• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zbytek z Přerova, Kokor, Lipníka, Hranic a okolí :-)

8. února 2015 
autor
a kde kupuješ maso? Pro nu?
5. bře 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rez maso se dává měsíc po zelenině...píšou všude :wink:
5. bře 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tož to nevim, šak já se zeptám dr. :wink:
5. bře 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
normálně v obchodňáku to maso co pro nás...
jako takhle to nehodlám hrotit...
5. bře 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nj, se jen ptám :wink:
5. bře 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje dr. řekla, že už jí mám dávat všechno...
5. bře 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
však jo, já jen odpovídám :wink:

víš jak, náš tata by jí nejradši už krmil dršťkovou a tomův tata prejtem... :grinning:
5. bře 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mi ani nemluv, tchýňka nás v sobotu pozvala na vařenou hlavu co vyhráli v tombole a prej, jestli má nachystat i pro Tobše :grinning:.
5. bře 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning:
my jdem v sobotu na zabijačku k tchánům, takže taky čekám podobné nabídky... :sweat_smile:
5. bře 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, oni nás krmili už vším a taky žijem, takže já to zas tak nehrotím, abych kupovala všechno Bio atd. upřímně na to ani nemám...a nemyslím si, že dělám něco špatného...
5. bře 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, to máš pravdu, ale leckdy to bylo ekologičtější než teď, já nevim...já se v tom teď plácám, chvilku jo, chvilku ne, zas si říkám, co bych pro něj neudělala, tak nevim, asi do roka se mu budu snažit dávat to bio, pokud něco objevím a pak už to nechám...
5. bře 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem kdysi měla taky úmysl to bio koupit, ale zeleninu a ovoce v hyperce nějak zrovna neměli, jen cibuli a česnek, tak jsem koupila normální, pak mi někdo doporučil tu mraženou, že je kvalitnější, tak kupuju tu....a někdy skleničky Hami
5. bře 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rez díky za radu za čajík dnes jsem ho koupila.
Pokud budeš mít někdy náladu můžem jet kočárkovat já mám spoje z Bochoře docela dobrý :slight_smile:
5. bře 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej rezet, nejak jsem nepochopila........ tobe neco vadilo na minulym nazvu? nebo co jako?
5. bře 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus zbytci! jsem vás málem nenašla :grinning:
5. bře 2009 v 16:54  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
rez - já kupuji bio mrkev, jablka, brambory - doporučení: v tescu mají vždy cenové akce na bio ovoce, kterému prošla vystavovací lhůta. je úplně v poho, čerstvé, jen prostě pro bio jsou přisnější vystavovací regule..takže to tam seženeš pak až o polovinu levnější. jabka, brambory a mrkev davam bio, bo v tech je pry nejvic skodlivin (pokud nejsou bio). jinac do roka jsem zbytek davala sklenicky (kupuji alnaturu a hami), protoze tam je zelenina prisne kontrolovana. od roka bio resim jen u te mrkve, jablek a brambor, zbytek kupuji normos zeleninu a vyvaruji. bio jeste resim u masa - kureci moc bio neprodavaji, tak tam jedem stale ve sklenickach (micham to s necim uvarenym), ostatni nakoupim bio, povarim, namelu a sup do mrazaku a vydrzi to. vyjde to asi stejne draze jako masove sklenicky.
to maso resim bio proto, bo vim o par pripadech, kdy hormony v mase zasahly zdravi ditek - u nas na unorovkach se napr. uz objevily boulicky na prsou u holcicek (proste jim rostou prsa) - je to prave z hormonu v mase (rikaji Dr.). takze tak do 2 - 3 let jedem v bio.

no syn se stravuje zdrave, jaky prasarny ale jim ja, to ani nechtej vedet :grinning: :grinning:
5. bře 2009 v 17:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky Zuzko, já jsem ale v Tescu vůbec nikdy neviděla bio ani neslěvněný :astonished:. No podívám se ještě po obchoďácích.
Ty skleničky se prodraží no, ale zas jak říkáš, je to kontrolovaný. No právě, v tom masu jsou hormony růstový, to je děs, jenže kde to seženu v Přerově, nevim, v tom je Prágl víc kultivovanej,no. Budeš mi to posílat? :grinning:

Holky, prosím vás, co je na tom tak strašnýho, že jsem založila nový téma????To se jako nesmí nebo co?
Nešlo vůbec o název, šlo o to, že tam bylo přes tři sta stran a bezmála 10 tisíc příspěvků, tak jako co?Jestli vám to vadí, se moc omlouvám, už se nebudu angažovat, tohle zamknem a tamto necháme otevřít nebo si uděláte takový jaký vám bude vyhovovat...sorráč.
5. bře 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bio v tescu v Přerově?
tam mám problém koupit občas normoš zeleninu, mě to tam připadá vykradený :grinning:

já budu zatím skleničkovat, až bude zeleninka ze zahrádky, budu vařit
nebo ještě ta mražená zelenina, uvidím
prý už můžem začít, taxe zatím psychicky připravuju :grinning:
5. bře 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ze zahrádky něco málo mám, ale něco se nedá,no...uvidíme.
No, to jo, on vlastně není plně kojenj, tak od 4 měsíců můžeš :wink:
5. bře 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
toz jako uprimne, me to vadi, jako duvod pocet stran ci prispevku nechapu. Ale vic uz se k tomu nevyjadruju.
5. bře 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no naše mrkev vypadá jetě, takže mi zůstaly jen brambory (cibule, česnek) :grinning:
nechám to asi na příští týden, teď jedem k našim, taxi to tam nebudu komplikovat
5. bře 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
me se dobre nakupuje bio v penny - mrkev, banany.
5. bře 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A co ti prosím tě přesně vadí, smím-li vědět?
5. bře 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a biomaso si vozim z Moravy :wink: v praglu o zadnym nevim
5. bře 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vadi mi, ze NEZNAM DUVOD. nebyly tam zadny hadky, zadny odbocovani od temat. Takze: jaky byl duvod zakladat nove? Nove se zaklada, kdyz se neco porusi, nebo dojede stare tema do konce, tohle jsem ale nezaznamenala.
5. bře 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to naštvalo jen z toho důvodu, že jsi neřekla, že máš takový plán a chceš založit nové téma. Zbývalo ještě 1000 příspěvků na doklepání, tak proč tak najednou :confused:
jestli to bereš Rez jako symboliku - Nové téma znamená Nový začátek a nulové hádky a spory, tak OK, souhlasím. Nicméně zamrzelo mě, že ačkoliv tady na koníkovi platí takové to nepsané pravidlo, že nová pokračující témata zakládají jejich původní zakladatelky, tak jsem byla rovnou postavena před hotovou věc a nemohla jsem říct ani ťuk :sweat_smile:

ale chuj s tím, nebudeme tady šaškovat se zamykáním nového a obnovením starého... Vzhůru do nových začátků! ale příště by to chtělo krapet domluvu :wink:
5. bře 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
toz vicemene tak asi
5. bře 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
admini by nám to stejně tak za 14 dní až bychom dovršily těch 10 tisíc příspěvků zavřeli, tak jako i proto to minulé bylo v pořadí třetí...tak tohle je v návaznosti další, jen s maličko jiným názvem, vyplynuvším z kontextu....
5. bře 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
howk
5. bře 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha, tož to zas nevím, to se omlouvám, asi mi to nedošlo, my se společnýho termínu zakládáme téma jak to příjde.
Promiňte. Byl to sponntání nápad.
5. bře 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek