• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2007. Už jsme spolu skoro dva roky

18. dubna 2015 
@marge taky se ti to už blíží, že jo... no Míša taky většinou nespí celou noc, přiběhne za náma tak 1-2x, ale nic neříká, já ho zavedu zpátky do postele a on spí dál, třeba chce čurat..., vidíš, to mě nenapadlo, dám mu k posteli na noc nočník a zkusíme, teda zatím mu plínu nechám a jak se probudí, tak ho zkusím dát vyčurat a uvidíme... máš velkou výhodu, že až se prcek narodí, tak Kubík už bude "velkej" chlap, Míša tenkrát ještě neuměl sám na nočník, bez plín byl chvilku, takže se začal znovu počurávat a vlastně jsme se k nim vrátili na pár měsíců, dudlíka naštěstí už tehdy neměl, ale neuměl se sám najíst, oblíknout, vyslíknout, prostě nic, začal trpět šílenou zácpou atd. no je to za náma, ale první půlrok byl děsnej. Te´d je to lepší, ale zase se začínají prát o hračky a Míša mi už několikrát řekl, že by chtěl nějakýho jinýho Lukáška, prý novýho - nevím , co tím myslel, ale zamrzelo mě to.... jindy ale na něho hezky mluví, tak to třeba nebude zas až tak špatné s tou bratrskou láskou. Celkově ale má Míša teď nějaké blbé období, kdy je permanentně umrčený, ničím se mu nezavděčím, pořád mění svoje rozhodnutí - to chci, to nechci a tak pořád dokola, vůbec mě neposlouchá... čtu teď knížku Respektovat a být respektován, a zjišťuju, že všechno dělám špatně... pořád mu přikazuju, rozkazuju, křičím... musím se snažit to nějak změnit, ale je to těžké, protože mě neuvěřitelně vytáčí...
28. črc 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
reru: taky máš můj obdiv, pořídit si děti takhle po sobě. Taky mám strach, že se Kuba bude vracet k miminkovským zlozvykům stejně s bráchou :slight_smile:
Momentálně má úplně stejné období jako Míša, takže v tom nejsi sama, občas mi přijde, že na něho celý den jenom křičím ale nemůžu si pomoc :unamused:
Tak to s tím nočníkem zkus, určitě to vyjde :wink:
Jinak náš druhý chlapeček se taky bude jmenovat Lukášek :slight_smile:
28. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak kamarádce se v noci narodil chlapeček, váží 4,20 kg a měří 54 cm a jmenuje se Lukášek :slight_smile:
Marge: je to oblíbené a moooc hezké jméno :slight_smile: Teď jsem si všimla, že máš termín 5.9., také hezké datum. To by váš Lukášek byl přesně o tři roky mladší než Adámek :wink:

Marge, reruna: holky, tak u nás je to úplně stejné :frowning2: Adámek neposlouchá a zkouší co vydržím. Bohužel většinou to skončí tak, že se já rozčiluju a Adámek na mě kouká s výrazem, že je mu je to jedno :angry: Snad je to brzy přejde....

Maminy, mám dotaz, co budete kupovat dětem k narozkám? Mám pocit, že máme úplně všechno :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nic mě nenapadá. Děkuji za tipy :slight_smile:
28. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marge nočník je už nachystaný :slight_smile: no on to nebyl záměr je mít takhle brzo, já netušila, že po tom, jakk dlouho jsme usilovali o Míšu se to napodruhé povede hned :slight_smile:
@dask tak gratuluju kamarádce, to je teda pořádnej kusanec - a Lukášek je moc hezké jméno
to jsem ráda, že nejsem sama, kdo má zlobivý dítě, je to určitě pořád ta jejich fáze období vzdoru, ale je to tteda pořádně na nervy... normálně se někdy těším, až půjde do té školky, ale zas se bojím, že si odtamtud donese ještě více nápadů pro zlobení, sprostá slova atd.....
28. črc 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dask ještě k těm narozeninám - máme nachystaný už dlouho kolo odrážedlo, něco jako First bike, ale kovové, pak auto hasiče a vláčkodráhu dřevěnou. A víc si nezaslouží :angry: stejně má za chvíli svátek, pak bude mikuláš, Vánoce, pořád něco a od babičky dostane určitě spoustu věcí....
Spíš přemýšlím, co kouipit Lukáškovi, připadá mi, že všechno máme už po Míšovi.... tak si vzpoměňte, co jste kupovali tenkrát na první narozky vy? třeba najdu něco, co ještě nemáme...
28. črc 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, děti spí chvíle klidu :D, dávám cartedor, tyčinku LIon a zajídám to řízkem :grinning:
o zlobení dětí mi ani nemluvte.... pořád se o něco rvou, to chtějí, to nechtějí, to chce jeden a tim pádem i druhej...masakr, snažím se vycházet většinou vstříc, nevím jestli je to dobře, ale je chvíli klid :grinning:
k narozeninám vubec nevim co, ale hodně si hrají s vláčkem duplo...tak asi dokoupim nějaké koleje, vláčky... Marinu to baví taky, ta jako panenková není vubec, spíš pořád někde poskakuje...vymýšlí blbiny....orazítkovala mi sedačku, popsala trička, věčně mi strká nějaký zvířátka do pračky, rozmotává toaleták, háže hračky do záchodu :D prostě pohoda...
předvčírem jak bylo mokro, jsem jim dala gumáky, a říkám volnooo :D pul hodiny se plácali v kalužích, vyrobili si lodky s polystyrenu a byl klid :grinning: doma jsem jim vylila asi pul litru s gumáčků... :D takže pořád něco s nimi a jsem ráda, za každou chvíli pohody.... já je nechávám bez plín zatím jen odpoledne.... jinak díky za tip, zajedu do Ikea pro ta gum. prostěrada...to určitě užiju...v noci mi chtějí taky pořád pít, ale snažím se nedávat, ale to je pak vztek a vzpur, takže stejně nakonec dám, abych se vyspala...:D
reru... na první narozeninky jsem dávala odrážedla...to určo máš, pak velkou tatru, panenku, bubínek (s tim si hráli hooodně)....knížečky...
29. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí

@dask dárek je u nás víceméně danej - vyberu něco s Patem a Matem - miluje je... Takže asi tak a pak dostanou společně s prababičkou tři dorty - kluků narozeniny - jelikož jsou dva dny od sebe budem slavit dohromady, tak každý svůj dort a jelikož se Domča narodil přesně na 80. narozeniny své prababičky, tak to slaví s náma.
30. črc 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulas ted jsem nepochopila tvou větu "... já je nechávám bez plín zatím jen odpoledne..." To jako, že je máte zatím pořád? Tak to my už teda zvládli dobře - my už je nemáme ani na spaní (mluvím o Domčovi)
@reruna Tomáškovi k narozeninám chystám asi knížku od fisher-price. Jinak hračky má po domčovi...

@marge my máme s Reru děti stejně od sebe a nemůžu si to vynachválit...
30. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
valentovasasa....bez plín je nechávám na odpolední spaní, na noční máme... :wink:
30. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulas Míša má taky plínku už jen na noční spaní
@valentovasasa díky za tip, něco od fisher price asi dáme Lukinovi taky, mluvícího pejska má po Míšovi, tak jsem chtěla něco jiného, na tu knížku se mrknu, nebo se mi líbil mobil. A kluci se o hračky nehádají? Od té doby, co Lukášek lozí, tak chce zásadně jen hračky, s kterýma si právě hraje Míša a ten na něho křičí - to je moje - a tahají se o to...
31. črc 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
reru...ten mobil jsme meli a snad jen ležel, moc si s nim nehráli, hrnec byl lepší.. ale robot je fajn zkus toho...hýbe se zpívá písničky...
u nás se rvou o hračky snad už když se uměli přetočit....nabírá to velkých rozměrů, koušou se, vjíždí si do vlasů, Tomino zásadně chce to co má Marina, a Marina ho věčně škádlí, pokušuje...
je to boj :grinning:

31. črc 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna ne, rvaní neznám - Tomášek mu to bere, ale Domča se s ním dělí - dokonce mu hračky nosí - ale Domča to dělá "vyčůraně" - když mu bere něco s čím si hraje sám, tak zařve "mimi, ne!Mé!" a šoupne mu jinou se kterou si nehrál...
31. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentovasasa tak to budu muset poradit Míšovi, on vždycky jen začne křičet - mami Lukášek mi to bere, to je moje Lukášku... a tahá se s ním o to...včera jsme tu měli na návštěvě kámošku se 4 letým klučíkem a tomu taky nechtěl nic půjčovat, furt jsem slyšela - to je moje, to je moje, řitom ještě nedávno takto vůbec nemluvil a nevadilo mu, když si návštěva půjčovala jeho hračky...
1. srp 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna ale já se ho musím zastat - jak by se líbilo tobě, kdybych k tobě přišla a začla ti brát knihy, hrnce a tak a začla si to půjčovat??? A po dětech chcem aby tohle chování respektovali... S bráchou se rozdělit, ale s cizím??? Tak max mu vysvětlit - "podívej, ten chlapeček nemá žádnou hračku, budeš hodný a půjčíš mu své autíčko? On ti ho zas vrátí..." Ale nechci po Domčovi aby hračky všem jen tak půjčoval. A ne proto aby byl lakomý, ale protože ho chápu...
1. srp 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentovasasa já vím, já jsem mu to taky takhle vysvětlovala, chápu, že dřív mu to třeba nevadilo, nebo to neuměl vyjádřit, ale teď je starší a uvědomuje si už, co je jeho, umí to říct, tak to chápu, půjčovat hračky cizím je určitě pro něj dost náročné... v podstatě dokud před 2 měsíci nezačal Lukášek lozit, tak měl všechny hračky jen pro sebe a nikdo mu nic nebral. Jenom je to te´d takové náročné období no ... musí si zvyknout, že brácha už mu všude vleze, postaví si dráhu, on mu to zboří a tak... spousta věcí mu asi dojde až bude chodit do školky, že si děti mezi sebou půjčujou hračky a hrajou si spolu...
2. srp 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna souhlasím. jen když čtu příspěvky od tebe, tak jsem ráda, že se nám podařilo v Domčovi zafixovat, že brácha je malej, nemotornej, nešikovnej a tak a že on je ten velkej šikulka a má mu pomáhat... Takže výsledek, že okolo něj skáče jak chůva. A když mu bere něco co nechce dát, tak mu vrazí něco jiného...
2. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentovasasa tak to se nám zatím nepodařilo, ale budeme se sanžit dál, zvláš´t když vím, že to jde, jste mi příkladem :slight_smile:
2. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna trpělivost. To chce čas...
3. srp 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po delší době :slight_smile:
Užíváme si s Adámkem prázdniny, měla jsem teď týden dovolenou a byla s malým doma. Včera jsme byli v lese, našli jsme houby a natrhali borůvky, tak byla včera smaženice a dneska borůvkové koláče :slight_smile:
Holky, taky vám prckové tak cestují v noci po posteli? Adam dostal větší postýlku a už bez špryclí, shora a z jedné strany má zeď, z druhé strany mě v naší velké posteli, ale je to něco teda... :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám ho neustále někde buďto za krkem, na hlavě, pod žebrama, u nohou...spí hlavou v nohách a v úterý se dokonce převalil na moje nohy a poté sletěl z letiště dolů na zem. Ani nebulil, jen se motal na zemi, tak jsem ho zvedla a uložila a chrápal dál. Ráno nic nevěděl..v noci se ve spánku posadí a obvykle pak s sebou praští dopředu stylem padni kam padni...je to normální? :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
13. srp 2010 ve 22:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elucinka ahoj, super jste si užili dovolenou. S tím spaním je to u nás stejné. Míša má teda velkou postel ve svém pokojíčku už rok, ze dvou stran má ze´d, u nohou menší čelo a velkou zábranu, nestalo se ještě, že by spadl, ale teda pozice má různý....
14. srp 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elucinka Domča má taky velkou postel, ale má tam zábrany, takže nemá kudy padat - a jak cestuje nevím - má s bráchou pokojík a já je nehlídám jeslti cestují nebo ne.
20. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už se nám blíží školka, začínám mít trochu strach, jak to míša zvládne a hlavně, jak to zvládnu já :sweat_smile: jestli začne plakat, až budu odcházet, tak nevím, nevím.... umí se vaši drobci úpně sami oblíct? teda míša si nandá slipy, ponožky, tepláky, ale musím muto nachystat správnou stranou nahoru, tričko mu trochu dělá problémy a svetr nebo bundu si správně neobleče sám a o zapnutí zipu nemluvím vůbec, to je hudba daleké budoucnosti, na knoflíkdy zatím nic nemá, ale kalhoty mají takové patentky a taky zipy, prostě potřebuje asistenci...
22. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reru, Adík si taky nandá správně jen ponožky a slipy a taky mu to musím správně připravit. Tak doufám, že mu s tím ve školce pomůžou. My jedeme příští středu do Chorvatska, takže Adík jde do školky až 13.9. Taky jsem z toho docela nerv, jak to zmákne...
26. srp 2010 ve 23:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky :slight_smile:
@marge
Dneska v 16.47 se Marge narodil chlapeček Lukášek Justian, váží 3650g a měří 50 cm, oba jsou v pořádku a Marge Vás moc pozdravuje.
Mám velikou radooooost.

Jinak ve středu Mára také nastupuje do školky a já jsem také jako na trní, asi to budu snášet hůř než on.... :wink:
28. srp 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky
budte rády ,že vám všem vzali děti do školky mě Lukyho nevzali prý je moc dětí tak se máme průběžně ptát možná se časem něco uvolní.
Marge:velká gratulace k mimískovi :dizzy_face: to už tu bude třetí Lukášek co?
Mějte se všichni fajn a dětičky at to v pohodě zvládnou ve školce :slight_smile:
28. srp 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veliká gratulace Marge k chlapečkovi :slight_smile: :sweat_smile:
28. srp 2010 ve 22:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky po dlouhé době, taky jsem náhodou vykoukala, že Marge už má miminko, tak letím sem pro podrobnější info:slight_smile:
Moc gratulujeme Marge a těšíme se na fotečku chlapečka :dizzy_face:

@natalie77 ahoj Naty, jak se máš babo jedna? A co Mařenka? My taky ve středu nastupujeme tak pak napíšeme poznatky.

@elucinka Užijte si dofču :wink:
29. srp 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija ahoj Luciferku :wink: . Mám se docela dobře, až na ten stres teď z práce a školky....ale to si sedne, je to velká změna, do toho jde manžel poprvé do nové práce, tak máme hodně nových věcí....tak to bude asi ze začátku náročný, vyzvedávat malého brzo ze školky a ráno ho budit, sám spí někdy i do 8.3O, tak jsem sama zvědavá, jak to bude snášet...když je nevyspalý a hladový je protivný, jako každý chlap..... :wink: .
A co Šíma, také se tak těší, jako Mára? A jak se máš Ty, chodíš do práce?

30. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé taky gratuluju marge k Lukáškovi :slight_smile:
jinak te´d jsem četla, e zip zapnou až děti v 5 letech běžně, tak jsem klidná..... :wink: ale jsem jako na trní, at ztřek proběhně u prvoškolkařů co nejlíp :slight_smile:
31. srp 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak coo, bando? Co ty naše záříjátka v těch školkách? To je doma najednou klidu, co?
Ovšem já se nemůžu dočkat, ještě hodinku a jdu pro něj :dizzy_face: Ráno jsem vzhůru už od šesti, včera jsem do sebe musela nalít pár dvoje červenýho abych vůbec usla, ráno jsem z nervů málem blila a ten můj drobeček? Málem mi ani pusu nedal, syčák jeden :grinning: Jsem zvědavá co bude až pro něj přijdu. Pak dám vědět jak to u nás probíhalo :wink:
1. zář 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek