Začínáme se snažit o miminko - květen/červen 2014

Začínáme plánovat přírůstek do rodiny. Dobírám HA a jdeme na to. Nebo chvíli dát pauzu? Jak se na to chystat? Co baštit? Jste na tom někdo podobně 😃 ať je to první, druhé, třetí nebo páté dítko 😎
Strana
z3
Dolů
PředchozíStrana
z3
lennaaa
14. dub 2014
my žádnou pauzu nedávali a začli se snažit hned, no a teď už se snažíme rok. začni užívat kys. listovou a zatím být tebou bych to nechala tak..na přírodě. nestresovat se užívat svobody bez dětí... 😉
nikollita
14. dub 2014
@lennaaa my se snažíme od prosince, ale na mě je to dlouho, protože syn byl napoprvé 😃

@rosaa pauza se prý nemusí dělat, uvidíš jak dobře ti najede cyklus. Baštit tak možná kys. listovou a jinak to nechat volně plynout 🙂
lennaaa
14. dub 2014
@nikollita jj na mě je to taky dlouho, navíc mám dlouhé cykly 33-38 dní takže všechno se to protahuje...teď čekám jestli přijde ovu...nakupila jsme testy a dnes začínám testovat..a ve čtvrtek k mudr co ona na to...páč já začínám být zoufalá s každou ms..
rosaaautor
14. dub 2014
@lennaaa jo, asi pauzu dávat nebude, jen mě zajímá názor ostatních. Spíš to ze záčátku nebudeme tak hrotit 🙂 a pohodu si užívám,ale už s jedním rarachem 😎

@nikollita to není žádná doba, aspoň si tu s náma pokecáš x-)
nikollita
14. dub 2014
@lennaaa já mám zase po porodu moc krátké cykly 25-26 dní, a minulý měsíc jsem ovulaci vůbec neměla, takže super :-S Aby toho nebylo málo, tak manžel jezdí s kamionem, takže domů jezdí jen na část soboty a neděle, takže je to o náhodě 😃 Ale koupila jsem si gynex, tak uvidíme 🙂
rosaaautor
14. dub 2014
já se obávám, že bez HA budou mé cykly jak na horské dráze, ale spíš to budu mít jak @lennaaa 35 dní a více žádná míra :-p
lennaaa
14. dub 2014
@rosaa jj já neměla problém s tím že ms po HA nepřišla,přišla vždy sama . ale prostě se to pobyhuje těch 33-38 dní. dříve ani později v žádném případě. ani nevím jestli vůbec byla ovu...zkouším ten test až tento měsíc, tak uvidíme.
janinka186
14. dub 2014
@rosaa @nikollita my se snazime asi od ledna, ale mam taky cykly dlouhe 32-37 dni, takze ted dojizdim druhy cyklus a ani nevim zda byla nebo bude ovulka 🙂 jinak vysazeno mam uz skoro rok a trvalo mi asi 2-3 cykly nez se to ustalilo, ale nekomu to naskoci hned 🙂 beru listovku od prosince a zatím teda nic 😞 jinak my si vsechny stezujeme, ze mame dlouhe cykly, ale je to v dusledku lepsi, hlavne kdyz je dlouha lutealni faze, ta po ovulaci, aby melo vajicko cas se uhnizdit 🙂
nikollita
14. dub 2014
@janinka186 pravda s tou luteální fází. Já mám právě krátké cykly a pozdní ovulaci, takže super kombinace :-|
Tento cyklus zkusím pořádně měřit a uvidím.
janinka186
14. dub 2014
@nikollita jedno mimčo máš, takze vis, ze to funguje. Ja si minuly cyklus taky delala obutestiky, merila BT, sledovala hlen a i bolesti po ovulaci vse odpovidalo, mela jsem radost, ale nepovedlo se 😞 ted BT porad dole a mam uz 24. DC. Tak uvidime 🙂 a poznas na sobe ovulku?
nikollita
14. dub 2014
@janinka186 obvykle ano, podle hlenu, je ho hodně a je úplně učebnicový, akorát to trvá 4 dny.
Tenkrát Radimek přišel hned a hlavně jsem měla krásné a pravidelné cykly a ovulace přesně uprostřed 🙂
janinka186
14. dub 2014
@nikollita já třeba mám fakt ten bílkovy hlen víc jak týden 🙂 tak uvidis 🙂 nezkousela jsi nejake bylinky treba na zlepseni trvani cyklus?
nikollita
14. dub 2014
@janinka186 jj, teďka užívám gynex a dostala jsem tip na vitamin B6+B komplex+ kys. listová, tak uvidím. Kontryhel mi nesedí vůbec, mám vyzkoušeno, že když ho popíjím, tak vůbec nedojde k ovulaci. Ale zas to nechci moc hrotit, nechám tomu volný průběh. Akorát si s tímhle tempem budu muset posunout rodičák protože mi to nevyjde.
rosaaautor
15. dub 2014
@janinka186 vidíš tak to s tou luteální fází jsem nevěděla 😉 do teď jsem to nemusela řešit. No uvidíme jak to bude až lupnu poslední prášek, co se bude dít.
@nikollita to máš super, že poznáš ovulku i podle reakcí těla, tak teď se musím začít sledovat 🙂
rosaaautor
15. dub 2014
@nikollita @janinka186 @lennaaa No holky prostě nás teď čeká hezký snaženíčko, tak si to budeme užívat 😃
A příští měsíc už tu třeba budeme číst dobré zprávičky
marketar88
15. dub 2014
Ahoj holky,
Rada bych se přidala do snažení, ale zajímalo by mě, zda je tu některá, která řeší i velmi slibně rozjetou karieru?
Před osmi měsíci jsem přijala velkou pracovní výzvu,smlouvu mám na DU do 08/14,pak mi ji snad prodlouží...
Ale při pohovoru jsem "musela" slíbit že neotěhotním dříve než za rok a za pul roku se vrátím..
Mám zlatého manžela,moc by chtěl mimi, já vnitřně taky,ale tím že se u nás v práci záměrně prezentuji jako antimatka co nesnáší cokoliv pod pul metru 🙂 mi několikrát doma ustřelilo,že děti nechci..
Nejsem moc velký extrovert, těžko se svěřím i manželovi,prostě nemám potřebu... Ale nechci,aby si myslel, že děti nechci. :-x
Sám se těší až pujde na rodičák,místo mě a z toho pramení me další obavy, vím že mi to bude líto,moc, ale kdykoliv se o tom jen zmíním,vidím na něm,že se vážně těší a že by to bylo líto zároven jemu.
Myslíte že je rozumné se do toho pustit a nechat věci,at se nějak vyvinou,nebo si ještě počkat?
Ráda bych potkala někoho, pro koho je práce stejně tak duležitá jako pro mě🙂 😃
lennaaa
15. dub 2014
@janinka186 a jak to vůbec je s tou lut. fazi? slyšela jsme že nesmí být moc krátko ale ani moc dlouho...nějak se v tom nevyznám..
janinka186
15. dub 2014
@rosaa jasně, takže čekáme info kdy se komu zadaří 🙂 držím nám všem pěstičky 🙂
janinka186
15. dub 2014
@lennaaa tak ta luteální fáze by měla být asi minimálně 9 dní, co jsme se učili, vajíčko se může zahnížďovat už kolem šestého dne, jinak oprimální délka je kolem 11-14 dní, samozřejmě +- jeden den 🙂 minulý měsíc jsem měla vše jak mělo být, luteálni fáze ale pouze 10 dní, tak možná to bylo u mě málo, uvidíme 🙂
rosaaautor
15. dub 2014
@janinka186 já zatím neplánuju řešit plodné dny, luteální fáze - myslím, že by mě to jen stresovalo a nemyslela bych na nic jiného :-S
Ale to tu teď machruji, uvidím za pár měsíců, když to nepůjde, budu vám tu fňukat a hlídat si úplně všechno 😃 to teprve bude šou.
rosaaautor
15. dub 2014
@marketar88 Ahojda, tééda tak takové rozhovování ti opravdu nezávidím. Já měla svou práci také moc ráda - ale žádná velká kariéra 🙂 Ale teď jsem s prckem doma a já bych to rozhodně neměnila - a naopak plánuji druhé. S tím, že pak budu stejně pracovat až do 90 let to vypadá 😃 😃
A s manželem bych si o tom na rovinu promluvila.
janinka186
15. dub 2014
@rosaa tak třeba se Vám zadaří brzo 🙂 myslím, že každá žena, které se nepodaří do půl roku otěhotnět tak to začne řešit.. 🙂 ale každopádně když se nebudeš nervovat tak to určo půjde líp 🙂
janinka186
15. dub 2014
@marketar88 ahoj Marky, mozna mam podobny problem. Mam praci ,ve ktere nebudu moct chybet nejspise cele tri roky, budu rada, pokud budu moct byt na materske 2 roky, to budu fakt rada, potom bude s mimcem doma manzel, uvidime podle situace. Uz jsme se o tom bavili vickrat a on se take tesi. Jen co je asi jiné tak ja bych byla rada doma ty tri roky i pres to, ze svoji praci mam opravdu rada 🙂 urcite si s manzelem o tom promluvte jak rika @rosaa 🙂 to jestli pockat zalezi na tom, jak to citite 🙂
rosaaautor
15. dub 2014
@janinka186 No to máš úplnou pravdu, to já možná začnu i dřív 😃
janinka186
15. dub 2014
@rosaa třeba nebude potřeba 🙂 já se sledovala, abych věděla zda mám vůbec ovulku..ted´ si měřím jen BT. Podle mě, když máte s parnerem pravidelný styk, tak nejsou potřeba ani ovutesty, ty jsou stejne jen prediktory, ale neřeknou jestli ovulka vůbec proběhla 🙂 takže si uživejte snaženi 🙂
alneka
15. dub 2014
@marketar88 dva kariéristi být nemůžete, někdo s těma děckama být musí 😉 Být tebou, promluvila bych si s manželem a nechala bych to plynout, takříkajíc na přírodě
jamia
2. kvě 2014
@marketar88 No jak počítám, tak i kdybys otěhotněla zítra, tak na mateřskou opravdu odejdeš až rok od slibu, možná by to na tobě při prodlužování smlouvy ještě nebylo vidět 😎 Já ti rozumím, taky mám zajímavou práci, která mě baví a kde bych spokojeně fungovala, a tak pro mě zjištěné těhotenství nebylo moc příjemné překvapení (nechránili jsme se s tím, že miminko by nám nevadilo, měla jsem indicie, že to u mě nepůjde tak snadno, takže jsem si říkala, že to přijde tak za rok dva, jestli vůbec. No hned druhý měsíc jízd "naostro" jsem do toho vletěla ]-( 😃 ). Ale jak čas plyne a hormony pracují, člověk se na to tak nějak začne těšit, stresy v práci vnímá úplně jiným způsobem, protože ví, že to má za pár... jen ti radím, vykašli se na nějaké pózy antimatky, nemáš to zapotřebí. Mám takovou jednu kolegyni a všechny okolo tím svým neustálým "no možná jednou po 35 si teda jedno dítě udělám, ale do půl roku jsem zpátky" štve; naopak já vnímám od kolegů dost uznání za to, že budu máma. Pozéři nebývají moc oblíbení, a jak už to tak bývá, ti nejhlasitější tím často jen skrývají, že by děti rádi, ale z nějakého důvodu je mít nemůžou. Pokud je 88 ve tvém nicku rok narození, tak máš ještě čas a nějaký rok počkat můžeš, ale chovej se tak, jak to cítíš. Pracovat bude člověk až do důchodu, ale reprodukční věk máme bohužel omezený.
marketar88
3. kvě 2014
No ty stresy v práci asi vnímá jinak :-| Nastupovala jsem 3x v životě po slečně, která odcházela na mateřskou a bylo jim to všem třem fakt šumák... Dostala jsem na stole čtyři asi pulmetrové hromady-směsky a prostory k řízení(víc nechci být konkrétní) byly na sesypání😞 Tak doufám, že tímto zpusobem to žádné z vás šumák není 😃 😃 skoro mi vypadaly vlasy,než jsem to dala do kupy 😉
No,ona je to taková "poza" skoro celé společnosti,nebo spíš těch bezdětných,co tam pracují...
Faktem je, že "cizí" děti nemusím, ale co vím, má to tak spousta žen a na vlastní se těším.
Momentálně to máme tak, že to trochu visí ve vzduchu =-)
Manžel mění práci, tak snad už bude jen lépe a my se do toho během roku pustíme.
Statečně jsem vysadila antikoncepci v září,měsíc po svatbě, s tím,že se chráníme ale kdyby náhodou,už je to v klidu x-)
Mezi tím,mi vypadala asi polovina vlasu,jsem jeden velký pupínek,tk snad to trápení k něčemu bude.
Třeba se to rozlouskne do léta🙂
martyskac
11. kvě 2014
@nikollita zdravim Nikol 🙂. Prosim te, ale v tom Gynexu je taky kontryhel, nebo ne ? Pak mi pisni, jak ti zabral! Diky! 🙂
teenyel
11. kvě 2014
Ahoj,ty jo tady tech diskuzi na kveten je 😃 jinak ja vysadila v dubnu, v kvetnu prvni potvrzena ovu. Dnes jsem 5DPO a cekam jestli mrcha dorazi nebo ne a jestli budu moct testovat. Jinak do ovu jsem pila 2x denne kontryhel, jim femibion a pri sexu jsme pouzivali conceive plus 🙂
Strana
z3
PředchozíStrana
z3