• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2007. Už jsme spolu skoro dva roky

18. dubna 2015 
My nastupujeme také až od září, tak ještě budeme zkoušet, to je jasné :slight_smile:
20. kvě 2010 v 16:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
V klidu Eluci, jestli se Šimon naučí oblíkat a obouvat, než půjdeme do školky, tak to oslavím :grinning:
20. kvě 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak oblékání řešíme taky a trénujeme :slight_smile: Dneska si poprvé sám oblékl správně slipy a měl z toho takovou radost, že si je ještě 2x za sebou znovu svlékl a oblékl :slight_smile: :grinning: :slight_smile: Když přišel manžel domů, tak se před ním hned svlékl a ukazoval, jak si umí slipy obléknout sám :slight_smile: Dost jsme se nasmáli, protože skákal a křičel, že už je velikánský klub a může do školy :slight_smile: :grinning:
20. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
všechno nejlepší našim raubířům ke dni dětí :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
to počasí je fakt šílené pořád prší a jak se tak dívám z okna,tak Dřevnice bude brzo vylitá.My se máme jinak celkem fajn ale Luky poslední tři dny hrozně zlobí a vymýšlí samé lumpárny už dostal i na zadek :angry:
Jinak vidím .že jsou vaši kluci hodně šikovní my se nemůžeme zbavit plínek ani dudlíka to jsem ostudy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale ted v létě to chci hodně zlepšit,tak snad to půjde :slight_smile:
Mějte se všichni fajn a dětičky at nezlobí :dizzy_face:
2. čer 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deli, tak to jsou asi něco ve vzduchu, protože Adámek byl včera i dneska na přetrhnutí :angry: Neplatilo na něj vůbec nic. Snažím se vymyslet zábavu na doma, protože u nás taky pořád leje :frowning2: Už jsme vyzkoušeli snad všechno. Nemáte nějaký nápad?

2. čer 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dask: malého hodně baví skládat takové ty lehčí puzzle,pak má stavebnici Žako tam si staví vláčky,pak má kufr s dětským nářadím a dětskou vrtačku tak si hraje na opraváře,někdy si kreslí na tabuli křídama.O víkendu má být už hezky tak doufám, že to vyjde :slight_smile:
3. čer 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak konečně je pěkně, včera byl u nás den proti kriminalitě, tak na náměstí byli policajti, hasiči, sanitka atd. Míša byl z toho nadšenej, hlavně z policejní motorky :slight_smile: a dneska byl v zámeckém parku dětský den, spousta soutěží a atrakcí pro děti :slight_smile:
5. čer 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teď akorát jsem dopsala příspěvek na Volnou diskuzi, hodím vám to i sem, přecejen máme stejně staré dětičky, tak kdybyste mi někdo uměl poradit...

Ahoj holky. Začínám být zoufalá. Můj syn nikdy nebyl extrémní jedlík, ale celekem se dá říci, že jedl dobře. Od minulého víkendu se to ale všecko obrací naruby a já už začínám být opravdu v koncích. Malý měl zánět horních cest dýchacích a ošklivou rýmu, která mu nyní doznívá, smrká teď tak 2-3x denně. Ale od poloviny minulého týdne začal odmítat jídlo s tím, že "to nemůže spolknout...". V pátek jsme byli u dětské Dr., nic na něm nenašla, pouze snad že má v krku nějaké "granulace na zadní stěně", co ho prý může bolet při polykání, a´t ještě vydržím. jenomže od té doby se to pořád zhoršuje, vezme jídlo do pusy, chvíli kouše a když by to měl spolknout, tak to radši plive. Pije bez problémů a hodně, naštěstí....ale jak vidí, že mu jdu dát jídlo, začně plakat, že "nemůže papat, že nemůže polykat"...když se ho ptám, jestli ho něco bolí, tak říká, že ne, ani v pusině, ani v krčku. Afty nemá, to jsme zjistili v pátek u Dr. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to u něj už teď spíš psychické, že si vytvořil averzi k jídlu a už všecko dopředu odmítá..včera mi za celý den snědl - hrnek čaje + 1 brumíka, 1/4 litru pomerančového džusu a asi 5 bebe lodiček, další 1/4 litru džusu a večer pár bramborových hranolků. Vše ostatní odmítal. Hranolky mu normálně nedělám, to už bylo ze zoufalství, jestli je sní. Říkám si, že když je snědl, tak snad v tom krku nemůže nic mít, vždyť jsou docela tvrdé....? Dneska od rána: čaj, 3 bebe lodičky, 1/4 litru džusu (ředím mu ho cca 1:50), v poledne se trochu "napil" krupičkové polévky, z mističky, brčkem. Teď spí, tak nevím... Holky, máte taky někdo podobný problém? Nechci s ním skončit na umělé výživě a docela se z toho hroutím....
6. čer 2010 v 15:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elucinka podle popisu bych to fakt tipla na psychický problém, ale teda možná by to chtělo ještě nějaké další vyšetření, to musí posoudit dr., a třeba i zajít za dětským psychologem. Podle mě, když může sníst brumíka, bebe lodičky a hranolky, tak může sníst i jiné jídlo... já bych mu asi pár dní zkusila vyhovět a nevšímala si toho, třeba si tím vynucuje pozornost, udělala bych mu mlíko, polívku, kaši, klidně bych mu i namixovala nějaké zeleninové nebo ovocné pyré, ať si to pije tím svým brčkem. Pár dní hladovění mu neublíží, důležité je že pije, hlavně se musí vyloučit zdravotní problém. Pokud je to psychické, tak se snaž mu nedat najevo, jak moc jsi z toho rozhozená, nechceš, tak nechceš, žádné zdravé dítě neumře hlady u plného stolu.
6. čer 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, Eluci, zas trápení....
No ale jsem stejného názoru co Reruna, pokud sní hranolky a jiné věci, může sníst i normální jídlo.
Pokud by si vynucoval brumíka nebo lodičky či ty hranolky.......asi bych mu je nedala. Hlavně pití, ale dát mu normální jídlo a říct mu že nic jiného nedostane. Zkus to trošku tvrdší metodou.
Plně Tě chápu, že jsi z toho na nervy a jsi ráda, že sníá aspoň něco. Šimon mi poslední dny taky dělá ciráty s jídlem a nervujeme se denodenně, ale neustupuju a snažím se vydržet. Vím, že když polevím, bude to v prd... :confounded:
Tak snad ho to brzy přejde :wink:
7. čer 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eluci, my teď taky válčíme s jídlem :frowning2: Vše strašně pitvá, to co má tmavou barvu, tak je špinavé a nejí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže rohlík zkoumá, jestli tam není mák nebo kmín. Dneska mi z polívky vyjedl jen nudle a vodu a zeleninu nechal, že prý je fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vůbec nevím, kde k tomu přišel, ale asi to bude obdobím.
Luci, máš pravdu, dneska jsem si řekla, že je potřeba přitvrdit. Vztekal, že chce čokoládu, ale nedala jsem mu jí. Vydržel se to pěkně dlouho :frowning2:
Doufám, že se to brzy zlepší :slight_smile:

Zítra jdeme celá rodina k zubaři, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Zatím byl vždycky v pohodě a pusu otvírá hezky :grinning:

8. čer 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, hlásím, že situace se nezlepšila, ale tak nějak stabilizovala. Adam i nadále odmítá normální jídlo, tvrdí, že to nemůže spolknout. Nález na krčním = nula nula nic. Takže je to v hlavě. A on je neskutečnej paličák. Vzal si do hlavy, že to, co může vypít brčkem, nemusí polykat. (nedokážu odhadnout, do jaké míry rozliší mezi polykáním a kousáním...). Takže místo jogurtů lžičkou pije takové ty nápoje Dobrá máma a Activia (ty menší lahvičky, jak se teď začaly prodávat). Jídlo mu uvařím, rozmixuju, rozředím a vrazím mu tam brčko a to vypije. Občas si vezme sýr, kousek šunky. Rohlík a ni chleba do něj nedostanu. Sladké - brumíky, perníky, piškoty Pim's a podobně jí celkem normálně, sice mu to děsně trvá, nežli to tam nasouká, ale sní něco. žervé z mističky vyjí lžičkou, puding Paula taky. Pije litry džusů, vody a šťávy. Takže na to prdím, mixuju a modlím se, aby ho to přešlo. :confounded: Snažím se jídlo před ním moc neřešit, nemluvit o něm, když jí, tak si ho nevšímám. Uvidíme. Jsem teď do pátku doma, tak jsem zvědavá, jestli se to zlepší.
10. čer 2010 ve 13:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
eluci no tak hlavně že to není žádný zdravotní problém, i když ona ta psychika dokáže nadělat pěknou paseku taky, radím ti přečíst si knížku od Jiřiny Prekopové Malý tyran, Adík prostě zkouší, kam až může zajít, co mu všechno dovolíš...přes jídlo se rodiče ovládají nejlíp
10. čer 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eluci, má už Adámek všechny zuby? Mému Adámkovi chybí ještě tři stoličky a když se mu klubala ta první, tak měl opět průjem (jako u každého zubu) , ale hlavně chtěl jíst jen jogurty, polívky a pil Sunar. Trvalo to asi tak týden :frowning2:
Držím palce, aby se to brzy zlepšilo :slight_smile:
11. čer 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jj, reru, tu knížku mám a Adík přesně zapadá...malý tyran, přesně! :slight_smile:
dask - zuby už máme všecky, to bylo první, co Dr. koukala v puse, do krku a na zuby.. Dneska snědl poprvé po týdnu sám misku polívky lžičkou. Ráno k snídani vypil velký hrnek čaje a k tomu celý švestkový perník, to bylo asi kolem 9. Pak chtěl sladký, ale vytrvala jsem v půl dvanáctý už řval hlady, ať mu dám rychle polívku. nasypal si do ní takový ten smažený jakoby hrášek a sbaštil mísu....sice teda jedl asi půl hodiny, ale já si ho ani nevšimla, nechala jsem ho, ať se třeba.... :wink:
Teď jsem si udělala hranolky v troubě, tak chce taky, pár mu jich dám a zaleze na kutě :slight_smile: Doufám, že to nejhorší už je za námi... :dizzy_face:
12. čer 2010 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
eluci tak vidíš, třeba to bude už dobrý.
my ted oba s Míšou bojujeme s nějakou střevní chřipkou, snad to nechytí i Lukášek...
13. čer 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. reru, to ti nezávidím, my měli střevní problémy minulé léto a byla to teda docela soda :frowning2:
Jinak Adam dneska poprvé celkem normálně jedl, a dokonce si i sám řekl, že má hlad, tak je to snad za námi...jo a ještě něco - když jsem mu večer čistila zoubky, všimla jsem si, že má na jedné dásni nahoře u toho posledního zubu malý aft....takže je možné, že to, jak nejedl, mohlo být způsobené těmi afty, i když jsme s dr. žádné neviděli, mohl je mít na dásních a vzadu v krku...tak to možná fakt bylo tím...
15. čer 2010 v 00:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už je to díkybohu za náma, měli jsme tu chřipku všichni kromě Lukáška, ale tomu zase lezly zuby, takže.... :frowning2: Míša byl takhle nemocný poprvé, chudák neumí zvracet, takže to vždycky oplakal, bylo mu fakt hodně zle, byli jsme i na pohotovosti, protože jsem se bála dehydratace, naštěstí jsme neměli velké horečky, tak jsme to zvládli bez hospitalizace a zvracení se zastavilo. je to teda síla, když vám je blbě a ještě děckovi, naštěstí mm onemocněl až po nás, takže mi ty první dny pomáhal a taky babička pomohla... Míša je te´d jen kost a kůže, ale už pár dní normálně jí, tak doufám, že to zase nabere zpátky.
tak at jste všichni zdraví!
21. čer 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
eluci:to je dobře,že je Adámkovi už líp náš Luky jí až moc někdy je po tatínkovi no :grinning:
reru:to muselo být nepříjemné tak at je Míšovi už dobře a hezky jí a nabere to zpátky,dívala jsem se na fotky- kluci už jsou velcí a hrozně to letí Lukášek už má 9 měsíců a Míšovi už budou za chvíli 3 roky i našemu Lukymu :wink:
Tak se mějte všichni moc fajn :dizzy_face: :dizzy_face:
21. čer 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, včera jsme byli v zoo zlín - lešná, bylo to super, krásné očasí, užii jsme si to, zaslouženě po té nemoci :slight_smile:
25. čer 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reru, mooooc hezké fotečky :slight_smile: Je vidět, že jste s klukama opravdu bavili :slight_smile:

My jsme byli o víkendu u rodičů a Adámek byl celé dny venku. Pěkně lumpačil a tak má odřená kolena :slight_smile: Chodil a všem ukazoval, že má bolístku jako mamka a schválně kulhal a držel se za záda :slight_smile: Dost jsme se nasmáli, jak mě napodoboval. :slight_smile: Já mám naražená záda, výron kotníku a přetrhané vazy :frowning2: Mám berle a ortézu. Koncem týdne už budu moct trochu chodit, tak to bude snad lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Přeji všem hezké a konečně u letní dny :sunglasses:
28. čer 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dask co se ti stalo? přeju brzké vyléčení i Adámkovi
28. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reru, šla jsem si zacvičit na stepech a udělalo se mi tam špatně. Ještě se mi to nikdy nestalo, najednou tma před očima a pak už jsem jen cítila, že mě bolí záda a kostrč, a když jsem se postavila, tak jsem nemohla došlápnout na nohu :frowning2: Jak se to říká, sportem k trvalé invaliditě? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

28. čer 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dask tý jo, mě se to jednou taky stalo, když jsem šla po hrozně dlouhé době na aerobik, tak jsem prostě přestala stačit s dechem a musela jsem přestat, jinak bych asi omdlela... ty chodíš cvičit pravidelně? já jsem te´d už necvičila více než tři roky, chtělo by to asi začít, ale vím, že bych si musela vybrat něco lehčího ze začátku, jen mít tak čas, možná až nebudu kojit, Luki chce pořád, nejradši by byl přicucnutý furt... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky moje, po dlouhé době nakukuju....
eluci... četla jsem tvé příspěvky....
Marina mi ležela cca měsíc na dětské JIP měla aftózní stomatitidu.... afty v hltanu, v puse....nateklé dásna... okolo zubu... kormě toho že nechtěla jíst... jen monte.... už mi pak ani nepila, takže JIP byla jistá, chytil to i Tominek...ale neměl tak dramatické.... proč to píšu... no napadlo mě hned jestli neměl Adik aftiky.... tak hlavně že už je to ready...byla to nejhorší nemoc jakou jsme kdy měli... očistec...trpěla jsem jak pes... jedno dítě v nemocnici s druhým doma.... ale už je to dobré...
holky chci se zeptat jak jste na tom s čuráním přes noc, zvládají už všechny děti? my máme na noc ještě plíny... a bojím se že to nedáme... pijou mi pořád z cumlíků jsou tak zvyklý a bez toho neusnou, tak mám strach je na noc nechat freee.....
všechny moc zdravíme a přejeme krásné léto....
27. črc 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
janulas:ještě že už je to za vámi to muselo být hrozné -chudinka Marina.Plínky na noc ještě máme ale doufám ,že se jich brzo zbavíme protože už od září nebo října začnu pracovat a Luky povalí do školky.
reru:pěkné fotečky ze zoo :slight_smile:
Mějte se všichni fajn a pěkné letní dny :dizzy_face:
27. črc 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulas: to jste měli tedy fakt hrozný věci :frowning2: Hlavně, že už je to dobré :slight_smile:
My plenu na noc ještě do nedávna dávali, ale většinou byla suchá. Adámek ale chodil v noci spát k nám, tak jsem měla strach, že by nám pro.... matrace :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když jsme ho odstěhovali do pokojíku a velké postele, tak k nám přestal chodit a v Ikea jsem koupila pogumované prostěradlo a zatím bez nehody :slight_smile:
Jinak tedy ještě pijeme mlíko (sunar) jak na noc tak pak i k ránu (cca 5.-6. hod) a máme taky lahvičku s dudlíkem.
Ostatní pití přes den pije ze skleničky.

Dneska jsem sundala po skoro 5.ti týdnech ortézu, tak jsem ráda :slight_smile:
Zítra jedeme s kamarádkou na výlet s dětma do zoo, tak se těšíme :slight_smile:

Mějte se moc hezky a užívejte sluníčka :sunglasses:

27. črc 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulas teda vy jste si užili! Alle už je to za váma a už bude určitě dobře, ježiš já když mám jednu aftu tak trpím jak pes, chudáčci malí, to je fakt hnusná nemoc....
Míša má ještě plenku na noc a asi ještě dlouho bude mít, většinou je ráno totiž ´plně nacuclá, nevím, jestli tak čurá v noci nebo až ráno, jak se vzbudí, protože většinou se miho nepodaří okamžitě po probuzení hnát na nočník, jsem totiž úplně ráno hotová, Luki vstává v 5, pak buntoší v postýlce, já předstírám, že spím, ale nezabírá to, Míša vstane v 6 a než tak nějak vstanem, tak se asi Míša vyčurá do plíny....

@dask suepr, že už nemáš ortézu, v tom parnu to musel být taky zážitek...
27. črc 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janulas: tak hlavně, že už je to za vámi, Kuba to prodělal taky ale naštěstí se to obešlo bez nemocnice.
Jinak Kubíček už je bez plíny na noc přes půl roku, v zimě jsme čertovi odevzdali dudlíka a lahvičku s dudlíkem a od ledna spíme bez plíny. Koupila jsem mu takový hrneček s pítkem od Mam. Vždycky se v noci okolo jedné budí a křičí, že chce na nočník, takže musím vstát, posadit ho na nočník...který má vedle postýlky, ale stejně potřebuje moji asistenci...a pak už spinká až do rána. Vstává mezi 5 a 6, tak mám alespoň dobrou průpravu na prcka :slight_smile:
Než si řekl sám, tak jsem ho vždycky, když jsem šla spát, třeba okolo jedenácté prostě posadila na nočník, on se vyčůral a pak zase spinkal. :wink:
28. črc 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek