• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
beti, 3. den tě pustí, když bude narvaná porodnice. A stejně tak i ve Vyškově, pokud budou praskat ve švech pustí tě 3.den. Ale nemyslím si, že je to nějaká výhra. Pokud bych to nemohla už jo v tý porodnici vydržet a cítila se OK, nechám se klidně propustit na vlastní žádost.
21. črc 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to je pravda, s tím souhlasím. Včera jsem byla u babičky a ta byla v šoku, že pouští 3.den. Je pravda, že je to babička, takže ty názory....ale říkala, že je pouštěli 10 den, aby se o miminko dokázaly postarat a samozřejmě aby taky nabaraly sílu, takže své vlastní opodstatnění to zřejmě má.
21. črc 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite ma beti, i moji mati pry poustely nejdriv 7 a to nemely rooming in jak je ted :slight_smile:. Ty prvni dva dny ma opravdu clovek co delat se sebou, o nejakem starani o mimco moc nemuze byt rec a je pak dost hozenej do vody doma. Ja ve finale byla za tech pet dni rada, protoze posledni den mi soupli na pokoj skvelou pani druhorodicku a ta mi dala spoustu bezvadnych rad a naucili jsme se kojit :sweat_smile: .Tak ji timto moc dekuju, ale asi si to neprecte :grinning: .
21. črc 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!

marci, tak jsme o tom včera mluvili s MM a domluvili jsme se, že do Vyškova zavoláme a půjdeme se tam mrknout. Chystáš se tam chodit i na ty předporodní kurzy?
22. črc 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:

Jani:mě nevadí,že návštěvy nesmí na pokoj.V tomhle to chápu.Ale nelíbí se mi,že taháš to dítě na chodbu.Kamarádka,co tam teď rodila říkala,že tam byl dost průvan a v zimě budou všichni nachlazení a pro dítě je hrozba i obyčejná rýma.Nevím,proč to nemají nějak vyřešené.Jenže nevím,jak to vyřešit.Jestli ukazovat děti přes sklo s tím,že tam může třeba jen tatínek .....

Marci:já taky přes dětrský ráj.Mají super ceny.Dneska to chci nastudovat a večer to už objednáme.Jedeme v srpnu do Prahy,tak bysme si to vyzvedli.

Beti:uvidíš.Vždycky se můžeš rozhodnout na poslední chvíli:wink:

Mě je dneska nějak blbě.Měla jsem co dělat,abych se přinutila jít do práce:frowning2:Asi blbej tlak nebo co.
22. črc 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

s tím tlakem, co jsem četla, tak to s těhulkama mává. Tak hlavně ať je ti přes den aspon trochu líp :wink:
22. črc 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti já chodila na předporodní kurz do Cenapu (už ho mám za sebou), takže na do Vyškova už asi chodit nebudu - nevím jestli by mi k něčemu bylo absolvovat předporodní kurz 2x.
Dneska jsem do Vyškova volala jak to je s prohlídkou. PA říkala, že hromadně je neorganizují, že až se rozhodneme, že chceme přijet, máme předtím zavolat jestli nemají plno a bude mít na nás někdo čas a pak hned přijet.
22. črc 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak s tím rozhodnutím na poslední chvíli je to fakt. Doktorka mi říkala, ať to fakt nějak nehrotím a dám na vlastní pocit až to přijde. Ať se jdu mrknout i do Vyškova (v Bohunicích jsem už byla) a pak uvidím, kam mě to spíš potáhne. Taky mi říkala, že před měsícem měla pacientku co přijela rodit do Bohunic, tam se hned na přijmu nepohodla se sestrou (prý byla nějaká nepříjemná), tak se prý otočili na podpatku a jeli do Ivančic (neměli tam nic předem domluvený) a prý byla pak nadšená. Říkala, že pokud máš jenom kontrakce, které se dají vydržet a nic životu ohrožujícího, fakt není problém se rozhodnout jinak. Ptala jsem se jí jak je to s tím, že tam člověk chodí už předem na monitor a tak. A to říkala, že taky není nic závazného. Takže tak.
22. črc 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lllucko a který kočárek nakonec vyhrál Casualplay nebo Jané?
Já jedu dneska ještě jednou omrknout naživo ten Peg Pérego (včera nám dělali nová vrata s integrovanými dveřmi, takže potřebuji na vlastní oči přeměřit, že kočárkem projedu) a pak jej objednám.
22. črc 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:červené Jané:wink:A na netu ti rozměry nestačí?Kam se jedeš mrknout?
22. črc 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak já jsem teď zmatená - četla jsem na předchozí stránce, že řešite kde rodit a že píšete pokud by to bylo do 35tt tak že byste jely raději na Obilňák. Já jsem na rizikovým těhotenství (krátkej čípek a asi o 2 týdny menší mimčo), volala jsem včera na Obilňák jakože nás chci s mužem objednat k nim na předporodní přípravu, ale že do rizikové poradny chodím do Bohunic (protože na Obilňáku je totiž teď zrušená). No a paní mi řekla, že to mám jít spíš na předporodní přípravu do Bohunic, že kdybych rodila předčasně, že mě stejně pošlou do Bohunic, že je to teď nějak změněný. Tak se budu muset ještě teda na kontrole v Bohunicích zeptat jak to vlastně teďka je s těma předčasnýma porodama :fearful:
22. črc 2008 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi:s obilňákem je to teď složitý.Stěhují ho do Bohunic a zůstaávají tam vlastně jen mlaďoši na praxi.Nevěděla jsem,že už to mají až takhle přestěhované.Myslím,že Obilňák se bude zavírat a bude z toho soukromá klinika nebo tak něco.Přesně si to nepamatuju.
22. črc 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi,
tak to je divný. Protože Obilnák je jediný, kde je dětská JIPka, ale je to možná tím, jak ted rekonstruují, nevím. Určitě zavolej, ale je v tom teda pěknej hokej
22. črc 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:opravdu to tam už dlouho nebude.Manžel je doktor,takže máme i dost kamarádů v tomhle prostředí a nedávno se o tom bavili.Včera mi říkal,že jeho kamarád dělá na Obilňáku,tak se možná domluvíme s ním,že by mě odrodil on.Nebo se ho alespoň zeptáme,jeslti by nás k někomu nedohodil.Mám totiž strach,aby mě tam nenechali zbytečně trpět a známej u porodu se vždycky hodí.
22. črc 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illluci,

to je určitě lepší, to máš pravdu. Jen mě zaráží, že by na Obilnáku neměla být JIpka. Když jsme tam byli na prohlídce 2 měsíce zpět, tak nám říkali, že je to opravdu jediná takto vybavená nemocnice v Brně. Tak tomu nerozumím. Já se bojím taky předčasnýho porodu, poto jsem jako pvní volila ObilNák.
22. črc 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:vážně si to nepamatuju,ale bavili se o tom,že primář nebo co,to bude asi privatizovat pro sebe a zaměří se jen na něco.Ale zeptám se manžela,jak to je a pak dám vědět
Zavolej si tam a oni ti řeknou,to máš nejlepší.Ale myslím,že Bohunice ještě nejsou úplně dodělané.A neboj,proč by jsi měla todit předčasně.Zvládli jste to doteď,tak to vydržíte i do toho 36 a to už je pak dobrý:wink:
22. črc 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lllucko do Růžovýho pantera :wink: Rozměry na netu mi stačí pro to, abych věděla, že se mi vejde do auta, ale s tím vchodem to bude naknap, tam si to chci přeměřit na vlastní oči :slight_smile:
22. črc 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi mě doktorka říkala, že je jedno jestli před tím 35 tt pojedeš na Obilňák nebo do Bohunic - zvládnou to prý tam i tam. Specializovanější je prý Obilňák - ale je to vpodstatě jedno.
22. črc 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale s tím postupným uzavírám Obilňáku je to asi pravda. Ale není to asi otázka několika týdnů. Nás by se ten předčasnej porod týkal zhruba do konce srpna a do té doby Obilňák určitě nezavřou
22. črc 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hokky moje znama celou dobu chodila na Obilnak (mela rizikove), ale odrodili ji ted dva tydny zpet v Bohunicich, jela zrovna tam, kvuli tomu, ze se ji tam presunula i Dr. z Obilnaku. A mala mela komplikace, jedla sondou, ale vse zvladly. Tak myslim, ze z velke casti je uz ten Obilnak opravdu presunut do Bohunic.
22. črc 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:v tom babystaru jsi nebyla?Mají toho z pegperega strašně moc.Jaké je to u toho Pantera?

Janula:už se o tom mluví delší dobu.Oni prý snad ještě někteří dělají tam i tam.
22. črc 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty bláho holky dokážete si představit, že při tak natřískaných porodnicích jednu z nich ještě zavřou???? To pak budou ty maminy rodit vážně někde v autech na dálnici :unamused:
22. črc 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci byla, akorát jsme tam narazili na nějakou protivnou prodavačku, nějak se tam nevěnovala nikomu :confounded: V panterovi jsem ještě nebyla, podle netu by tam peg pérego měli mít, takže uvidím. Když ne ještě jednou skočím do babystaru
22. črc 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to teda fakt zmatek s těma porodnicema teďka. Jdu na kontrolu do Bohunic 31.7. tak se tam zeptám jak to teda vlastně je. Já jsem právě od začátku těhu chtěla Obilńák - je mi ten barák nějak sympatičtější než ty Bohunice, jinej důvod jsem neměla :slight_smile: Ale teď jak se začaly objevovat problémy, tak je mi to ve finále jedno, neřeším prostředí, protivný personál ani nic takovýho, spíš jen aby měla malá případně nejlepší péči.
22. črc 2008 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:my tam byli v sobotu a taky hrůza.Prodavačky tam spolu klevetily a vůbec si nás nevšímaly.Bavily se o nějakých soukrmých věcech,tak nám bylo blbý je rušit.Prošli jsme to 3x a pak za náma teda jedna milostově přišla.Chtěli jsme to tam objednávat,ale po tomhle přístupu ne.Nehledě na to,že oni tam stejně nemají servis a posílají všechno do Prahy.takže si to koupím tam,kde je to levnější a do Prahy si kdyžtak sjedu sama.Tam toho hodně opravují na počkání.Pak napiš,jak se ti líbilo u Pantera a co tam mají:wink:
22. črc 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda dámy - těžce nestíhám a ani tento týden stíhat nebudu - na stavbě je toho moc.
Snad se pak aspoň dostanu k tomu že to tady dočtu....
:grinning:
22. črc 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

jsem na rizkovým a po těch problémech, který jsem měla mi moje paní Dr.řekla, že to bude asi dřív. Ale snažím se na to moc nemyslet.... :frowning2:
věřím, že to dobře dopadne
22. črc 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko to jsme asi narazily na ty samé prodavačky - taky jsme tam byli v sobotu - manžel z nich byl na prášky a řekl, že kočárek kupuje přes net, že takový krám podporovat nebude :wink: Tak doufám, že kočár obhlídnu v Panterovi
22. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:tak to hej:slight_smile:Když jsme tam byli minule,tak naprostá pohodička,fakt super přístup.A když kouknu na cenu,tak mám v ceně i nánožník a fusak a to je cena ještě nižší než u nich.A 30 dnů se mi nechce čekat na reklamaci,když vím,že to jde třeba opravit přímo na místě.

Beti:já ti stejně věřím:wink:
22. črc 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula já jsem se na to očkování na ty meningokoky atd taky ptala, protože mám strach, ale dr. mi řekla, že by to nedoporučovala, že až tak až bude mít Sabula 2 roky, že teď je to tělíčko dost zatěžovaný těma povinnýma očkováníma. Prý to jen tak nechytne...musí mít buď oslabenou imunitu (a to stejně moc ven nechodíš) a nebo se setkat s nemocným. Tak já to nechám až za ty 2 roky...stejně to mimi máš pořád na očích a hlídáš, kdyby něco, tak rychle do nemocnice. Ale naše mimi budou zdravý!!! :wink:
22. črc 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek