• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
autor
Holky já myslím že to složitější..
třeba můj chlap se mnou k porodu půjde. ale bojím se aby něco takového pak nenastalo...
a není to o tom že bych si myslela že mě dost nemiluje nebo tak.. prostě tohle chlap neplánuje.. může se stát že z toho všeho má pak problém v sexu ..
Třeba kamarád byl u porodu.. tak jsem se ho hned za tepla ptala jaký to bylo a jeho odpvěď byla "humus" doslova takhle mi to řek.. Přitom synáčka miluje a všechno.. a mezi ním a manželkou se nic nezměnilo..
Ptala jsem se jeslti teda příště už nejde a on mi na to řekl že si nedovede představit že by ji tam nechal samotnou takže samozřejmně že půjde. Ale rozhodně to nepovažoval za hezkej zážitek.. možná až ten konec kdy se mohli mucíkovat s mímem.. ale před tím..
ukazoval nám poškrábaný a okousaný ruce.. takže podpora byl a super! Nicméně jen jak to chlapi vnímají...
20. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj manža taky se mnou půjde, tedy pokud to bude možný, neb je taky možný, že budu rodit císařem, to všechno ukáže čas. Ale u tohohle nějak neprostestoval a jelikož je tak nějak od přírody zvědavej co se kde děje, i všechna vyšetření v CAR absolvoval se mnou, tak tohle si taky určo nenechá ujít, a hlavně, když to jde. Myslím, že tam jde ze strany otce spíše o takovou tu psychickou podporu a pokud projde i nějakým dobrým předporodním kurzem, tak dokáže rodičce dost pomoci.

Wrtul, u každého chalapa je to individuelní, tak jako u ženy, jestli tam chce být či ne. Ženská si to holt vybrat nemůže :slight_smile:, ta to má jasný. :grinning: ale dle mého názoru, je fakt, že jsem ještě nerodila, tak ten doktor asi zas tak pravdu nemá a některý ty názory v diskusi k tomu článku mě fakt pobavily. prostě je to věc názoru a vztahu mezi tou maminou a tatínkem a šmitec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte žirafky,
my jsme měli vybrána jména hlavně Julie a Stela , no a budeme mít Bořka a Bruna a také to málokdo rozdýchal, ale už si pomalu zvykají :wink: A příjmení mám Veselá, takže jsem veselá furt a všude :slight_smile:
20. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,přeju krásný večer. MOc se omlouvám,delší dobu jsem tu nebyla. Nějak to teď nestíhám.
Jak se všechny máte?
20. říj 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no lucíšku, už jsme tě postrádaly! a navíc nejsi uvedená v tabulce! tak se tam dopiš:slight_smile:
hezký večer
20. říj 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi,musíš hodit nějakou fotečku do albíčka. Tak to jste hodné,všechny,já už se sem taky těšila,ale prostě pořád bylo něco. Ale teď už budu brzodoma,tak na vásbudu mít hromadu času. A doufám,že potom ještě déle :grinning:
Už tam vajucha určitě rostou a doufám,že jich tam v pátek bude hromada. :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
PODPORY V TÝMU:
Puna13 (Pronatal TP), 1.IVF neúspěšné, 2.IVF 5/9,krátký protokol Synarel+Purogen,OPU 15.5., ET 19.5.,ISCI,PK - zavedeny 2 embrya, kontrola 2.6., neúspěšné
Kapr (Iscare Praha) 2xIUI neúspěšně, 6/08 1.IVF+ISCI MA v 9tt, 12/08 přirozené těhu MA v 7tt,
imuno-překonán CMV virus, genetika - trombofilní mutace potvrzeny, 18.4. 3.IUI- ne,14.5. 4.IUI-ne cca 30.5. začínáme krátký protokol Puregon 150 ml + Clexane + Cetrotide 2.IVF, 7 vajíček, ET 13.6. 2 blastocysty, žádný mrazáček - neúspěšné
Chrobacek (Obilní Trh Brno),1.IVF +ICSI + PK od 29.května dávka Gonalu po 225 jednotkách a dávku Decapeptyl + Prednison+ UTZ 3.6. pravý vaj. 12,10,9,9 levý zatím nic.... UTZ 6.6. pravý vaj. 16,15,14,14,4x12 a levý 5 kousků 12 a 10.OPU 9.6. 4 vajíčka ,11.6. máme dva bojovníčky..ET13.6. 8bun. a 10bun.embryo - nic
2.IVF začínáme 17.8. 262j Gonal+Decapeptyl OPU 28.8.4 vajíčka ET 1.9. 2 kousky morulky test 10.9. negat.

ČEKATELKY na stimulaci :
wrtulka(Helios Brno), 4.6 začátek stimulace - dlouhý protokol Provera,Decapeptyl +Merional 150 jednotek,IVF+ICSI+PICSI (PGD 7 embrijek - všechny se zastavily ve vývoji, PGD neproběhlo, SIVF protokol začíná 25.10.2009
Jindriska (Gennet Liberec), krátký protokol, 1.IVF 29.4.2009 neúspěšné, 2.IVF 11.8. poslána žádost na VZP, anopirin + kyselina listová, žádost schválená, 3.4. konzultace u Mudra a vyzvednutí léků, stimulka od cca 19.9.2009 - dobrý datum)

STIMULANTKY:
Katchik (Gest Praha) 6x IUI neúspěšné, 11/08 1.IVF biochem. těhu, 1/09 KET mimoděložní těhu bez operace, 2.IVF neúspěšné, 9/09 Ket neg., 2.10. utz před dalším KET.
Lucifirek- 1.IVF I/08 test. 2.3: negativní, 2.IVF,začátek stimulace 2.10., 1.utz 23.10.

ČEKATELKY na // po ET (KET):

TĚHULKY:
hypo (Gennet Praha),1.IVF kr.protokol Puregon+Orgalutran,PK, ET 6.4.09, 14.4. //a HCG 149, UTZ 29.4.09-2 srdíčka,1.6.09 redukce ze 3 na 1 miminko
helenky (Gennet Praha) 1.IVF kr.protokol, Gonal+Orgalutran+Ovitrelle, ET 4.4.09, 16.4. HCG 237, UTZ 7.5.09-2 srdíčka, UTZ 1.6. 1 miminko
gucci (Pronatal Praha), 1.IVF kr. protokol s antagonisty, Menopur+Orgalutran+Pregnyl, ICSI, PK, ET 7.4.09, 16.4. //, 17.4. HCG 205,3, 22.4. HCG 3530, UTZ 4.5.09-1 srdíčko
irminka (Unica Brno), dlouhý protokol , 1. IVF od 15.4. diphereline+ později menopur, UTZ 06.05, OPU 9.5.- 15 vajíček, ICSI, PK, transfer cca 13.5 -2 morulky, mrazáček žádný, // čárečky na testíku, rozjeté OHSS ,5.6. HCG 7650
Ruda CRM Zlín-1 IUI neg.,1.IVF-ISCI, PK -kr. protokol, Gonal f + Cetrotide, OPU 21.5.-29oocytů, 26 oplodněno, ET26.5.-2 blastocysty + 12 sněhuláčků, 2.6. HCG 73,3, 5.6. 212, 12.6. 2451dvě dutinky, 19.6. 19000, UZV 1 srdíčko, zánik druhé dutinky
Lopata49 Gennet Praha 3x IUI negativní, 1.IVF-ICSI MA v 5.-6.tt, KET neúspěšný, 2.IVF+ICSI+PK- ET 25.5., 9.6. hcg 3243, 23.6. 2 srdíčka 6+4 tt
Siki26(Iscare Praha)2.IVF+ICSI, 8.6. Gonal 225j, 13.6. utz, 10folíků, 19.6. OPU, 8 vajíček, 20.6. zjistíme, jak se oplodnily, tak máme 5 bojovníčků, 24.6. zavedeny 2 embrijka, zítra se rozhodne, jestli zbylé 3 zamrazí, mrazáčci žádní, 13.7. HCG 8.717, 29.7. ultrazvuk, 2 srdíčka potvrzena (12,5mm a 11,9mm)
Miluse (Gennet Praha), 3.6 IUI- neúspěšné, 8.6. sjednání protokolu + revesi, krátký protokol 17.6. těhu test po IUI negativní, čekání na mrchu, mrcha dorazila 19.6., od 20.6. puregon 225UI , od 25.6. orgalutran. 25.6 kontrolní UTZ, vpravo 6 folikulů, vlevo 5, všechny zhruba 11 mm, velké. 27.6. další kontrolní UTZ, folíky jsou ještě malý cca 14 mm, zvýšena dávka puregonu ze 150 na 200, OPU 2.7. - 15 folikulů z toho 12 vajíček, ET 7.7. - zavedeny 2 blastocysty, test za 14 dní - OHSS, 14.7. slabá //, 17.7. potvzeno HCG z krve 238
dckami (Pronatal Teplice) 2.IVF 5/09,krátký protokol Puregon+Orgalutran,OPU 25.5.09, 2 vajíčka, ale nepřežila,
ultrakrátký protokol odebráno 6 vajíček, zavedeno jedno embrio a 19.10 na testu//
evak99 (Gennet Praha), 2x neúspěšné IUI, 1. IVF (krátký protokol), od 26.4 Gonal + Cetrotide, Orvitelle 4/5, OPU 6/5, ET 9/5, ICSI, 1 bojovníček, 1 mrazáček - bojovníček nevyšel, biochem. těhu; KET nerealizován, přirozené těhu, 12.10. HCG 1457
20. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už tam jsem
20. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtulko gratuluju,super zprávička,že už budeš stimulovat. Jupíí,nebudeme sami.
Jindři,ty budeš taky,tak to nás na to bude víc. :grinning:
20. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi ty nevolnosti jsou určitě boj. Ale ty to zvládneš. Vydrž,bude lépe :slight_smile:
20. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dala do alba fotky mimísků a taky jednu vychytávku pro maminy, co mají děti rychle po sobě, tak mrkněte.
20. říj 2009 ve 20:55  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzy hezké fotečky a vychytávka super. A jak jinak,ležíš,ležíš?
20. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO v noci jo, někdy i přes den, snažím se....
20. říj 2009 ve 21:10  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky kočky..
koukám že tu byla Luciferek :dizzy_face: :dizzy_face: a tak byla jsi už na nějakém UTZ ? Nebo jdeš na kontrolu v pátek?
Holky já nevím co dělat začínám mít úplně panický strach. Bojím se že to zase dopadne stejně.
A taky se bojím že to dopadne dobře a já najdu // a pak nebude srdíčko a to by byly ty nejhorší vánoce...
Včer jsem kvůli tomu nemohla usnout.
Nějak nevím jak se z tohohle stavu dostat prostě čím víc se to blíží tím větší strach mám.
Nemáte nějaký nápad jak tohle rozehnat? :confounded:
21. říj 2009 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ranko,

Wrtul ono je to asi normální po tom co jste si prožili minule, taky bych asi měla obavy, ale jak to rozehnat fakt nevím, prostě se asi zaměstnat něčím jiným, ale to se lehce řekne viď, oni tě ty myšlenky přepadnou tak najednou a prostě s tím nic neuděláš :frowning2:. Neboj, bude to dobrý, uvidíš a příští léto budete mít krásné wrtulčátko :slight_smile:)))
21. říj 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miluško..
jde o to že do práce chodit nebudu.. i když je mi jasné že část dne prací stejně strávím - zákazníci budou volat i domů a to se budu spíš stresovat než cokoliv jiného..
mám naplánováno takovou spoustu činností - musím umýt okna, budu jezdit s pejskem na cvičák, taky tu ubrouskovuku, návštěvu u kamarádek co jsme je dlouho neviděla, obstarat všechny dárky pod stromeček atd. prostě ta snaha neležet a nemyslet na to je 100%...
Jenže kdo mi zaručí že to co mám za sebou si neprožiju před vánoci ještě jednou? Nikdo..
a když už najdu dvě // co když před vánoci zjistí .. třeba 23 že není srdíčko nebo něco jaký pak budou vánoce?
Loni dva dny před vánoci manža přejel omylem naši kočičku...byly to naše první společné vánoce v novým domečku...já vím neměla bych to spojovat a měla bych být pozitivní..
A taky chci..
Ale jak se toho strachu zbavit sakryš
:pensive:
21. říj 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtul, je dobře, že máš toho plno naplánováno, alespoň na chvíli se zaměstnáš :slight_smile: a kamarádky určo taky přivedou na jiné myšlenky. Ty máš tu sousedku co má děti z IVF nebo to je Irma? Třeba bych si o tom s ní popovídala a uvidíš, hnedky bude líp. Ono se lehce řekne "nemysli na to", ale všechny tady víme jak je to ve skutečnosti.

Já se taky pořád ještě nerozhodla s tou plodovkou, furt mám toho plnou hlavu, manža nechvává rozhodnutí na mě, že prý tomu nerozumí, takže ikdyž si říkám, že riziko je tam cca 1 %, tak tam furt je a je fakt, že poté co se stalo Zuzce, tak nad tím přemýšlím ještě víc. :frowning2:

Tím tu chci říct, že obavy tu určo máme tak nějak každá, je to přirozený, takže Wrtul hlavu vzhůru a hlavně pozitivně, Kapřík tě určo pozitivně naladí, až se tu objeví :slight_smile:
21. říj 2009 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miluško jsi moc hodná..
proto sem píšu potřebuju slyšet že to bude dobrý a táák..
Já mám tu sousedku co má 2 děti z IVF jenže u nich byl problém úplně jinde.. nicméně s ní si teď moc nepopovídám.. jde o to že jí umřela před měsícem asi maminka úplně náhle bylo jí 57 čupr babička v nejlepších letech a kondici. TAkže šok ale hrozný. Vím že se z toho nemůžou vzpamatovat takže v takové situaci otravovat s mým problémem mi příjde poněkud blbý.. nemístný..

S tou plodovkou je škoda že si si nenechala udělat v 11 tt nějaký ty tripl testy nebo jaký ty prý jsou přesnější než plodovka a jsou i lepší... bo co..
Ale jinak kamarádk na plodovce byla s prvním a má zdravýho chlapečka a s druhým byla právně na těhle testech dřív protože se jí na plodovku jít nechtělo - nic moc zážitek navíc to čekání na výsledky.
Hele nestálo by za úvahu místo toho dojít na nějakej lepší UTZ vím že mi o něm psal známý že se to dá někdy udělat místo plodovky. Že doktor všechno prohlídne a je klid. Kor u dvojčátek..
Víš upřímně já když nebudu muset tak mě na plodovku nedostanou ani párem koní.. jako jasně je tam riziko 1% nicméně už jsem slyšela podobný případy jak tu psala Zuzi.
21. říj 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtul, aha, tak to je mi líto s tou sousedkou a plně tě chápu, taky bych jí asi teďky nezatěžovala "mými problémy"

Já jsem byla v 10 tt na screeningu, ten dopadl dobře, tedky čekám na výsledky triplů, ale ty normoš vycházejí zkresleně natož u dvojčat, takže tomu zas až takovou váhu přiklánět nebudu :confounded:. A my máme jít na plodovku vlastně z toho důvodu, že tam něco před IVF našli manžovi, takže ani ne kvůli těm "klasickým vrozemým vadám", když jsem to konzultovala s Dr. co nám dělala genetiku, tak opět rozhodnutí nechala na mě, s dodatkem, že záleží na nás kolik toho chceme vědět a že by se řídila UTZ, takže musím zavolat do genetu, zda by to šlo přehodit, no ty ze mě budou mít radost :frowning2: a nějak se k tomu nemůžu dokopat. :pensive: :rolling_eyes:
21. říj 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hm Miluško je škoda že ti neudělali to PGD co měli dělat nám..bys byla v klidu
nevím tak se s nimi domluv na nějaký speciální UTZ! a nebo to zkus znova probrat s někým od nich přece jen měli by tomu rozumět...a poradit ti..
21. říj 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtul na to jsem se ptala při té genetice a prý by k tomu musel být závažnější důvod než ten co jsme měli my :cry:
21. říj 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miluš to moc nechápu ale na plodovku je to závažný dost?
v tom případě na ni kašli.
21. říj 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
milu, těžko radit, ale pokud by tě ta plodovka měla hodně stresovat, tak bych do toho nešla...někdy mám pocit, že se dr. jistí a proto nás posílají na víc vyšetření než je někdy třeba...Ale samozřejmě záleží na Tobě :wink:

wrtul, je jasný, že tyhle pocity máš, ale nenech se jima ovládnout, protože to pak bude ještě horší, tvoje tělo bude vystreslý a bude blbě reagovat. Mě pomohla ta knížka, co se jmenuje Tajemství - je o síle pozitivního myšlení, tak kdybys měla šanci si ji někde půjčit, tak by Ti to mohlo pomoct! Já nejsem žádnej blázen do tohohle typu knížek, ale musím říct, že mě to pořádně nakoplo, když jsem byla v čudu s tím ketem! A určitě jsou i jiný knížky nebo rady....Ale vzpomeň si na gucci, jak byla pozitivní, jak ani chvilku neváhala, že by se to nepovedlo a ono se to povedlo! :wink:
A jak píše milu, wrtul, každá máme nějakou obavu, protože každá něco řešíme, takže to je úplně normální :slight_smile:
21. říj 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Evi po knížce se podívám díky..
cokoliv mi může pomoct ráda zkusím.. :wink:
21. říj 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milu, jak jsem psala, kdyby jsi se rozhodla jít na tu plodovku, tak se ničeho neboj, já už jsem si to vybrala za všechny. Jasný, takže Milu, vám to dobře dopadne, neboooooj.
21. říj 2009 v 09:25  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak teda holkyyyy!!! :unamused: člověk vytáhne paty a už se to tu chmuří. :angry: Co takhle používat víc smajlíků :slight_smile: :wink: :grinning: :dizzy_face: apod.?
Wrtulko, chápu že to je těžké, ale nemáš se absolutně čeho bát. :slight_smile: Takže nestresuj a necykly se!!!! :slight_smile: kolem sebe totiž hromadíš mnoho negativní energie a ta tě pak trápí a ptoro nemůžeš spát ty trdýlko :dizzy_face: :slight_smile:
Takže doporučení pro tebe. Zkus místo myšlenek "co by kdyby" si před spaním povídat s dušičkama miminek. Povídej mu v duchu, co pěkného ho u vás čeká. jak bude vypadat domeček, jak bude moci běhat po zahrádce, jaký bude mít pokojíček. Zkus si živě představit barvičky. Jak asi vymaluješ? Kam dáš postýlku? Jen miminko k sobě pěkně pozvy na návštěvu.
Uvidíš, že se ti bude krásně usínat, chmury budou pryč a ještě k tomu krásně posílíš své přání :slight_smile:
......a myslím to smrtelně vážně !!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: zítra mi napiš, jak se ti usínalo :dizzy_face:
21. říj 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kapříku ty jsi stejinak zlatíčko!!!
kdyby tu nebyli kolegové (se mnou v kanclu) tak asi řvu jak tur..ale v dobrým... víš jak čtu o těch dušičkách miminek..je to tak krásný, miloučký a chce se mi z toho táááák brečet :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jako u romanťáku chápeš? :wink:
S těmi představami a tak.. zkusím to.. občas si tyhle fantazie dovolím.. ale poslední dobou radši ne .. :pensive: bojím se no
21. říj 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
............no a to je špatně. To že se bojíš. Takhle se miminku k tobě chtít nebude. :wink:
Opravdu to zkus. :wink:
Ničemu tím neublížíš, ba naopak. Já to dělám každý večer před spaním a pak při venčemní pejska. Ukazuju miminku park a místa kam si budeme chodit hrát. :slight_smile: je to pak strašně hezký a už se moc těším na Vánoce.
Momentálně večer přemýšlím, jak vymaluju pokojíček. Chtěla bych asi nějaké proužky na zdi. Míhají se mi barvy před očima a já špekuluju, jestli dám postýlku ke zdi té, nebo té, protože tam se mi pak ještě vejde přebalovací pult..............jo a taky chci předělávat předsíň, tak jsem už musela vymyslet, kam budeme miminku dávat botičky.......no a tak prostě.
Dakže se pěkně pusť do představ a všechno to miminku ukaž ať se k vám těší :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. říj 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kapříku ty jsi stejně sluníčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. říj 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtul to je super, ale já chci slyšet něco jiného. :slight_smile: Hádej co...? :grinning:
21. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek