• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2007. Už jsme spolu skoro dva roky

18. dubna 2015 
Ahoj, marge tak pak dej vědět, jestli ta holčička vyšla... a doufám, že ten šelest na srdíčku není nic vážného
Tak a my už víme, že jsme přijatí do školky, no stále si nejsem jistá, jestli ho tam poslat hned v září nebo až na jaře....
Co už vaše děti všechno umí, abych věděla, jak moc jsme pozadu :grinning: ... Míša chodí bez plín ve dne, dokonce už i ven, po obědě nespí, ale když náhodou usne, tak se počurá, v noci plínku má, sám umí jít na nočník, na záchod mu asistuju, při kakání utřu zadeček, ruce a zuby asistuju, oblíct si umí slipy, ponožky, tepláky, obuje si papučky, ale většinou ještě naopak, tričko si neumí ještě oblíct, jí lžičkou, pije z hrnečku, umí jednu písničku, básničky mi doplňuje jen některý slova... barvy někdy pozná, někdy ne... umí říct svoje jméno a příjmení, dobrý den, prosím, děkuju a nashledanou, skládá někdy už i delší souvětí, ale celkově ještě mluví dost patlavě....
23. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak nás nevzali ani do jedné školky :frowning2: Letos brali pouze předškoláky. Příští rok je šance na přijetí opět minimální :angry: Máme tu i soukromé školky, ale těch peněz :unamused:

Reru, Míša je veliký šikula :slight_smile: Adámkovi jde dobře svlékání, oblékat si chce jen pyžamko (kalhoty a tričko) a na vše ostatní říká, že neumí :slight_smile: My jsme bez plen úplně. Ale zase se naučil chodit v noci spát k nám do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak básničky nám nejdou vůbec. Na Velikonoce mi řekl, že hody hody říkat nebude, tak jsem mu řekla, že ale nedostane vajíčko. Tak se zarazil a pak mi řekl, prosím prosím vajíčko :grinning: Prý to takhle řekl asi 5 x :slight_smile: Adámek mluví hodně a je mu rozumět, takže vše komentuje a baví tak lidi v autobuse nebo ve frontě :slight_smile: Co mu ale opravdu je jízda na tříkolce a kole.
Co se týče zdravení, tak umí vše, ale používá jak se mu chce. Takže např. Dr. minule řekl čau :stuck_out_tongue_closed_eyes: U zápisu ředitelce řekl ahoj a uklízečce, která tam šla zrovna doplnit čaj, tak Dobrý den :wink:

Holky, nemáte nějaký tip na letní dovču? Kam se chystáte´?
23. dub 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

takže holčička nevyšla...neva, alespoň ušetříme :wink: . Renu, Míša je šikulka. Kuba už je bez plín taky úplně, po obědě spinká většinou 2 hodinky a v noci si občas přeleze k nám. V červnu se ale chceme stěhovat do ložnice a Kubíčkovi udělat samostatný pokojíček, tak jsme zvědavá, jak to dopadne :slight_smile: .
Dask, s těma školkama je to fakt na pytel, my si jdeme pro rozhodnutí 5.května, tak jsem zvědavá, ale moc s tím nepočítám...hlavně až se tam objevím s pupkem :grinning:
Já jsem byla s Kubíčkem loni v Bulharsku a bylo to naprosto super. Záleží jestli chceš jet po Čechách nebo do zahraničí. V Čechách se nám moc líbilo ve Dvoře Králové nad Labem - penzion Za Vodou a teď v květnu to jedeme očíhnout do Jablonce nad Jizerou do hotelu U Nás.
No a Kubíčkovi dovednosti? Svlíkat se docela umí, oblíknout mu dělá problém akorát všechno co je přes hlavu. Pozdravit umí ale taky neví, kdy říct dobrý den nebo ahoj, většinou zopakuje co mu kdo řekne :slight_smile: . Na nočník chodí sám a na záchod s pomocí, nejvíc ho tam baví splachovat...takže když tam jde jednou tak do 10 minut tam je ještě tak třikrát :grinning: .Koupili jsme mu odrážedlo...takový to kolo bez šlapek, ale nejvíc ho stále zajímá motorka.
Je televizní maniak, takže si pořád zpívá pohádkové písničky a básničku snad neumí ani jednu :wink: . Stále bojujeme s jídlem, když má jíst, tak nejí a celý den by se akorát cpal věcma, co by jíst vůbec neměl... :angry:
Dneska jsme byli v Plzni v Dinoparku a moc se mu tam líbilo. Nejdřív se bál ale nakonec nechtěl odejít :slight_smile: . Akorát místo dinosaurus všem zvířatům říkal krokodýl :grinning:
No nic, jdu ho vykoupat a uložit do postýlky, jsem pro dnešek taky dost utahaná :wink:
24. dub 2010 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky
tak koukám že máte s těma školkama docela mazec...asi je to ale všude...
marge...pupka zamaskuj :D a třeba ho vezmou
u nás je podmínka že musím nastoupit do práce...takže budu podnikat s manžou no... :D
rozváží pizzu tak mi napíše potvrdko na práci ....
ti naši chodí na záchod už dýl... ale na noc máme plínu pořád..to asi ještě dlouho...ale už nespí asi měsíc v postýkách, koupila jsem postele nad sebou, Marinka nahoře, Tomik dole... jinak dělají pořád takové lumpárny, stojí mě to hodně nervů, asi brzy zešedivim :D¨
ale je to s nima ted hrozná sranda ...
samé výlety jak se rozjařilo... už je to super...celkem si to užívám...
mějte se všechyn moc fajn...
25. dub 2010 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, Marge, gratuluji ke chlapečkovi, třeba holčička bude na potřetí :wink:
My byli u zápisu minulý týdena ještě tam musím odnést potvrzení od mudry, tak jsem zvědavá. Jako samoživitelka bych snad měla mít malinkou přednost, no uvidíme...
S dovednostma jsme na tom tak, že řekne úplně všechno, pozná všechny barvy, ale to už opravdu dlouho, písničky umí tři, jedna z nich má tři sloky a refrény dva a celou ji zmákne. Bodejť ne, když mu ji taky od narození zpívám každý večer :sweat_smile: Jí sám, pije sám......a na druhou stranu...obleče si sám pouze slipy a to ještě naopak a naruby, tepláky jen když mu je přesně nachystám, boty teprve nedávno, ale jen když se mu chce a ponožky??? To bych ho dřív musela zabít, než by si je sám oblíknul :angry: :grinning:
Takže jak vidíte, každý je šikovný na něco jinýho :wink:
Ale co mě pobavilo, tak jsem ho slyšela jak si písničky, co normálně zpívá, předělal na básničky a normálně si je recitoval :grinning:
JInak my máme taky přírůstek, holčičku, zde je foto:slight_smile:
26. dub 2010 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Marge tak budeš mít taky dva kluky :slight_smile: aspoň nebudeš muset pořizovat novou růžovou výbavičku :wink: a vidím, že s dovednostma je to různé, no holt každé dítě je jiné a aspoň je sranda. Míša mi teď kupodivu po obědě usnul, tak to se zas asi počurá... :angry: v noci spí sám v pokojíčku ve velké posteli už skoro rok a jen někdy přijde za náma, máme videochůvičku...
Lucioj krásná fenečka :slight_smile:
Aktuální foto
26. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
28. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
my jdeme na zápis do školky v úterý 4.5., tak jsem na to zvědavá. Tím, že makám na plný úvazek, by to mohlo být ok, u nás školku na podzim rozšiřovali a přestavovali, takže se zvedla kapacita. Jinak bydlíme naproti vchodu do školky, což je super, ani bych ho skoro nemusela oblíkat :grinning:
Adík je celkem šikula na myšlení, na mluvení taky, to jsou občas perly, co z něho vypadnou, barvy umí, písničky a básničky jsou taky ok. Sám se svlíkne od pasu dolů, i oblíkne (i když slipy obvykle naruby a obráceně - zadkem dopředu). Ponožky ho fakt baví, sundává a nandává si je při každé příležitosti. Na nočník si sám dojde, na záchod se bojí, jednou spadl z prkýnka a od tý doby ho tam nedostanu... :confounded: Nají se celkem dobře, ale je radši, když ho někdo krmí :slight_smile: Kámen úrazu je pro nás pití. Z hrnku ani sklaniíčky ho pít nedonutím, radši nebude celý den pít, než aby to i jen zkusil. Musí buďto brčkem, nebo z lahvičky typu Jupík apod....tak to nevím, co s ním, musím ho to do září naučit, asi mu řeknu, že všecky brčka nám snědla myš :grinning:
29. dub 2010 v 16:07  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a bez plen je už od srpna a teď už i v noci...
29. dub 2010 v 16:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
eluci....tryskomyš :D já myslím že to určitě zvládne, my pijeme z flašek né tipu jupík ale normálního tipu :D relaxujou u toho oba dva... :D hají flašku a čučí na pohádky :D
ale z hrníčku se napijou oba dva, no ale z flašky vypijou víc, mnohem víc....
to máš supr takhle blízko školičku, tak snad to dopadne...
všem držíme palce...
2. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, po čase zase zdravím...
Koukám, že řešíte školku, U nás se také rozšiřuje o 50 míst, tak Marka vezmou, ale mudra ho tam enchce dát...v srpnu mám nastoupit do práce, teda pokud si najdu ve firmě jiné místo, moje pozice byla zrušená :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jinak Mára je moc šikovný na mluvení, básničky, písničky.....mluví normálně ve větách, jen neumí moc S, to si šlape na jazyk a taky R a Ř...ale jinak normálně povídá, lépe než jeho čtyřletý synovec. Od pasu dolů se také oblékne a svlékne....ale máme problém s jídlem a plenou na spaní. Jídlo si dá dvakrát do pusy a dere se pryč.....raději chce krmit...takže trénujeme a někdy musím mít hlad, protože zkouším, ať se nají sám.....nedokrmím ho, musí se to naučit.
Jinak pleny na noc mít musí, nevzbudí se....on je měl ještě asi před měsícem i přes den....jak byl pořád nemocný, tak jakmile zakašlal....tak se počůral, doktorka mi řekla, že ho tím akorát nervuju a sebe taky, mám tomu nechat volný průběh...a také že jo....sám řekl v autě, že chce čůrat.....zastavila jsem a od té doby se přes den nepočůral...na noc budeme trénovat spánkem po obědě, až seženu to podložku...

Jinak dobrý, už mi skončilo šestinedělí, teď se učím na státnice a mám toho nějak plný brejle, protože manža je po operaci kolene, tak doma obstarávám oba chlapy.... :wink: .
A co Elly? Víte o ní něco? Jak se jinak máte, jak se daří.
Eluci, jak se Ti líbí v práci, asi je to večer náročný, když dorazíš, co? Také se na to připravuji :wink:
Tak se opatrujte, zase se ukážu.
2. kvě 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Naty, mám kliku, že mě práce baví, jsem spokojená....i když je fakt, že když mám odpolední a přijedu dmů v 18:15, tak už se mnou moc legrace není. Museli jsme to všecko pěkně zkloubit, abychom se o malého prostřídali - když mám ranní, jdu z domu v 7 a malého veze Honza k babičce na 8, já si ho pak ve 4 beru. Když odpolední, vezu ho k babi já v 9 a Honza si ho kolem půl 5 vyzvedává. Teď to bude trochu komplikované, protože mamka bude skoro dva měsíce jezdit denně do Motola na ozařování, takže budou Adama hlídat kamarádky a nebo budeme mamku vozit my s Honzou a malej bude muset s námi...no, nějak to přežijeme, alespoň že už není zima a sníh a mrazy, to by bylo o hodně horší teda.
3. kvě 2010 v 09:06  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucija: jéééé, to je krásný přírůstek :slight_smile:
Eluci: to je bezva, že jsi v práci spokojená a závidím, že máš zajištěné hlídání. Mě nabídli práce u nás ve městě, ale tím, že nám nevyšla školka a jiné hlídání nemám, tak to budu muset odřít. Ještě čekám, jestli mi dají rok neplaceného volna navíc. Tak uvidíme :wink:
Naty: neboj, určitě v práci nebudeš dlouho a půjdeš zase na mateřskou :slight_smile:

Kamarádce se dneska narodil Honzík, tak jsem si uvědomila, jak to všechno strašně letí :dizzy_face:
4. kvě 2010 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak jsem si byla včera ve školce pro rozhodnutí a Kubíček od září nastupuje!!! Tak mám obrovskou radost :slight_smile:
6. kvě 2010 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
marge tak super :slight_smile: Míša je taky přijatý, dneska jsme si byli pro rozhodnutí a budeme chodit každé pondělí na hodinu a půl si tam zvykat, teda jestli budu mít hlídání pro Lukiho, snad to nějaak zařídíme.
eluci jsi dobrá, jak to zvládáš
naty na plinky v noci má Mareček ještě nárok, Míša je taky ještě má, to zatím neřeším...a snad ho do školky taky vezmou...
dask tak to je blbý s tou prací, když ti dají to neplacené volno, tak budeš mít ještě mateřskou nebo už ne?
6. kvě 2010 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Marge, Reru to je bezva, že jsou kluci přijatí :slight_smile:
Adámek by děti potřeboval jako sůl. Dneska se venku připletl mezi děti ze školky, které byly na procházce, řekl mi ať jdu domů, že je mi zima a že jde s dětma do lesa, pak bude ve školce spinkat a taky papat :slight_smile: Učitelky z něj byly paf :grinning: Kousek jsme šli s nima a pak jsem ho odstrhávala za velkého řevu. Až mi ho bylo líto :frowning2:

Reru, když zůstanu čtvrtý rok doma, tak budu doma zadarmo, ale budou mi držet místo ve firmě.
7. kvě 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dask, to je mi teda Adámka taky líto...třeba to vyjde ještě v září, ne všechny děti vždycky nastoupí nebo jsou schopný tam chodit :wink: . Budu držet pěsti...možná by taky pomohl nějaký sponzorský dar :wink:
7. kvě 2010 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
dask to je teda blbý a třeba dojíždět do něakýho blízkýho města by nešlo do školky, to asi ne že.....to je fakt hrozný s těma školkama
7. kvě 2010 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Marge, Reru, u nás letos brali jen předškoláky :frowning2: Je tady předětičkováno a nepomáhá nic :angry: Volno je jen v soukromých školkách a ty u nás stojí 10-15 tis. měsíčně :frowning2:

Od září budeme chodit na kroužky kde budou děti, aby byl v kolektivu a zvykal si :slight_smile: Snad to příští rok bude lepší. Tedy pokud otevřou nějakou školku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak v sobotu jsme byli na Záchranářském dni v Kolíně a Adámek tam byl ve svém živlu :slight_smile: Letadla, hasičská auta, která mohl prolézt, sanitky, policejní auta. Psovodi, vojáci, atd. Byl to moc hezký výlet :slight_smile:
10. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
dask to je mi fakt líto s tou školkou, u nás naštěstí brali všechny, jinak bych měla špatné svědomí, protože jsem doma na RD, nejspíš nebudu míšu dávat do školky na celý den, a ze začátku asi ani na všechny dny v týdnu, uvidím, jak se mu tam bude líbit, jak moc bude chytat nemoci atd. No ale u vás to je fakt blbý, ani příští rok nemusí Adámka ještě vzít, když berou jen předškoláky :frowning2: a teda za ty soukromé školky je to fakt pálka.... není u vás nějaké mateřské centrum? u nás třeba tam mají hlídání dětí a miniškolky, to by nemuselo vyjít tak draho
10. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Reru: ségra bydlí třicet km od nás a se školkou neměli vůbec problém :slight_smile: Uvidíme, třeba s Adámkem přemluvíme taťku k bratříčkovi nebo sestřičce, když už budu doma :wink: :grinning:

Dneska si pro Adámka přijedeme moje mamka a pojedou busem na výlet. Já udělám generální úklid bytu a večer si pro něj přijedu :slight_smile: Adámek už se těší a chystá si hračky, které pojedou taky :grinning: :slight_smile:
11. kvě 2010 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, že s těma školkama je to blbý všude. O když, tady asi tak ne, protože včera jsem se dozvěděla, že nás vzali :slight_smile:
V září bude chodit jen pět dní v měsíci, páč má 3 roky až 19tého. A pak jen na dopoledne, ale každej den :slight_smile:
Je mi z toho smutno, ale zároveň se i těším. :slight_smile:
Dask, no tak to je jasný, koukejte vlítnout do sourozence :wink:
11. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
dask- co to je za soukromou školku? tam maj věci ze zlata, ne??? za 15t??? U nás v UL jsou soukromé školky za 2500 měsíčně
17. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
i když já Domču do školky letos nedám, stejně jsem doma...
17. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Velentovasasa: nene, mají tam úplně normální hračky a vybavení :slight_smile: Tady je to úplně normální taxa :frowning2:
17. kvě 2010 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
saso já jsem taky uvažovala, jestli dávat nebo ne, ale vidím, že potřebuje děti, nikam nechodíme, jsme pořád doma, zvlášť v tomto počasí a aspoň nebude problém ho nechat doma, když bude potřeba a taky neplánuju ho tam dávat na celý den, ale jen do oběda a ze začátku asi jen na 1-2 dny v týdnu, teda záleží, jak se mu tam bude líbit.
Dneska jsme tam byli na chvilku si pohrát, děti, co budou nastupovat, můžou teď s rodiči chodit na hodinku každé pondělí na zvykání. Nejdřív tam nechtěl jít a pak zas nechtěl jít domů :slight_smile:
17. kvě 2010 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holčiny, tak jsme dnes byli ve školce pro vyrozumění a je to super, také nás vzali. O to lepší, že máme školku přes ulici - naproti vchodu do domu. A mamka bydlí o ulici vedle, takže ho může vyzvedávat, paráda. Jsem šťastná jako blecha. Jen ho teda musím naučit pít z hrnku a povím vám, že to teda bude fuška, už vůbec nevím, co s tím. Zkusila jsem v neděli uklidit všecky brčka a lahvičky s násoskou, jakože nejsou a čekala jsem, co bude....Adík přišel, že chce napít...udělala jsem mu šťávu do hrnečku s mašinkou a podala mu. Stál u linky a povídá - mami, ty si mi nedala vrčko (tak říká brčku). Brčka nemáme, musím je zítra koupit, povídám já. Holky, takový pláč jsem fakt dlouho nezažila.... položil hrnek, sesunul se na podlahu, vydržela jsem to přesně 10 vteřin...na to fakt nemám...:frowning2: Jak většinou řve vzteky, tak tohle byla čistá lítost, bradička se mu třásla ještě po půlhodině, kdy už se dávno brčkem napil...Nebudu ho stresovat. Vůbec neví, jak se má napít, jak tu vodu do pusy dostat, když jí nemůže nasosnout...a to je jinak fakt šikovnej, už chodí i sám na nočník, poté ho vyleje do záchodu, spláchne a zmáčkne i vůni...sám se obuje i zuje (teda pokud má botky na sucháč), na kole bez šlapek jede i 15 metrů s nohama ve vzduchu...ale to pití...fakt už nevim... :cry: Jestli máte nějaký tip, sem s ním, jsem fakt už bezradná...
18. kvě 2010 ve 21:59  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Eluci, super, že vás vzali:slight_smile:
Hele s tím hrnkem to nehroť. Prostě to učitelkám ve školce řekni a holt mu budou dávat brčko a až Adík uvidí, že ostatní děti pijou z hrnečku, tak to třeba začne taky zkoušet. Vždyť školky jsou taky od toho aby se děti něco naučily, no ne? :wink:
19. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
eluci a kdy nastupuje? my až v září, tak do té doby je ještě fůra času, třeba se naučí a když ne, ak jak píše lucija, prostě tto řekneš učitelkám a hotovo, my teda musíme ještě doladit oblíkání a taky chození na WC...
19. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak oblíkání musíme doladit taky, ladíme ho už dlouho a pořád mi žere nervy :rolling_eyes: :sweat_smile:
19. kvě 2010 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek