• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
Wrtul, jůůů, tak to gratuluju, ať ji snášíš dobře a tvé tělíčko se na budoucí nájemnčíky taky dobře připraví, bude to potřebovat :wink:
25. říj 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,přeju krásný nedělní večer. Zítra valíme zase do Brna na utz.No už se těším,že budu doma a postupně si uklidím,co jsem odkládala. :wink:
25. říj 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Luci, máš fajn plány a co vlastně děláš? jinak změna je někdy víc než dobrá a tebe si tam evidentně neváží..
Wrtulko, tak to je super, tak to uteklo a už jedeš!!!
holky těhule, co jste byli nachcípnuté, jak jste to zvládly? pamatuju na Irmu...
bolí mě druhý den v krku, včera celé tělo, ale když skoro žádnou léčbu nemůžeme.. jen sse napařuji, cumlám něco s vincentkou,ale účinek nic moc, paralemn mě včera zachránil před bolestmi celého těla a vypotila jsem se i když teeplotu nemám...marodíme s manžou spolu, má trošku jiné příznaky ...pálí mě nosohltan a mám ho zarudlý ,ale ne hnisavý, teplotu nemám, tak myslím, že na ATB to zbytečně není, jen nevím, jestli se to zvládne samo čajíkama a postelí...????
25. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Rudýsku,

no já teďky byla trošku nastydlá, ale pomohl mi čajík a fakt to vyležet, žádné prášky jsem nebrala, ale jinak jestli je ti hodně špatně, tak zkus osciloccocsinum nebo jak se to píše, je to homeopatikum určené na chřipku, mě to loni pomohlo a to jsem ani nevypotřebovala celé balení. Jinak na rýmu jsem si koupila nějaké kapky s mořskou vodou a hle, docela pomohly, ikdyž manža teďky říkal, že jemu zase vůbec nezabrali. Přeju ať je vám brzy líp :wink:
25. říj 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudi,no chci si číst a dělat,co normálně moc nestíhám,ale ještě před punkci bych chtěla stihnout uklidit špajz,lednici a přerovnat skříň.Poněvadž v poslední době jsem hospodyně na dvě věci,nějak to nemám pod kontrolou. Tak to musím dohnat. Byli jsme u kamarádky a ta měla tak naklizeno a ve skříni komínky,až mi bylo hanba :grinning: Ale teď se kurýruju z té rými. Ale je to o moc lepší od pátku. Koupila jsem si Vincentku,dávám si ty echynaceové kapky a jitrocelový sirup. Naštěstí jsem neměla horečku.
Rudy,koukám,že ti taky je pěkně zle.Zkus ty kapky,docela zabírají. Zázvorový čaj. Teď to počasí stojí za prd a chřipky řádí. Tak snad to zvládneš domácími prostředky,abys nemusela brát ATB
25. říj 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko kočky..
Luciferku tak pak písni co UTZ a jak je jeslti už máš PN..
já musím vydržet tenhle týden a pak ještě jeden.. i když uvidíme to už budu píchat injekce a když neude dobře tak na to kašlu :wink:
26. říj 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ranko,

Wrtul, jasně, ono to chce si udělat pohodlí a odpočinout si :wink: pro mimíska/mimísky vše :slight_smile:

My jsme o víkend předělávali koupelnu, tak už je zbývá vybrat obklad, páč u nás v OBI nif mof nemaj, co by nás tak nějak přímo uchvátilo, takže ve středu asi zajedem do Hornbachu. Já jsem si sice vybrala v SIku, ale jsou drahý jak mrška, takže spíš hledáme nějakou podobnou alternativu :frowning2:, tak snad pořídíme.

Hezký pondělí žirafindy
26. říj 2009 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miluško tak doufám že dobře pořídíte..
my o víku makali na domečku a kdo se chce juknout na modrou střechu je tam vyfocená hotová sřecha.. už úplně včetně komína a tááák :dizzy_face: :dizzy_face:
je super že je ta středa volná.. jo a ta hodina navíc taky potěšila.. :wink:
26. říj 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wrtul, jj, ta středa je příjemná a já si vzala ještě čtvrtek, pátek dovču, takže v práci budu jen dneska a zítra a pak hurá volno :slight_smile:))
26. říj 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, v ryhclosti nakukuji a koukám, že se tu amrodí...já byla na začátku těhu marod a docela dost...naštěstí naše obvoďačka dělá homeopatika, takže mi nakombinovala tři a za chvíli to odeznělo. pokud nemáte nějakého doktora, který by vám nakombinoval přesně na míru, kupte si v lékárně echiancea angustifolia 9ch / brala jsem 3 kuličky 2xdenně mezi jídly,v puse má být přirozené prostředí.. od začátku podzimu to beru jako prevenci 1xtýdně a od listopadu mám nasadit ještě preventivně Oscilococcinum - vždycky jednou týdně naplnit víčko kuličkami a zblajznout, abych se vyhnula chřipkám...obojí je volně prodejné v lékárnách, osc.mívají běžně, echin.ti kdyžtak objednají, trvá to 1-2 dny) musím říct, že ačkoliv chytím kde co, tak zatím jsem i přes to podivné počasí v pohodě.

to jen pro inspiraci, kdybyste to chtěly zkusit :slight_smile:
26. říj 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hehenky když já homeopatii nevěřím..
mám s ní blbnou zkušenost chodila jsem k paní co chtěla za 15 minut 300 :pensive: :confounded: navíc výsledky žádný..no ale já nejsem těhule že jo :grinning: :wink:
Hm to já jdu do práce kromě středy celý týden ale to neva od neděle začínám s injekcema a pak uvidíme když mi nebude dobře tak si skočím k obvoďačce a zkusím ji ukecat.. :pensive: :wink:
26. říj 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtul, u nás léčí homeopatiky naše obvoďačka, platíš jen léky a to je srovnatelné s bežně dostupnými léky na nachlazení v lékárnách. A já mám s homeopatiky zkušenost dobrou. Oscilococcinum jsme užívala při začátku virózy/chřipy i jako netěhotná a pomáhalo. Kamarádka používá homeop. i pro svoje prcky a chemii vůbec nepotřebuje. Ale je to samozřejmě věc názoru.
držím ti palce na další miminkování!!! :slight_smile:
26. říj 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky moc za radu, nějak to rzdlou musíme ustát, hlavně ,bay on byl v pořádku :frowning2:
26. říj 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek holkyyyy tak jak při pondělku? :slight_smile:
tak já jsem neodolala a ještě jsem ze zeptala u jiné paní na výklad a ani ta mi nepotvrdila těhu :unamused:
Tak se s tím teď musím poprat a hodně se pozitivně naladit, abychom to nějak prolomili :dizzy_face:
uffff, bude to pořádná makačka :slight_smile:
asi zkusíme jít v listopadu na IUI, ať se něco děje :slight_smile:
26. říj 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kapříku a co ti napsala? Určitě aspoň to že se nemáte vzdávat ne?
Jinak při pondělku je to hektický práce jak na kostele :pensive:
26. říj 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtul, napsla tohle:
Je mi líto, ale vidím tu jen planné naděje. Mimčo se mi prozatím neukazuje.
26. říj 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kapříku tak to nic moc :confounded: :confounded: taky to mohla trochu rozvést a říct třeba co dělat a tak.. že to nebude hned dobře.. ale i tak.. :frowning2:
Kapříku všechno může být jinak! :wink:
26. říj 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, věřím tomu, že to zlomím :slight_smile:
26. říj 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jak je při pondělku,mě dobře,když jsem doma. Odneska jsem neschopenku do práce a ta arogance kolegyně mi stačila.
Wrtulko na utz snad dobré,folící nepřibyli je jích pořád dvacet a jsou od 20-16. Ve čtvrtek punkce. Hlavně at najdou nějaké pořádné spermouše,kteří budou bojovat a pak emrouškům aby se u mě líbilo. JInak se kouknu po nějaké práci,abych byla připravená. Ona by mi změna taky neuškodila.
26. říj 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku na výklad se vyprdni. Bud optimista,ono se to určitě povede. :wink:
26. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně že na to prdím. :dizzy_face: nesmím se tím nechat ovlivnit :dizzy_face: To bych pak negovala své přání :dizzy_face:
26. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak kapr,naprostá pravda. :grinning:
26. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku, i karty a jiná magie se může mýlit, neb příroda je ta nejmocnější čarodějka. To IUI schvaluju, alespoň se něco bude dít, jak říkáš a nikde není psáno, že zrovinka vy nebudete mezi těmi 10 % úspěšnými :wink:

Lucí, tak si hezky užívej volníčka, načerpej síly na čtvrtek a uvidíš, že se bude mimískům u tebe líbi a ty spermíci se určo nějací najdou :wink: . Ty jo, ale máš slušnou úrodičku :slight_smile:

Jinak u mě při pondělku taky trošku více pracovně než obvykle. Ikdyž zrovinka se tu porozhlížím po kolekcích, neb kupuju do práce, tak koukám jestli mají na ně kde nějakou slušnou akci :slight_smile:, jednu jsem zahlídla v kaufíku, ale ještě musím zjistit jak je na tom časově řidič.
26. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milu děkuju, folíků je dost,minule23,ale na oplodnění jen 13.Tentokrát je jich o trošku méně,ale jsou vyrovnanější v růstu. Tak uvidíme. Manža říkal,že už začíná být nervozní.
26. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí, ať není moc nervozní, ikdyž ono se to řekne, oni to ti chlapi taky prožívaj. A budete mít ICSI? nebo nějakou jinou spešl metodu? Určo se tam pro to vajco nějaká správná spermijka najde, uvidíš, že jo. :wink:
26. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
MIlu,myslím si,že chlapi to nedávají najevo,nekecaj o tom jak my.Ale řeší to taky dost. Máme zaplacené ICSI,PK a AH. Takjako minule. Ale žádná spešl metoda ne. Jsem zvědavá na wrtulku,na jejich spešl metodu.
26. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééé, holky já vám to IVF tak závidím :dizzy_face:
přemýšlím, že bych najaře zkusila nativ:slight_smile:
26. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kapr jestli jsi na to naladěná,proč ne? :grinning:
26. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
...........jo tak těď jsem se rozhodla.
po novém roce to zkusím
:dizzy_face:

Nativní cyklus IVF má několik specifik. Jedná se o mimotělní oplodnění v rámci přirozeného mestruačního cyklu zcela bez hormonální stimulace nebo pouze s minimální stimulací, která má podpořit růst jednoho max. dvou folikulů.

Pro koho je nativní cyklus určen

Tato metoda je vhodná spíše pro mladší ženy, které samy ovulují a příčinou jejich neplodnosti jsou neprůchodné vejcovody nebo horší spermiogram partnera. Není vhodný pro starší ženy a ženy s nízkou odpovědí vaječníků na hormonální léčbu.

K nativním cyklům se často uchylují ženy, které již vyčerpaly možnosti hrazených cyklů nebo ženy, které již mají děti a nepřejí si vícečetné těhotenství.

Paradoxně bývá nativní cyklus občas úspěšný v případech nevysvětlené příčiny neplodnosti, kdy ženy neúspěšně podstoupily několik klasických IVF cyklů...

Jak probíhá nativní cyklus

Pár projde všemi standardními vyšetřeními jako před IVF. Nejčastější je nativní cyklus se stimulaci clomifen citrátem. Žena užívá jednu tabletu clomifen citrátu dvakrát denně po dobu pěti dnů od pátého dne menstruačního cyklu - tj. od pátého dne poslední menstruace do desátého dne.

Pokud cyklus probíhá zcela bez stimulace, je žena pouze pozvána 11. den cyklu na kontrolu růstu folikulů.

Jedenáctý den cyklu se žena dostaví na UZ kontrolu růstu folikulů. Jestliže je na vaječnících přítomen alespoň jeden folikul o min. velikosti 1,8 cm, obdrží žena hCG v injekční formě ( Pregnyl 10 tis. jednotek ), který si aplikuje podkožně nebo nitrosvalově obvykle tentýž den večer. 48 hodin po aplikaci hCG dochází k ovulaci zralého vajíčka. V té době se žena dostaví k punkci oocytu.

V nativních cyklech, kde jsou přítomny max. dva folikuly probíhá odběr bez narkózy. Celá procedura je rychlá a jen minimálně bolestivá. Stejně jako při klasickém IVF jsou folikuly punktovány přes poševní stěnu dlouhou jehlou. Nejedná se o klasickou bolest, spíše o nepříjemný tlak, který ustoupí ihned po vytažení jehly. Celý zákrok trvá max. 5 minut a ihned po zákroku může žena odejít sama bez doprovodu.

Získaná vajíčka se většinou pomocí ICSI oplodní spermiemi partnera ( ten odevzdá spermie zatímco žena podstupuje punkci ). Dle dohody s embryologem se získaná embrya zavádějí do dělohy 24-72 hodin po oplodnění.

Výhody nativních cyklů

- Díky minimální stimulaci hormony je tento cyklus šetrný k organismu ženy - embrya se vyvíjejí v přirozenějším hormonálním prostředí.

- Cyklus je časově nenáročný - i punkci zvládnete v "obědové pauze"

- Cyklus je finančně nenáročný - průměrná cena kompletního nativního cyklu včetně ICSI na dvě vajíčka, minimální stimulace clomifen citrátem a kultivace embryí 72 hodin, činí 6 000 Kč.

- Nehrozí OHSS

- Výjmkou jsou vícečetná těhotenství

- Etická otázka - není nutné řešit problém, co s nadbytečnými embryi

Nevýhody nativních cyklů

- Menší zisk oocytů a tím pádem prý nižší úspěšnost - což je diskutabilní. Pokud je průměrný počet vajíček získaných při klasickém IVF 10 a finanční náklady v případě samoplátce jsou - 22 500 Kč IVF cyklus, 20 000 Kč léky, 10 000 Kč ICSI, pak se dostáváme k jednotkové ceně vajíčka cca. 5 000 Kč. U nativního cyklu je jednotková cena vajíčka 3 000 Kč.

- Absence anestezie ři punkci. Samozřejmě je možné anastezii doplatit, ale pak je cena nativního cyklu srovnatelná s klasickým IVF

- Nemusí vůbec dojít k transferu - nenajde se vajíčko, neoplodní se nebo se embryo špatně vyvíjí

- Nejsou nadbytečná embrya ke zmrazení a následným KETům

- Není možné vyírat nejkvalitnější embrya ani provádět PGD

- IVF centra nativní cykly provádějí jen velmi nerada - může být problém ve vašem okolí vůbec někoho sehnat. Větší šance je v IVF centrech u státních nemocnic.
26. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hurá do toho,ale třeba to nebudeš potřebovat. :wink:
Tak to si jdu přečíst,ještě jsem to nikdy nečetla.
26. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek