• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojky holky, taky vás zdravím po delší době, ale dost nestíhám.... Občas si vás jen přečtu... Do práce chodím pořád a navíc je spoustu starostí s domečkem... Teď řešíme podlahu, kuchyň, dveře, tak toho máme teď hodně.... Už se těším až budu doma, příští pátek v práci končím, pak mám normální dovolenou a pak těch 8 týdná před termínem....
Beti, píšeš, že se těšíš na těch 6 týdnu před termínem a proč nezůstaneš těch 8 týdnů? Můžeš si vybrat?
Luci: gratuluju k pohybům, to naše holčička nejvíc kope večer v posteli. Je to tím, že má asi po celým dnu konečně klid :slight_smile:
Pěknej den těhulky!!!!
10. črc 2008 v 10:46  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky moc zdravím. Já taky poslední dobou moc nestíhám, vždycky vás jen prolítnu.
Já asi půjdu na mateřskou taky 6 týdnů před porodem - aspoň mi to říkala dr. - teď jsem na neschopence, dovolenou si vybírat nebudu - mám ji sice celou, ale vyberu si ji po mateřské dovolené souběžně s rodičákem. Jinak teda včera ten náš prďola ukázal, že je to typickej chlap :grinning: :grinning: - byla jsem u kosmetičky a co ten tam začal tak po půl hodině vyvádět byl děs běs - nejprve začal kopat jak splašený, že mi normálně nadskakovalo prostěradlo, kterým jsem byla přikrytá a pak když jsem na to nereagovala a ležela dál, tak se asi naštval a vyvalil se mi do břicha plnou silou zádíčkáme, že jsem měla břicho tvrdý jako kámen a nemohla skoro dýchat. Měly jsme z toho docela srandu - na mě teda ke konci už šli i mdloby - že je to typickej chlap, kterej teda na kosmetice ležet nebude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:

Marci:můžeš si vybrat,kdy chceš nastoupit.Max. je 8. týdnů:slight_smile:
10. črc 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

no teda vy válčíte :slight_smile:
marci: kosmetika teda asi nebude to pravý ořechový. Já to zažila u holičky a i když čekáme holčičku, tak že by jí to bylo příjemný to teda ne :slight_smile:
nevěděla jsem, že je možný si vybrat mateřskou jestli 6 nebo 8 týdnů, no tak to se asi rozhodnu pro těch 8, protože mě ta práce už tak se......
chytla jsem nějakýho bacila, tak od včerejška ležím a je mi teda pěkně blbě. Fakt je nejhorší to, že si člověk nemůže vzít nějakej prášek, aby to bylo lepší. Včera jsem si šla do lékárny pro echinaceový sirup a říkám, že pro těhule a ona mi dala dětksej sirup. No přijdu domů a tam je napsaný velkým písmem:nevhodné pro těhotné a kojící matky-kráva jedna :frowning2:
holky, už jset se rozhodly, jak dlouho budete na mateřské?

hezký den!
10. črc 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já určitě jdu těch 8 týdnů, protože toho máme doma opravdu hodně a už se těším, až si budu moct v klidu všechno udělat..... Ještě mám 3 týdny dovolené normální, tak jsem ráda, že končím příští pátek!!!
Na mateřské budu určitě ty tři roky.... Čtyři roky jsou krásný, ale finančně by nám to dost chybělo.... No a dva roky, tak to je podle mě dítě moc malý a ještě když se teď tolik rodí, tak bude problém se školkou a vším....
10. črc 2008 ve 12:44  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si taky asi vyberu 3 letou variantu. Kdybych chtěla jo hodně pracovat (třeba na částečný úvazek) můžu i když budu na rodičovské dovolené, takže v tom nevidím problém. 2letá varianta je pro mě pasé, protože takhle malinký dítě si nedovedu představit dávat do školky (to snad ani neberou, ne? - moje ségra dělá zástupkyni ředitelky ve školce na severní moravě a vím, že berou děcka až od 3 let).
10. črc 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Na tohle téma byla u nás dost divoká diskuse. Tak jako ostatně u všeho. Já jsem jen tak na zkoušku zmínila 2 roky na mateřské, aby se nám finančně líp vedlo i když rozhodnutá jsem pro tři a miminka si pořádně užít. Oheň na střeše, něco o krkavčích matkách a taky když bez té práce nemůžu být tak na mateřskou půjde on. Prý to tak bude lepší a já aspoň víc vydělávám. Urovnávala jsem situaci asi hodinu, než pochopil, že to bylo řečeno jen hypoteticky a že by šel na mateřskou nepřichází v úvahu. Takže tři a s tou školkou to bude vážně asi docela hustý. Měla jse v plánu najít si nějakou poblíž zaměstnání, ale si si nebudu moct moc vybírat. Už jen představa nabitých porodnic mě děsí. ahoj
10. črc 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, točím se pořád kolem malé tak Vás nestíhám moc číst, natož něco připsat :wink: . Jinak llluci, gratulace k pohybům. Jak řešíte nástup na mateřskou: já pracovala a chtěla jsem jít na mateřskou cca 7týdnů před plánovaným porodem a moje gyndařka mi to nenapsala, že jedině píše těch 6...tak jsem nepochopila proč, ale byla to kráva, už u ní naštěstí nejsem :grinning: . No a teď jsem se rozhodovala nad těma variantama rodičovského příspěvku 2, 3, 4 roky a beru si na 3. U té dvouleté je ještě podmínka, že průměrný denní plat mateřské (počítané z prac. výdělku) musí být víc než 380 Kč a to mi nevyšlo o pár kaček, jsou to magoři :wink: .Ale plánuju najít si aspoň na půl úvazku nějakou práci cca o půl roku dřív, každá kačka do rozpočtu dobrá a v nejhorším zaúkoluju s hlídáním bábiny :rolling_eyes: .
10. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta:moje malá taky vždycky kopala a měla diskotéku nejvíc večer, bála jsem se, že jí to tak zůstane a v noci se nevyspím, ale naštěstí spává pěkně :wink: .
10. črc 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, taky jsem byla v těhu nemocná a jediné co v podstatě můžeš, je tak 1 paralen denně, ten nám pak dávali i v porodce po porodu na sražení teploty. (Po císaři jsem měla 38, ale žádná trága).A do nosu jsem si koupila mořskou sůl ve spreji, ale moc nezabrala.
10. črc 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:max. je 8 týdnů,min. je 6.Nevím,jestli to záleží na doktorovi nebo na mamince.

U té 2 leté mateřské je problém,že se to nemusí ani vyplatit.Jak psala Janča,záleží na tom,kolik vyděláváte předtím.Já chci jít na 3 roky,ale manžel říká,ať jdu na 2,že stejně budeme mít hnedka další mimčo.Sice nevím,s kým ho po tak krátké době chce mít,ale já jdu na 3 a hotovo :grinning: :grinning:

Beti:snad ti bude brzo líp.To dělají ty prudké změny počasí:frowning2:
10. črc 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci, ono to manžela přejde až mu mimi v noci u ucha bude každé dvě hodiny plakat :grinning: . Alespoň u nás jsem zaslechla větu, další miminko leda s někým jiným :grinning: :grinning: . Ovšem já se do dalšího taky neženu, jedno stačí momentálně až až, naše Simonka vydá za tři. :wink: Třeba za 10 let budu mluvit jinak :sweat_smile: :sweat_smile: . Já myslím, že záleží na mamince, jak si tu mateřskou vybere, ale netuším, proč mi ji teda cca 7týdnů před porodem gynďařka nenapsala, když jsem ji o to prosila :angry: . Ale neva, stejně jsem v práci ještě 3 týdny před porodem lítala :grinning: .
10. črc 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přikláním ke třem s ohledem školky a pod. sice mi doma argumentoval že pořídíme ještě jedno ... ale po tom co byl tak velkej problém pořídit tohle se absolutně nelze spolehnout že to vyjde a co pak s dvouletým prckem že jo...
jinak datum nástupu na mateřskou záleží na rodičce - Dr. vystaví lejstro a těhule si tam to datum vypisuje sama. Je to 6-8týdnů před termínem který lékař na to lejstro napíše... (většinu těhulí sme museli brzdit když to přinesli že si to tam nenapsali)
Jediní kdo maj omezení jsou ti na Uřadu práce - ti jdou automaticky 6týdnů před termínem a pak ti co jsou na neschopence - páč se s Dr. musí dohodnou ke kdy jim ukončí neschopenku a čas mezi ukončením neschopnosti a nástupem na mateřskou buď vyplní dovolenou a nebo musí skončit neschopenku a následující den začít mateřskou - takže tam je to o dohodě.
Jo a mimochodem když už jste u toho papírování - někam si napište že do 8-mi dnů je třeba např. i telefonicky informovat zaměstnavatele o narození špunta a co nejdřív k němu dostat kopii rodného listu - páč na zdravotní pojišťovnu musí nahlásit mrně i zaměstnavatel (krom bůhví koho dalšího) netuším proč to tak v zákonech je, ale je to tak...
No a když ještě pujčíte rodný list otci a pošlete ho za mzdovou účetní - tak si může okamžitě od toho měsíce co se mrně narodí odečítat z daní 500Kč.. což taky není marný (teda jestli si to nechcete odečítat z daní vy) ač předpokládám že na mateřské žádné daně platit nebudete - tak by jste v podstatě neměli z čeho. :wink:
10. črc 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je přesně důvod proč se manžel přiklání k variantě pouze jednoho dítěte. I když já bych radši 2. Má bujnou fantazii a rád spí. Dovede si představit co umí dítě dělat za čurbes :slight_smile: Ale ono ho to přejde až ho bude držet v ruce a bude chtít dalších 5 jak to kdysi vykládal. :grinning:
10. črc 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula asi to byla baba pojašená - bůh ví jak se ten den vyspala :wink:

Marci - koukala jsem že jsi se zajímala o epi-no - půjdeš do toho?
10. črc 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo, to se teda rozjelo tady :slight_smile:
no jestli to je takto s tou mateřskou, tak půjdu 8 týdnů před porodem, fak si potřebujeme odpočnout, pak už se asi nikdy pořádně nevyspíme :slight_smile: i když s hopsajícím a nadskakujícím bříškem se takky výborně spí :slight_smile:
já jsem taky přikloněná k 3-leté variantě mateřské a hlavně...je dobře, že si můžeme přivydělat a nejsme nějak omezený výší přivýdělku, tak jsem si říkala, že kdybych se doma hodně nudila :slight_smile: o čemž silně pochybuju, tak bych si snad nějaký ten přivýdělek sehnala.
Ale koukám, že ty chlapi naši sjou všichni stejní. ten můj už taky mluví o druhým dítěti a to je ještě Verunka v bříšku. A taky mu argumentuju, že jedině s někým jiným :slight_smile:
10. črc 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babule....
včera jsem prožila první brečení z malím. Byli jsme nakupovat a jak jsme přijely domů, tak dávám malího k prsu a na tváři měl přisátýho velkýho klíšťáka...... neparkovali jsme ani nikde pod stromem ..... hned jsem volala dědovi ... ten hned přilítl .... začal ho vytahovat ... trvalo to 10 minut ... nechtěl se vůbec pustit ... já řvala, Michálek řval ... děda nervozní jak pes, aby ho vytáhl celího ... manža taky na nervy .... už jsme přemíšlely kam pojedeme na pohotovost na vytáhnutí. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít s klíštat takové nervy.
Teď jen doufám, že bude vše ok.
Letos jsou uplně brutálně ty svině přemnožený.
10. črc 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlavně že jste si všimly a vytáhli ho. Pak vždycky říkají desinfikovat ranku... a jestli máš opravdu velkou obavu - tak řekni doktorovi a požádej jesli by poslal vzorek krve na rozbor, to aby jste si byly jistí že klíště bylo/nebylo nakažené....
víc se asi dělat nedá.. přece je nemůžem zavřít do nepropustného umělého prostoru, kde je všechno jen hygienický.. :wink:
10. črc 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Micánku. To věřím, že to byly nervy. Tak malé miminko a klíště. Tomu se nejde ubránit ty potvory vlezou všude a nevím jak je to s natíráním tak malých dětí repelentama. Určitě to vše bude OK bez následků. Držím palce.
10. črc 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,já se dalšímu miminku nebráním a doufám,že mě to neopustí,až to malé bude na světě.My bysme oba chtěli 2-3 děti.
Jsem zvědavá,jestli ho to přejde,ale on je spavec a nic ho neprobudí,tak uvidíme,jestli bude spát i přes pláč miminka.Znám dost,co to zvládnou.

Micanek:hlavně,že už je O.K.A radši to dětské řekni.
10. črc 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti zatím to pořád zvažuji. Holky myslím psaly, že jej taky objednávaly na poslední chvíli - tak kolem 32 týdne - takže mám ještě čas. O víkendu mě vyděsila mamka tím, že jsme se bavili kam do porodnice a mamka nám říká, že prej hlavně co nejblíž - prý jestli budu po ní tak po prasknutí plodovky mám do hodiny po porodu. Prý tak rodila mě (jsem první) a pak i další dva sourozence. Navíc bráchu, který byl poslední, překotným porodem ve vestibulu porodnice :grinning: O bráchovi vím to mi bylo v té době 6 let, ale že i první porod byl takový fofr jsem nevěděla. Tak nevím jestli je to nějak dědičné nebo ne......
10. črc 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš micanku ty klíšťáci jsou mrchy fuj - úplně mě z toho polilo horko - ale snad to bude v pořádku :wink:
10. črc 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé na epino se ptala lanka, ne beti..........jsem to poplepla :slight_smile:
10. črc 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, kéž bys taky takhle rychlý porod měla, já se bojím, abysme se netrápily hodiny a hodiny :frowning2:
mici, to je hrozný, ale jestli jste ho vytáhli celý, stejně bych asi nějak zajela za dětskou. Dneska ty klíštata, to je fakt hrozný, jaký jsou to mrchy
10. črc 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to by teda byl mazec Marci..
10. črc 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucka - tak můj manža spí i když Kačka brečí, naprosto v poho :sweat_smile:

mici - no to je fakt děsný, já neměla klíště roky a teď co se Kačka narodila, tak už jsem měla dvě a to nikam moc nechodím, že, takže fakt jsou asi nějaký přemnožený :angry:

marci - každý porod je unikát, být tebou doufám v rychlý porod, ale to je tak asi vše, i u jedné maminky je každý porod klidně diametrálně jiný, natož u někoho dalšího
10. črc 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já budu vůbec ráda, že budu moci rodit normálně. Mám docela hraniční hodnoty rozměrů pánve a jestli bude mimouš nějaký obr, tak nevím nevím...... Hlavně pokud bude mít hlavu po manžovi, ten měl jako malej extrémně velkou hlavu (do teď mu to teda nezůstalo :grinning: :grinning: , ale já jsem byla zase mrňous s váhou kolem 2,5 kg.... Tak uvidím jak dopadnu :slight_smile:
10. črc 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy valíte :grinning: s tím klíštětem jsi mě úplně vyděsila, hned jak dojde s procházky s taťkou tak malou prohlídnu...tady v okolí jich bude asi taky jak nas... , ale říkala jsem si, že když nechodíme trávou, tak nemaj jak k nám dolízt :unamused: .Já bych ho snad ani na sobě nenašla kolik mám znamínek, fakt stovky :rolling_eyes: .Ale určitě bych mici malýmu taky nechala prověřit tu krev pak na prohlídce, prostě pro tvoji jistotu. Vida, tak jsem mohla být taky 8 týdnů doma, to mě ta bába gynekoložka teda pěkně teď naštvala...a to se tím pak o 2 týdny ta mateřská nezkrátí? :astonished:
10. črc 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Mici, čtu dobře?První brečení po měsíci?Ty joooo...já chci taky takové hodné dítě :grinning: :grinning: .Hehe dělám si srandu, naši zlobivku Simču bych nikomu nedala :grinning: . Teď už nám lezou dole dva zuby, jak vylezou na vyfocení, vložím foto :grinning: . Holky, normálně až teď si uvědomuju, jaká musela být šílená pro rodiče ta záměna dvou miminek v Třebíči...po 10 měs., no to muselo být psycho. Malou už bych nikomu nedala ani po měsíci, natož teď a natož ještě za dalších 5 měsíců, fakt síla.
10. črc 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulo mateřská se ti tím nezkrátila - ta má stanovenou dobu a buď si ty 2 týdny vybereš před nebo po porodu
10. črc 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek