• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
autor
včera jsem byla v GESTu a jsem z toho taková rozhozená..
jako pozitivní je že mi doktor napsal bez jediného slova lázně takže pofrčím do Františkovek
Ale co mě rozhodilo bylo nejdříve to že mi neudělal tu průchodnost vejcovodů co sme měli v plánu.. nevím asi mi to špatně vysvětlil nebo sme se nepochopili nebo nevím každopádně prý že ještě neměl vyšetření a UTZ a nějaké stěry takže mi udělal jen to a to vyšetření průchodnosti až za měsíc a ještě se na mě tvářil že jsem se blbě objednala.. a to minule tvrdil že mi to můžou udělat zároveň :frowning2: Takže musím čekat zase na 11DC
Pak jsme řešili co dál.. imunologie mi vyšla ok hormonální profil v rámci předepsaných hodnot taky.. ale prý tam mám dvě hodnoty hormonů jakoby prohozené.. je to v normě ale může to způsobovat problémy (to jsou ty moje 10 ti denní měsíčky) na to mi ale prý nic dát nemůžou Mám to rozházené asi po IVF i když podobný problém jsem měla už loni..a bohužel přírodní léčba selhala nemáte někdo nějaký nápad? Pila jsem 4 měsíce Femigard a teď už piju jen kontryhel.. ale už se to nezlepšuje..
Nakonec jsme řešili další postup.. manžovi se hodně zelpšilo spermio .. takže ho doporučuje zmrazit.. ale to prý je vzhledem k novému zákonu složité že nejdřív ho musí vyšetřit na přenosné nemoce a až pak zmrazit..
Ale IUI nedoporučují to prý dělají jen v případě normospermie :frowning2::frowning2:
Takže tak nějak nevím co dál..vím že dám ty lázně.. třeba by mě tam mohli hormonálně srovnat co myslíte?Ale pokud jde o další pustup tak mi doporučují IVF.. jenže já si říkám když jsem 1/2 roku rozhozené po tom předchozím..tak jít teď nebo v dohledné době do dalšího přece musí být hazard se zdravím nebo ne? No mám z toho takový pocit i když vím že mají pravdu že buď miminko nebo zdraví
13. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Hele wrtul s průchodností nevím. mě jí dělali laparoskopií normálně pod narkózou a byla jsem 3 dny v nemocnici. Ale vím, že se dá dělat "na počkání".
Co se týče Františkovek tak super. Nemyslím si, že by tě tam srovnali hormonálně. Ale spíš podpoří vaječníky, dělohu a tak. Čekají tě slatinové koupele, výplachy, perličkové koupele, budete cvičit mojžíšovou, pak budeš chodit na plyn - takže s hormonama to moc společného nemá :wink:
Zamrazit sperma bych si rozhodně nechala. Ikdyž teda nevím o žádném novém zákoně. Nám to v březnu normálně nabízeli. To že musí udělat testy, OK. Prý je nyní musí dělat i před každým IVF.
A rovněž nechápu, proč neudělají IUI. Nám ho dělali i s 2 mil a pohyblivostí 30%. Není to nic proti ničemu. Sice řekli, že není moc velká šance, ale co kdyby náhodou............
Jo a já na IVF šla po roce. A když jsem po loňském neúspěchu plánovala 3tí tak bych šla zase nejdřív teď, tudíž za rok. Myslím, že je to tak akorád, aby se tělo dalo dohromady .
Takže toď můj názor :wink:
13. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
V GESTU dělají průchodnost tak že ti do dělohy nalejí nějakou tekutinu a tu pak sledují přes UTZ není to invazivní jako laparo a nezjistí se z toho tolik i tak dost..
no oni nám to jako ne že by vůbec nechtěli udělat ty IUI spíš nedoporučují..no..
no já byla na IVF v listopadu takže je to přes půl roku a pro mě brzo i kvůli psychice..
na tu mojžíšovku se do lázní fakt těším! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Wrtul kázně jsou fajn. Já tedy narazila na bezvadnou partu holek, takže jsme si to opravdu užily :slight_smile: je to taková oddychovka. Je teda pravda, že jsem to tenkrát měla místo školy a neměla jsem "kluka" takže paráda, discotéky a tak.
Ale jinak to bylo prima :slight_smile:
Ovšem ty výplachy teda nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

wrtulko .... běž na IUI a vůbec se s nima nemazli ... jejich nedoporučujeme.. .. by mě vůbec nezajimalo ...
13. kvě 2010 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo taky bych do IUI šla ikdyž nedoporučují.!
13. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No oni to nedoporučují pro to že manža měl horší pohyblivost (zajímavé věšinou ji měl ok) a taky dělali nějaký swim up test a tam jich vyplavalo hodně málo.. to by měly být ty progresivní spermouši co můžou oplodnit vajucho..tak těch tam bylo fakt málo.. rukou u toho testu bylo připsáno na IvF+ICSI jen tak tak.. :pensive: takže to jejich doporučení bohužel logiku má..
nicméně je fakt že jsme postoupili do vyššího levlu už nás netlačí do dárce aspoň :pensive:
13. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtul jestli tě to uklidní, tak nám v lednu taky doporučovali dárce :wink:
13. kvě 2010 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
.......................jsem koukala jak tydýt
13. kvě 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
kapříku díky :dizzy_face: takže se budeme snažit doma a na ně kašlem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ne uvidíme musím si to nechat projít hlavou :pensive:
13. kvě 2010 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
hele v poho, hlavně se z toho nestresujte!!!!! taky mysli na to, že pro ně je to pořád business!!!
13. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
...............a jedna jediná stačí!!!! takže když ji popostrčí skoro až k vajuchu, tak proč by to nemělo klapnout?
20 mil. potřebuješ k přirozenému otěhu, protože jich hodně odpadne dlouhou cestou.
Mimochodem kamarádka má teď druhého kluka přirozeně se spermiem okolo 5 mil a pohyblivostí nic moc.......a pak že nerostou :grinning:
13. kvě 2010 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kapr díky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
rostou kapr rostou. však my dvě jsme toho příkladem. :slight_smile:
wrtul, já si nepamatuju manželovy hodnoty spermia, ale pohyblivost byla mizivá! napsali nám, že pro iui naprosto nevhodné a pak se zadařilo doma!!! takže wrtul, domácí snažení chválím :wink: lázně taky, super nápad, odpočineš si a myslím, že by tě tamní léčba měla nakopnout. určo to srovná i hormony. myslím, že pro vás je teď psychicky důležitý, že se zlepšilo to spermio, takže bych neváhala a nechala zamrazit. ze zákona se musí vyšetřit na pohlavní a další choroby, neboť je to "laboratorní materiál", takže to si určo nevymýšlí.
jen mě překvapuje, že ti chtěli udělat tu průchodnost hned a pak zas nic...mně to taky v gennetu nabízeli, ale nakonec jsme do toho ani nešli. dělali mi po tom neúspěšném ivf hysterku, ale to spíš proto, aby zjistili, proč jsem měla biochemický těhu....
takže kdy jedete do gestu na tu průchodnost? přijde mi lepší si nechat udělat teď tuhle "snazší", ať se ti tělo zase nezanáší tou narkozou! A jestli máš pocit, že máš ještě tělo rozházené a nechce se ti teď do ivf, tak se do toho v žádném případě nehoňte. Dej ty lázně a pak uvidíš! :wink: držím moc pěsti!
13. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Evi moc děkuju :dizzy_face: na tu průchodnost půjdu za měsíc to už určitě :wink:
no a na to IvF se mi opravdu teď moc nechce už s ohledem na to že máme za sebou dva neúspěšné cykly.. jsem chtěla zkusit něco míň drastického.. a snad i s míň nervama..
uvidíme musíme to probrat doma ale asi budeme zkoušet fakt ty IUI :wink:
13. kvě 2010 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtul: jasně, řekněte, že to chcete zkusit. a taky to domácí snažení je nejlepší :slight_smile: kdy pojedeš do těch lázní už víš? :wink:
13. kvě 2010 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Evi nevím.. jsem objednaná na gyndu na 25 tam jim dám doporučení co mám z CARu a budu doufat že do týdne nebo tak z nich vymámím ten papír pro pojišťovnu.. pak to pošlu a do 14 dnů to prý schválí.. a pak zase budu čekat kdy mi příjde kdy nastupuju..
ptala sem se holek na tématu o Františkovkách a když není sezóna tak se jezdí tak do měsíce od schválení žádosti jak to bude v sezóně nevím... to se uvidí.. mě by bohatě stačilo jet na přelomu července a srpna..
13. kvě 2010 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtul: to jo, v létě by sis hezky užila. :wink: já slyšela, že je fajn si tam do těch františkovek hned po schválení žádosti zavolat a říct, jaký termín bys preferovala :slight_smile: aby se to hnulo. tak držím pěsti wrtul! a dej vědět, jakmile budeš mít další výsledky!
13. kvě 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi,myslím,že to dnešní zvracneí bylo k té reakci,jinak zvracím tak max.jednou za den,někdy ani ne.
13. kvě 2010 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtul,myslím,že lázně budou super a jak píšou holky,může se vám zadařit i doma. To jejich nejde,je sice pravda,ale zázraky se dějí. Prostě pořád nějaké spermijky jsou. :wink: Držím moc palečky,at to dopadne. :slight_smile:
13. kvě 2010 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ranko,
tak tady dneska prší a počasí nic moc. :frowning2: v poledne jedu do porodky na první kontrolu, tak jsem zvědavá. nicméně se mi včera večer rozpadl zub, takže budu muset opět k zubaři. já už se z toho asi picnu, beru vápník a stejně mi to není k ničemu...ach jo :frowning2: ještě, že můžu za tou mamkou, chodit k cizímu, tak už bych si přišla jak blázen...

já vím lucíku, ale stejně jí to musíš říct, protože i 1x za den je podle mě dost! co dneska budeš dělat? :wink:

a jaký máš plány na víkend kapříku? :wink:
14. kvě 2010 v 07:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko.
Tady taky počasí na draka. Jako každý rok,když je pouť. :frowning2:
Teda Evi s tím zubem si teda užiješ. :frowning2: Jinak já trochu uklidila a ted vařím karamel z kondenz.mléka,budu dělat medovník. V neděli přijdou tchán s tchýní na oběd. A jinak v plánu nic nemám. Ještě max. douklízím,jako že utřu prach a ještě jednou vysaju. Ale jelikož jsem to dělala průběžně,tak toho moc není. Včera mi dorazíl balíček,tak už mám i všechno do porodky a pere se povlečení do postýlky.
14. kvě 2010 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Bré ranko. Tal jak říkáš Evi, v Praze je hnusně :angry:
dneska máme firemní narozeniny. Takže jsem si vzala foťák a budu fotit. je to má poslední akce, tak ať mám nějakou památku :wink: jen se holt neopiju, no. :grinning:
Asi tak v deset večer jedeme na jih zase k našim, bo tam zítra máme s bandičkou velikánskou oslavu narozenin. Tedy kousek od Jindřicháče. jen bude asi pořád pršet. Takže jsem včera večer vše připravila a dobalila aby mne manža jen večer vyzvednul a hned pofrčíme. V neděli chci domalovat ten pokoj u našich.
Takže asi tak
14. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ty jo kapříku, takže pracovní neděle :slight_smile: ale narozky budou fajn. my máme jít zítra na svatbu, ale je mi jich líto, když má být tak ošklivo... :frowning2: takže my zítra opět k našim a pak svatba a pokojíček doděláme v neděli. doufám :sunglasses: a dneska si užij hezky firemní akcičku :slight_smile:

luci, tak to máš taky dost práce. a co budeš vařit? my máme u našich pouť až později a většinou bývá hezky...to je otrava s tím počasím, viď? taky jdu píct, koupila jsem bezl. list. těsto, tak udělám šátečky a vařím polívku. a povlíkla jsem, tak peru...to zas bude žehlení :grinning:
14. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
A to já si užiju, zase to jako jo, ale to víte.....................platívala jsem za pařmenku a z akcí odcházela jako poslední....... a teď budu mezi prvními na odchodu :pensive: ale Kuba za to samo stojí!!!!!!!!!
14. kvě 2010 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Kapříku tak si ten víkend užij. :slight_smile: My máme pout,tak se taky snad pobavíme.
Evi nevím,jestli budu vůbec něco vařit. Už mě to něka nebaví,si vařit pro sebe. Možná si udělám jenom těstoviny s kečupem a se sýrem. Mnam šátečky taky super.
Ještě pověsím povlečníčko.
14. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Užiju :wink:
teď zrovna přemýšlím na tímhle
http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1885618
14. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky žirafindy,

Wrtulko, jak píšou holky, do IUI bych šla... no by taky do něj šly, ikdyž nám ho nedoporučovali a když jsem byla v Gennetu se na něm domluvit, tak i primářka se na to moc netvářila, ale řekla, že když ho chci a stát se může cokoliv, tak nám ho udělají :slight_smile: a je fakt, že jsem si ho švihla jen tak.... v mezidobí na čekání na IVF :wink: , takže jsem tomu ani moc velkou váhu nepřikládala a šla tam jako že se prostě něco děje a nesedíme jen doma na prdelce :grinning:

A lázně taky schvaluju, bude to určo příjemný relax... ty jo bych taky jela hnedky :slight_smile:))

Jo a tu průchodnost dělají v rámci laparky úplně stejně, taky tam napustěj nějakou transparentní tekutinu a na UTZ sledují kudy protýká :slight_smile:

Jo a Wrtul, nám primářka v Gennetu říkala, že výsledky spermia jsou sice nic moc, ale že nevylučuje, že se to nemůže povést i přirozeně, ikdyž je tam menší šance :wink: , ona byla docela taková optimistka v určitých věcech.

Jinak u nás je taky dneska pěkně hnusně a od rána leje... tak nevím jestli půjdu s klukama po O ven, no uvidíme jak moc bude lejt, páč tlačit kočár a držet ještě deštník nic moc :pensive: a pak mě to ani venku moc nebaví .... neb není pořádně kam jít
14. kvě 2010 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
kapr: takovýhle podobný mám od tiny love. teda ne že bychom ho kupovali, půjčila mi ho kámoška a říkala, že na jejího mladýho to bylo super. pustila mu hudbu a čučel na zvířátka :slight_smile:
holky razím do porodky. nějak mě pobolívá břicho, tak jsem ráda, že se dr. mrkne :wink:

jojo milu, paní prim v gennetu je zlatíčko :slight_smile: my s ní taky měli nejlepší zkušenosti a ráda jsem k ní chodila, protože byla optimistická a zároveň realistka. no s tím počasím je to naprd.

luci, já jdu naštěstí na obídek s tátou, který přijel pracovně do prahy, tak až pojedu z porodky, tak se sejdem tady u nás na růžku v hospůdce...ale ani nemám na nic chuť :frowning2: jo a dneska psal brácha po utz ve 20 tt a čekají taky holčičku :grinning: tak to budou sestřenky! :slight_smile:
14. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi tak vi budete mít babinec :grinning: Tak jsem dopekla medovník a dneska se nedařilo,těsto se trhalo,krém se zdrcnul. Ach jo. No snad se to bude dát jíst.
14. kvě 2010 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek