takovým sígrem dělat, že teda doufá že náš chlapeček takový nebude :grinning:
18. čer 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - mě je to fuk - po těch potížích co s tím vším byly jsem ráda že vůbec nějaké bude. :wink:
Magnézka mám samozřejmě přehršel - mimochodem - Magnosolv mi nesedl - mám po něm průjem - takže jsem vyfasovala magnezium latici - tudíž jestli náhodou některá máte málo (magnosolvu) - mám tu jedno balení nenačaté a z druhého je pryč jen troška.
Dr. to nemyslel nijak zle - ví moc dobře kdy mě nechal doma a proč. Psala jsem to s nadsázkou... Dr. je fajn.

Marci - ty jsi říkala že chodíš v rámci těch kurzů i po porodnicích - mohla vy jsi písnout kontakty na které se volá když se chce člověk doptat jestli k nim má smyslu jezdit? Vím že telefony najdu i různě na netu - ale zkoušet kam se dovolám jen tak pro nic za nic zkoušet nebudu a jistota je jistota... :wink:
18. čer 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko dostali jsme lístek s telefonními čísly na sanitky a porodní sály všech brněnských porodnic - najdu ho a do IP opíšu. Kam chceš jít rodit ty? Neuvažovala jsi třeba i nad Vyškovem?
18. čer 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak testy na cukrovku v pořádku :slight_smile: :slight_smile: ,

Beti, říkala jsem jí ať mi to po druhé vezme z prstu - taky mi to dělá zle - odběry, ale říkala,že musí ze žíly.V těch Řečkovicích jsou perfektní, vůbec totiž nemám vidět žíly,tak jsme měla hroznej strach.A nakonec paráda.
Jo jak psala lanka,že měla koutek,tak nám daly kelímky na jedno použítí a pak jsme je vyhodily :wink:

Jsem ráda,že to mám za sebou. :sunglasses:
18. čer 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji
Uvažovala - ale má tak děsnou pověst a navíc tam manža ležel dvakrát a všechno by mu tam připomínalo bouračku....takže nechce moc slyšet, sice řekl že když na tom budu trvat tak nebude bránit, ale sám by radši jinam.
Spíš uvažuju o Kyjově - má být nově opraven - vzdálenost stejná jako do Brna... My to rozseknem až pojedem - zavoláme kde maj volno a pak se rozhoupem.. :wink: Doktor mě do péče porodnice před porodem předávat nebude, takže na to mám víc času než ostatní. A do Kyjova se asi projedem podívat. V Bohunicích rodila před lety švíca takže 6-ti nedělí jsem viděla, a na obilňáku jsem ležela po Kyretáží - takže tam mám taky jakous takous představu..
18. čer 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si teď náhodně koupila časopis Maminka, kde o vyškovské porodnici píšou - docela jí tam chválí, podle fotek to vypadá fajn. Kamarádka tam rodila loni, kdy jí odmítli všechny brněnské porodnice, protože měli přeplněno (přestože měla velice rizikové těhotenství). Ležela na nadstadardu, některé noci i s manželem a moc si to tam chválila. Já ale pro Vyškov moc nakloněná nejsem. Jsem zvyklá na Brno a představa úplně cizího města mě děsí, navíc manžel pracuje v Brně, takže to budu chtít spíše směřovat tam, ale uvidím kde na podzim při tom babyboomu skončíme :grinning:
18. čer 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky to tak nějak vidím ač manžel pracuje ve Slavkově - takže je mu fuk na kterou stranu bude jezdit... :wink:
Vyřešíme to až na to příjde řada...
18. čer 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já měla taky kelímek na jedno poiúžití.

Mě říkaly, že ty testy se dělají těhulkám nad 25 let. Taky bych neryskla to pro bobánka neudělat ... ale i pro sebe ... vždy´t co by si bez maminky tady na tom světě veelikým počal. :sweat_smile:
18. čer 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga - kéž by - dostaly jsme skleničku - na dně zaschlý cukr... nepředpokládám ani omylem že jsem z ní pila jen já a ten cukr tam na mě tak dlouho čekal až v té vodě přischnul ke dnu.... co už teď už - s křížkem po pohřbu.
18. čer 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko taky jsi byla na obilňáku? Paní mi včera tu hnus umatlanou skleničku taky popisovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo - jo přesně tam... :unamused:
18. čer 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já si tam asivezmu svůj kelímek do kterýho si to přeliju, protože na opary trpím a to dost, stačí když se otřu o cizí lžičku :unamused:
18. čer 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je docela nechutný,že dávají skleničky a ještě je ani pořádně neumyjí :angry: :angry:
18. čer 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechceš radši zkusit to donést i s tou vodou - a požádat jestli by ti to namíchali to toho? Stejně jsme to pili v ordinaci - takže na tebe budou zírat i když si to přeleješ.. tak už je to snad nezabije.. :wink:
18. čer 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik toho lanko bylo? půllitr?
18. čer 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sice nejsem z Brna ale rodit bych tam určo chtěla :wink:

Koukám že probíráte test na curkovku, já na tom byla minulej týden a musím konstatovat že to bylo asi nejpohodovější vyšetření za celý těhu :sweat_smile:
18. čer 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejpohodovější?? Tak to teda nevím...... já mám pohodový každý vyšetření, hlavně když na něj nemusím jít s prázdným žaludkem, pít tam sladkou sračku z opatlaný skleničky a k tomu si nechat 3x brát krev. Všechny kontroly během těhu jsou nestresující, tohle mi teda takový nepřijde.....
18. čer 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci: Možná to bylo tím, že kdykoliv jdu k doktorovi do poradny tak tam minimálně 1-2 hodiny čučím páč těhulí je teď moc a z toho čekání mi kolikrát je šoufl :frowning2: a pak když přijdu na řadu tak následuje kontrola spodku, kterou já fakt nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes: (nevim jak budu rodit fakt :sweat_smile: )

Takhle sem tam došla ráno, sestřička mi vzala krev, dostala sem 2dcl studenýho pití který sem do sebe kopla a mohla sem jít domů, za dvě hodinky jsem přišla znovu, opět bezpolestnej píchanec a bylo po všem :grinning:
18. čer 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak to je asi doktorem. Mě moje dr. objednává na přesnou hodinu, nikdy nečekám dýl než 5 minut, v čekárně potkám vždy max. jednoho člověka. Kontrola spodku - to je v mém případě to, že dr. jen sáhne na čípek (nelezu ani na kozu), takže proto mě všechny kontroly přijdou absolutně nestresující :wink:
18. čer 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem sice taky objednaná ale kolikrát to prostě na ten čas nevyjde páč tam přijde spousta neobjednaných

Nebývala si dřív i na beremku? Ta fotak v pasu je mi nějaká povědomá
18. čer 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky byla vždycky objednaná na přesnou hodinu, ale kolikrát jsemmusela pěkně dlouho čekat... no a bylo to strašný ... jedna těhule otevírala okno, že jí je zle ... druhá těhule zavírala okno, protože jí je zima ... atrd... :grinning:

jinak já chtěla s toho cukru jít taky domů a m nepustily ... jinak jsem to pití pila v čekárně a řekly mě, že je potřeba to tak za 5 minut vipít ... ale rozhodně to byla totál pohoda.
Byla jsem tady s koníka vynervovaná co to bude a ve finále jsem se mlátila do palice jak jsem blbá :grinning:
18. čer 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek: Jj přesně, čekárna je vždycky na slunku a je tam vyfuněno a ty co jsou dál od okna ho otvíraj ty co jsou u něj ho zavíraj a někdy když tam přijdou už s dětičkama tak tam ty prďolové lítaj a co jsem si všimla tak největší zájem maj vždycky o odpadkovje zavírací koš :grinning:
18. čer 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - tak jak píše Hamé cca 2dc.
Čím to je že dětičky jsou tak nadšené z odpaďáku... na městě vždycky vidím nějakého neposedu co se sápe do vnitř... asi to bude mít své kouzlo... :grinning:
18. čer 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teďmám zase hrůzu z návštěvy gyndy p šstinedělí ... zda mě nebude bolet to šití a tak ... je to takoví divný. :sweat_smile:
18. čer 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek - stejně se tomu nevyhneš - snad s tím dr. počítá.... :wink:
19. čer 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka: no já vím ... ale bojím jak sviňa :grinning:
19. čer 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek