• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ale klidně nás děste - aspoň nám to pak bude připadat ja procházka růžovou zahradou :grinning:
27. čer 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - neznáme - to naše mrně je prostě stydlín a vždycky to udrželo v utajení.
Ve 12 tt to nebylo jasně rozpoznatelné, ve 20 tam byl namotaná pupeční šťůra no a poslední UTZ 30tt nám Dr. řekl že to bude s nejvyšší pravděpodobností holka - páč celou dobu co se tam snaží tu sondu z nějaké strany naštelovat - ho akorát kope do ruk - ale nehne se ani o kousínek aby bylo aspoň něco vidět..
kluk by to prý vybalil bez rozpaků :grinning:
Takže my máme překvápko holt až do konce :grinning:
27. čer 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj beti neposlouchej co kecají ostatní. Udělejte si to s manžou kdy chcete a hlavně jaké to chcete. Proč čekat když si tím teď uděláte radost a radost je potřeba. Já si do takových věcí moc kecat nenechám, až budu mít pocit, že chci pokojíček tak ho zrealizuju a nikoho se nebudu ptát. To se mi to kecá když máme teprve základovou desku a o pokojíčku si zatím můžeme nechat zdát :grinning: Hodně štěstí při výběru věciček do pokojíčku pro mimíska.
27. čer 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé Lanka tak to budete mít super překvápko :wink: . Já byla nedočkavá a věděla, že to bude holčička už od 12týd., řekl mi to na UZ Dr.Vlašín na Veveří (tam jsou opravdu špičkový!). Sice jsem mu nevěřila a nechápala, jak to může už tak brzo poznat, ale potvrdil mi to i ve 20týd.a ještě se naoko urazil, že jsem mu nevěřila :grinning: . Jinak ahoj Betinko, no s tím pokojíčkem ti neporadím, protože nám se malá narodila v únoru a ještě v prosinci jsme teprve kupovali nový byt za Brnem. Do té doby jsme bydleli v garsonce v Lískovci. Od ledna jsme tady v novém za Brnem dělali vše komplet nové - stavěli koupelnu a záchod, dělali podlahy, okna, malovali, zarizovali...asi si to dokazete predstavit, vypadalo to jak po vybuchu! :grinning: Jeste nez jsem sla do porodnici, byli jsme nastehovany v garsonce a mezitim co ja byla v porodnici, pritel stehoval.Ale stihlo se to a s malou uz jsem sla zrovna do noveho. Jinak myslim, ze uz bude cervenec a pokud budes rodit koncem zari, tak proc ne, radsi mit vse v klidku zarizeno a nachystano nez se pak stresovat na posledni chvili jak ja :wink: .
27. čer 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Ozývám se po víc jak dvou měsících /nebyl čas, dokud mě nezavřeli do nemocnice :frowning2: /, tak doufám, že nevadí, že se jakoby po druhé přidám :wink:

Teeedam to koukám, že některá jména, co si pamatuju už mají doma mimísky :dizzy_face: všem gratuluju.

Dočítat zpátky ty desítky stránek nebudu....stejně bych v tom měla chaos, tak se omlouvám, že se nebudu orientovat a asi se občas blbě ptát :frowning2:

No jinak....mi taky čekáme holčičku, jméno zatím nevíme, ale uvažujeme nad Julinkou nebo Zuzankou. Vzhledem k tomu že učím, tak se snažím najít jméno, které zatím ještě není na každém kroku. Takže moje oblíbená Kačenka to opět nebude :frowning2:

Jo a betti .... s chystáním pokojíčku klidně začněte. My chtěli začít chystat dům na mimino hned jak mi začne volno v práci - to znamená teď v červenci.....no a dopadlo to tak, že ležím v nemocnici s tvrdnutím břicha a malování se musí posunout na bůhví kdy.....anebo aspoň úklid po něm :sunglasses:
27. čer 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - tak to jsi mě potěšila - my s rekonstrukcí strávili poslední 2 roky... a letos alespoň nejzákladnější vnitřek vypadá že by mohl být... ale jestli se to stihne do porodu, je ve hvězdách - zatím tam nejsou ani podlahy, natož nějaké malování...no uvidíme sice se to krátí ale co se nestihne před stihne se po.. :grinning:
sharon - nic se nestane - mrněti určitě nebude vadit že není vymalováno :wink:
27. čer 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti chystej, kdy se ti to bude líbit, až budeš víc kulatá, tak už možná nebudeš mít tolik energie, my např. nenachytali skoro nic, furt byl čas a Kačka pak šla o 3 týdny dřív a já neměla vypráno, některé věci ani koupené, takže to teď řešíme za pochodu :grinning:
27. čer 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

beti, my máme už vymalováno, protože jsme se nastěhovali do novýho domku a malovala jsem to hned po nastěhování (bydlíme teprve pár měsíců),ale před 14 dny jsem namalovala na zeď kytičky - je to úžasný a koupili jsme už komodu a MM na ni udělal přebalovák.Tak to je zatím první věc kterou máme, když nepočítám těch pár oblečků. Takže s chutí do toho :sunglasses: :sunglasses:
Budete malovat nějak barevně???? :wink: My malovali (teda spíš já :grinning: ) vždy dvě stěny proti sobě - světloulince žlutou a světloulince zelenkavou a vypadá to o.k. :wink:
27. čer 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem strávila den v brně, nejprve na kurzu v Cenapu (dneska jsme se učili baby masáže a vázání šátků - na tom jsem se málem oběsila - jsem si nadávala, že jsem si s sebou nevzala manžu, protože na tohle já nemám buňky, pro něj by to byla brnkačka :grinning: pak jsem byla v práci a teď jsem dorazila splavená domů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já se chystám vymalovat pokojík někdy koncem července, když bude mít manža dovču.
Lanko, to mě dělá doktorka utz každou kontrolu, takže jsme měli šanci vidět pohlaví víckrát - je teda fakt, že náš malej s tím caviky nedělá a vyvaluje se jak exhibicionista :grinning:
27. čer 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babulky.
Ty tepla vám s těma pupíčkama vůbec nezávidím ....

Holky teď prej maj v Tesciu 70%slevy ... nevíte zda i na dětský ... jako miminkovský???
27. čer 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek, byli jsme tam včera a něco jsem koupila,na některý kojenecký mají taky slevy, takže se dá něco vybrat :wink:
27. čer 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanku já byla v tescu na dornychu dneska - na dětský oblečení slevy většinou nejsou - jen na něco málo - nic moc výběr :unamused:
27. čer 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
a určitě ne 70 % !!
27. čer 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj souhlas s marci není to 70 %, výběr taky nic moc, ale dá se něco vybrat, já byla v Shoping parku :wink:
27. čer 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka: miminku by to nevymalování možná nevadio, ale mě jo. Bydlíme přes rok v baráčku a ještě jsme po bývalích majitelích nevymalovali a navíc tu zůstaly i původní staré koberce, které toho už dooost zažily, fleky jsou nevypratelné....
Ale před 14 dny jsme stihli vymalovat a položit podlahu v obýváku - jednu a půl zdi (po dveře) máme tmavě oranžovou, ostatní světle oranžové a podlahu imitaci cypřišového dřeva a náš původně tmavý obývák se krásně rozzářil. Tak ještě musíme stihnout ložnici a snad i kuchyň.

Jeee holky,
teď jsem měla malou třičtvrtě hodiny na monitoru. Pořád utíkala, tak sestřička tu sondu nepřipevnila gumou, ale držela jsem ji rukou a naháněla ji po celém břiše. Kopala jak divá, zdrhala a točila se pořád. Docela jsme se se spoluležícími pobavily. Sestřička říkala, že se mám na co těšit :grinning: :grinning:
27. čer 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mala konecne usla, byl to dnes narocny den :rolling_eyes: . Nejak mi mrska v posledni dobe nechce byt v kocarku, takze nase max. hodinova prochazka je po celou dobu provazena revem :confounded: . Pobavim vas, dnes me i nejaka pani z vedlejsi bytovky zastavila, jestli treba Simca nema hlad...takovou ostudu my delame. A to ty prvni tri mesice, jak se polozila do kocarku byla tuhyk :(.Celkove je ted nejake uplakane obdobi, ale to asi zuby, myslim, ze se ji uz dole klubou. Tak se mame jeste na co tesit. Strasne si uzivejte toho prozatimniho klidu a pupicku, ja delala krome toho zabydlovani jeste vsechno mozny (jako prala oblecky, zehlila, litala po obchodech atd.)a ted si nadavam, mela jsem hodit nohy nahoru a odpocivat, ty sily by se mi ted hodily :angry: :grinning: .
27. čer 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula, já myslím, že za to můžou i ty vedra. Malej mi teď taky hodně pláče, dneska neusnul ani v kočáře a jindy tam spí okamžitě i tři hodiny. Touhle dobou taky spinkává a dneska je pořád vzhůru. Stará se manža, já peru, věším, uklízím nákup, chystám se žehlit a dalších tisíc věcí. Už toho začíná být moc :grinning: , mám pocit, že to asi nikdy neskončí. Byla jsem v Globuse, je tam taky výprodej, těch lidí co tam bylo, bych blila, jsem ani nemohla projet s vozíkem. Fakt hnus. Venku vedro, těhulky, vás opravdu lituji. Aby sprchlo.

Tak holky zase pa pa
27. čer 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj urcite, to vedro neprida na pohode nikomu, ani tem mimiskum, dnes mela mala jen saticky a stejne byla propocena ze by se dala zdimat...a to maji byt pristi tyden stejna horka, ne li vetsi, se mame na co tesit :angry: .Pekny vecer holky. Papa.
27. čer 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky norálně náš boban vydrží bejt celej den vzhůru ... fakt se mu divím ... já bych být jim spala :grinning: Do těch 12:00 vydrží spát a pak třeba jde spát ve 22:00 ... sem tam mezi tím usne, ale třeba po 10ti minutách.
teď leží vedle mě a kouká jak vejr :grinning: ... hlavně, že nepláče. :grinning: .... jenže člověk vůbec nic neudělá. :grinning:
28. čer 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi vykladej micanek :angry: . Mala vstava kolem 8 a jedina chvile kdy si schrupne je tak cca od pul 12 do pul 1...a pak zas tak do 7 proste ani minutu. Driv aspon v kocarku spala, ted uz ani to ne :rolling_eyes: . Ten bordel po byte uz ani nemam silu uklizet, rezignovala jsem :confounded: .
28. čer 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!!!!

jak já vás tady čtu.....já se tak těším na mimi!!!!ale ještě si musím nějakou tu dobu počkat :frowning2: v úterý jdu po 3 týdnech na kontrolu k Dr., tak vudíme, jak na tom s mrnouskem budeme, snad lépe než naposledy. ještě pořád přemýšlím, že se na ten měsíc a půl vrátím do práce, pokud to Dr.dovolí.Ale stejně bych chtěla aspon na týden na Šumavu-ale všechno záleží na miminku, nebudu nic riskovat.
Jen ty vycházky :angry: 10-12 a 14-16. Nestihnu se ani obrátit do Brna, takže jaksi se mi stane, že je občas poruším - ale jsem z toho nervozni. To je taky ten dlůvod, proč bych chtěla mít normální režim. Takovýhle vycházky jsou naprd. Nejlíp mi bývá večer a to defacto už nikam nesmím :angry: njn, jsem si postěžovala :slight_smile:
včera tady byla kamarádka se skoro 2 letým chlapečkem - je to takovej lump, že jsem za tu návštěvu byla teda pěkně vyřízená :slight_smile: tak jsem si říkala, že ted je ještě relativně klid, když je verunka v bříšku a pak se z toho zblázním :slight_smile: :slight_smile: Holky, dneska zalezte někam do stínu, 31 je fakt katastrofa :frowning2:

hezký den!!!!
29. čer 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj beti! A my dnes právě musíme na odpolední návštěvu do Brna, to bude v tom horku asi o nervy :unamused: . Neboj, to uteče ani nebudeš vědět jak těch 9 měsíců. :wink: Tak ať je ti líp, ranní nevolnosti si ještě taky živě pamatuju, žádnej med to nebyl ty rána strávený u záchodu :sweat_smile: .
29. čer 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ty jsi teda vzorňák s dodržováním vycházek - já mám vpodstatě stejný a vůbec je neřeším :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. čer 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

já se totiž těch kontrol celkem bojím. i když, jelikož pracuju z domu, tak mi zaměstnavatel jaksi platí bokem plnou mzdu, tak stejně mám strach. Ale vzornák nejsem :slight_smile: minulý týden jsem byla večer s holkama 2x na kafíčku :slight_smile:
29. čer 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti já se jich nejdřív taky bále, ale zavřená doma nebudu, kdyby náhodou přišli (ale to já nepředpokládám), o celou nemocenskou nepřijdeš, můžou ti zkrátit max. pár dní (manžel teda tvrdí, že až poté co by tě nezastihli víckrát). Pokud jsi placená bokem od zaměstnavatele, tak se tím fakt nestresuj - nestojí to za to!!!
29. čer 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Všechny zdravím a přeju krásnej týden!!!
alešek spinká, tak rychle na pc.

Marci, díky :wink:
30. čer 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pavli, u nás se taky jeste spi, dnes asi trha rekord :grinning: . Tak ja letim rychle do sprchy. A fakt hlavu vzhuru a usmev, ten 2.-3-tyden neni zadnej med, ale opravdu bude lip a uvidis ze z malyho bude casem pohodar.odne s nim odpocivej.
30. čer 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!

tak tu máme další týden.
Pavli, viděla jsem, že jsi založila stránky o poporodních depresích :frowning2: pavli, to bude snad všechno dobrý a srovná se to :slight_smile:
Jinak jsem se přihlásila do přeporodních kurzů, začíná od 7.srpna, tak jsem zvědavá :slight_smile: snad to stihnu i dochodit, mělo by se končit až na konci září :wink:

hezký den holky, jinak dneska konečně ne tak horký
30. čer 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Beti, dovolím se namíchat mezi vás jelikož i já sem kousek od Brna a moc přátel tu nemám natož tedke na pokec o plínkách a brkání. Snad to nevadí :frowning2: .
jak sem si četla zpětně tak jen že i já byla doma na neschpce asi od února a z osvědčených zdrojů a vlastní zkušenosti vím že sociálka na kontroly na těhulky nechodí, taky sem bývala venku celej den a nic.
hezké odpo V+J
30. čer 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

Beti já jsem absolvovala předporodní kurz už teď v červnu + ještě 2 přednášky v červenci právě proto, že jsem se bála že ho nestihnu dochodit :slight_smile:
30. čer 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek