• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Já tam byla tak krátce asi proto, že mám vzorné miminko, které na všech UTZ vždycky hned ukazuje to co chtějí doktoři vidět :grinning:
17. črc 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci,

byla jsem na 3D v Heliosu, ve 20 týdnu. Prdolka byla krásně vidět, stálo to 600, objednat jsem se musela asi 2 týdny předem.
17. črc 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zvláštní přístup Marci - většinou když chceš cvičit tak tě podpoří už jen pro to že je to cvičení a je jim fuk jestli to opravdu funguje nebo ne..
Po pravdě ke šťastlivcům nepatřím, ale cvičit mojžíšovku jsem se nerozmýšlela věděla jsem o ní - ale taky co jsem vyzvěděla mě vedlo k úvahám že je to spíš aby šlo otěhotnět, než udržet... čiže pro mě k ničemu
17. črc 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nakonec mi tenkrát to doporučení napsala s tím, že si to budu hradit sama, s tím si ale nevěděla rady žádná fyzioterapeutka (chtěla jsem někam, kde s tím mají opravdu zkušenosti - tzn. do nemocnice - nakonec jsem zvolila sv. Annu). Takže jsem se tam domluvila s fyzioterapeutkou, jejíž tchýně tam dělá na rehabilitaci primářku tak, že jsem si sehnala doporučení od praktické doktorky na RHB kvůli bolestem zad (ty mě mimo jiné trápily taky) a primářka u sv. Anny mi pak doporučení na mojžíšku napsala tak, aby to pojišťovna hradila. Připadala jsem si tenkrát jak v Kocourkově, chtěla jsem cvičit pod dohledem + absolvovat mobilizace, nevadilo nijak zvlášť ani to že bych si platila sama, ale bylo kolem toho lítání ... no hrůza...
17. črc 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to věřím jestli jsi měla takovej kolotoč... no aspoň že to pomohlo :wink:
17. črc 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě asi pomohly hormony, které do mě narvaly v předchozím cyklu při pokusu o umělé oplodnění s dárkyní vajíček...
Páč otěhotnět už nám po všech těch potratech taky nešlo měla jsem diagnostikovanou sekundární neplodnost jako pravděpodobný následek poslední kyretáže..Tak si to Dr. v kartě zase škrtnul a bylo. Od té doby se vždycky po pozdravu ptá jak se má zázračné miminko.
Je to skoro neskutečný - po těch letech šíleností že najednou ještě měsíc - nějak tomu furt nemůžu uvěřit..pořád myslím že se z toho snu probudím.
No ostatně asi jo :grinning: po porodu budu vzhůru nejspíš pernamentě :grinning:
17. črc 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lanka, jen ti chci říct, že ti strašně moc držím pěstičky a že obdivuju tvou a manžela prvnou vůli. Proč to píšu? protože nevím, jestli bych po potratech měla v sobě takovou sílu jít dál.
Nám se to povedlo"hladce" zaplat pánbůh, ale všem maminkám, které takové štěstí neměli, tak před něma smekám klobouk dolů!!!! seš šikulka velká bojovnice
17. črc 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj byla bys taky... hormony a "tikající hodiny" umí svoje. :wink:
17. črc 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no...mojí mamce umřelo dítě (můj brácha) v půl roce, pak měla 3 mimoděložní těhotenství, pak 3 roky nemohla otěhotnět a pak teprve já.
Nevím, prostě jen si to nedokážu představit, večně se prát :frowning2:

ale...tobě se to hezky povedlo, za chvilku budeš mít mrnouska. Lani, prosím tě, kolik máš třeba dupaček pro mimčo? :slight_smile:
17. črc 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka tak to klobouk dolu, strasne obdivuju. Obcas si ctu i ve snazilkach a lituju je chudinky cim vsim si prochazi. A pak si uvedomim jake mam stesti a ty ted uz taky :wink: .U nas to bylo taky jak sen, pritel mel dva roky pred priusnice, chytlo mu to cely spodek, vysledky pak na houby. No a poprve jsme prestali resit v kvetnu antikoncepci s tim, ze nebude asi ani potreba...a buch, napoprve :grinning: .
17. črc 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - asi 5 různých velikostí - 56-68. Zůstalo to tu po švíce - tak jsme si řekli že na začátek stačí a pak až budem vědět jak je velké tak prostě půjdem a koupíme zbytek (navíc už tou dobou budem taky vědět jestli ten zbytek potřebujem nebo je pět dost.Ty velikosti se zas až tak moc neliší - pár centimetrů sem nebo tam.
Ono stejně když je hodně mrňavé tak je furt zakryté, takže nějaké body, nebo tak stačí - nohy mu schováš pod deku. (když už by se teda stalo a nestíhalo se prát) :wink:
Rodinu radší nerozebírat - sice to není všichni samá trága, ale všichni to veselí taky neměli :wink:

Mimochodem - Marci - pokud by tě zajímalo a nevíš - tak ve Slavkově je bazar s dětským oblečením, něco málo tam maj i těhotenský... takže když už něco potřebuju dorazím většinou tam zeptám se a když nemaj nebo se mi to nelíbí tak jdu teprve koupit nové. Posledně jsem tam pokukovala i po maternity care pásu pro těhotné pod bříško.Ale pak jsem si řekla že na břichu nevystojím ani kalhoty jak mi co chvíli tvrdne, že by to pro mě bylo zbytečné. Vlastně z Rousínova je to taky za rohem.. ač předpokládám že v Rousínově bude někde nějaký taky.
17. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka:tak to smekám a moc gratuluju,že se to povedlo:slight_smile:
17. črc 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám černej kočár a vůbec ta černá nevadí. Protože když jsou pařáky, tak z malím ani ven nejdu ... to je podle mě vedro v aždým kočáře.

Lanka: jak tak koukák, tak už se ti to taky pěkně blíží. :grinning:

V květnu jsem manžovi k narozkám koupila seskok padákem ... tak 3.8. razíme ... doufám, že se vrátíme zpět všichni. :sweat_smile:
17. črc 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já jsem včera vyskládávala věci z krabic do skříně a zjistila jsem, že mám teda velký prdlajs. Co se týká dek, povlečení, ručníků atd....tak to je v poho, ale ...mám jen dvoje dupačky (jedny 56 a 62) a to je fakt málo. Jen jsem na to zírala, málem se rozbrečela :angry: jsem prdlouš,ale faktem je, že toho mám opravdu málo
17. črc 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko o tom bazaru vím, ale ještě jsem tam nebyla, šli jsme kolem něj jednou v neděli. Maternity care pás mi před dvěma týdny půjčila kamarádka, ale upřímně měla jsem ho na sobě zatím jen 2x. Já jsem na ty svoje bolesti zad asi nějak zvyklá nebo co :grinning:
Já už základní výbavu zhruba taky mám. Musela jsem teda pořizovat všechno, protože nemám po kom dědit, ale nakupovala jsem spíše ve slevách, hodně věcí nakoupila moje mamka, něco mám z mimibazaru, takže oblečení teď už moc neřeším, částečně mám už koupený i pleny (chci používat látkové), ale další dokoupím asi až jak se které osvědčí. Teď ještě potřebuji dořešit kočár a myslím, že to mimčo alespoň z počátku u nás bez újmy přežije :grinning: :grinning:
17. črc 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:a budes pouzivat fakt jen latkove? :astonished: Tak to ziram, to si v dnesni dobe nedokazu predstavit. Mala cura co 10minut, to bych nedelala nic jinyho nez jen prebalovala. Jestli u toho vydrzis, tak fakt padnu pred tebou na zadek :grinning: .
17. črc 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my jdem na prochazku, preju pekne odpo, papa.
17. črc 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím že mimčo to bez kočáru přežije určitě - horší co babičky - my kočár nechtěli - páč v Kobe stejně nejsou chodníky a štrádovat s kočárem v serpentinách po silnici.... Nakonec nás babičky přiměli že musíme mít - s čím by se jezdili chlubit - kdyby to měli nosit v šátku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky látkuju .. teda malej má látkovku a na tom pampersku ... je pravda, že 7 tejdnů jen peru a žehlím ... 22.7. jdeme na kyčle, tak třeba řekne, že je vše ok, a už se na to taky vybodnu. malej měl teda kyčle dobrý, ale říkaly, že je lepší tu látkovku dávat ... tak dávám :grinning: ... co bych pro to naše sluníčko neudělala.
17. črc 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani zatím jsem odhodlaná, tak uvidím jak to bude v praxi :wink: Zároveň bych chtěla používat bezplenkovou metodu.
Lanko, bez kočáru to určitě přežije :grinning: .... to byla jen nadsázka :grinning: ..... taky plánuji nákup šátku. Máš už nějaký vybraný?
17. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám nakoupeny plenky tak napůl tradiční čtvercové a kalhotkové (ty se nežehlej) a pokud se mi nebude mimčo nějak zvlášť prudit apod., tak nebudu žehlit ani ty čtvercovky
17. črc 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne - budu to mít jako překvapení. Kolegové od manžela z práce jedou v srpnu pracovně do Etiopie - tam se mrňata běžně nosí a není problém to tam sehnat za babku. (byly tam na měsíc už v únoru) takže mám slíben z Etiopie.
Mám štěstí že manžel není mezi vyvolenými... bylo by to akorát nevhod.
17. črc 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
S plínkama jsem na tom podobně - předsevzetí OK - uvidíme jak dopadne praxe. Akorát se mi nechtělo do kalhotkových - takže zatím máme akorát něco čtvercovek a pak se pozná.
17. črc 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,byli jste na tom 3D nebo 4D UTZ.Musím se teď objednat a nevím,kterej vybrat.

Beti:já jsem si zatím koupila jen 3 ponožky:slight_smile:Vůbec nevím,jakou velikost kupovat.Taky doufám,že toho dost dostanu od kamarádky,které se teď narodilo mimčo.Ale určitě si něco koupit chci.Už pro ten pocit.

Micánek:já myslela,že se to dělá opačne.Pamperska a na to látková plena :confused:
17. črc 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, prosím vás, uklízela jsem a najednou jsem si všimla, že mám na triku dva fleky a něco mi vytíká z prsou :frowning2: je to normlání?
ach jo, já jsem ze všeho vykulená, ale tohle je nějak brzo, ne?
17. črc 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
LLLuci ja si taky do ted myslela ze se to dela opacne :wink: .Beti, no to je fakt brzo, ty mas termin az rijen, ze? :confused: Mne se teda zaclo delat mliko az tri dny po porodu...
17. črc 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale ono to není mlíko, je to taková tekutina , občas sice trochu nažloutlá, ale tekutina. No mám až začátek října:(
17. črc 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to není mlíko, ale kolostrum, je to normální. Probírali jsme to na předporodní přípravě. Máme termín skoro stejně a u mě se to objevuje už víc než měsíc. Buď v pohodě!!
17. črc 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:já myslím,že to nic nebude.Někde jsem o tom četla,ale nechci kecat.
17. črc 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No urcite to nic nebude, asi je to fakt normalni...U me se to teda neobjevilo za cele tehu, ale z tech mych jednicek by stejne nemelo co tect :sweat_smile: :grinning: .
17. črc 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek