• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
Oplodnění

Oplodnění znamená, že jedna ze spermií vnikla do vajíčka. Tam se hlavička spermie zvětší původní sbalené chromozomy se rozvinou a vytvoří mužské prvojádro. Ve vajíčku je v té době připraveno prvojádro ženské. Když obě prvojádra splynou, začne se oplozené vajíčko - zygota - dělit na 2, 4, 8 a postupně více a více buněk. Protože celkový objem vajíčka je stále týž, znamená to, že dělením vznikají stále menší a menší buňky. Od chvíle, kdy se vajíčko rozdělilo na 2 buňky, nazýváme již tento útvar zárodek neboli embryo.

Embryo (zárodek) putuje vejcovodem a přibližně 5. den po ovulaci se dostává do dělohy, kde se 1-2 dny volně pohybuje, dále se dělí a "hledá" vhodné místo k implantaci. Většinou 6.-7. den po ovulaci embryo začíná implantovat, tedy zanořuje se do vnitřní vrstvy dělohy, do děložní sliznice. Proces implantace bývá ukončen cca 9. den po oplodnění vajíčka. Sliznice musí být k této implantaci připravená. Příprava je řízena hormony, které se vytvářejí právě v tom folikulu, ve kterém dozrává vajíčko. Tak je zajištěna správná hladina hormonů, která přesně časově odpovídá vývoji vajíčka a následně embrya. Sliznice v děloze se připravuje ve dvou fázích:

■1. fáze: v době, kdy se připravuje vajíčko k ovulaci, se ve folikulu vytváří hormon estrogen. To je hormon první fáze a pod jeho vlivem sliznice v děloze roste.
■2. fáze: po uvolnění vajíčka (ovulaci) nabývá folikul jiného vzhledu a nazývá se dále žluté tělísko. K dosud uvolňovaným estrogenům se přidá ještě další hormon - progesteron. Ten
zajistí vývoj žlázek a sliznice děložní se stane schopnou embryo přijmout.Progesteron je hlavním hormonem druhé fáze.
Po ovulaci je tedy vše připraveno pro úspěšný začátek těhotenství. Vajíčko je ve vejcovodu. Děložní sliznice se mění ( roste na cca 1cm a stává se "sekreční" ) účinkem hormonů, které vytváří žluté tělísko, aby v době příchodu embrya do dělohy byla optimálně připravená.
Je ale možné, že embryo se v děloze neobjeví - třeba proto, že žena nechce otěhotnět a neměla pohlavní styk.
V tomto případě žluté tělísko bude automaticky vytvářet hormony po dobu přibližně 12 dnů, potom samovolně zanikne. Přestane vytvářet estrogeny a progesteron, hladiny hormonů po kles­nou a sliz-n i c e děložní se odloučí -přijde menstrua­ce.

Je-li embryo přítomno, musí vyslat signál pro žluté tělísko, aby nezaniklo, neboť těhotenství se může rozvíjet jen v prostředí správné rovnováhy hormonů.

Signálem pro žluté tělísko je známý hormon hCG - lidský choriový gonadotropin (hCG - human Chorionic Gonadotropin). K implantaci (zahnízdění) embrya do děložní sliznice dochází 6. až 8. den po ovulaci, což je většinou 20. až 21. den cyklu. Brzy poté, za 1 až 2 dny, se v některých buňkách zárodku začne vytvářet hormon hCG. Ten se krví dostává ke žlutému tělístku a výsledkem je, že žluté tělísko nezanikne. Tvorba hormonů (estrogenů a progesteronu) ve žlutém tělísku je pro udržení těhotenství zcela nezbytná po dobu prvních 6 týdnů těhotenství. Potom si je postupně začíná vytvářet embryo samo a po 11. týdnu těhotenství už není žluté tělísko potřebné.

hCG je možné prokázat pomocí hormonálních testů v krvi nebo v moči ženy. Vzhledem k tomu, že hCG je v trofoblastu (budoucí placentě plodu) vytvářeno již od 24. dne cyklu, mohli bychom z ní v té době zjistit těhotenství ženy. Test by však musel být velmi citlivý, protože malé embryo vytváří jen málo hormonu hCG. V praxi tak citlivé testy nejsou dostupné. V lékárnách lze zakoupit jednorázové těhotenské testy, které umožňují stanovit těhotenství přibližně od 26. - 27. dne cyklu, tedy ještě před očekávaným příchodem menstruace.
14. čer 2010 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo tak to jsi měla 6500j to už by tam bejt nemuselo :wink: v pátek netestím až v pondělí :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2010 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
já chci taky blinkat v letadle až poletíme s dvojčatama na dovču :wink:
14. čer 2010 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Co to je za slohofkuuuuuuuůůůů .... to budu mít na celý den....

Chrobi.. stačilo napsat.... už se ti zahryzává... zítra můžeš testnout :grinning:
14. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
čauky Zubajdo a Chrobi kdy jdeš na ten KET?
Jo já budu v hotelu Motni :wink:
14. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
6-7 DPO se zacina zahryzavat, jooo?.. ja jsem dnes 7DPO.. :grinning:....
14. čer 2010 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky wrtulííí :slight_smile:))
14. čer 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky Zubi to víš že se ti zahryzává a je to on nebo ona? :grinning:
14. čer 2010 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hele testovací maniačky :grinning: já bych testla 9D po ET. :dizzy_face: :grinning: což je pátek?
14. čer 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já bych testla až tak v 8 mém týdnu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. čer 2010 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
pátek je 8 den po ET :frowning2:(((... kurnaaa.... brekekekeeee...

wrtulkooo..... to je jasná žirafkaaaááá.. nevěsta pro Rudíčkaa :slight_smile:))
14. čer 2010 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtulkoooo.... jsi blázeeen ???... v 8. týdnu...???.... to už bude začínat další menstruace... :unamused: :wink:
14. čer 2010 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
já bych taky testila až později, ale já jsem v tomhle hrozná! :wink: ...zubaj vydrž!!! a na příznaky nehleď, utroš je fakt sviňa!!! ale vím, jak je to pro tebe těžké :wink:

chrobíku, jak se chystáš? tak nakonec možná budu rodit až ty budeš na ketu. ve středu jdu do porodky na ko, tak třeba udělá dr. nějaký ten chvat a naši malou lenošku vypudí ven :wink:

kapříku ty jsi ale šikula. já se byla taky v sobotu koupat v bazénu a bylo to labúžo, ale trochu mi z toho plavání tvrdlo břicho, tak jsem se tam už jen tak mrcasila. tašku chválím a balení taky. já se na to jdu taky vrhnout :slight_smile:

14. čer 2010 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky,

zubí jasně,že zahryzává., mě se v té době akorát rozjížděl hyperstimulák, ale ty už jsi neprokazatelně těhotná, takže to je v poho

a já vás jdu dočíst, jsem to tu jen tak zběžně prolítla.. tak pořádně nevím vo co gou.. než se mi zase ratolesti vzbudí
14. čer 2010 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
zubaj: právě že nebude, dyk žádnou nedostaneš!!!!

jo a chrobí: a těhu blindění nif mof teda :grinning: i když chápu, že se na něj teď těšíš, tak pak už ti to tak dobrý připadat nebude :grinning: :grinning: ale jestli je to tvé přání, tak ať se ti příští měsíc splní!!!!!:wink:
14. čer 2010 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zubi žádná ms až do porodu přece! :wink:
A vůbec a basta jo a já budu mít kluka a bude se jmenovat Mikulášek /to jen abyste věděly/ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2010 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Evíku, ahojky, jak je mamino čekatelko? už to musí být docela dlouhý, co? ale ona malá až bude chtít se nám všem ukázat, tak si řekne :wink:

já si na jednu stranu říkám, že jsem tak nějak ráda, že jsem rodila v 7. měsíci, páč už tenkrát jsem toho měla plný kecky a nedokázala si představit ještě se tahat s pupkem další 2 měsíce, ale na druhou stranu mi je to líto, páč to těhotenství strašně rychle uteklo a říkám si, že bych chtěla být znova těhu a pořádně si ho vychutnat, ale to asi jen tak nebude... manža třetí mimčo nechce... ale prej kdyby bylo zaručený, že to bude buchta, tak o tom bude i možná uvažovat :grinning:

Chrobí a neboj, těhu nevolností si ještě užiješ dost a dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: :wink:
14. čer 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to už se na něj těšíme wrtulínku :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
evi jasně, že je to s nadsázkou, ale klidně si to i odbliju jen aby ta dvojčátku už přišla :slight_smile:) takže já ve středu těhulím a ty rodíš no paráda :slight_smile: dobře to máme naplánované :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
wrtulko jdu ve středu a volám před 9 v kolik mám dojít :wink:
14. čer 2010 v 11:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
tak teďky jsem se nasmála, jsem dala aktualizovat stránku a objevila se mi hláška "porucha není na vašem přijímači ...... " :grinning:

chrobí, tak to držíme všechny palce co máme :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
s palcema počítám holky :slight_smile: i mrňata držet jasný? :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2010 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj milu, no jo všechno má svý. já už se s tím břuchem taky nechci moc tahat :grinning: ale jsem šťastná, že jsme vydržely spolu takhle dlouho, neb moje mamka nás s bráchou rodila oba předčasně, tak se moje dr. v souvislosti se všema komplikacema, co jsme s manžou měli, bála, že taky budu rodit dřív. a ono ne :wink: ale taky mám pocit, že to těhotenství uteklo strašně rychle. :wink: myslím ale, že mě dr. dlouho přenášet nenechá, už minule to naznačoval, tak uvidíme. :wink: co kluci, jak prospívají? no blbý je, že tu buchtu ti nikdo nezaručí. manžel se taky tváří, že by do druhýho šel jen, když to bude piňďour :grinning:

holky, čím se to blíží, tím větší mám strach, aby byla malá v pořádku...ale asi jo, co? když jsme dobojovaly až sem....je to zvláštní, porodu se nebojím, ale tohohle jo... :frowning2:
14. čer 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
no chrobí jasná páka. a navíc, když se budeme synchronizovat, tak se to musí povést!!!! :grinning: navíc 16. 6. je hezký datum, ne? :wink:
14. čer 2010 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Chrobí, to je jasný, že i kluci drží všechno co maj :slight_smile:

Evíku, to je určo přirozený, se takhle strachovat, přeci jen je to tvůj potomek a je přirozený se o něj strachovat :wink: .

Jinak kluci se mají dobře, přibýrají krásně, nic moc jim nechybí, na svůj věk i na to že jsou nedonošený, tak prospívají krásně. Ve středu jsme byly v nedonošenecký poradně a Tadík měl 5,250 kg a Kryštůfek 4,150 kg, ani není pravda, že to byly takový malý uzlíčci s propadnutýma hrudníčkama a nebyly skoro ani v tom inkubátoru vidět a teďky už to jsou pořádní chlapáci :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi neboj porodíš krásnou zdravou holčičku není důvod proč by to mělo být jinak :wink:
14. čer 2010 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
díky holky :wink:

tak to je fajn, že se jim tak hezky daří milu. a co vy, zvládáte? :wink:
14. čer 2010 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Eví, jj, tak nějak jo... musíme :grinning: jinak bych asi skončila v Beřkovicích (je tam PL), ale tak nějak si furt říkám, že kluci jsou docela zlatí, oproti tomu co vypráví jiné mamči dvojčat.. tak uvidíme jak jim to vydrží, no samo, že mají taky svoje dny a chvíle.... ale už to není takové jako na začátku, když jsem tu ve 2. ráno uspávala Tadíka tak, že jsem byla v polosedě na gauči a Tadíka měla na prsou, teďky dostane dudlíka, plínu na ksichtík a je relativní klídeček :sweat_smile:

Ty jo teďky mě nakrli na mmb.. .my smazali inzeráty s komestikou z oriflamu co mi tu zbyla :confounded: , že prý je to komerční inzerce a jestli to chci nabízet tak si musím zaplatit poplatek 340 Kč na měsíc :angry: :rolling_eyes: ... to se mi ale nevyplatí...
14. čer 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
milu: tak to je fajn. ono jde asi jen o zvyk, že? :wink: tak ať se daří!!! jdu si udělat obídek :slight_smile:
14. čer 2010 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
to je hrozny ten konik, zase to mam nejake rozhazeneee...

ahoj miluuuuu..... :slight_smile:))
14. čer 2010 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek