• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
marci, vidíš a já jsem si myslela, kolik mám ještě času. No jsem hrozně chytrá. Dr.si myslí, že stejně půjdeme rodit o něco dřív, takže to možná ani nedochodím :frowning2:
marci a na jaký kurz jsi chodila? byla jsi spokojená? jsi klidnější nebo naopak?
30. čer 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Prosím vás kdy bych tak měla popřemýšlet o nějakém předporodním kurzu? Já mám pořád na všechno dost času tak abych to neprošvihla. Nevím jak dlouho to bývá a co se za to platí a kde to většinou pořádají? My jsme zatím pořád OK až na tu hlavu. Potřbovala bych osobního psychologa na těhotenský deprese. Co budu dělat až nastanou ty poporodní, který chytají i jinak silné povahy co pak budu dělat já depresák i za normálních okolností? :unamused: Chjo si to asi užiju ve velkým.
30. čer 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aureliia, no ty kurzy, na ktré se dívám, tedy standardní délka trvají 8 týdnů :wink:
30. čer 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti chodila jsem do Cenapu. Jestli jsem klidnější to nevím. Největší trauma jsem zažila při prohlídce porodnice v bohunicích - tam to na mě tak nějak spadlo, že fakt budu muset rodit a tak :grinning: Stáli jsme tam před porodním boxem, kde zrovna jedna paní rodila a fakt mi nebylo nějak dobře.
Jinak ta příprava je taková hodně kecací, dvakrát jsem tam vzala manžu a ten podruhé myslel, že tu PA vynese v zubech, prý se ty kecy nedali poslouchat a více už tam se mnou nešel. Je to asi fakt hodně o tom, že se tam holky mezi sebou vykecej, někteří chlapi tam chodí pořád, ale někteří stejně jako ten můj se tam jen mihli a prý ho to poznamenalo na hodně dlouho (prý nesnáší kecy o ničem - tak jsem na něj zvědavá u porodu na hrdinu). Jinak jsme si tam vyzkoušeli dýchání u porodu, různé porodní polohy, nacvičovali jsme manipulaci s dítětem, vyzkoušeli si vázání šátků a tak). Ještě mi zbývají přednášky o kojení a výživě kojenců.
Aureli v tvém případě si myslím, že by ti společenství těhotných možná udělalo dobře - ono je dobré se někdy vykecat. Na mě takové depky zatím nepřišli, takže jsem se na těch kurzech chvílemi nudila :grinning:
30. čer 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

o cenapu jsem taky přemýšlela, nakonec jsem si vyrbala jiný kurz, ale myslím si, že ty kurzy si jsou stejně hodně podobný :slight_smile:
jinak, to že nemáš deprese, ti závidím. Zrovna dneska mám den, kdy nejsem schopná vydržet sama se sebou, natož aby se mnoui vydrželi druzí :slight_smile: jsem ten příkladový typ, kterého provázejí úzkosti, deprese, v noci nemůže spát atd...a hlavně má fobii z předčasnýho porodu. zítra jdu za svou dr,.takk jí asi řeknu, ať mě pošle na psychinu, protože mně začíná ze všeho asi hrabat :slight_smile:
ty porodnice asi působí stejně, byla jsem na Obilňáku a ukazovali nám nedonošený miminka :frowning2:
30. čer 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitej Veru, odkud jsi, jestli se muzu optat? Holky ja chodila do Vetrniku, je to v Brne na Nerudove a vrele doporucuju, bylo to spojeno i s takovym lehkym cvicenim (na balonech atd.), ale chodila jsem tam uz cca od 17tydnu a koncila myslim ve 35, takze byl dlouhej :slight_smile:, ale bylo to tam moc bezva.Kdyz si zadate na netu agentura Vetrnik, hned to vyjede. Delaji i ruzne zajimave prednasky a pak i cviceni s mrnatama kam se na podzim chystame.
30. čer 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A myslim, ze i ty tehotensky depky ma kazdy, tak se s tim netrapte, ja si i kolikrat pobecela a dokonce premyslela ze si malou nenecham. Jeste ze jsem se pak trosku vzpamatovala :rolling_eyes: .
30. čer 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
januli,

asi máš pravdu. já se jen na těhu těšila, jak budu rozněžněná atd...a mezitím se ze mě stal uzlíček nervů :frowning2: a přitom to jsou ty stavy, kdy vím, že se chovám jako pitomec a že za to osttaní nemůžou, tak si raději někam zalezu a tam se snažím uklidnit :frowning2:
30. čer 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nastesti pracovala az do mesice pred porodem (kazdy den od 9 rano az do 18 vecer), coz bylo fakt narocny, ale na druhou stranu pres den se clovek zabavil a nemel na ty depky cas, o to veselejsi pak byly vecery, na to si dobre pamatuju. Jo a tehulky, prodavam po male ted nejake obleceni (odkaz viz. niz), mohlo by se vam treba neco z toho libit, tak kdyby jo, dejte vedet a domluvime se. Mala strasne rychle vyrostla, uz ted ve 4mes.mame velikost 74, takze ty velikosti 56-62 co prodavam, vubec neunosila, je to vse jak nove (a neco z toho i je). Zimni overalek, bila mikca, to mi dovezla kamoska z rakouskeho CA. Ted ma mala zas spoustu letnich veci (hodne taky z CA s motivem Hello Kitty)tak to budu prodavat asi na podzim, je mi to uplne lito, jak to leti a nic poradne neunosime :cry: .http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=118390&vReferer=%2Fbazar%2Findex.php%3FvType%3D%26vOther%3D%26vOffset%3D120
30. čer 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky§ Zdravím a přeju krásný den!
Jak se vede? Všechny těhulinky ok?
My dnes také ok, ájulka měl faj noc, jen k ránu trochu nekli, ale ok.

tak co ty vedra? To je děs, co?Já chci tak max. 25, jinak se nehodí vystčit ani čumák!!!Ach jo!
1. črc 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a placam, to Hello Kitty je samozrejme z HMka. Ted prodavam i klokanku z chicca, uz je na ni moc tezka, ale moc se ji v ni libilo, takze poptavky ke mne :grinning: . Pavli, ty horka jsou des, nehodi se s malou vylizat, vcera jsme byly venku v parku (mame tu v Zidlochovicich super lesopark se zviratkama) dve hodky a byla chudinka cela upocena. Dnes poslu Lukyho az dofrci kolem 4h z prace, snad uz bude lip :confounded: . A jak to zvladate to horko tehulinky vy? Pavli, pockej jak to utece, ani se nenadejes a Aja bude mit taky skoro pul roku jak nase Simca. Je to den ode dne lepsi, neboj.
1. črc 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

ty vedra jsou fakt úmorný a to ještě až bude břicho i váha větší :frowning2: jinak jsem dneska byla u Dr.tak je vše v pořádku, ale vzhledem k mým stále blicím procesům a tvrdnutí bříška už mě do práce nepustí :frowning2: takže budu dál pracovat z dou, i když dneska jsem teda v práci :slight_smile:
tak jestli nemusítě, tak ani ven nevylejzejte :slight_smile:
1. črc 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem beti prozvracela rana cca do konce 4mesice, ale pak jako kdyz utne :wink: .Akorat zuby si vycistit to byl nadlidskej vykon do porodu, hrozne se mi u toho obracel zaludek, tfuj kdyz si na to vzpomenu. :grinning: Tak jsem poslala nakonec malou dnes ven s tetickou a do pul hodky byly zpet, proste v kuse rev, uz mi ji nikdo nechce vozit tak to mam radost, budu s ni zas litat sama :frowning2: .
1. črc 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, nejsem sice přímo z Brna, ale z okolí . . . ale že můžu mezi Vás :sweat_smile:
1. črc 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasny, vitame :grinning: . Taky jsem okoli, smerem k jihu, Zidlochovice. (Ale do unora jsem byla jeste brnacka :wink: )
1. črc 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: koukal jsem ti do alba, gratuluji ke krásnému mimču :slight_smile: . Píšeš, ža jsi rodila u Milosrdných, jaké to tam bylo?
1. črc 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak tak koukám tak tu ani nijak moc skutečných brňaček není - skoro každá druhá z okolí... :grinning:
Zipík - Jasně že můžeš.Každý je vítán... :slight_smile:
Mimochodem gratuluju k začátku těhu :slight_smile:
2. črc 2008 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se pridavam ke gratulaci, treba budeme mit obe unoratka :wink: . No, k tem Milosrdnym, jako po pravde se mi tam nelibilo :grinning: . Doktori super, hlavne u cisare, na gynekolog. oddeleni, kde jsem lezela den pred porodem, taky prima, ale ty jezibaby na sestinedeli vazne nic moc. Chapala jsem, ze toho maji hodne, je ted asi fakt babyboom, porodnice precpana, ale s nicim neporadili, s kazdym dotazem davali najevo jak je otravujes :angry: .Sla jsem tam schvalne, protoze jsem si rikala, ze je to mensi porodka nez treba Bohunice a ze tam asi bude lidstejsi pristup, ale tak nejak na prd, i kdyz vsecko je to o lidech, treba uz jsou tam jine a lepsi sestry.Davam priklad: neodchazely mi po porodu ocistky, proste vubec, tak to rikam prvni den, upozornuju druhy den u vizit, rikam treti den uz celkem nastvana (mela jsem strach) a stale nad tim jen mavali vsichni rukou...no a treti den odpo, hrkkkk...na chodbe asi litr krve, teklo to ze me jak z prasete na porazce, krev vsude.Takze tak, tot ma zkusenost a sestry na detskym s malou, to same v bledemodrym, kdyz jsem dosla prvni den co jsem mela malou u sebe, ze ma na plince asi krev (cerveny flicky), tak me sestra dulezite sdelila bez toho aby se aspon na tu plinku mrkla, ze to jsou jakesi soli a jaktoze to nevim. Jak kdybych rodila 10.te dite. No radsi to dal rozebirat nebudu. Kamoska rodila na Obilnaku a rikala, ze super, sestry mile a ochotne.
2. črc 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo - jo všechno je fuk stejně záleží na lidech na koho se kapne. :unamused:
2. črc 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, asi je to fakt o lidech, kamoška zase na Obilňáku říkala, že je to jak na běžícím pásu, takže s dotazama taky otravuješ, takže si asi nevybereš, spíš na koho narazíš. Jenže u toho prvního prcka je to nahouby, páč sama nevíš :frowning2: .
Já jestli budu zmatená, jak jsem od začátku, tak to bude síla :grinning:
2. črc 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to opravdu o lidech, protoze kdyz se kapne i na fajn lidi u Milosrdnych, tak je to tam myslim dobry (myslim tim ty doktory, vybaveni pokoju - i kdyz tri na pokoji s kosikama tam pres sebe skacou, ale budiz). Obrovskou vyhodu vidim v tom, ze na pokoje nesmi navstevy, to je super, protoze kdyz by se to tam cele odpo stridalo, tak je to u toho kojeni takovy blby, jsi pak nervozni a dite taky. Znama ted bude rodit v Bohunicich (je tam prestehovan Obilnak), je uz 37tyd. tak budu mit cerstve novinky a napisu, jak byla spokojena.Zipik, to mi vykladej, ja byla hrozne vystrasena a do toho ta psychika po porodu, mela jsem co delat po cisari se sebou, natoz s malou, v utery jsem rodila a v sobotu uz nas posilali domu, byl to fofr. :pensive:
2. črc 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky. Už to tu nějak nestíhám. Takže vás jdu jen pozdravit. Já se mám z Michálkem báječně, až teda na ty vedra. :confounded:
2. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!!!!

zipik, vítej!!!! holky, já bych jela na dovolenou až bych brečela. Ted všihcni okolo mě někam jezdí a my asi nikam nepojedeme. Můžu být prý vůbec ráda, že mám vycházky od 14-18 (fakt bomba) :frowning2:
a co vy těhule? chystáte se někam?
2. črc 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, právě jsem si psala s bráchou, že táááák jela někam na dovču. No nevím, do zahraničí si už netroufnem, na to jsem srab, takže max. někde u nás. Ale potřebovala bych někam, kde se budu moct koupat, protože abych seděla na břehu a koukala na ostatní to se mě teda nechce, to můžu zůstat rovnou doma... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

beti, taky bych někam jela, manža je řidič,takže je pořád někde pryč. Přes prázdniny asi nikam nepojedeme a v září už to nestihneme :angry: . Já mám vycházky od 9-19 hodin,ale stejně v tom vedru se mi nikam nechce :sunglasses: Příští týden jde kámoška vybírat svatební šaty, tak jdu s ní, už se těším. :dizzy_face:

Ať už se trochu ochladí :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. črc 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co beti, máte vymalováno????
2. črc 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci i u nas je pekne, moc fajn je pry hotel Vega v Luhacovicich, je tam i wellness, to jen tak co jsem se docetla z jinych diskuzi. :wink: Jinak ja s malou v brisku letela na Rhodos i byla v Chorvatsku, takze je to cestovatelka od pocatku, ale dovca stejne zadna slava, protoze moc opalovat se nedoporucuje, vinecko tak max. 2 deci jednou za cas, no na houby :unamused: . A ted bych nekam jela taky az bych brecela, ale i kdyz koleyne s cestovky berou na dovcu i ani ne pulrocni mimina, tak ja si moc netroufam. Tak asi zkysnem doma, uz mam z toho celkem depky. :frowning2: . Uvidime jeste koncem zari, treba uz to nebudu moct vydrzet a nekam vyletime, ale stejne se budu celou dobu modlit, aby mi tam neonemocnela... :confused:
2. črc 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda ta ma cestina... :angry: :sweat_smile:
2. črc 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, děkuji za přivítání :slight_smile:

Já bych jela někam na dovču hned, ael vůbec nevím jestli něka pojedeme, prtože mám od začátku těhu neschopenku :cry: .

V Luhačkách jsem byla letos v Domě B. Smetany a byli tym 2 úplný mrňata a těhulka taky, takže by to tam mohlo být dobrý i takhle:slight_smile:
2. črc 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,můžu se k vám přidat?