• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
autor
To nemám být reklama na Helios.. jen že se tady o tom vyšetření bavíte..
my jsme se rozhodli že když to půjde že to tak uděláme..
odeberou vzorek z nadvarlete a normoš a oplodní to ICSI+ PICSI podle toho který vzorek vyjde líp..
22. črc 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
irmi:
díky
já byla na krvi v Gennetu dnes a na na NT jdu od úterka za týden...snad to bude dobré :rolling_eyes:
22. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím Wrtul že obě metody mají něco do sebe a rozhodně dají víc než jen ICSI-vždyť to u nás dávají jen při ok spermiogramu! :confused:
Wrtul ten vzorek z nadvarlete je Mesa-Tese? :confused: To zní taky fajn to vyšetření...no mi právě k tomu IMSI řekl můj dr.,že se dělá jen v Ostravě,Brně a snad Plzeň?Ale to už si nejsem jistá a nevím právě které CAR v Brně myslel... :unamused: anebo je to Olonouc?? :confused: Chce to kuknout na jejich stránky...možná jsem se fakt sekla a je to Olomouc..no a ten není zas tak daleko,ikdyby to tak bylo! :wink:
22. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
AAha wrtul...no každopádně je fajn,že je co dělat a že pokračujete :slight_smile: Taky už i u Vás Wrtulko budou vědět víc a zkusí jiné varianty,to je super :slight_smile:
22. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Deni já tenkrát jak jsem zjišťovala kde co nabízí..
tak IMSI měli v Ostravě, Plzni, a Brně myslím PICSI ...ne IMSI.. ale jistá si tím nejsem..
Já scháněla vysloveně PICSI protože mi to přišlo lepší..
ona mi to i androložka řekla že to se má přiblížit normálním IVF kdy si spermijky najdou vajíčko samy
- funguje tam ten přírodní výběr..

No pokud jde o to vyšetření, tak to sem čuměla jak péro z gauče! Ale jde o to že je to nová technologie kterou teprve zavádějí a nemají zatím s podobným případem jako jsme my zkušenost. Nicméně jsem byla ráda že nám něco takového nabídli.. bylo vidět že se nad naší problematikou zamysleli.
22. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. črc 2009 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
našla jsem že to dělají v unice
22. črc 2009 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No a podle mě nikdo nedokáže říct jeslti jsou lepší výsledky po IMSI

Protože současná medicína neumí nekvalitní produkci spermií účinně léčit, hledá se technika výběru kvalitní spermie. Nejvýznamnějším kriteriem kvality spermií je jejich morfologie, tedy vzhled. Proto byl vyvinut mikroskop, který spermii zvětší až 6000krát. Normální spermie se progresivně pohybuje vpřed a při tomto zvětšení by rychle zmizela ze zorného pole mikroskopu. Speciální počítačová technika umožňuje, aby se obraz spermie zaznamenal a umožnil podrobnější posouzení její morfologie. Tato metoda se nazývá IMSI. V současnosti ještě není dostatek výsledků, které dokázaly, že tento důkladnější výběr spermií skutečně povede ke zvýšení počtu narozených dětí.

nebo PICSI
protože obě metody jsou v začátcích..
no Chrobi možná by to ale chtělo zkusit asi je obojí lepší než jen IvF + ICSI
22. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtulko jo ale znamená to přechod do jiného caru.... :frowning2:
22. črc 2009 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Chrobi já vím..
nevím mě to problém nedělalo..
i když se přiznám že teď už se mi taky z Heliosu nechce a chci jít na druhý pokus taky tam..
ale na to IMSI se zeptám.. na konzultaci... ať mi řeknou jeslti to má nějaký výsledky.. i když se asi dozvím že nemá.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chrobi chápu že se ti nechce,jsi zvyklá tam kde jsi..ale za miminko to přeci stojí kočko!!!! :dizzy_face: :wink: Navíc,když přejdete jinde,budou s Vámi jednat třeba jinak-jako že sami navrhnou třeba něco nového :wink: a když to vyjde,tak to za to stojí!!! :dizzy_face: Podívej Wrtulka,ta dojíždí x km! :wink: Jestli jsem to pochopila tak Unica ja v Brně,ju? :confused:
22. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chrobi nebo tam zkus do té Unica jen tak ze srandy zavolat,vylíčit jim zdrav.stav a co již máte za sebou a uvidíš,co vám nabídnou a řeknou... :wink:
22. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Chrobi nebo tam zkus poslat e-mail s popisem nejdůležitěšjích věcí co se týká léčby, problémů, vyýsledků vyšetření atd. uvidíš co ti odpoví..
No ale ono je fakt že se ve stejném centru může IvF bez problém příště podařit.. to člověk neví...
BY to chtělo víc infošek.. především to DNA jak na tom jste.. ale to jsi psala že manžovi se nechce..zatím.. :frowning2:
22. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příčina stále se zvyšujícího počtu mužů s nedostatečnou kvalitou spermií v podstatě není známá. Většinou jde o poruchy tvorby a vývoje spermií ve varlatech. Poslední studie ukazují např., že u mužů s asthenoteratospermií má 80 % spermií poškozenou DNA! Stejně jako příčina, není známá ani účinná léčba.
22. črc 2009 ve 12:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtulko hlavně nám to nikdo nenabídl ani androlog a nevím jak se toho domoci :frowning2:
22. črc 2009 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hmm super.. to DNA je na tom ten největší průser :frowning2: protože kde nic není ani smrt nebere :pensive:
chrobi zeptat se..
hele já to třeba udělala tak..
že jsem do Heliosu napsala e-mail, kde jsem napsla že bych se chtěla poradit ohledně toho jak předejít takovýmu průseru co se nám stal naposledy při IVF..
tak jsme si s androložkou vyměnily několik obsáhlých a velice zajímavých e-mailů (tomu předcházelo že si nastudovala moji kartu a problematiku jako takovou)
psaly jsme si o možnostech které jsou u nich TEse -Mese, vyšetření DNA - velice zajímavá možnost..
ale taky o možnostech jako je odběr nezralých spermií z nadvarlete a jejich kultivace na dobré spermie a těmi potom IVF+ ICSI oplodnění embria..
a taky jsme si psaly o té nové možnosti co o ní mluvili v rádiu - že umí vypěstovat spermie z kmenových buněk..
Ona mi na všechno velice odborně a ochotně odpověděla..
Navrhli nám možnosti které jsou reálné..u nich.. co jsou schopni "vykouzlit"
ale na nás je se rozhodnout.
No a tohle bych zkusila i v tvém případě.. přece jen jsi jejich pacientka..
22. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtulko zítra se zkusím zeptat.....
22. črc 2009 ve 13:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Chrobi zkus za to nic nedáš :wink:
jinak tě ale chápu..
my byli v takovém "zaseknutém"stádiu loni .. jak jsem se snažili manžu vyléčit.. tak a jinak a pořád nic..
22. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky ani nemám snahu vás po 14ti dnech dočíst,ale co vím z tabulky, tak Wrtulka :unamused: ,je mi to líto, jinak těhulinkám moc moc gratuluji a to bude teda dvojčátek..
já byla na chatě, jen jedla a spala, přesto už asi 5 dní špiním, teda ne na slipku, jen do Crinonu, je prostě hnědý, tak jsem děsně nervozní, jestli nejde o MA.. nevím, jAKA SE TO POZNÁ, JINAK JSEM I MĚLA BOLESTI A MUSÍM DOCELA OPATRNĚ DOSEDAT, BOLÍ MĚ JAKOBY SPODEK ALE SPÍŠ DO STŘEV,ALE TO SE VYVOLALO ASI ZÁCPOU A JE TO LEPŠÍ, VÍM, VŠE SE VE MĚ ZVĚTŠUJE...
tak zítra ráno jdu konečně bna kontrou a krev a snad budeme živí a dostanu průkajdu...držte palce...
holky kdy se jde na to velké vyšetření na vady plodu::???? mě tuším říkala, že u mě to vychází až na konec srpna, není to pozdě? Irmi ,ty už jsi byla, jen jsem tak zahlédla mezi řádky::??? mějte se Ruda
22. črc 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Rudy: ty jedna neplecho :wink: moc a moc se opatruj...
Jo, já jsem už byla na vývojovkách a dopadlo to dobře. Tento test je nadstandart a někde se musí platit a potom ve 20 tt se dělá znova a to hradí pojištovna. byla jsem tak tak objednána,protožemají plno, takže se musíš rozhodnout co nejdříve.....
22. črc 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
irmi no já bych ráda šla na vývojovky teď, jsou prý přesnější, vím, že se platí,ale není to zase tolik..ale Dr. mi řekla na konci srpna a to už prý bývají často falešně špatné zprávy a to já bych neunesla a pak odběr plodovky...jsem tak ráda, že ti to dopadlo dobře a druhé mimi se drží a je menší nebo to dohnalo??? a kde jsi byla v Brně a kde? a kolik jsi platila...co myslíš, to špinění v Crinone...že to bude dobré...
22. črc 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Rudo! :slight_smile: Já si myslím,jestli to tvé špinění nemá souvislost právě s tím,jak se to vše zvětšuje! :wink: Tak se neboj,navíc do zítra ti to už uteče :wink:
22. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
denisko díky moc, nic s tím nenadělám, zase asi nemá smysl letět při každém špinění do špitálu..dvakrát jsem stejně špinila a i moje gyndařka i v CAR Dr. mi řekl, že to nic není, jen disbalance hormonů..tak snad ano a žijeme...
22. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky včera jsem se dozvěděla, že bratranec Petroviho taty měl postižené dítě, myslíte, že to dnes poznají na těch různých vyšetřeních jestli je vše OK?
23. črc 2009 v 07:02  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko:
Ruda: Já jsem byla ve zlíne v prediku a stálo to 1400,-kč, ale nechám si 1000 Kč proplatit od pojistovny, jsem u Ministerstva vnitra, že prý mám na to nárok :wink: . druhé miminko je už stejné jako druhé, takže jsem se trošku uklidnila, uvidím, co bude v tom 20 tt :angry:
o tom špinění ti nemohu poradit, ze mě ještě nic takového nevyšlo, takže fakt nevím, ale hodně děvčat ze začátku špiní, tak je to snad normální..... Ted už beru jenom listovkua sem tam vitamín pro maminy a magnesko, moc to nepřeháním..... :slight_smile:

neboj, bude to dobré, hlavně pohoda.....

Zuzy: zeptej se na to, jak půjdeš na testy..Ale ty budeš mít zdravá miminka, se neboj děvčico :wink:
23. črc 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj

Rudískuůůů držím palec na prohlídku :slight_smile:)
23. črc 2009 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Deniska má dnes rozuzlení !!!
23. črc 2009 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se máte?
zuzko: gratuluju k těhu :dizzy_face:
23. črc 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj gucci koukám, že gucce už se pěkne roztahuje :slight_smile:))
23. črc 2009 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
njn, už je to obřík, že ani změřit nejde :wink: , pohlaví pořád nevíme, hrozně se to mrská
jinak s těmi testy na postižení je to opravdu tak, že ten první screening v 13tt nehradí poj. (my platili 1100) a ten druhý ve 20tt už poj. hradí (ale prej vychází dost často falešně špatně)
23. črc 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek