• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
Zuzi, já tu "modřinu" kolem pupíku mám od té doby, co mi začlo růst břicho a když jsem to ukazovala doktorce, tak říkala, že to nic není...že tam praskají třeba žilky, jak se drobečci tlačí. Takže se nemusíš bát.

Dala jsem do albíčka fotky břicha a z ultrazvuku, tak mrkněte, kdo máte zájem :wink:
2. pro 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
siki: břůško pěknoučké....jen tak dále :wink:
2. pro 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Irmi, díkes, ale někdy už mi pěkně leze na mozek, jsem dost nemotorná :unamused:
2. pro 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem ti to Chrobi našla, není to jak u přirozeného a jsi jako o týden víc. Takže já budu mít konec sedmého.Protože po oplodnění se dostanou embryja do dělohy až cca za týden. A při ivf ti je tam dají dříve.

Při otěhotnění přirozenou cestou není většinou znám den otěhotnění, neboť ovulace mohou být nepravidelné v rozmezí i více jak týdne. Porodníci tedy počítají těhotenství od prvního dne poslední menstruace a trvá 40 týdnů /+-14 dní/.
Při otěhotnění pomocí IVF léčby je přesně znám den přenosu embrya do dělohy. Dle „porodnické matematiky“ tedy v den transferu začíná 3. týden těhotenství. Pozitivní test je pak v 5. týdnu a ultrazvuk v 7. týdnu.
2. pro 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chrobi takhle to mají napsané na stránkách CARU.
2. pro 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještěš tohle
Termín porodu takto vzniklého těhotenství lze jednoduše vypočítat tak, že se k datu ET připočítá 38 týdnů, nebo od data ET odečíst dva týdny a připočítat 40 týdnů.
Termín porodu je však matematika. Biologická zralost těhotenství a začátek porodu bývá zcela individuální a proto se za termínové těhotenství považuje období od 38. do 42. týdne.
2. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si to jdu zkusit vypočítat.
:wink:
2. pro 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi to podle jejich výpočtu vychází na konec července cca 27.
2. pro 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: hlavně, aby jsme to všecjny donosily a mimink byla zdravá,ne?
2. pro 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo :slight_smile:
2. pro 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo irmi přesně tak.
2. pro 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jsem z5 a jdu vás dočítat, kontrola v pořádku, čípek drží a je 5cm i dle vnitřního uzv, na zádech mi bylo zase zleeee. Dr se smála a ptala se co že to čekáme za divokého fotbalistu, nemohla zkouknout pupečník, furt si ho nějak tahal a dával nohy za hlavu..no divočák to bude..naštěstí teda v pohodě, jen zvýšila dávky léků přechodně a klid jinak bububub špitál...
2. pro 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem ráda Rudiku,že je to v pořádku.
2. pro 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že chrobi má s těma tt pravdu, je jedno, kde se vyvíjí emryo a při PK se právě vrací do dělohy jakoby v přirozeném cyklu..
Wrtulko super, tak vycházky a neomezené???
no teď jsem to dočetla, Lucík už to našla v moudrech netu... ono stejně termín porodu skoro žádná z nás nedodrží ne? luci takže půlka prázdnin :slight_smile: nemusíte kupovat zimní těhubundu a zohýbat se s obr pupkem zavazovat boty, stačí šatky a nazouváčky...
díky Luci, taky se nám oddechlo, vím, že mám odpočívat, což bych v nem musela, ale taky musím pomaloučku chystat pro miminko a prát a žehlit pidivěcičky...jen opatrně pomaloučku..ve špitále bych byla jen víc nervozní... ndes je mi fakt líp, jak se hlídám a mám vyšší magnezko...
2. pro 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
siki krásné bříško, můžu se zeptat, jak jsi dostala do alba ten odpočet kolik dní zbývá do porodu a kolik asi váží a měří miminko???
2. pro 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tak rudíku,bude to v létě pohodlnější. Ale ty otoky zase. Ale bude to jednodušší,do pantoflí se člověk vejde. :slight_smile: Nevím jak je to s tím termínem,ale takhle to tam mají napsané,ono je to stejně jenom orientační. A ten rozdíl jednoho týden,stejně nic neřeší. Až se bude chtít prckům ven,tak půjdou.
Musíš se šetřit a chystat tak jenom pomaloučku a po částech. Nepřehánět to.
Siky hezké fotečky. Broučkům se daří.
2. pro 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
vím luci, vždy když se něco děje, špitál, tvrdnutí..jsem pak hodná a opatrná,ale pak mě zase berou roupy... jen k nám domů jsou to tři patra to funím a berou mě křeče do noh, težko se mi s tím bojuje jsem jinak dost aktivní a bývalý sportovec.. ale teď musí vše stranou... holky teď nás čeká období zpráv co??? už se těším, že budou jen dobrééé
2. pro 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já jsem Rudíku v poslední době lenoch. Ale ty tři patra domů to taky máme bez výtahu. Ale aspon nějaký pohyb.
2. pro 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
irmi: jak se ti chodí? Mám teď na opatrování pejska od rodičů a chodím s ní dvakrát denně ven a když lezu domů. do 3.patra mám pocit, že je to moje poslední hodinka :slight_smile: . Ty jsi ještě onehdá jezdila na kole, že?
2. pro 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím, že tu nejsem jediná ve 3.patře, tak to si nemůžu stěžovat ale jen statečně funět.
2. pro 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci první trimestr jsem prospala, ani nevím, jaké bylo léto...spala jsem 14 hodin v noci a ještě 2x přes den, jako novorozenec... :grinning:
zori, Irminka je neskutečná bytost
2. pro 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudi, najedeš si na stránku www.babystrology.com, tam si zadáš termín začátku poslední ms a objeví se ti tam (teď přesně nevím, jak se to nazývá), ale něco jako "cesta", kterou celou (je to dost dlouhé) zkopíruješ do svého albíčka před svůj text...A mělo by se ti to tam ukázat. Existuje pro to dost stránek.
Snad jsem to vysvětlila dost srozumitelně :grinning: Kdyby ne, ptej se...
2. pro 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky vycházky neomezené nemám mám od 13 do 17h prý mám právo na 4h.. lepší než bez vycházek..
Chrobi napadá mě zkusit mu zavolat.. já mu volám docela často a vždcky mi ho dají a bez problémů pokecáme :wink:
2. pro 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny,
chtěla sem se zeptat , kolik embryí se transferuje na IVF 2 nebo 3 ?
Měly jste možnost to nějak ovlivnit , rozhodnout se?
V pátek mne čeká OPU ...doufám , že to bude ok.
Děkuji moc
přeji všem klidný večer
:slight_smile:
2. pro 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojy Carole v 99% se dneska už transferují max 2 embria, pokud jsou .. někdy jen jedno..
V některých případech..např. u mě udělali velkou vyjímku.. a dali mi embrijka hned 3! Ale doktoři to nedoporučují a celkově se to dělá jen z určitých důvodů např. že embrijka nejsou úplně dobré kvality a tedy se nečeká že se všechny ujmou...
2. pro 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
carole: my chtěli 1 a dali nám jedno!!! takže záleží, kolik opolodněných vajíček bude....hodně štěstí!

wrtul: vycházky super

rudíku: jsem ráda, že je vše ok! :slight_smile: no máš pravdu, teď bude spousta nových DOBRÝCH zpráv u žirafek!!!:slight_smile:)

lucinku: polovina prázdnin je super :slight_smile:

jo a holky, my taky bydlíme ve 3. patře :slight_smile: ale máme výtah, ale já chodím po schodech, abych trénovala... :slight_smile:
2. pro 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtul , děkuji moc za odpovědˇ. Embryoložka mluvila o 2 nebo třech , asi vzhledem k mému věku :sunglasses:
Určitě se rozhodneme podle jejich kvality, stejně tak ojako o prodloužené kultivaci..
2. pro 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevím jestli jsem to tady psala, včera jsem zjistila, že kolem pupku mám v kolečku 4centimetrové kolečko, jako modřinu, ať jsem seděla, nebo stála, nebo ležela, počkala jsem do rána a ráno vyrazila k doktorovi, jelikož jsem nebyla objednaná čekala jsem 2 a 3/4hodiny :cry: , propásla jsem písemku a slohovku ve škole, ale vem to čert zdraví, nade vše. Doktorr mě prohlídl a řekl, že v rámci možností dobry,ale že pro jistotu mě pošle do nemocnice na kompletní vyšetření, tak jsem ještě letěla dom nachystat jídlo, uklidit(jako kdyby si mě tam náhodou nechali,ať tady nenechám takovej čurbes, ráno jsem vypadla z domu a ani neustlala). V tom dojel Petr, takže jel se mnou. Šla jsem na porodní sál na kompletní vyšetření, potkala tam další spoluležící, když jsem byla hospitalizovaná a té se narodila holčička 1790gr. No to jsem odbočila, napojili mě na monitory, řekli ať si lehnu raději na bok, že to bude na dlouho a že mi bude na zádech špatně. Výsladek? Vše v normě, při jakýchkoliv obtížích okamžitě dojet. Prý asi praskla nějaká cévka.Kontrakce minimální, čípek na 1článek. Chlapečci Bi Bi, . jsou o 6dní větší, jeden váží 908 a druhý 905gr a jsou hlavičkama dolů a v případě porodu půjde ten nalevo první, což nám doteď tvrdili, že půjde, jako první, no tak to jim ty jména asi budem muset přehodit naopak. :grinning:
Hlavně, že to tak dopadlo.
Kurnik musím já mít všechno?
2. pro 2009 v 19:33  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já jsem ti na tu "modřinu" odepisovala už výše. Já jí mám kolem pupíku taky už od té doby, co se mi bříško začlo zvětšovat. Ukazovala jsem to doktorce a ta řekla, že pokud mě to nebolí, a to nebolí, tak to nic není. Prý mi praskla nejspíš nějaká cévka, jak na pupík drobečci tlačí...
Tak jsem si s tím přestala lámat hlavu, protože je mi jinak fajn.
Jinak máš nějaké jiné příznaky předčasného porodu? Otvíráš se nebo ti tvrdne bříško?
2. pro 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siki-no nevím, ale teď už to není tak modry, ale včera to bylo až do fialova a v pravideknym kolečku a docela to i bolí kolem dokola, prý měli podezření na ucpání nějakých tepen, že se to stává vyjmečně v těhotenství, ale to to naštěstí není-zatím.
2. pro 2009 v 19:51  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek