• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
holky, díky za podporu :slight_smile: podle MS jsme 10+2 a náš pinďa je 11+0... je to kousek. Sourozence mu pak doděláme :wink:
1. čer 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Problém klidového režimu po embryotransferu je velice delikátní zá­ležitostí vzhledem ke snaze udělat pro to, aby k těhotenství opravdu do­šlo, opravdu maximum. U přirozené­ho početí dochází po ovulaci (uvol­nění vajíčka z vaječníků) k oplodnění vajíčka jednou ze spermií, které se sem z pochvy dostanou po dlouhé a namáhavé cestě. Oplozené vajíč­ko se pak dostává pomocí fimbrií (řas) do vejcovodu, kde dochází k jeho dalšímu vývoji. Do dělohy se embryo dostává kolem 5.-6. dne, kdy pak ve stadiu blastocyty do­chází k jeho uhnízdění (nidaci). Při mimotělním oplodnění se embryo do dělohy přenáší obvykle druhý až třetí den ve stadiu 4-8 buněk nebo po prodloužené kultivaci den pátý až šestý ve stadiu blastocysty. Embryo z dělohy opravdu v souvislosti s gra­vitačními silami vypadnout nemůže. Může být pouze z dělohy vypuzeno děložními stahy, a to jak do vejco­vodů, tak asi někdy i do děložního hrdla. Jsem však přesvědčen, že absolutní klid na lůžku po embryotransferu nemůže přinést zásadní zvýšení úspěšnosti. Tento postup však tradičně dodržujeme, protože se tím nic rozhodně zkazit nemůže a ženy, které neotěhotní a konzultují postup léčby se ženami, které již dří­ve po IVF otěhotněly, nemohou vní­mat, že se pro ně neudělalo vše, tak jak mělo. Absolutní klid po embryotransferu doma nedoporučuji a již vů­bec ne hospitalizaci. Nejrozumnější cestou je pouze omezení nadměrné fyzické a psychické zátěže.
1. čer 2009 v 15:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
helenky nedá se nic dělat ... určitě je to ted správně tak jak to je :wink:
1. čer 2009 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chrobi před 10 minutami jsem si to vyhledala a taky četla :slight_smile: to je náhoda...
1. čer 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
siki fakt?? :slight_smile: mě to totiž furt vrtá hlavou ale já chtěla najít něco k tomu jestli se můžu ted hýbat během stimulky a nebo radši ne a to jsem nikde nenašla ...
1. čer 2009 v 15:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
chroby mě dr. říkal, že pokud se budu cítit dobře, tak můžu dělat všechno jako obyvkle. Že na každého to působí jinak... Říkal, že některé při stimulaci jsou holt citlivější a některé to ani nepocítí. Tak jestli ti je dobře tak to je supr :wink: Ale taky si pořád něco hledám, abych si potom nic nevyčítala, že jsem to mohla udělat jinak...
1. čer 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíš sport? mně doktorka v Brně řekla, že bych se neměla fyzicky namáhat. Jelikož jsem min 1 týdně cvičila, tak jsem to během stimulky vynechala. ale ono asi záleží na tom, jak se cítíš...
Já bych měla jet po embryotransferu cca po týdnu do Itálie a to mi doktorka schválila, takže klidový režim se podle mě nemusí brát tak doslova.
1. čer 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenh hele mě zatím fakt nic není a včera jsem hodinu lítala po kurtu a v pohodě, ale jen si říkám abych neco nepos.. a nerozjel se mi hyperstimulák třeba.....ale zase se mi nechce hnít a nic nedělat :slight_smile: dokud můžu :slight_smile:

siki ... hmm s tou dovolenou taky nevím já bych jela na začátku července a můj furt plánuje kam tak jsem řekla, že dokud nevím jak na tom budu tak nic neplánuju...bojí se letět....někde jsem četla že by se nemělo......
1. čer 2009 v 16:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
letadlo je jiný případ, změna tlaku atd., doporučují ho až do 4.měsíce...My jedeme autem, takže jde jen o to, abych si dělala pauzy a "prokrvovala dělohu" :slight_smile: Jsem ráda, že mi ji nezakázala, je to moje jediná dovolená a mrzelo by mě, kdybych o ní přišla...
1. čer 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hypo,Heli to je mi líto.. :frowning2: ale na druhou stranu,teď už snad bude vše v pořádku :wink: už jste si ty starosti trápení vybraly tak se opatrujte!Kamarádka taky v 10tt přišla o druhého bobíše,ale teď je již 15tt a vše ok,tak hlavu vzhůru..škoda,že když už se zadaří nejde ten čas do 12tt přeskočit... :unamused:

Chrobi ono je fakt těžko,co ano a co ne po tom ET..Je to určitě hodně individuální a záleží jak kdo to bere...Já při 1IVF jen ležela-na záchod a do postele,bylo to na bednu :frowning2: a stejně se nezadařilo,ale zase na příště vím,že se budu taky šetřit a hlavně v prvních dnech se nastěhuju k dvd,knihám,křížovkám..už se na to i těším :grinning: ale pak určitě přidám procházky atd prostě pohoda... :slight_smile: ono je to důležité v tom,ať si pak není co vyčítat,když se to nepovede a já po tom uvažovala i nad takovýma blbostma,jestli se to nestalo proto,že jsem přestala před ivf ze dne na den kouřit,nebo že jsem se nervla kvůli blbosti a tak.. :unamused: Prostě záleží na konkrétní osobě jak se kdo k tomu staví,taky si myslím,že to ležení to nezachrání,ale když to uklidní... :wink:
Ty to budeš mít jak chrobi?
1. čer 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé siki to ti určitě udělá dobře-sluníčko,moře.. :slight_smile:
1. čer 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
siki doporučují nebo nedoporučují do 4 měsice? já jsem právě manželovi říkala, že by asi raději jela pak taky autem kdyby se povedlo a hlavně to nechci řešit dopředu když nevím co za ten měsíc bude ...

denis...jojo já s tím po ET taky počítám to už jsem se rozhodla, že pár dní si vezmu dovolenou a budu doma na zahradě nebo si konečně užiju naší sedačky :slight_smile:) a pustím si nějakej film a nebo si přečtu knížku atd.... to jo ....
1. čer 2009 v 16:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denisko, právě :slight_smile: Moc se na to těším a hlavně se budu zabývat příjemnějšíma věcma než tím, co když se to zase nepodaří...

Chrobí, nedoporučují. první tři měsíce a snad poslední tři měsíce. tam je zase riziko předčasného porodu. Vyčetla jsem si, že pokud člověk jede autem, tak by měl každou hodinu a půl stavět a projít se.
1. čer 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo ty poslední vím 100% že nedoporučují a ty první mi kamoška letuška říkala, že OK ale já bych právě ty první tři měla strach.....

no jo ono je fakt že my holky po ivf asi budeme opatrnější než při přizeném těhu.....že?
1. čer 2009 v 16:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to určitě. jen jsem si řekla, že to nebudu tak prožívat. při 1.pokusu jsem 14dní poctivě dodržovala klidový režim (měla jsem i neschopenku) a stejně se nepovedlo. Tak teď pojedu na dovolenou a pořádně si jí užiju :slight_smile:
1. čer 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
helenky, hypo: moc vám dfžím palečky, hlavně, že jeden bobíšek vydržel, alespon to bude cvalda, jen tak dál a za devět měsíců příjemné slasti i starosti :slight_smile:

já jsem si také myslela, že pojedeme na dovču, ale s mým štěstím bych si zase něco posra.., tak raději budu doma u bazenku nebo za naším městečkem máme krásné jezero a máme tam karavan, tak se vudu válet tam...voda jak v moři, klídek, kamošky, něco uklohníme, děcka si pohrají a budeme mít dovolenku jak lusk :wink:
1. čer 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky krásná odpočinková dovolená. Jen tak dál, ať jsme plné síly na ten boj :wink:
1. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže, kdyby jste chtěly děvčata, můžete klidně přijet.... :slight_smile:
1. čer 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
irmi díky za info o OHSS, myslíš koupání na Ostrožské??? tam je fakt krásná voda, táta je z ONV :slight_smile:
Helenky, to je mi líto,ale nebuď smutná, pak uděláte miminkovi brášku nebo ségru, hlavně se opatruj a Hypo taky!!!Irmi, kdy máš ultrazvuk???
Chrobi, myslím, že pokud je ti dobře, tak se klidně můžeš věnovat sportu, asi bych teda nedělala lehy sedy a vzpírání :grinning: , ne taky jsem byla ve fitku při stimulce, jen jsem hold snížila váhy a břicho nedělala vůbec, pak už jsem před OPU měla bolavé břicho, tak šel sport stranou..
PN u nás dávají bez problémů...klidně od začátku stimulky, myslím, že každá z násmá na to právo,za tolik trápení a peněz...
Holky, to je fajn, že už pícháte, pořád se tu něco děje :wink:
U nás pomaloučku leze sluníčko :sunglasses: tak už snad budou zase jen dobré zprávy
1. čer 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se loučím, konečně jdu domů...Tak zase zítra, papa
1. čer 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruda: jo jasně , ale my ten karavánek máme od Ostrohu, takže není problém přijet :slight_smile: A na UTZ máme jet 10.6., no už se rěším a zároveň bojím jak malé děcko...po těch mých držkopádech :slight_smile:
1. čer 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj Irmi a jen se těš, jsou tam dva rarášci, ti něco vydrží!!!
1. čer 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruda :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. čer 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobrý večer kočky..
tak hlásím že jsem měla krásný odpoledne :dizzy_face: třešně byly moc dobrý a balíček s proprietami na ubrouskovou metodu mám doma jsou fakt super:slight_smile::slight_smile: už se těším až budu doma možná už při štimulaci a budu dělat dárečky:slight_smile:
Helenko to s dvojčátkem je mi moc líto :frowning2: :frowning2: mě by to taky bylo moc líto ale kočko ber to tak že je tam zdravé krásné miminko které bude mít aspoň 4kg :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Wrtul, tak to je super, můžeš tvořit, na tohle je moooc šikovná moje hodná tchýně a na keramiku, maluje na hedvábí, momentáleně dělá špěrky z korálků, tak mě pěkně zásobuje a i obyč. tričko pak vypadá skvěle...stejně jako bílé tričko s žirafkou :wink: , tak ať se ti daří...třešně miluju,ale teď jsem jako balon i bez třešní, sice mi manžel donesl hrozny, ty miluju,ale ....
a Helenko, myslím, že bude stačit i tříkilové že? :grinning:
1. čer 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rudo ty hrozny papej! tělo potřebuje co nejvíc vitamínů..
teda teď jsem si uvědomila že jsem si na ty třešně uvařila čaj :grinning: :grinning: njn to se vsákne :wink:
pokud jde o tu žirafku na tryčko tak tu vyzkouším a trošku později.. nejdřív se to ještě trochu naučím na jednodušších věcech :wink:
jo a já už 10 dní poctivě dlabu ten Femibion ale ode dneška to budu kombinovat s calibrum babyplan jeden den to a druhý tamto aby to nebylo tak drahý a myslím že takhle to taky bude fungovat :wink:
1. čer 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,

tak už si manža zahrál na píchače a ďobnul mi pregnyl.. docela to šlo, čekala jsem to horší.. a jemu se to tak zalíbilo, že by mohl klidně ještě.. ho chci vidět machýrka až mi bude píchat do břicha :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Jéé, vy jste toho zase nakecaly... pokusím se dočíst
1. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky Miluško :dizzy_face:
no to já se holky už 3 dny snažím nenápadně se zeptat tý sousedky jeslti umí píchat injekce zatím se mi to nepodařilo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jíťo, ty se bojíš způsobit si sama bebínko??? :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jany, já z toho mám furt takový divný pocit ještě i teďky, takže to píchání fakt bude na manžovi :wink:
1. čer 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek