• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
ahoj holky,

tak si tak říkám, kam se poděla pavlínka s Aleškem? doufám, že jen nemá čas a nic se neděje? Nevíte o ní něco?

Jinak přeji hezký slunečný a teplý den :angry: :slight_smile:
20. čer 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betina. ... to víš ... z bobánkem už to není žádné vysedávání u komplíku. Kdyby u nás celej den nebyl puštěnej kompl, tak sem taaky nezavítám. :grinning:
20. čer 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

pavlínka má asi hodně práce s mimčem než se zaklimatizují :slight_smile:
beti dneska jsem byla na tom glukozovém tolerančním testu - byl to hnus humus. Jestli máš strach z odběrů krve, tak to se neboj - bere se sice 3x (vždy po hodině), ale je to vždy jenom pár kapek, takže je to hrozně rychlý (ze mě mají normálně problém krev vypumpovat, ale tady nebyl problém). Největší humus je ta glukoza. Dají ti to vypít ze sklinky od hořčice, co existovala tak před 15 lety, ve sklince je usazen cukr (nebo co to je) tak za 5 let, mě se navalovalo jenom jsem to viděla. Vypít to byl pro mě masakr (3x jsem sestře říkala, že se pobliju - ta říkala ať to vydržím, že mě dá hned napít vody). Nakonec jsem to zvládla, ale fakt jsem měla namále. Ráno šel se mnou manžel, ale po prvním odběru šel do práce. Já pak jela domů autobusem a to byl taky masakr. V puse jsem měla furt ocas z toho humusu (a to jsem to už i zajedla a zapila), takže jsem v půlce cesty málem vystoupila, (málem proto že jsem měla strach se postavit a jít na té zastávce ke dveřím), nakonec jsem to teda rozdejchala a jsem doma. Ale jdu asi spát, protože je mi teda hrozně, místo žaludku mám tvrdý kámen a nejsem schopná nic pozřít. No ještě že to mám za sebou. Krve se neboj, ta je v poho!! Výsledky jsou vždy po 14.00 hod - na ty jsem nečekala, vyzvednu si je příští týden.
20. čer 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - hlavně že už je to za tebou.. ty jsi si nakonec ten kelímek nevzala? Aspoň že se na to nechodí dvakrát... :wink:
Beti - Pavlína je hodně na volné diskuzi v tématu Jdeme dál II - asi je tam víc živo a víc maminek s jejími aktuálními problémy...
Je fakt že tady je docela dost ticho.. Ale aspoň se to snadno dočítá :grinning:
20. čer 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Však už to nebude trvat dlouho - a budeme všechny z druhé po prázdninové vlny na mateřské a bude tu hádám víc živo :wink:
20. čer 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj marci,

hmhm, tak klobouk dolů, to je výborný. Jdu za 14 dní na kontrolu, tak se s doktorkou domluvím. Jim tam asi pobliju podlahu, když chcou po nás takový humusy :wink: :slight_smile:
20. čer 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - co se zkusit domluvit ať tě pošle jinam než na obilňák - holky tu dřív psaly o podstatě lepších zážítcích...
Jak to tak vidím - tak s tou skleničkou se tam asi proslaví... Taky jsem měla pocit že koukám na skleničku od hořčice... přesně jak popisuje marci.
20. čer 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - ještě nám i říkali že to může vyzvednou někdo pro tebe (já tam pro to nejela poslala jsem mamku s průkazem pojišťence a bylo to).
20. čer 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko asi může, manžel ale dneska spěchá domů, takže tam skáknem v pondělí když budem v brně ve městě - víkend bez výsledků vydržím :wink:
Svojí skleničku jsem si nakonec nevzala, manžel říkal, ať tam nedělám ostudu a že prej by si nedovolili to dát po někom - hahaha - mě stačilo že když jsem to dopila, tak mi sestra nalila tu čistou vodu zase do toho samýho hořčičáku, takže i ta byla hnusná, ale v tu chvíli lepší něco než nic :slight_smile: A myslím, že po mě do ní zase nasypala cukr nalila vodu a jelo se dál :grinning: :grinning: :grinning:
Díky bohu že se na to nejde víckrát a moc doufám, že cukrovka kolem mě neběhá!!!
20. čer 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to já bych ostudu asi klidně dělala kdybych měla předem tušení kam se řítím - za těch 14 dní co jsem si pak s tím koutkem užila...
Taky se budu muset některej den vypravit do města ale moc se mě teda nechce.
20. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Beti zkus si to domluvit s Dr. do Řečkovic, tam to byla paráda.Fakt jen sladší čaj, sice půl litr,ale dalo se to a odběry jen dva. Prostě pohoda. :wink:
20. čer 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vidím, že rozebíráte test na cukrovku. Mě Dr. zatím neposlala (teda néé, že by mi to nějak vadilo :wink: . Nevíte jestli je nějaký rozmezí od kdy do kdy se na to chodí? A je to povinný, nebo ne?
20. čer 2008 ve 22:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi: mě dr. řekla, že je to od 25 let. :sweat_smile:
21. čer 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
jen zdravím, nějak nestíhám...je to zápřah!!!!

Až bude více času, tak písnu o porodu a tak ...
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Všem hezký víkend a držte se!!!!
21. čer 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi posílá se od 25 let všechny těhotné - v době mezi 24 - 28 tt.
21. čer 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky, holky za odpovědi. Tak víc jak 25 let mi je, k Dr. jdu teď na kontrolu až v 29tt, takže pokud mě vůbec někam pošle, tak až po tom 29tt. Teda tak teď nevím - připomenout se dřív, nebo to nechat plavat? Nevíte jak by se to kdyžtak projevovalo, kdyby byl nějaký problém? Cítím se fajn, ani nijak dramaticky nepřibírám (zatím 5kg), tak bych nejraději nikam nešlat :sweat_smile:
21. čer 2008 v 18:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi - na každý pád o nic nepříjdeš - za moc to nestojí.. :grinning:
Jaké jsou příznaky těhotenské cukrovky?
větší žízeň
větší hlad
potřeba většího močení velkého objemu moče
neustálá slabost
Tyto příznaky jsou však zcela běžným jevem těhotenství, proto vám definitivní odpověď dá orální glukózo-tolerantní test (oGIT).
Obecně se doporučuje tento test provádět mezi 25. ? 28. týdnem těhotenství, u vysoce rizikových těhotenstvím týkající se diabetu kolem 20. týdně a ve 28. týdnu se opět opakuje.

Většina lidí ale říká že to teď dělají plošně všem jen kvůli nějakým testům, běžně by to dělali, jen pokud by vzniklo podezření.
Je mi jasné, že když to mám za sebou tak se mi jinak mluví - ale já bych si asi hlavu nedělala a nepřipomínala se. :wink:
21. čer 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka, děkuju moc za podrobnou odpověď. Vidím to podobně - asi to nechám být :wink: Vyčkám co moje Dr. řekne na kontrole v tom 29tt. Už tak mám chození po dokrotech dost a to mě ještě za těhu čeká zubař a alergolog :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. čer 2008 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky moje,

tak jaký jste měly víkend? já jsem si včera udělala hezkej den a šli jsme s manželem na koupák, jen jsem neplavala (voda byla hrozně studená), ale sprchovala se :slight_smile:
holky, taky se vás chci zeptat, jestli některá nemáte hrůzu z předčasnýho porodu anebo už začínám opravdu magořit? :frowning2:
hezký dne
23. čer 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pavli,

viděla jsem fotečky Aleška, nádherný a hodně spokojený miminko Alešek je,co? :slight_smile:
23. čer 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj beti, taky jsem byla včera na koupáku - a já se tedy i koupala (voda byla teda studená, ale ten pařák byl brutální - byli jsme ve Slavkově :wink:
Myšlenky na předčasný porod mě taky napadají - a hlavně mě pak přepadá hrůza, že nemám pro malého ještě nic moc nakoupeno :unamused:
Jinak mál "skvělou zprávu" pro Lanku: Z obilňáku jsem si přinesla taky koutek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!

bet...no je nádhernej, vo tom žádná!!!! No doufám, že spokojenej taky, ale je tro uplakánek a já taky!!! Musíme se s tím srovnat!!!!

Všechny moc zdravím!!!
23. čer 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci: no já si taky chtěla zaplavat, ale byli tam se mnou manžel a mamka a nadávali mi, jestli jsem normální, že si nachladím močák a že pak uvidím :angry: , tak jsem dostala strach a nevlezla tam :slight_smile:
pavli, to je asi úplně normální to plakání, máš to furt lepší než jedna moje kamarádka, ta dostala ty poporodní deprese a hodně šptný a myslela si, že její malý miminko je Chackie a v noci řvala ze spaní :frowning2: její manžel z toho byl zoufalej, ona k němu ani nechtěla jít.Ale ty plačeš, protože seš šťatsná, ne? No a to je taaaaaaakhle krásný!
23. čer 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: nemá se ale v těhu opalovat pupík ... mimísek se tam prej ohřívá.

katzi: proč alergolog ... já jsem hodně silnej alergik a potvrzení z alergologie jsem mít nemusel??? :confused:

Jo a zubař ... tak tam jsem seděla celé těhu každej měsíc .. někdy i 2x. Jsem strašnej uchyl na zuby ... pořád je čistím vším možným ... třeba i 5x denně a ve finále jsem v těhu měl askoro každej měsíc kaz a hnisali mě osmičky... no hrůza.
Ve středu jdu zase k zubákovi, protože teď se mi zas zub uštípl ... no není tzo voser. Doufám, že nebude pařák, protože Michálek musí semnou.
23. čer 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek - obávám se že pařák bude.... :unamused:
Marci - to vůbec není skvělá zpráva - potvrzuje to jen to že to opravdu nemyjí - a to se teda maj opravdu čím chlubit... :frowning2:
Myšlenky na předčasný porod mě nenapadají - máme přikázáno to vydržet aspoň do termínu, vzhledem k tomu že už teď Dr. hlásil že se to následkem častého tvrdnutí dělohy otvírá - tak si o termínu moc iluze nedělám...
Na každý pád - kdyby něco - hned tak mrně ze špitálu nepustí - čiže ať už ty a nebo někdo jiný budete mít dost času nejnutnější základ sehnat.. Ber to tak, že aspoň nekoupíš spoustu blbin, které pak stejně nepoužiješ - páč už budeš vědět co opravdu potřebuješ... :slight_smile:
Micánek - Pavli - koukám že bojujete už celkem na pohodu, když si na nás najdete čas.. :wink: Doufám že s námi vydržíte a pak budete už jako "zkušené" radit. :grinning:
23. čer 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko "skvělá zpráva" v hodně velkých uvozovkách - normálně mi to obilňák tak zprotivilo, že o porod tam nebudu nijak zvlášť usilovat :frowning2:
23. čer 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se máte?
To je vedro, že... myslím si, že v takových pařácích ani pomalu nevycházíte ven a jste doma pěkně v chládku. Já bych moc v chládku nebyla, protože máme obyvák na západ, takže tady máme sluníčko už od poledne do večera :frowning2: jediný chládek máme v ložnici, nebo v dětským pokoji.

Jinak u mě nic nového-aspoň zatím, jenom si chvilkama připadám jako králík :grinning: (víte proč to sem píšu, hihi)

Pavli, malej je nádhernej!!! Je to takové malé ňuňu :dizzy_face:
23. čer 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - ani se nedivím - já už s nimi mám druhou špatnou zkušenost.. a prostě vím že na obilňák - jedině v případě předčasného - kvůli jipce... ale jinak...
Lucko - tak o tom nepřemýšlej - a nebo když už ti to nedá - tak si říkej - furt je to větší zábava než jako kráva (mám na myslí inseminaci - bez které to v některých případech ani nejde..) :grinning: Nebudeš si připadat tak hloupě.. :wink:
24. čer 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

lani, chtěla jsem se zeptat, když ti doktor řekl, že to vypadá na předčasný porod, jaktože si tě nenechali v nemocnici? A ještě jedna blbá otázka:když si se začala otevírat, máš nějaké bolesti nebo podobně?
Hlavně ať to vydržíš co nejdýl, stejně venku je takový vedr, že je lepší být zalezlá doma.
24. čer 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - on neřek že to vypadá na předčasnej porod - on řek že si s mrnětem udělali už v lednu - kdy to vypadalo na potrat - dohodu, že ven se podívá až v srpnu a hotovo... ať o předčasným vůbec neuvažuju.. :grinning: Že takový předčasně narozený je nahouby i v porodnici i potom doma.
Samozřejmně to říkal nadneseně...
:wink:
Na každý pád - otvírá se to následkem příliš častého tvrdnutí, kterému ani vysoké dávky magnezia nezabrání. Ale mrně je vysoko, nijak na to netlačí... takže není proč se dvakrát plašit. Mám jen poručeno - jak jinak - Ležet aby na ně gravitace nepůsobila tak jak není zrovna nejlepší. :wink:
Beti - po pravdě - já bych do špitálu stejně nechtěla.. :wink:
S tím otvíráním - beti - já ani netušila že je to nějak pootevřeno.... samozřejmně že břicho občas bolí, ale odliš jedno od druhého... není to otevřeno zas nijak moc. :slight_smile:
Dr. ti pak začně hlásit tzv. cervix skore - to je právě ta informace na kolik je děložní čípek otevřen. 0 je zavřeno. Ale jak je dlouhá ta stupnice a jak se to počítá netuším - musela bych hledat na netu
24. čer 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek