• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2007. Už jsme spolu skoro dva roky

18. dubna 2015 
@elucinka Míša sní jen jablka a okurky... momentálně by nejradši jedl jen samé blbosti typu lízátka, brumíci atd. nebo by mu stačilo jíst celý den jogurty... dostat do něj normální jídlo je fakt kumšt, neskutečně mě s jídlem vytáčí... samořejmě se nsažím musladkosti dávat minimálně, mezi jídly nic nejí, ale on bude radši hlady...
večer měl zas 37,5... takže to ještě dobrý není...
20. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj oživuju diskuzi. Míša měl zase rýmu a kašel a byl doma, ale zítra zkusíme jít do školky, i když to počasí.....Dnes jsme byli u zubaře, Míša ještě nemá horní pětky, prý zatím počkáme, navíc má křivé zuby a bude muset mít rovnátka :frowning2:
Co budete kupovat na Vánoce? Mám pro Míšu hasičské auto, dřevěnou dráhu s vláčkama, nějaký trička a dvě knížky. A ještě asi by chtěl mikrovlnku, je fanda do vaření :slight_smile: chgěla jsem se zeptat, už jsou tu všechny děti na noc bez plín? Míša teda ne a nemá vůbec snahu, plína je ráno vždy durch, v noci, když se vzbudí, tak čurat nechce....
1. pro 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak Luky má taky v noci plínu a ráno je skoro durch pročůraná jinak přes den je bez plín.K vánocům dostane auto,stavebnici,nějaké oblečení,nějaké jednodušší puzzle,doplnky ke kolejím od Mašinky Tomáše.
1. pro 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delikates ahoj, tak to jsem ráda, že nejsme s tou plínou sami...
1. pro 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek ženský :slight_smile:
To je venku kosa, cooo? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
Já jsem mu letos koupila dvě stavebnice, kostky, mluvící budík, páč se tak stokrát denně kouká na hodiny a ptá se mě kolik je hodin...takový ty barevný hříbečky jak se z nich dělají různý obrázky. No a asi koupím ještě nějaký auto, páč to by bylo neštěstí, kdyby ježíšek auto nepřinesl :grinning:
No a plíny na noc nemáme už skoro rok...teda od ledna. Asi dvakrát se ze začátku počural a pak dobrý. Nedávám mu na večer moc pít, než jde spát tak se vyčůrá a do rána v klidu vydrží. Jeslti máte kluky naučený na večer a na noc pít, tak to je pak jasný :wink: Jakmlie přestanou sosat, tak to půjde :wink:
1. pro 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija Míša v noci nepije a večer minimálně, než jde spát, tak čurá, ale ráno je plínka mokrá... ty jsi mu prostě plínku nedala? já pořád čekám, že až bude plínka týden suchá, tak zkusíme spát bez ní, tak jsem aspoň někde vyčetla rady, ale ještě se nestalo, že by byla suchá....a vysvětluju mu, že děti ve školce už plíny na noc nenosí a je mu to jedno.
A další problém je, že se nechává pořád obsluhovat při oblíkání a vyslíkání, dělá hrozný scény, že ho přece musím taky oblíknout, že to neumí - přitom umí, ale ne on je prý malej, jako Lukášek- strašně na něj žárlí....
Mluvící budík je dobrej nápad.... já Míšovi řeknu třeba - to bude za půl hodiny a on se mě celou tu dobu ptá už je půl hodiny?
2. pro 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, sem se tu tak začetla že řešíte plíny.... Naša malá je taky v září 2007 :slight_smile: Plínu na noc pořád má. Byla zvyklá dlouho pít v noci, to jsme jí už teda zatrhli :slight_smile: ale stejně ještě z 50% plínu v noci počůranou má, i když třeba jen trochu. Vůbec si to neuvědomí, že se jí chce čůrat. Tak nevím jak na to, aby jí to došlo a třeba si v noci řekla že chce na nočník.
3. pro 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Ahoj, no já taky nevím, jak na to, dala jsme mu k posteli nočník, že když se v noci vzbudí, tak se vyčurá, ale nechce, vysvětluju mo to, ale on řekne, že v noci bude čurat do plínky... tak asi musím ještě počkat, až mu to dojde....
Vidím, že máš taky dva prcky 2 roky po sobě, jak řešíš žárlení a tahání o hračky? Staršímu to vysvětluju, ale mladší to nechápe, takže pořád jen křik, strkají do sebe, koušou se , bouchají se hračkama a tak různě - máme veselo....
3. pro 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Ahoj, tak u nás se teda naštěstí nějaký žárlení nekonalo. asi to bylo taky tím že se malej narodil o měsíc a půl dřív a první skoro 3 měsíce prospal. Budil se jen na jídlo a byl třeba vzhůru max. hodinu, takže to pro ni nebyl takovej "šok" že má doma vetřelce. Teď to teda začíná být už veselejší. Malej začal lézt, takže se už před ním nikam neschová, když si prcek vezme nejakou hračku, tak hned ječí to je mojééé, i když ju to před tím 14 dní nezajímalo atd. Malej ju pořád tahá za oblečení, chce si hrát.... Ale vcelku je Nikolka sestřička pečovatelka. Jinak ona se v noci vůbec nevzbudí že se jí chce čůrat. klidně bysme tam mohli taky dát k její postýlce nočník, ale ta pořád čůrá do plíny automaticky jak mimino, že o tom neví, že čůrala.
3. pro 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina však u nás to taky začalo až začal Lukášek lozit a brát Míšovi hračky... teď už Lukášek lítá jak drak a leze úplně do všeho, bere Míšovi úplně všechno, některé hračky Míša nemůže mít, protože mají malé části atd... a taky Míša tedy není vůbec pečovatelský typ
3. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna No jo, asi je v tom taky rozdíl když sou dva kluci, nebo je to starší dítko holčička. Ale taky s tím už počítám že bude hůř, že se budou mlátit atd. Malej jak ještě nemá cit v ručučkách a malou hodně zmáčkne, nebo štípne, tak ječí, strčí do něho že on spadne, no nechcu vidět co bude za půl roku :slight_smile:
3. pro 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna on už měl plenu dost nocí suchou, ráno vstal, sundal si plenu a šel hned na nočník. Nevím, asi pro to má nějaký vrozený talent :sweat_smile: Já si myslím, že to chce čas. Šíma po tom, co jsem mu plenu nedala tak se dvakrát počůral a to ho myslím vytrestalo. Jo a taky se v noci počůral asi před měsícem, co jsme mu kupili vyvýšenou postel. A to se ráno vzbudil a taky o tom nějak nevěděl. Ale bylo to skoro po roce, snad už se to nebude opakovat...
Dneska měli ve školce mikulášskou, tak vám hodím pár fotek :wink:
3. pro 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija krásný fotky, no asi má Šíma fakt talent :grinning:
taky přidám pár fotek na sněhu
3. pro 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna krásný kluci :slight_smile: Může mi někdo prozradit kam se poděly ty naše miminka zářijový???? :frowning2:
3. pro 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím všechny po delší době :wink: Od té doby co chodím do práce, tak nějak nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes: V práci jsem do pěti, pak vyzvedávám Adámka u tchána, jedeme domů, véča, troška hraní, koupání a do hajan a tak pořád dokola...., ale nestěžuju si :grinning: O to víc se těším na druhou mateřskou, kterou jsem si "naplánovala" na příští rok :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Reru, Luci- krásné fotky :slight_smile: Adámek má ve školce Vánoční besídku za 14 dní, dneska měli ve školce Mikuláše, ale to bylo bez rodičů :slight_smile:
Zítra se chystáme do závějí, tak také něco nafotíme :slight_smile:

Jinak my pleny na noc nemáme už od února, ale ve školce je chlapeček, který má plenu i na polední spaní a teď v prosinci mu budou tři. Ono je to asi hodně individuální, protože Áďula měl plenu dlouho (do února) a pak ze dne na den začal chodit na nočník a po spaní (přes den i noc) byla plena suchá a vůbec ji nechtěl mít.

Pod stromeček mám nachystaný ponk s nářadím, knížky, hru Kloboučku hop, puzzle a trička s autama. No a k svátku dostane dráhu s autama a myčkou. Na jeden den toho bude mít ažaž :slight_smile:
3. pro 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se hlásím po delší době :slight_smile:
Jelikož byl Adam ve školce neustále nemocný a já jsem všecko od něj vychytala a Honza poté taky, je opět na hlídání u naší mamky a do školky půjde až po Novém roce. Nebyla jsem 8 let vůbec nemocná, teď mám od října už 3. antibiotika....to samý Adík, i Honza. To už se fakt nedá. Všecko nemoci, co jsem snad v životě neměla - hnisavý angíny, zánět hrtanu, dávivý kašel atd....Takže se školkou na čásek končíme.
Jinak Adík je přes den bez plenky od 22 měsíců a přes noc od února. Jen v té době, co začal chodit do školky, se mi asi 3x počůral, od té doby zase nic. Plenku na noc jsem mu vzala až poté, co ji měl 10 dnů po sobě ráno suchou. Když ho náhodou neuhlídám a na noc se mi hodně napije, tak se mi vzbudí a pláče tak dlouho, dokud se nevyčůrá a znova neusne...
Jinak my k Ježíšku dostanem velkou tabuli na psaní, Lego, elektrický vysavač (opravdický, ruční, strašně se mu líbí u kamaráda) a terárko s křečkem. :slight_smile:

8. pro 2010 ve 20:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elucinka tak vidím, že vás taky dostaly nemoci. Míša je už zase nachlazený, Lukin už to chytil taky. V pátek mají vánoční besídku ve školce, tak jestli bude do té doby ok., tak tam zajdem
@dask no právě Míša přes den plenku nemá už skoro rok, na odpolední spaní už ji namá 3/4 roku, ale v noci prostě tu plenku chce, říká, že ji chce mít že do ní chce čurat, i když mu to vysvětluju,že už je velkej, tak on ne, že prý je malej jak Lukášek a je to.... stejně tak se v poslední době nechce oblíkat, že prý je malej ... on na toho Lukáška strašně žárlí...
14. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, jenom pro pobavení, jak jsou si ti moji kluci podobní :slight_smile:
15. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jdu do hajan, zítra něco napíšu :wink:
15. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marge Tý brďo, máš dvojčata pár let po sobě, co? :slight_smile: Krásní kluci :slight_smile:
@reruna Reru, asi to bude drsárna, ale co mu tu plenu prostě nedat, i kdyby se v noci počůral...třeba si pak dá pozor. Takhle když ví, že nemusí, tak co by se snažil? :confused: Je to jen nápad....
Jinak my máme besídku dneska tak se těším :dizzy_face: To zas bude dojímací akce :grinning:
Šíma až na nějaký kašel a rýmy, byl tuk tuk, celkem v pohodě. Teď je taky zdravý, asi už si nasbíral nějakou tu imunitu :slight_smile:
16. pro 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucija jojo, mám doma trojčátka :grinning:
My jsme měli besídku ve školce včera. Bylo to fakt moc pěkný :slight_smile:

16. pro 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak jsem Vás dočetla. Renu máš moc pěkný kluky a Luci, Šíma na besídce fakt mu to moc sluší :wink:

Jinak Kuba taky spí bez plíny a u oblékání se také dost vzteká, já mu zase říkám, že už je velký kluk, když chodí do školky a že se musí sám oblékat, jinak tam nebude moct chodit a to na něj docela platí :wink:
Renu, tak mu tu plínu zkus na noc nedávat. Já jsem Kubíčkovi dala nočník k postýlce a když jsem šla okolo jedenáctý spát, tak jsem ho ještě dala vyčůrat :wink:. On má asi zafixovaný, že může v noci čůrat do plíny a proto ji chce.

Jo, a školka a nemoci...taky bych mohla vyprávět. Já teda zatím odolávám ale jinak je vždycky nemocný Kuba a potom samozřejmě Lukášek :unamused:
16. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my si užíváme konečně zdraví....sice moje mamka hlídá denně Adama a ségry Tomíka a už si stěžuje na absenci jaksi duševního zdraví :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:, my jsme konečně od října víc jak týden nezahlenění, bez kašle, bez brčálově zelených soplíků a zvýšené teploty (všichni tři, - Adam, Honza i já). Hurááááá!!! Do školky půjdem až v lednu.
Do Adama rvu Preventan se silou medvědí, Marťánky a Multitabsy, o víkendech do něj liju litry fresh juiců z odšťavňovače (páč i nadále je pro nás ovoce nejnepoživatelnější potravou). Tak snad se to zlepší, držte nám palce. Jinak Adík se začíná dožadovat výkladu, co je jaké písmenko a jak se píše a čte, což mě děsí, nechci, aby ve 4 uměl číst, páč se pak ve škole unudí a úča z něj bude na prášky... Babičce vysvětluje, že zvířata jsou buď býložravci co žerou listy, květiny a trávu a nebo masožravci, co žerou ostatní "žívočíchy"....závidím mu toho pamatováka. Jemu stačí něco říct jednou a má to "tam" zapsaný jak v knize. Zvířata miluje úplně nenormálně, večer místo pohádek listujeme v encyklopediích a hledáme netopýry, krtky a podobnou havěť :slight_smile: Se z něj zblázním. Normálně ho ukecávám, že budem číst třeba pohádku o kůzlátkách, nebo "hrnečku, vař" a on ne, řve, že ho to nebaví, že chce "VZÍŘATA" :slight_smile: Myslím, že ten křeček pod stromečkem ho dostane :grinning:
16. pro 2010 ve 22:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marge krásní kluci a ta podoba, to moji jsou každej jinej :slight_smile:
@elucinka super, že jste koečně zdraví. Ty vitaminy mu dáváš všechny zaráz? já mám dávám Míšovi taky ten Preventan, a k tomu ještě bonbony s vitaminem C, z ovoce naštěstí jí jabka, hrušky a mandarinky, takže jsem ráda, že aspoň něco, syrovou zeleninu má taky rád, vařenou ne....no dneska jdeme na tu besícku, ještě sice má sople, ale to asi každý dítě tam... :confounded:
s tou plínkou na noc přece jen ještě počkám, ráno je durch mokrá, budit ho v noci na čurání nechci, to nemá smysl, musí se to naučit sám... no do 5 let prý je čas, ale tak dlouho se mi čekat nechce, snad se to naučí dříve.
17. pro 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. pro 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
chci vám všem popřát pohodové Vánoce a štastný Nový rok a hlavně zdravíčko a štěstíčko v roce 2011 :dizzy_face: :dizzy_face:
23. pro 2010 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je doba karnevalů, i my jsme už jeden absolvovali a jestli budou kluci zdraví, tak asi ne poslední :slight_smile: tady je pár fotek :slight_smile:
19. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Fotečky super, Lukášek jako spidermann je úžasný :dizzy_face: A Míša je taky luxusní šašek. To já budu muset vymyslet něco bez pokrývky hlavy, páč Šimon si na hlevu nechce nechat nic dát :confounded: No uvidíme, třeba půjde za čerta a aspoň ty rohy si na hlavě nechá, i když pochybuji :unamused:
No a jak jinak ženský takhle v novým roce? Já musím zaťukat, že Šimon nebyl zatím celou zimu nemocný, naposledy snad někdy v říjnu. Od té doby ani rýma, tuk tuk tuk tuk tuk!!!! Takže je pořád ve školce. PO vánocích byl 12 dní v Praze u Karla, takže jsem měla dlooouhej voraz :slight_smile: No a ještě ke všemu přijel jak vyměněnej, i učitelky ve školce ho prý nepoznávají :dizzy_face: Takže až budeme mít po karnevalu, taky přihodím nové fotky :wink:
Jinak domácnost se nám obohatila o tři potkanní holčičky a Šimon je z nich na větvi. Je z nich víc hotovej, než když jsme přivezli štěňátko Bugatku :grinning:
20. led 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija dík. No kluci byli nemocní celé svátky - rýmička a kašel, Míša chodí te´d druhý týden do školky, ale pořád trochu kašle, takový vlhký kašel, nevím, jak ho toho mám zbavit, jinak teda bere preventan a mucoplant jitrocelový sirup. Lukášek je teď na hlídání strašně náročnej, pořád někde leze a padá... tak jsem z toho dost ve stresu :confounded: Vy teda doma máte zvířátek! My jen pejska, ale toho mají tchánovci vlastně,ale bydlíme v jednom domě, tak ho kluci vidí, dost často.
20. led 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme začali nový rok dost marodně, malý byl ve školce přesně 4 dny a onemocněl, nejdřív to vypadalo jen jako lehká viróza, ale nakonec jsem musela na paragraf, byli jsme i na pohotovosti, protože měl 6 dnů horečky přes 39 a ničím to nešlo srazit, nemohl chudák už ani stát. Vůbec mi zas nejedl, rýma, v noci se dusil, docela mazec :frowning2: Takže jsem s ním byla týden doma a do školky ho teď dlouho nedám, aby se z toho sebral.
25. led 2011 v 16:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek