• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
mici - tak to je u nás podobné, manža občas pod nátlakem přebaluje, ale je to sranda :grinning: a je sranda ho poslouchat, když s ní mluví, on neumí tak miminkovsky, tak ještě chvíli a bude Kačka vědět všechno o počítačích :sweat_smile:

já spala blbě celé těhu, žáha mne pálila tak 23 hodin denně, rennie dobrý, vždycky tak na deset minut, taky kolapo troškách, ale jelikoš na to trpím i normálně, tak jsem vyměkla a tak tři týdny před porodem (neboli šest před TP :slight_smile: ) jsem nasadila Helicid a jako mávnutím proutku bylo po pálení žáhy

a teď mne děsně bolí záda mazi lopatkama, jestli se nějak krčím u kojení či co, ale je to mazec
7. črc 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a do porodnice napřed nevolejte, to o ni často odmítnou,když tam dorazíte, tak nejmíň prohlídnout vás musí a když to není nutný, tak pryč nepošlou
ale už měli teď párkrát stop stav i u Milosrdných takže fakt je to mazec

a já v Bohunicích čekala v pondělí na propuštění asi do jendé a pak jsem to vzdala a přišla si pro zprávu další den a to jsem asi až do dvanácti musela být v posteli,protože se čekalo na velkou vizitu a z pana prof. tam byli všichni úplně posr... :grinning:
7. črc 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já teda musím říct, že mě žáha nepálila, nikdy, fakt, nevím ani jak se to pozná :grinning: .Ale za to jsem si připadala se 14kg navíc na konci jako slonice, pořád se zadýchávala, v noci se budila asi 10x na záchod, nohy oteklý, jej tak nějak jsem ráda, že už je to za mnou :wink: .Veru, to může být ten česnek, třeba malé nesedí. Já první 2 měsíce byla taky jen na starým pečivu a vodě, ale pak jsem se na to vyprdla, zjistila, že malé nic nevadí a baštím vše, včetně česnekové bagety, čokolády, jahod, atd.Nejsem příklad zdravě se stravující kojící matky :grinning: .
7. črc 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe u Milosrdných byli taky z velké vizity pos... :wink: všechno muselo být uklizený, děti pomalu narovnaný podle pravítek, my se nehnout z postele :grinning: .
7. črc 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
titida, já teda mám ještě dost čas, ale myslíš fakt nevolat do porodnice předem a zkusit to naostro? Chtěla bych Obilňák, ale myslím, že bývá nacpanej, tak jsem se začala pomalu smiřovat s Bohunicema. Ale třeba se jim tam teda nějak vecpu :grinning: Ty vizity, to je asi všude stejný - ležela jsem na začátku těhu chvilku na Obilńáku a před velkou vizitou to tam všechno kmitalo, leštilo a rovnalo :grinning:
7. črc 2008 ve 20:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to jsem se eda zasmála, ty vizity, to je jak za komoušů :slight_smile: no nic no.
micanek: chtěla jsem se zeptat, jak jsi spokojená s kočárkem ABS design? mně se totiž moc líbí, ale nevím, jestli je vhodný třeba do terénu. My jsme s manžou takový přírodní typy :slight_smile:

hezký den holky!
8. črc 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky:slight_smile:

Beti:já radši ani nečtu,co mě čeká.Beru to,jak to jde.Člověk s tím stejně nic nenadělá.Já si budu pořizovat trojkolku,protože máme psa a kousek do lesa,takže kočár do terénu nutnej:wink:
8. črc 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeju pěkný den. My tu asi budeme zas dnes celý den samotné, taťka dojde z práce až večer :rolling_eyes: . Si představte, že jsem včera chtěla se Simčou vyrazit k nám do lesoparku, ale šíleně řvala v kočárku, tak jsme tam nedošly a ještě že tak...prý tm včera přepadli nějakou maminu s kočárkem a starou bábinu...Těpic, poprvé co jsem ráda, že dělala takový cirkus. :slight_smile:
8. črc 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já vás fakt nechci děsit, ale snažte se to těhotenství si užít i přes ty nevolnosti, buďte rády, že se můžete cpát a svádět to na bříško :wink: , taky, že je doma klid a že se zatím můžete starat jen o sebe, užívat si volné večery, protože když pak člověk porodí, je to kolotoč jak blázen, na sebe není čas vůbec a o volných večerech nemluvě...dneska jsem po dvou hoďkách provstávala celou noc :confounded: .Snad to bylo vyjímečně, jinak spává hezky, ale být to pravidlem jak v šestinedělí, tak mám za týden dost :frowning2: :unamused: .
8. črc 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se teda divím - v židlochovským parku kde je vidět široko daleko, a ještě se tam přes víkend courá tolik lidí...
No nic asi se časy mění... :unamused:
8. črc 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono to bylo včera, v pondělí...mě zaráží spíž to, že tu bydlíme od února a zatím jsem na pochůzce neviděla jedinýho policajta, natož v tom parku :angry: . Tam ty zákoutí vzadu jsou některý fakt jak šitý na přepadení a občas se mi stává, že jsem snad v celým parku sama :unamused: . No asi to přehodnotím a půjdu max. na začátek nebo budem chodit jinam :pensive: .
8. črc 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:já si to snažím užít.Beru tyhle věci jako nutný zlo.Alespoň o miminku vím.Právě kvůli tomu mezočasu zvažuju,kdy jít na mateřskou,respektive na neschopenku,protože je mi jasný,že pak to bude záhul.

Tak to je dost drsný.Ty jsi ze Židlochochovic?
8. črc 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, jsme sem prestehovani od unora, kdy se mala narodila. Do te doby jsme bydleli v Brne, ale v garsonce. Ty jsi odkud Luci?
8. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já z Brna,ale mamka v Židlochovicích učí:wink:Bych neřekla,že v Židlách je něco takovýho možný:frowning2:Tak se hlídejte a pořiď si pepřák.
8. črc 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No - jo no - už se mi ty dny všechny motaj dohromady... není divu po takové době doma...
:grinning: a mám obavu že bude huř :grinning:
8. črc 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lanko, tak jak se cítíš. Porod se ti pomalu blíží. To tak uteklo :wink:
8. črc 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,je ke stáhnutí někde seznam,co je potřeba koupit na miminko?
8. črc 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

no některý holky ten seznam mají ve fotoalbu, ale já jsem jsi jej normálně stáhla z netu, když si do google zadáš výbava pro miminko nebo kojenecká výbava, tak ti toho vyjede.... :slight_smile:
já jsem měla pocit, že mám hodně věcí, než sem si takový seznam vyjela a zjistila jsem, že mám asi 1/4 :slight_smile:
8. črc 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti:díky:slight_smile:A jsem lucka.To předtím jsou elka a ne íčko:wink:
8. črc 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti" kočárek od abc designu, ten 4tec co mám já podle mě vůbec není do terénu (i když mi to tvrdily) To péro dole je jen imitace.Do města ale super. Jezdím hlavně podvozek a autosedačka. Pak co mě na něm štve, tak na hlubokým, jak je stříška, tak musí bejt buď vypnutá, nebo uplně položená .. to je taky na hovno. Design ale sklízí ohromnej úspěch :grinning:
8. črc 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, promiňte že vám sem lezu..přeju všem rychlý porod a hodné mimíšky!
janula2008: už jsi dlouho nebyla na únorovkách a teď čtu že budeš chodit do Větrníku. Já tam chodila taky a na podzim bych chtěla na cvičení s dětmi, máš už nějaké info? Na těch stránkách je to nějaký starý.
8. črc 2008 v 19:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj labell, já vás v únorovkách vůbec nestíhám číst, natož něco připsat, máte tam vražedné tempo :grinning: :grinning: .Do Větrníku se chystám, mluvila jsem o tom s Mirkou, která vedla cvičení, ale čekám až ty stránky zaktualizují, no možná napíšu aktivně Blance :grinning: . A ke komu jsi chodila cvičit, vůbec si tě nevybavuju a přitom jsme musely chodit skoro naráz s tím termínem porodu... :confused:
8. črc 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulo: já sem chodila k Blance, ale ne cvičit, jen na předporodní kurz, bylo to tuším 5 lekcí po dvou hodkách. Bylo by super kdyby jsme se tam potkaly.
8. črc 2008 ve 23:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Hlásím se po trochu delší době, ale snad to neva. Mám teď toho trochu víc. Předně fičí stavba o 106 tak vybírám design kuchyně, kachliček, podlah a tak podobně. Taky jsem začala chodit to kurzu výpočetní techniky. Dověděla jsem se od jiných mamin , že když se po mateřské vrálili do práce tak měly ta 1/4 roku IQ tykve než se to srovnalo. Tak se chci trochu přivzdělat ať moc nekrním. Asi už bych měla začít přemýšlet o nějakém předporodním kurzu ať jsem i v tomto trochu v obraze zatím to dost zanedbávám. Docela mě děsíte s těma porodnicema, že jsou tak narvaný a těžko se shání místo dopředu. Mám obavu, že když se někde nachomýtne moc rodiček naráz(při mý smůle to předpokládám) tak to potom může mít vliv na kvalitu péče a toho se děsím, aby se něco nezanedbalo pokud nebude vše OK. Švagrové se narodil zdravý chlapček(v 7 měs.) a v inkubátoru mu praskla žilka a je postižený, tak mám strach, že to třeba nemuselo být kdyby se mu dost věnovali. Nevím. Mimísek zatím v pohodě ještě se nevrtí, ale očekáváme to každým dnem.
Mějte se moc krásně a přeji maminám i čekatelkám zdravíčko a pevné nervy. Ahoj
9. črc 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa. já cítila pohyby až někdy ve 23tt. S tím mimouškem to je hrozný :unamused: :frowning2:
9. črc 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
aurelia: k těm porodnicím: ono stejně, i když si vybereš porodnici dle svých představ, tak se může stát, že narazíš na blbou směnu a pak je stejně jedno, kde asi rodíš :frowning2:
holt se ted rodí nějak hodně miminek, tak se musíme modlit, aby to vše dopadlo dobře. taky je fajn, že i když je to hodně starostí okolo domečku, tak apson ti to těhu rychleji utíká :slight_smile:
holky tady psaly, že si to těhu máme užít a odpočinout...no to já bych ráda, jen jsem teda celej den v jednom kole a večer se vracím totálně vyfluslá a opravdu se tším, až na stoupím na těch 6 týdnu před porodem na mateřskou a snad aspon předtím si stihnu nějak odpočnout. Ted místo, aby lítali blízcí kolem mě, tak lítám já jak idiot :frowning2:

no nic holky, venku je snesitelněji, tak hezký den!
9. črc 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Micánku. To jsou asi dost smíšený pocity. Miminko miluješ a uděláš pro něj všechno a na druhou stranu vysiluje a unavuje. Jsi spávná mamina a ty vydrží a zvládnou všechno.
Beti. U tebe asi taky.Na jednu stranu by jsi se měla šetřit a na druhou při tvém typu člověka by jsi se doma užrala nudou, že jo? Já jsem šla na neschopenku hned (to už jsem tu psala proč), ale stejně chodím občas do práce na výpomoc jinak bych měla jen kuchyni a zahradu a to mi vcelku nedostačuje. Na jednu stranu by jsi si to těhotenství měla užít, ale na druhou když z toho kolotoče nevypadneš tak tě pak kolotoč kolem miminka nezaskočí :slight_smile: Všechno má dvě strany a není univerzální recept, jak a co dělat či nedělat, každá si to udělá takové jak chce a to je fajn. Zatím ahoj
9. črc 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:

Tak já hlásím,že jsem včera poprvé cítila pohyby miminka a to tak,že to cítil i manžel.Pěkně nás kopal do ruky :grinning: :grinning: Přečetla jsem si totiž,že ny to by měla být maminka v klidu a to já skoto nejsem,tak jsem si večer lehla do postele,čekala a ono to přišlo:slight_smile:

Beti:já taky pracuju,ale na neschopenku chci jít určitě dřív.Máme se v září stěhovat do nového a to bych při mé práci do porodu nezvládla.A asi by to bylo i fyzicky dost náročný.Takže v práci budu nejspíše jen do konce srpna.Dřív jsem nechtěla,protože bych se doma nudila.Ono v 2+kk toho člověk moc nenadělá.
9. črc 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko - tak to gratuluji k pohybum - a doufám že ti to nadšení z nich vydrží až do konce.. :grinning:
9. črc 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka:to já ani nedoufám:slight_smile:Ale znáš to,poprvé je to něco spešl :grinning:
9. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek