• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jani:řeknu.Nebudeme z toho dělat vědu.Jsem moc zvědavá,co to bude:slight_smile:Tatínek je přesvědčený,že to bude holčička,ale nechápu,jak na to přišel :grinning: :grinning:

Beti:já myslím,že ochladnutí je celkem normální.Přeci jen se to ženské tělo mění a četla jsem,že někteří chlapi to nechtějí,protože myjí pocit,že by se milovali s vlastním miminkem.Plus strach,že ženě ublíží,.... Těch důvodů je hodně a chlapům do hlavy nevidíš.Já jsem pusa otevřená,takže bych si s manželem promluvila.Neboj se,že si najde jinou.On pro chlapa taky ten sex teď nebude nejdůležitější.Hlavně,aby jsi byla ty a miminko zdravé:wink:
3. črc 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti buď ráda, že dává najevo tu lásku k miminku už takhle brzo, u nás to bylo tak, že o sex byl zájem z jeho strany a je pořád, ale z miminka první měsíce vůbec odvázanej nebyl a to mi přišlo líto. Přitom už několikátý rok předtím říkal (jsme spolu přes 9let), jak to bude prima až bude s náma nějaký prcek, ale když jsem mu to řekla, tak žádný nadšení neproběhlo, fakt mě to zamrzelo :unamused: . No, ale teď je to taťkova holčička, umazlenec největší, jak se zasměje, má ho v malíku :grinning: . Já zas vím, že bych měla občas něco podniknout z mé strany, ať si tu bokovku nenajde, ale prostě se nemůžu donutit, i když ho mám moc ráda. Asi by to chtělo nějakýho psychologa :confused: .
3. črc 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - moje zkušenosti říkají že spíš nepochopil.
Dokud jen pošťuchuju a naznačuju tak míří všemi směry a málokdy mu to docvakne... :wink: Na druhou stranu když řeknu na rovinu co a jak - obvykle si to pamatuje dostatečně dlouho abych se nemusela opakovat.
3. črc 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - mi taky vyhrožuje dokud bude mrně jen spát jíst a ... tak ať nepočítám že by se k němu moc měl - pohraje si pomazlí... ale dokud nebude od mrněte vědomá odpověď asi ho nezaujme - tak prý ať s tím počítám...
No uvidíme - člověk myslí... život mění.. :wink:
3. črc 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Luky by mohl jít z placu na mateřskou, přebalí, vykoupe, jezdí s kočárem, opravdu dost pomůže když je doma (ale to zas tak často bohužel není), malá ho zbožňuje, protože já jsem ta co jí neustále něčím trápí (třeba čištěním nosu, převlíkáním, kapáním do očiček :sweat_smile: ) a taťka je ten, který dělá kraviny a hraje si s ní, řehtají se oba když jsou spolu jak blázni :grinning: .
3. črc 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to bylo řečí nejdřív, že malou nikdy nepřebalí...však uvidíte :wink:
3. črc 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno - konečně se trochu pročistil vzduch :slight_smile:

holky, co jste ze Slavkova už jste přemýšlely nad děckou lékařkou? Nemáte nějaké reference?
4. črc 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,vše přeju krásný den:slight_smile:

Tak to manžel je zlatíčko.Na mrňouska se těší a předtím se mu jen nelíbilo,že mi neroste břicho (začalo růst až teď).Ale hladí,dává mu pusinky,vykládá si s ním.Těší se,až bude s miminkem a psem chodit ven .....
4. črc 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je prima, kdyz tatka hned od zacatku o mrnouska tak stoji, v tom sestinedeli je pak nutny aby hodne pomohl, jinak je maminka zrala na psychinu (teda ne vetsinou, ale casto :wink: ). Tady za Brnem prsi a prsi, ale aspon, ze neni parak, snad se to odpo umoudri a pujdeme na prochazku. Zitra mame zajisteno hlidani tak pujdeme na vecu, oslavit Lukyho narozky, uz se tesim, je to fakt svatek takovy povyrazeni si. :slight_smile:
4. črc 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

já si teda to ochlazení vyloženě užívám. Jela jsem do práce, tak se aspon dá ta cesta autem přežít a i tady je moc příjemně. Sice by nemuselo pršet, ale nemůžeme chtít vše, že? :wink:
4. črc 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se vede?Pěkný víkend. Beti a nepracuj tolik, hodně odpočívej a šetři síly. Jak se malá narodí, budeš je potřebovat :wink: .
5. črc 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
jani ted sem si tak vzpomela jak sem se smála když každej říkal že mám odpočívat před porodem že se to bude hodit a já plná elánu nosila pivka zedníkům (stavíme podkroví) a vyřizovala kde co mohla, furt v luftě, ted večer v devět padám na papulu. Malá ještě nemá žádnej režim tak evím kdy mám co čekat. Naučila se teda na dudla tak ju občas umlčím tím ale i tak.
neska teda pekelně fučí ale i tak zkusíme vyrazit do terénu nebo mě pesani sažerou na prahu.
Hezké odpo.
5. črc 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, já taky ještě na mateřské zaskakovala v práci, i pár dní před porodem, do toho to zařizování nového bytu (denně jsem byla v Bauhausu nebo Hornbachu :grinning:), do toho pořád něco prala, žehlila a teď si říkám, jak jsem si toho volnýho času nevážila, jak bych to vrátila a místo lítání hodila nohy výš, zapla telku a jen odpočívala a nebo spala :sweat_smile: . Mám dojem, že i když jsem byla každý den od 9-18h v praci, tak toho volnyho casu bylo mnooohem vic nez ted :unamused: . Tak tehulky co nejvic odpocivejte. :wink:
5. črc 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak se tady máte??
Už se těším, až budu mít kritické období za sebou, když tady koukám, co jste všechno dělali :frowning2: . Já nezvládám skoro nic, prvně jsem měla nakázáno ležet, teď už jen polehávat, ale je mi stejně pořád blbě, tak většinou ležím. Bylo mě líp akorát ty 2 posldní dny, kdy nebylo tak teplo.

Chtěla jsem se vás zeptat, chodím do diskuze únor 2009 a tam je většina holek z Prahy a okolí a každá, co dostala těhu průkazku, tak se už byla zaregistrovat v porodnici, aby neměli plno. Jak je to tady v Brně??? mě to příjde strašně brzo. Nevíte??
6. črc 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - jo jo přemýšlela - a reference dostala od tchýně - chodila tam k ní s vnukem - prý je moc fajn a dohodne nám to (akorát nevím jméno - ještě jsem tam pro štempl do průkazky nebyla :wink: ) ale času dost.

zipik - klid to je pražská vymoženost registrovat se do porodky. V Brně se prostě přijede řekne rodím a hotovo.
Né vážně - pokud by měli v den D plno - pošlou tě jinam - takže je rozumné sehnat si čísla a před odjezdem z domu jim zavolat jestli má smyslu jezdit (teda pokud ještě bude trvat babyboom). A nebo se registuješ cca 3 týdny před porodem na posledních pár prohlídek - ale to ti řekne tvůj gyn. jestli si tě bude hlídat až do konce nebo jestli tě ke konci předá k ošetřování do porodnice.

Mimochodem - byly jsme nakouknout v tom Kyjově - řekli nám že ani nemusíme volat - nestává se že by měli všechny sály plné... takže pohoda. Akorát nás upozornila že pokud jsme na půl cesty - tak při porody pod 35tt se otočit a jet rovnou na Brno - páč by nás tam stejně převážely. Ale jinak po 35 tt by to měli zvládnout s tím co tam maj.
Nakonec jsme se usnesli - že co se špitálů týče tak se nám asi nebude líbit ani jeden. Vždycky je to jen špitál.

:grinning:
6. črc 2008 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Lan, občas když procházím diskuze, tak jsem zmatená jako Goro :grinning:
6. črc 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lan: já se nahlásila do porodnice cca 2týdny před porodem. Známá včera porodila v Bohunkách holku a prý už tam pak měli stop stav, takže asi bych si fakt radši někde kartu zavedla, pro jistotu :wink: .
6. črc 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zavést kartu je k ničemu, právě v bohunicích říkali, že když je stop stav, tak karta nekarta neberou, když stop stav není berou bez ohledu na kartu.
Lanko, já mám od kamarádky tip na mudr. baránkovou (prý je tak ve středních letech), vím že jsou tam ještě další 2 doktorky, tak trochu sonduji zda někdo nemá reference i na ty dvě další. Já mám ještě teď trauma ze své dětské doktorky - byla to strašlivá ježibaba a tomu bych se chtěla vyhnout :grinning:
6. črc 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak to nevím, já rodila u těch Milosrdných a k tomu plánovaným císařem, takže i kdyby mně vypukl porod dřív, tak říkali, že mě vezmou. Ale jedna známá říkala, že ji nevzali ani v Bohun.ani u Milosrdnych a skončila v Ivančicích...
6. črc 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
tak mě doktorka řekla, že do toho 9.měsíce budu chodit k ní a pak mě předá do péče porodnice, ale že samořejmě samotý porod je věcí naplněnosti porodnice :frowning2: je prostě hodně miminek.
JInak jak je holky moje?
Já už asi zmagořím do porodu, je mi permanentně špatně od žaludku, v těch vederch nejsem schopná fingovat skoro normálně, tak si to opravdu užívám :frowning2:

hezký den těhulky a maminky
7. črc 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tento tyden by mel byt co se pocasi tyce dobrej, porad kolem 21st. Kez by to vydrzelo, nam ty horka taky moc nepridaj, ubiji to me i Simcu. Ty nevolnosti ti fakt nezavidim, jeste si to zive pamatuju, fujky :unamused: . V sobotu jsme vecer meli hlidani (mamcu), tak jsme si s Lukym a se znamyma byli vyrazit a posedet, no uzasny, tohle bych potrebovala aspon 1x za 14 dni :grinning: . Jeste ze mala tak dobre spava celou noc, ale radsi to hned zaklepu :wink: .
7. črc 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!!
Moc Vás zdravím. Dočítat nestíhám...
Máte se všechny dobře???? těhulky????
7. črc 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,konečně se trochu ochladilo:slight_smile:Jak se dneska máte?

Beti:tebe trápí nevolnosti ještě teď.Já pořád doufám,že mě to přejde a ono nic :unamused:
7. črc 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

no bohužel ano, zvracím doteď :frowning2: a když jsem měla pokoj aspon v noci, tak mě těd se začínajícím roustoucím břichem, začala pálit žáha v noci :frowning2: takže já určitě nejsem prototyp pohodovýho těhostneství :slight_smile: ale neboj, třeba to tebe přejde, protože moje stavy jsou opravdu vyjímka :frowning2:
7. črc 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dámy, tak sme byly neska na návštěvě u paní doch, malá se osypala a já nevím z čeho, žvejkám všecko potrochách jak vrabec a kolikrát se nestihnu ani najest, tak zbývá jen prací prášek. tak fakt nevím :o(
NAvíc sama trpím na brnící prsty, v těhu mi otelko všecko a mysela sm že to porodem skončí , ale od porodu se to zhoršilo a mám doporuč na neurolog. Fakt nemám snad ani jeden týden šestineděl klidnej :o/

Beti docela ti nezavidím, když vidím v parnech ty veliký břucha tak sem ráda že je malá venku, bych asi jinak spávala ve sklepě. A je fakt že já snad neblinkala ani jednou jen sem nabrala vodu a měla 32 navrch, ted to nechce dolů.

Moje švagrová má rodit taky každým dnem tak jí držím pěstičky aby chytla místo někde v Brně, i když ona má silnou těhu cukrovku s inzulínem a na sucharech tak to asi nebudou moct nic vymýšet na převoz.

hezký ikdyž zamračený den
7. črc 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To moje známá právě v sobotu rodila, dostala chudina 4 transfůzky krve a pěkně si to vyžrala, ale říkala, že včera hooodně propouštěli a je teď na pokoji v Bohunkách sama. A kde je Julinka osypaná, všude? Kdyby to byla oblast zad, zadečku, tak to může být i z plenek nebo ubrousků. My naštěstí na to netrpíme, ale vím to od holek z kurzů. Ten prášek používáme Lovelu a v pohodě, teda teď už jí to občas vyperem i v normálním, když zapomenem koupit, ale jak píšu, Simuš na nějaký opruzeniny nebo vyrážku vůbec netrpí, ještě nás tento problém naštěstí nepotkal.Rychle to zaťukám :wink: .
7. črc 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:no,mě taky všichni ujišťovali,že to do 12. týdne přejde :unamused: Ale není to tak strašný,spíš je to nepříjemný.Hlavně v práci s tím bojuju,jak se dá.
žáha mě začala pálit včera,ale pomohlo rennie.POslendí dobou nějak špatně spím.Jsem celá rozlámaná a začínají mě bolet záda.
7. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani ona je hlavně na bříšku a ted začínají i tlapky a jak tak přemýším už sem zjistila že sem si včera dala trochu slaatu česnekem, tak asi ten není to pravé ořech.Snad to zmizí, jinak prášek mám taky Lovelu a od porodky má pohodu, nikdy nic, tak je mi právě divny že tak naraz. asi sem to fakt já přepískla, tak asi se vrátíme ke starýmu pečivu a jogurtum :o(
Jo to pondělní propouštění je tam docela sranda, taky sem tam rodila a na papíry sem čekala skoro 2,5 hodiny, měli mezitím hodně komplikovaný porody a 10 propouštění, fakt mazec.. Asi bych šla zase tam rodit kdyby náhodou, nebylo to tak děsný.. všude je něco

Ilu a bude hůř, já sem kolikrát pročučela celý noce do stropu a když manža vstával do hokny tak já zabrala.. a na žáhu mě pomáhalo mlíčko a nebo mandle, takový nechemický způsob, na prášky moc nejsem .o(
7. črc 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

no s tím ti nepomůžu,mně jediný, co pomáhá je Rennie a úplně ledová Coca-Cola. Vždycky si na netu čtu takové ty charakteristiky jednotlivých týdnů a vím, že bude ještě hůř :frowning2:
včera jsme jeli s manžou na výlet, já sedačku skoro v lehu :slight_smile: a on říká, ty moje chudinkom seš celá zpocená. Když sedím v práci u komplu, tak mě bolí žaludek atd...ale co naděláme, co? jen to vydržet!
7. črc 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky ... manža je z malího taky odvařenej .. ale že by přebaloval ... jednou jsem mu řekla, ať to prostě udělá .. neměla jsem čas .. a fakt jsem se nařechtala ... no prstě když dává chlap první plínu ... malej to měl zalepený skoro na očích, kluzalo mu to ... no akt jsejm se musela začít řechtat.

Jinak v těhu jsem ke konci v noci taky už jen čučela do stropu .. žáha mě pálila jek čert ... až na blití. Bačštila jsem renie ... ale v ohromným množství .. moc už i to taky pak nezabíralo :sweat_smile:
7. črc 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek