• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
kači tak to máš dobrou váhu. Já mám o něco víc. Ale bohužel měsíc před sebou. Dneska na mstě prodávali borůvky,tak jsem si koupila a doufám,že mě někdo obdaruje jahodama,chtěla bych ještě stihnout udělat džem do jogurtu.
24. čer 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsou borůvky?
tak snad něco nasbíráme :slight_smile:
24. čer 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych taky sbírala,ale ted uz asi těžko,u nás prý je to bída,prý tu moc nebudou. A ty kupované nic moc,jou sice z tržnice,ale nedají si s tím práci,jako doma. Doma to mamka vždycky rozdělala na plech a byli hezké a suché. Tady jsou hodně pomačkané,našla jsem i plesnivou,tak je musíme co nejdřív sníst.
24. čer 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nebyly čerstvé :pensive:
24. čer 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
to asi ne kapříku,lepší je si je natrhat sám a zpracovat,oni si s tím moc práce nedají.
Jinak přeji dobré ránko. Dneska jsem se suprově vyspala.
Bud přijede ségra a jestli ne,tak vyrážím k babičce,bude dělat jahodové knedlíky. :grinning:
25. čer 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé mňam tak ty bych si dala. Mě přijde kolegyně, která rodila v dubnu, v jednu přijede mamča a večer slavíme výročí svatby 5 let. No a zítra se vydám na jih čech. Tak snad to zvládnu :dizzy_face: ale kdyby něco, tak tam mají krásnou porodnici :dizzy_face:
Co ta Evule? Ještě nenapsala co? má toho chudinka asi hodně :wink:
Jinak já se dnes vůbec nevyspala :frowning2: měla jsem i brutální sen, že rodím někde na chodbě nějaké školy a manžel u mě stál a říkal, teď nesmíš rodit, protože já musím do práce. :fearful: a mě tekla po nohách plodová voda a malej se dral děsně ven. Ale ne spodem ale jako z bříška jak vetřelec :grinning:
25. čer 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, zlatíčka, nezlobte se, totálně nestíhám. pořád myslím na to, že vám musím napsat, ale Bája pořád něco potřebuje :grinning: a když ne, tak doháním doma resty. navíc se nám se teď každý den vlamují babičky a dědové, tak trochu nestíháme. napíšu co porod a tak...jen mějte trpělivost. hrozně mi chybí plkání s vámi :frowning2: nestíhám vás dočíst, ale snad se mi brzy zadaří...moc na vás na všechny myslím a díky za gratulace k Báře.
Jinak je skvělá, kojíme, ale je to náročné. mám rozpraskané bradavky, občas tvrdnou prsa, takže nejdřív do teplé sprchy nahřát, pak nakojit, pak chladit a pak už je to zase tři hodiny a jdu znvou kojit :slight_smile:
25. čer 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi to je jasné,že je toho mooc a neže se člověk zaběhne,tak to chvíli trvá. A už se moc těším na info. :grinning:
25. čer 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi už se těšíme :dizzy_face:
jinak já se holky do pondělka odpojuji :wink:
Tak neplašte že rodím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. čer 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Chrobí velikánská gratulace!!!! :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mám z vás ohromnou radost. Už se těším až nám oznámíš, zda jeden/a nebo dva/dvě :wink: ale je to jedno, teď mám pocit, že s jedním je práce nad hlavu, tak pořád obdivuju Irmu a Milu, jak to s těma raubířema zvládají :slight_smile:

Zubaj, je mi to moc líto, :cry: ale neboj, příští pokus je už tutovka!!! :slight_smile: Budu moc držet pěsti, tak nás informuj, co a jak! :wink:

Luci, ty tvoje nevolnosti, to je hrůza! Už bych z toho byla asi celá hotová...ale co každá musíme mimískovi přinášet nějaký oběti! Já zase holky včera musela na rychlo sbalit Báru a jet k mamce, protože mě tak strašně rozbolel ten zub, co mě trápil celé těhu! Máma je nešťastná, že mě to pořád tak trápí, ale zub je zdravý a je to prostě Bárou, která si bere vše a na nic se neptá!!!! :grinning: :grinning:
Jinak s váhou si opravdu nedělej starosti Luci, já přibrala nakonec 14 kg, z toho jsem 7kg nechala v porodce a za ten týden už mám další kilo dole...moc nespím, jím za pochodu... :wink: ale chápu tě, člověk už se nemůže ani hnout, má otoky a ví, že stále přibírá...to je na budku. Ale Kuba za to bude stát, uvidíš! :slight_smile: Jo a včera jsem dělala lívance s borůvkama, táta mi dovezl, tak jsme si pošmákli :slight_smile: teď jím hodně sladké, pořád potřebuju dočerpávat energii! :grinning:

Kapříku, chválím, že už jen odpočíváš a čekáš na Kubajze!!! :wink: Buď ráda, že už teď jsi otevřená na 5! Až pošlu popis svého porodu, tak pochopíš :grinning: Doufám, že si užíváš u rodičů a že už pak nebudeš nikam trajdat! :wink:

Wrtul, doufám, že se vše daří! :wink: Moc na tě myslím, dej vědět, až budou nějaký novinky....a kdy zase jedete do Prahy? :wink:

Rudíku: díky za rady...no už se to kojení trochu lepší, ale trávím tím pořád hodně času...teda spíš těma serepatičkama okolo, rozmasírovat zatvrdliny, odstříkávám a vůbec...ale však to všechny znáte. :wink:

Holky, je to děsně zvláštní, Báře byl včera týden a když porovnám fotky z porodky, tak už je vidět, jak se mění! :wink: Jdu dopsat ten svůj porod, ať vám to sem hodím...a taky další fotečky Barunečky :wink:
26. čer 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale je to děsnej hukot tady :grinning: naštěstí už jsem vás stihla dočíst (viz můj předešlý dlouhý příspěvek), protože se mi opravdu stýská po plkáncích s vámi...a to že jsem nenapsala dřív, neznamená, že na vás nemyslím :wink:
díky za reakce na fotečky Baruše, přidám další, jen jak budu mít víc síly.
Nechci vystrašit Lucíka ani Kapříka, ale porod byl v mém případě hodně vyčerpávající. Však jste část "sledovaly" v přímém přenosu:slight_smile:
První kontrakce jsem začala mít v noci ze středy na čtvrtek - byly po 8-10 min, nicméně když jsem si dala sprchu, tak se interval prodloužil až třeba na 20 min. Spala jsem tak napůl; ve čtvrtek už kontrakce sílily a když jsem je měla již 3h po 5 min, jeli jsme do porodky, nicméně můj dr. mi řekl, že ještě vůbec nejsem otevřená a nerodím. Navrhl hospitalizaci, ale já chtěla radši domů. V noci ze čt na pá už byly kontrakce po 5-8minutách celou noc a sprcha nepomáhala, k ránu začaly po 3 minutách, takže když to trvalo přes hodinu, tak jsme jeli. V 7h ráno mě můj dr. prohlédl a zvolal, že "první doba porodní začala" :slight_smile:, já se radovala a tak nějak v duchu si říkala, že nejdýl v 15h bude miminko venku. trošku jsem se spletla :slight_smile: kontrakce chodily pravidelně, dostala jsem klistýr, připojili mě na monitor a vše běželo relativně v pohodě, nicméně, když mi dr. ve 14h oznámil, že jsem otevřená teprve na 5 cm, tak jsem věděla, že do 15h "to" nestíhám. Byla jsem hrozně vyčerpaná po dvou nocích, kdy jsem nespala a taky už jsem měla hrozný hlad, protože jsem dlouho nic pořádného nejedla, takže jsem nakonec vyměkla a nechala si dát epidurál, díky kterému jsem si na dvě hoďky "odpočinula" a nabrala trochu sil. Pro rychlejší otvírání mi dali oxytocin, nicméně na ten špatně reagovala Bára a ozvy se začaly snižovat, do toho jsem z vyčerpání dostala děsnou zimnici..no moc jsem tuto krizovou situaci nevnímala, ale nakonec na chvíli stopli podávání oxytocinu, dali mi kyslík a manžel mi pak říkal, že se radili, zda mě nefiknou! Ale nakonec jsme to s Bárou ustály! No a pak jsem najednou začala cítit hrozně silný tlak na konečník, tak dr. zvolal, že to je výborná zpráva, prohlídl mě a když oznámil "branka zašlá", tak jsem nadšením zajásala a chtěla jít hned tlačit :slight_smile: ale dr. doporučil ještě trochu hopsání na balónu, aby hlavička slezla co nejníž! Musím obecně říct, že balón mi dělal po celou dobu porodu dobře. No a pak už bylo jen to tlačení. Báru jsem "vyprcla" na 6 kontrakcí a hned jak mi ji dali na břicho, tak to bylo úžasný. Jen tak trošku pobrekávala a hned začala otevírat očíčka a koukat na svět! Pak jí prohlídla dr., byla úplně zdravá, vůbec neměla zdeformovanou hlavičku, měla krásnou barvu…no taky Apgar skóre bylo 10-10-10 :slight_smile:
No a nejdůležitější pro mě asi bylo, že tam se mnou byl můj muž. Bez něj bych to nikdy nedala - teda dala, ale asi bych možná psychicky zkolabovala. Byl úžasnej. No a taky ten můj kamarád porodník, naprosto jsem mu důvěřovala a bylo to fajn, že mě vlastně rodil on. Mezi kontrakcemi jsme si normálně povídali, tak mi to nepřišlo, tak strašný…ale pravda je, že to prostě byl „POROD“!!!! :grinning: :grinning:
Naa první noc si vzaly Báru sestry, potřebovala jsem se vyspat, ale stejně jsem byla bolavá, tak to moc nešlo…jsem šitá, vylezly hemíky a do toho mám popraskané ty bradavky, takže trošku bojuju na všech frontách, ale vím, že se vše brzy zhojí! No druhý den po porodu mi ji přinesli už v 6h ráno a od té doby jsme pořád spolu. Je to fajn, zároveň jsem někdy měla v porodce pocit, že bych si potřebovala víc odpočinout, naštěstí tam se mnou byl manžel, takže pak „hlídal“ a já se mohla trochu prospat. No a první noc s Bárou jsem vůbec nespala, při každým jejím zakvíknutí jsem byla vzhůru a kontrolovala ji :slight_smile: ale to je asi normální!
Měla jsem nakonec nadstandard a musím říct, že jsem za to moc ráda, sprška a záchod na pokoji, manžel tam se mnou byl celý víkend, dokonce tam jednu noc přespal! Sestry byly úžasný, když jsem třeba ve 2h ráno zavolala, že mi Bára nejde přisát k prsu, tak vždy nějaká přišla, pomohla, poradila…fakt jsem byla moc spokojená.
Takže Kapříku a Lucíku (Janýskovi to nepíšu, bo ta už má jeden porod za sebou!), které jste teď na řadě, nebojte se, je to těžký, to nebudu zastírat, ale úžasný zážitek! :dizzy_face::dizzy_face:

26. čer 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Evíku, sláva jsi tady, je to za tebou a už se to bude jen a jen zlepšovat, ty první dny jsou na prdlačku, jsi bolavá a njste sehraný tým, ale ude už jen a jen líp, taky jsem bojovala s hemíkama a taky byla dost sešitá, vím, co je rodt v uvozovkách 4 dny...byla jsem taky k.o.,a le tak jako ty vím a vidííím, že o táálo za to, je to neskutečné a každý den už bude, uvidíš, jak začne žvatlat, jak se poprvé nahlas usměje, jak vezme něco do ručky, jak popase koníčky,.....je nááádherná a ty jsi statečná holka, moooc gratuluju a shodneme se i v tom, že mít manžu u porodu je jednoznčně výhra velká a taky si myslím, že pro ten vztah dítě otec je to tky mooc důležitéé, mě tehdy tky neskutečně pomohl..tak a zkusím vás dočíst, měla jsem zdrav, problémy, tak jsem tu delší dobu nebyla...
26. čer 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže Wrtulko, klidně to může být Apolla a říkat jí můžeš apolenko ne?
Kač už to máš fakt za pár a váha je dobrá, sny hrůzných porodl jsem měla každou noc..
chrobí skvělé už 5tt :slight_smile:
tak se tu všechny opatrujte!!!!
26. čer 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evíku tak to byl vyčerpávající popis. :slight_smile: Teda ty kontrakce dva dny v kuse musely být vyčerpávající. A jsi statečná,že jsi to takhle hezky zvládla. Epidurál není nic špatného. :slight_smile: A vůbec jsi mě teda neodradila :slight_smile: jsem na to moc zvědavá,jaké to bude. Ale pořád se uklidnuju,že když to zvládli ostatní,tak to musím zvládnout také. :slight_smile: :slight_smile: Jen ty potíže,co máš,musí být dost nepříjemný,šítí,hemeroidy,prsa. No určitě se to brzo všechno upraví a zahojí.Jsi šikula,že hezky kojíš. :slight_smile:
A Rudík to vystihla všechno naprosto přesně.Prostě to stojí za to :slight_smile:
Rudíku copak se děje? :frowning2:
26. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci dnes už je mě od odpoledne od středy konečně dobře a něco jsem pojedla, jinak jsem dva dny nic nepozřela, bylo mi děsně zle a tím jsem byla strašně slabá hotová a bála jsem se být s prckem sama, motala jsem se..no nakonec jsem volala známe Dr. do špitálu, vzali mi krev a dali vykapat dvě infuze a je to lepší, o moc lepší, sláva už jsem se bála, že se toho nezbavím, mě i napadlo, jestli nejsem zae těhule :grinning: , to by byl mzec ne??? :grinning:
porodu se neboj, pak se ti to ošklivé z hlavy vytěsní a zůstane jen ta krása a ten skvělý nový život, za který dáš cokoliv a zvládly to všichni,dáte to taky, umřít vás nenechají... :wink: ,myslím na vás...
26. čer 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No co když jsi těhule? :slight_smile: Takže zatím ani nevíš,čím to bylo? To muselo být šíleně nepříjený. :frowning2:
27. čer 2010 ve 02:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
to teda bylo nepříjemný, termín MS až v druhé půli příštího týdne, těhule nejsem, ale kdyby, tak bude Terezka :wink: nějak by to dopadlo ne? :grinning:
27. čer 2010 v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rudy tak tak,kdyby to dopadlo,tak se to zvládne,my se ségrou jsme také po roce skoro na den. :slight_smile: A my máme taky pro holčičku Terezka. No to by bylo překvápko,vid. :slight_smile: Hlavně abys byla zdravá a nebylo to nic vážného. :wink:
27. čer 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k tomu mi ruplo v zádech...chjo, nebudu mít klid....no to zdraví mě prudí....ale snad bude líp...
27. čer 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Rudí,ty máš teda trápení. :angry: Jak není zdraví,tak je to v prdelce vid. A člověka to obtěžuje. At je brzo lépe. :wink:
Já se jdu nachystat,přijede ségra a vyrazíme ven,když je hezky. Večer bezpodmínečně musím žehlit. Se mi nějak ty dny do středy nějak naplnili,že nevím,co dřív.
28. čer 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manža mě nakazil nějakou rýmou a trošku mě lechtá v krku,tak to musím zažehnat hned zezačátku. At nemusím ležet v těchto vedrech v posteli.
28. čer 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky..
nakukuju jak Chrobísek jeslti zase testovala a jeslti jí ty dvě pořád krásně tlousnou :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak mě přišel v pátek dopis z Františkových lázní přímo z hotelu Monti kde budu s datumem nástupu a tak :dizzy_face: :dizzy_face:
fakt se tam začínám těšit a už se to fakt blíží odjíždím už 20 července :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak jsme se s manžou rozhodli že na IUI do lázní už kašleme.. já sice měla menší cukatůru ale spíš že sem zvědavá jstli se mu to zlepšuje.. ne že bych moc věřila že by to mohlo dopadnout..
Takže začneme zase až o lázních.. s IUI protože na IVF u nás nejsou a hned tak nebudou penízky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: takže v tomhle je to jasné.. časem možná zkusíme i nějaké IUI jakože trošku stimulované.. ale zatím uvidíme jeslti se nějakým zázakem nepodaří IUI v přirozeném cyklu..
28. čer 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtul,tak to do 20.uteče hned. To já už asi budu mít za sebou. Moc si to tam užij,uplně ti to závidím.Samo v dobrém. :grinning:Budeš mít určitě krásné počasíčko,manža určitě taky občas dojede,ne? :grinning: Tak IUI bude hned po lázních.TO budeš odpočatá,tělo nachystané :wink:
28. čer 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
wrtulko, třeba se o lázních podaří těhu v přirozeném cyklu i bez IUI :grinning:
no co ta chrobice???
28. čer 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tlustou nemám tak nevím bojím se...
28. čer 2010 v 08:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všechny žirafky....
Evička to krásně popsala, chvílemi jsem měla mrazení po zádech a šimrání v nose, už abych to měla taky za sebou :dizzy_face: Kapřík stále nic???
Chrobáčku je krásná, neboj nic, sílí a jsi 12. dní po KET, neboj!!! :wink: :dizzy_face:
28. čer 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janýsku no bojím se prvně to klesalo to ted to zesílo... jsem 17DPO není to slabé na desítkovým testu? Podobnou jsem měla už 13DPO
28. čer 2010 v 08:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu, ber kolik dní jsi po transferu, každému HCg roste jinak, někomu se teprve 12. den začne něco malého rýsovat. Opravdu je moc pěkná!!!!!
28. čer 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Chrobi četla si že HCG neroste každý den stejně?????
A tobě to roste vždyť to sou dálnice jak vyšitý!!!!!
28. čer 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak přestaň vyšilovat!Všechno je jak má být!
Jo jdeš na krev?
28. čer 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek