• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme se snažit o miminko - květen/červen 2014

12. července 2014 
Začínáme plánovat přírůstek do rodiny. Dobírám HA a jdeme na to. Nebo chvíli dát pauzu? Jak se na to chystat? Co baštit? Jste na tom někdo podobně :grinning: ať je to první, druhé, třetí nebo páté dítko :sunglasses:
14. dub 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
my žádnou pauzu nedávali a začli se snažit hned, no a teď už se snažíme rok. začni užívat kys. listovou a zatím být tebou bych to nechala tak..na přírodě. nestresovat se užívat svobody bez dětí... :wink:
14. dub 2014 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennaaa my se snažíme od prosince, ale na mě je to dlouho, protože syn byl napoprvé :grinning:

@rosaa pauza se prý nemusí dělat, uvidíš jak dobře ti najede cyklus. Baštit tak možná kys. listovou a jinak to nechat volně plynout :slight_smile:
14. dub 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita jj na mě je to taky dlouho, navíc mám dlouhé cykly 33-38 dní takže všechno se to protahuje...teď čekám jestli přijde ovu...nakupila jsme testy a dnes začínám testovat..a ve čtvrtek k mudr co ona na to...páč já začínám být zoufalá s každou ms..
14. dub 2014 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lennaaa jo, asi pauzu dávat nebude, jen mě zajímá názor ostatních. Spíš to ze záčátku nebudeme tak hrotit :slight_smile: a pohodu si užívám,ale už s jedním rarachem :sunglasses:

@nikollita to není žádná doba, aspoň si tu s náma pokecáš :dizzy_face:
14. dub 2014 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennaaa já mám zase po porodu moc krátké cykly 25-26 dní, a minulý měsíc jsem ovulaci vůbec neměla, takže super :confounded: Aby toho nebylo málo, tak manžel jezdí s kamionem, takže domů jezdí jen na část soboty a neděle, takže je to o náhodě :grinning: Ale koupila jsem si gynex, tak uvidíme :slight_smile:
14. dub 2014 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já se obávám, že bez HA budou mé cykly jak na horské dráze, ale spíš to budu mít jak @lennaaa 35 dní a více žádná míra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2014 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaa jj já neměla problém s tím že ms po HA nepřišla,přišla vždy sama . ale prostě se to pobyhuje těch 33-38 dní. dříve ani později v žádném případě. ani nevím jestli vůbec byla ovu...zkouším ten test až tento měsíc, tak uvidíme.
14. dub 2014 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaa @nikollita my se snazime asi od ledna, ale mam taky cykly dlouhe 32-37 dni, takze ted dojizdim druhy cyklus a ani nevim zda byla nebo bude ovulka :slight_smile: jinak vysazeno mam uz skoro rok a trvalo mi asi 2-3 cykly nez se to ustalilo, ale nekomu to naskoci hned :slight_smile: beru listovku od prosince a zatím teda nic :( jinak my si vsechny stezujeme, ze mame dlouhe cykly, ale je to v dusledku lepsi, hlavne kdyz je dlouha lutealni faze, ta po ovulaci, aby melo vajicko cas se uhnizdit :slight_smile:
14. dub 2014 v 19:43  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka186 pravda s tou luteální fází. Já mám právě krátké cykly a pozdní ovulaci, takže super kombinace :unamused:
Tento cyklus zkusím pořádně měřit a uvidím.
14. dub 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita jedno mimčo máš, takze vis, ze to funguje. Ja si minuly cyklus taky delala obutestiky, merila BT, sledovala hlen a i bolesti po ovulaci vse odpovidalo, mela jsem radost, ale nepovedlo se :( ted BT porad dole a mam uz 24. DC. Tak uvidime :slight_smile: a poznas na sobe ovulku?
14. dub 2014 ve 20:33  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka186 obvykle ano, podle hlenu, je ho hodně a je úplně učebnicový, akorát to trvá 4 dny.
Tenkrát Radimek přišel hned a hlavně jsem měla krásné a pravidelné cykly a ovulace přesně uprostřed :slight_smile:
14. dub 2014 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita já třeba mám fakt ten bílkovy hlen víc jak týden :slight_smile: tak uvidis :slight_smile: nezkousela jsi nejake bylinky treba na zlepseni trvani cyklus?
14. dub 2014 ve 22:04  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka186 jj, teďka užívám gynex a dostala jsem tip na vitamin B6+B komplex+ kys. listová, tak uvidím. Kontryhel mi nesedí vůbec, mám vyzkoušeno, že když ho popíjím, tak vůbec nedojde k ovulaci. Ale zas to nechci moc hrotit, nechám tomu volný průběh. Akorát si s tímhle tempem budu muset posunout rodičák protože mi to nevyjde.
14. dub 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janinka186 vidíš tak to s tou luteální fází jsem nevěděla :wink: do teď jsem to nemusela řešit. No uvidíme jak to bude až lupnu poslední prášek, co se bude dít.
@nikollita to máš super, že poznáš ovulku i podle reakcí těla, tak teď se musím začít sledovat :slight_smile:
15. dub 2014 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikollita @janinka186 @lennaaa No holky prostě nás teď čeká hezký snaženíčko, tak si to budeme užívat :grinning:
A příští měsíc už tu třeba budeme číst dobré zprávičky
15. dub 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Rada bych se přidala do snažení, ale zajímalo by mě, zda je tu některá, která řeší i velmi slibně rozjetou karieru?
Před osmi měsíci jsem přijala velkou pracovní výzvu,smlouvu mám na DU do 08/14,pak mi ji snad prodlouží...
Ale při pohovoru jsem "musela" slíbit že neotěhotním dříve než za rok a za pul roku se vrátím..
Mám zlatého manžela,moc by chtěl mimi, já vnitřně taky,ale tím že se u nás v práci záměrně prezentuji jako antimatka co nesnáší cokoliv pod pul metru :slight_smile: mi několikrát doma ustřelilo,že děti nechci..
Nejsem moc velký extrovert, těžko se svěřím i manželovi,prostě nemám potřebu... Ale nechci,aby si myslel, že děti nechci. :zipper_mouth:
Sám se těší až pujde na rodičák,místo mě a z toho pramení me další obavy, vím že mi to bude líto,moc, ale kdykoliv se o tom jen zmíním,vidím na něm,že se vážně těší a že by to bylo líto zároven jemu.
Myslíte že je rozumné se do toho pustit a nechat věci,at se nějak vyvinou,nebo si ještě počkat?
Ráda bych potkala někoho, pro koho je práce stejně tak duležitá jako pro mě:slight_smile: :grinning:
15. dub 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka186 a jak to vůbec je s tou lut. fazi? slyšela jsme že nesmí být moc krátko ale ani moc dlouho...nějak se v tom nevyznám..
15. dub 2014 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaa jasně, takže čekáme info kdy se komu zadaří :slight_smile: držím nám všem pěstičky :slight_smile:
15. dub 2014 v 11:19  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennaaa tak ta luteální fáze by měla být asi minimálně 9 dní, co jsme se učili, vajíčko se může zahnížďovat už kolem šestého dne, jinak oprimální délka je kolem 11-14 dní, samozřejmě +- jeden den :slight_smile: minulý měsíc jsem měla vše jak mělo být, luteálni fáze ale pouze 10 dní, tak možná to bylo u mě málo, uvidíme :slight_smile:
15. dub 2014 v 11:31  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janinka186 já zatím neplánuju řešit plodné dny, luteální fáze - myslím, že by mě to jen stresovalo a nemyslela bych na nic jiného :confounded:
Ale to tu teď machruji, uvidím za pár měsíců, když to nepůjde, budu vám tu fňukat a hlídat si úplně všechno :grinning: to teprve bude šou.
15. dub 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marketar88 Ahojda, tééda tak takové rozhovování ti opravdu nezávidím. Já měla svou práci také moc ráda - ale žádná velká kariéra :slight_smile: Ale teď jsem s prckem doma a já bych to rozhodně neměnila - a naopak plánuji druhé. S tím, že pak budu stejně pracovat až do 90 let to vypadá :grinning: :grinning:
A s manželem bych si o tom na rovinu promluvila.
15. dub 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosaa tak třeba se Vám zadaří brzo :slight_smile: myslím, že každá žena, které se nepodaří do půl roku otěhotnět tak to začne řešit.. :slight_smile: ale každopádně když se nebudeš nervovat tak to určo půjde líp :slight_smile:
15. dub 2014 ve 14:17  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketar88 ahoj Marky, mozna mam podobny problem. Mam praci ,ve ktere nebudu moct chybet nejspise cele tri roky, budu rada, pokud budu moct byt na materske 2 roky, to budu fakt rada, potom bude s mimcem doma manzel, uvidime podle situace. Uz jsme se o tom bavili vickrat a on se take tesi. Jen co je asi jiné tak ja bych byla rada doma ty tri roky i pres to, ze svoji praci mam opravdu rada :slight_smile: urcite si s manzelem o tom promluvte jak rika @rosaa :slight_smile: to jestli pockat zalezi na tom, jak to citite :slight_smile:
15. dub 2014 ve 14:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janinka186 No to máš úplnou pravdu, to já možná začnu i dřív :grinning:
15. dub 2014 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosaa třeba nebude potřeba :slight_smile: já se sledovala, abych věděla zda mám vůbec ovulku..ted´ si měřím jen BT. Podle mě, když máte s parnerem pravidelný styk, tak nejsou potřeba ani ovutesty, ty jsou stejne jen prediktory, ale neřeknou jestli ovulka vůbec proběhla :slight_smile: takže si uživejte snaženi :slight_smile:
15. dub 2014 ve 14:42  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketar88 dva kariéristi být nemůžete, někdo s těma děckama být musí :wink: Být tebou, promluvila bych si s manželem a nechala bych to plynout, takříkajíc na přírodě
15. dub 2014 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketar88 No jak počítám, tak i kdybys otěhotněla zítra, tak na mateřskou opravdu odejdeš až rok od slibu, možná by to na tobě při prodlužování smlouvy ještě nebylo vidět :sunglasses: Já ti rozumím, taky mám zajímavou práci, která mě baví a kde bych spokojeně fungovala, a tak pro mě zjištěné těhotenství nebylo moc příjemné překvapení (nechránili jsme se s tím, že miminko by nám nevadilo, měla jsem indicie, že to u mě nepůjde tak snadno, takže jsem si říkala, že to přijde tak za rok dva, jestli vůbec. No hned druhý měsíc jízd "naostro" jsem do toho vletěla :angry: :grinning: ). Ale jak čas plyne a hormony pracují, člověk se na to tak nějak začne těšit, stresy v práci vnímá úplně jiným způsobem, protože ví, že to má za pár... jen ti radím, vykašli se na nějaké pózy antimatky, nemáš to zapotřebí. Mám takovou jednu kolegyni a všechny okolo tím svým neustálým "no možná jednou po 35 si teda jedno dítě udělám, ale do půl roku jsem zpátky" štve; naopak já vnímám od kolegů dost uznání za to, že budu máma. Pozéři nebývají moc oblíbení, a jak už to tak bývá, ti nejhlasitější tím často jen skrývají, že by děti rádi, ale z nějakého důvodu je mít nemůžou. Pokud je 88 ve tvém nicku rok narození, tak máš ještě čas a nějaký rok počkat můžeš, ale chovej se tak, jak to cítíš. Pracovat bude člověk až do důchodu, ale reprodukční věk máme bohužel omezený.
2. kvě 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No ty stresy v práci asi vnímá jinak :unamused: Nastupovala jsem 3x v životě po slečně, která odcházela na mateřskou a bylo jim to všem třem fakt šumák... Dostala jsem na stole čtyři asi pulmetrové hromady-směsky a prostory k řízení(víc nechci být konkrétní) byly na sesypání:frowning2: Tak doufám, že tímto zpusobem to žádné z vás šumák není :grinning: :grinning: skoro mi vypadaly vlasy,než jsem to dala do kupy :wink:
No,ona je to taková "poza" skoro celé společnosti,nebo spíš těch bezdětných,co tam pracují...
Faktem je, že "cizí" děti nemusím, ale co vím, má to tak spousta žen a na vlastní se těším.
Momentálně to máme tak, že to trochu visí ve vzduchu :confused:
Manžel mění práci, tak snad už bude jen lépe a my se do toho během roku pustíme.
Statečně jsem vysadila antikoncepci v září,měsíc po svatbě, s tím,že se chráníme ale kdyby náhodou,už je to v klidu :dizzy_face:
Mezi tím,mi vypadala asi polovina vlasu,jsem jeden velký pupínek,tk snad to trápení k něčemu bude.
Třeba se to rozlouskne do léta:slight_smile:
3. kvě 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita zdravim Nikol :slight_smile:. Prosim te, ale v tom Gynexu je taky kontryhel, nebo ne ? Pak mi pisni, jak ti zabral! Diky! :slight_smile:
11. kvě 2014 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,ty jo tady tech diskuzi na kveten je :grinning: jinak ja vysadila v dubnu, v kvetnu prvni potvrzena ovu. Dnes jsem 5DPO a cekam jestli mrcha dorazi nebo ne a jestli budu moct testovat. Jinak do ovu jsem pila 2x denne kontryhel, jim femibion a pri sexu jsme pouzivali conceive plus :slight_smile:
11. kvě 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek