• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Janula - rozhodně nic proti - klidně se přidej, však "jsou" tu i maminky už. to jsou v úvozovkách je jen proto že se vyskytují sporadicky - no jo no - prostě těhule má ten režim přece jen trochu volnější... :grinning:
26. čer 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se omlouvám, že se Vám tak míchám do debaty, ale kamarádky z předporodních kurzů, které rodily v únoru a březnu na Obilňáku, tak si jej nemohly vynachválit...Ale teď už je Obilňák přestěhovaný do Bohunic, že? Nebo jen načas?Říkala mi to kámoška co rodí v červenci a bude rodit tam. Ono je to vše o lidech, záleží na koho se kápne, ale ty 4-5 dní se přežijí všude, věřte tomu :grinning: . Tak a já už se vykecala :grinning: .
26. čer 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Lanka, to je pravda, my píšeme leda když děti spí a to nebývá často...aspoň né u nás :confounded:
26. čer 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě Vám sem hodím odkaz, ať se Vám aspoň představíme :wink: : http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=134242
26. čer 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula - vůbec se nemícháš - víc hlav víc ví aspoň to pod Vašimi radami zmáknem levou zadní (mám na mysli všechny maminky tady) :wink:
26. čer 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda poradím, pokud bude s čím, ale i my si občas rady nevíme a to už jsme ,,velký " ! :grinning: Tak si zas s Váma všema aspoň zavzpomínám na těhu...jéé jaký to byl klid, když ještě byla mrška v bříšku :grinning: :grinning: .
26. čer 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj janulo, klidně se k nám přidej, aspoň pak budeme mít kam chodit pro rady :wink:
Jinak teda koukám, že tvoje dceruška má krásný jméno - to jsme měli vybráno pro holčičku taky, ale čekáme kluka :slight_smile:
26. čer 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo - jo taky jsme ji měli v úvaze, ale na dívčím jsme se ještě neshodli - takže to na čas nechávám "vyhnít". Nějak to určitě stihnem :grinning:
26. čer 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Marci, my se zas shodli hned od začátku na klučičím a holku řešili do poslední chvíle, to víš, vždycky se našel někdo z rodiny, kdo řekl, no toto snad nedáte, to je hnusný! :grinning: Ale na konec jsme i přes dědečka, který byl proti prosadili Simonku a teď už si zvykl :grinning: .Teda tady za Brnem je černo, my se snad ven nedostaneme :rolling_eyes: .Ale malé se v takovým počasí krásně spí, vedra byly hrozný a ne a ne usnout včera.
26. čer 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my se zase na Simonce shodli hned, ale kluka pořád tápem :wink:
Lanko a znáte pohlaví nebo jste si ho nenechali říct?
26. čer 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mi už zítra budeme mít 4 týdny ... jooo to,to letí.

Já jinak musím zaklepat, alee myslím si, že zatím vše zvládám z nadhledem. Až se divím. Ani slzajda zatím nekápla ... no, když nepočítám porodnici. Tam jsem padala na hubu.
to ještě jezdím z manžem na stavbu :grinning: ... z bobánkem v závěsu :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak Michálek je zlatíčko ... dneska ho teda něco trápí a já nevím co .... btakže mě to trápí taky. Včera měl 37teplotu .. asi chudáček byl přehřátej a do toho ještě smrkáme. Teď konečně usnul. Doufám, že mu to chvilku vydrží. :sweat_smile:

Jinak co se týče jmen ... od začátku jsme věděly, že holka bude Nela ... ( pak jsem začala trošku přemejšlet nad Amálkou) ale Nela zůstala i na konci, když jsme v porodnici vypisovali jméno ... s klukem to byla prekérka. Cos elíbylo mě, tak se nelíbylo manžovi. Strašně jsem chtěla Tobiáška. Manžel, že je to strašný. Pak jsme dlouho měly Honzíka ana konec to vyhrál Michálek ... a jsem za to ráda.

Mimichodem jsme potkaly malího chlapečka. Jmenoval se Tobiášek ... a jak manža viděl k tomu jménu ten jeho nádhernej obličejík ... tak říká ... ten Tobiášek je pěkný jméno,co? :grinning:
26. čer 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula díky za rady :wink: Teda to jsi mě trochu zklamala, že to šestinedělím nekončí....snad se ty hormony uklidní, ne???
26. čer 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Srdečně zdravím. Zrovna jsme se vrátili ze svatební cesty na tom Islandu a hlásím, že to fazolka přežila i když byla maminka někdy na pokraji nezodpovědnosti. Jezdila jsem na čtyřkolce, na sněžným skutru po ledovci koupala se v termální laguně (t 37), konala procházky po ledovcovým splazu. Jen ten raft jsem vynechala, protože to už mi připadlo moc. Ledová voda, těsný neoprén a banda pubošů, napadlo mě že by mě mohl někdo v zápalu boje praštit pádlem do břicha a byl by průšvih. Jinak moc doporučuju je to pro našinec strašně zvláštní, ale moc krásná země.
Pavli moc krásný popis, jsem uronila kdoupu, jsi hrozně statečná. Já mám z toho začátku děsnou hrůzu. Každá změna i poměrně malá v mém životě zanamemala depresi jak sviňa. Jen těžko jsem se z nich dostávala a to jsem byla jen sama na sebe. Teď to bude setsakramentsky jiný. Už jsem o tom mluvila s doktorem a poslal mě na poradu s psychologem jestli nejsem zralá na hlídání na psychiatrii. Snad to nebude až tak hrozné, ale stejně z toho mám obavu jak budu reagovat. Moje babka prý při porodu s mámou zkoušela skákat z okna. Máma je ale zase na druhou stranu kliďas a s třemi porody se popasovala v pohodě. Snad jsem trochu po mámě.
Mějte se všechny moc a moc krásně.
26. čer 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To vis, ze se hormony uklidni, ale jsou dny, kdy proste clovek pada cim dal vic na hubu, pamatuji si, jak jsem cca ve druhem mesici malem poradala oslavu, kdyz jsem se rano stihla osprchovat a aspon 2 denne najist, prislo mi, ze porad jen kojim :sweat_smile: . Ale od toho tretiho mesice uz mame svuj rezim a je to pohodicka. Samozrejme je nejaka vyjimka, jako treba vcera, kdy mi prorvala pred spanim 3hodky v kuse a ne a ne usnout (asi z horka) a to pak ma clovek fakt chut z toho okna skocit, jak tu psala aureliaaa :grinning: . Ale ty dny jsou nastesti vykompenzovany klidkem. No, ale nebudem Pavli tady nastavajici holky desit :grinning: :grinning: .
26. čer 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimiska jsou velka zmena, kdybych mela oznacit den, ktery mi nejvic zmenil prozatim zivot, tak je to 100% narozeni Simonky...a zmena je to samozrejme krasna, i kdyz ma clovek obcas nervy v kyblu - vsak sama vis :sweat_smile:
26. čer 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek: ja myslim, ze tech 37 je normalnich, Simca ma taky zvysenou teplotu celkem casto, ty deti jeste nemaji tak dobrou termoregulaci :wink: .Kdyz je venku horko, casto se taky prehrivaji. Snad ty vedra trosku polevi, dnes odpo to bylo nadejny.
26. čer 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem zrovna koukla do snazilek, clovek si aspon uvedomi, jaky ma stesti, ze ma zdrave mimi nebo ceka, protoze, co ty holky vsechno pro tehu podstupuji, to klobouk dolu, musi to byt narocny :confused: .
26. čer 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli - hormony mám rozhodně ok, teda pokud tím myslíš, že brečím kvůli bbostem, vše děsně prožívám a místy propadám depresy, že to nezvládu :grinning: takže rozhodně hormony mám, někdy až moc :grinning:
furt nepřibíráme, tak ještě další porada s laktační poradkyní a dr. řekla dokrm, ale asi tomu ještě pár dní dám šanci
26. čer 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula vítej a díky za podporu
no amáš pravdu, je super, že už tu berušku mám a totrápení s kojením a prsama už nějak zvládnu :slight_smile:
26. čer 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aurel - moooc závidím, Island taky musíme někdy dát

a ty pocity, že už nikdy nebudeme s MM sami, to je asi normální taky mne to někdy napadá, ale pak kouknu na Kačenku a je to pryč. my byli ještě 3 týdny před porodem na týden na Šumavě, právě naposled ve dvou a bylo to krásné a teď už to bude vždycky krásný ve třech (4,...)
26. čer 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a se jménama to u nás bylo tak, že Kateřinu jsme měli hned, ale chlapecký to prostě nešlo, nakonec by to byl Bartoloměj (Bárt)
26. čer 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo kojeni je veda, nikdy me nenapadlo ze az takova :grinning: . My jsme v tom tretim tydnu taky najely na flasku jak jsem byla nemocna a tak nejak do ted kombinujeme kojeni s prikrmama nutrilonu. Prijde mi to jako vyhoda, kdyz jsem potrebovala neco vyridit, mohla jsem odbehnout a ma draha polovicka ji zvladla tu flasku namichat taky. Ted zaciname od ukoncenyho 4mes. s prikrmama mrkvicky a to je teprve svanda! :grinning:
26. čer 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten Island taky zavidim, hned bych nekam jela. Ale asi to vidim az na pristi rok, moc si netroufame, i kdyz porad v nas hloda cervicek Recka na zari :grinning: . Delala jsem v cestovce, takze to sezeni doma me malinko ubiji. :pensive: A kde jsi rodila tit?
26. čer 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačenka je taky pěkný jméno, tak se jmenovaly moje dvě moc milé spolupracovnice.
26. čer 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vás jdu taky pozdravit. Malej spí, tak mám chvilku. Jinak já nekojím vůbec, jak mi malýho dokrmovali na JIPce, tak mi prs odmítá a tu trochu co tam mám (asi 20ml na obě prsa) mi hned vyblije. A je takovej neklidnej, takže je na umělý a je spokojenej. Z mýho mlíčka je mu akorát špatně, tak ho nechci trápit. Jinak mě se to mlíko zarazilo tím, jak mi ho v porodce vzali a já jenom brečela a byla zralá na černovice. Doma se trochu spustilo, ale jemu už prostě nejede a z flašky je to pro něj pohodlnější, tak máme po kojení.

Jinak porod byl docela sranda (představa, že si zopáknu mě děsí :grinning: , tím nechci strašit těhulky) , ale kontrakce jsem měla po odtoku plodovky 22 a samotnej porod trval hodinu a čtvrt. Malýho vytáhli úplně modrýho, už chudák taky nemohl. Ale přístup v bohunicích na porodním byl naprosto super. Byla jsem nadšená, na poporodním a dětským byla sem tam sestra pizda, ale taky se to dalo. Až na to, že jsem malýho neměla usebe a ty hormony jsou fakt pěkný svinstvo. Jizva po nástřihu se mi zahojila za 5 dnů, ted už o ní nevím vůbec, takže taky super.

Pavlí, čučim jak blázen, ale naprosto tě chápu, taky jsem malýho neměla u sebe a vidět jsem ho mohla 4x denně na asi minutu a přikládat na kojení jsem nemohla. No byl to děs, ale už to máme za sebou.

Tak zatím páček a já na vás zase juknu.
26. čer 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula2008 jj, neděsme je. Hold já to mám takové trochu přehormonované období. Snad se to upraví okolo toho 3 měsíce. no není každý den posvícení, že?

aureliaaa vítej z cest. Teda vy jste se měli!!! Jsem si říkala kde se nám touláš kočko :wink: Neboj, určitě to všechno zvládneš, je to změna, ale krásná změna. Já když na toho našeho andílka koukám jak spinká, tak bych ho láskou spapkala. :grinning:
Ty víš o nějakém psychologovi??? (kdyby náhodou??) :wink:

jaNU, JJ,nakonec můžeme být rády, že máme ty naše kouzelný miminka. protože to co musí některé snažilky zažít není vůbec jednoduché!

titida snad se ještě rozkojíš a budete přibírat o 106. My se báli s MM že taky málo přibíráme, tak jsme Aleška vážili. Ale jelikož nemáme tu spec. váhu, tak jsme vážili na kuchyňské a v pekáči na kačenu :grinning:

JJ, už nikdy nebudeme sami, ale ve 3 apak třeba 4 :grinning: :grinning: :grinning:

Dobrou noc všem :dizzy_face:
26. čer 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj motylku, taky mi mala spi tak konikuju :slight_smile: s tim kojenim se netrap, ja nebyla kojena ani den a nikdy jsem to mamce za zle nemela, proste to neslo, tak co...svet se nezbori a jak pises, i deti na umelym mlicku jsou spokojeny. A co se tyce nemoci nebo alergii, tak skoro nevim co je chripka nebo angina, zadne alergie nemam, takze jak vedci zjistili, ze pry udajne kojeny mimi jsou odolnejsi tak o tom dost silne pochybuju-mam par kamosek co byly kojeny dlouho a jsou na hromade porad :wink: .Taky mi malou v porodce vzaly, cca treti den od porodu jsem musela dostat znovu na pul dne infuze a pekne me to vzalo, ale ve finale jsem jim byla mozna i vdecna, protoze on mel clovek po tom cisari delat sam co se sebou, natoz se jeste starat o mimi.
26. čer 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, urcite se to upravi. U nas pokud neni vyjimecne spatnej den, tak je to uz prima (se sestinedelim se to neda srovnat), Simuska se zabavi i trosku hrackama sama, delame spolu blbinky a je super videt, jak se treba nahlas smeje, to cloveka hrozne osvezi. A taky mnohem vic spinka, v sestinedeli byla vzhuru co dve hodiny a to bylo vysilujici. Ted lehne obykle kolem 19-20h. a do 4h. o ni nevim a to se pak jen naji a jeste do cca 8h spinka, proste parada.Tak preju pevne nervy, jdu taky chrnet. Dobrou holky.
26. čer 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani - rodila jsem v bohunicích a super, na porodním úplně skvělý a na šestinedělí jak píše motýlek -sem tam děsná sestra i ženská i dětská, ale většina taky fajn, takže mohu jen doporučit, navíc tam jsou všichni dobří z obilňáku, takže to považuji za nejlepší volbu

no ty hormony, fakt děs, ať už se to trošku zklidní, si připadám jak pako
26. čer 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky! Januli, vitám tě!

To je tak hezký číst o těch miminkách vašich. Já už se tak teším na mrnouska :slight_smile: začíná mi tedy poslední dobou pěkně růst pupík :slight_smile: a malá mě tak načutne vždycky a hlavně do močáku - si umí vybrat.
Paní Dr. říkala, že si myslí, že u nás porod přijde tak na konci září, tak uvidíme. Chtěla jsem se zeptat, od kdy jste začali vybavovat pokojíček? Chceme zítra s MM vymalovat a kupit skřín a celá rodina si klepe na čelo, že je to brzo a mě to mrzí :frowning2:
tak nevím.

hezký den těhulkám, snažillkám i maminkám :slight_smile:
27. čer 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek