• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
holky, je to tu!!!! Kapřík už porodila!!!
"Jmenuji se Jakub Karel, vážím 3,6 kg, měřím 52 cm a narodil jsem se v 17.11h. Byl to hukot. Všichni jsme v pořádku. Později napíšu víc."

15. črc 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééé, tak to moc gratulujeme, přejeme Kapříkovi i Jakoubkovi moc a mc zdravíčka a štěstíčka :wink: :wink: :wink:

Fuj, u nás je pořád takové horko, to je děs běs..v ložnici máme 30 st, no prostě hnus :angry:
15. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku moc gratuluji a Jakoubkovi hlavně zdravíčko a at je hodnoučký a nezlobí maminku. :wink:
15. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
téééda, tak já počítám, že od dvou rodí, že je to osm hodin, že už by moooožná mohl být na světě a ono to šlo táák rychle, no to je supééér, mooc gratulujeme, máte skor naše míry a už se těším na fotečky a popisek....
Irmy, my máme 30 v celém bytě, bydlíme v půdním, ani mi nemluv, padám na hubu a dobře je pět minut po ledové sprše...blýská se, le nevěřím tomu...
15. črc 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruda gratulace k 5ti měsícům :wink: @kapr-jůůů super, hodně zdravíčka přeji a už se těším na fotečky. :wink:
16. črc 2010 v 18:36  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.. koukám, že já se vždycky umím trefit sem nakouknout :grinning: Kapříkovi ohromná gratulace, konečně má Jakoubka u sebe :sunglasses:

Ty naši tygříci se mmt. snaží usnout a Kryštůfkovi se opět nechce :cry: , posl. 3 dny vždycky děsně vyvádí, než usne.... :rolling_eyes:
16. črc 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzulííí děkujeméé a v nicku ti to moooc sluší, taková pozitivní fotečka..
miluš, to je tím vedrem, malý zase nechce jíst... :unamused:
16. črc 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miluse nahoď nějaky aktuální fotky :wink:
@ruda :wink:
16. črc 2010 ve 22:04  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzí, to bych mohla... viď.... :slight_smile:
17. črc 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to jsi mohla.. :grinning:
17. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už tam něco i je :slight_smile:
17. črc 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
super
17. črc 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak u nás byla ze čt na pátek taková děsivá buřina celou noc, že nám z toho vypadl internet, tak jsem nemohla nakouknout! Ještěže jsem stihla dát zprávu o kapříkovi! :slight_smile:

Kapříku už se taky těším na fotečky.

Luci, jak to zvládáte? Já musím říct, že ač se to nezdá, tak mám pocit, že malá začíná pomalu reagovat na režim, který se snažím nastavit! včera jí byly 4 týdny! to to letí.

Milu: taky chci fotky :slight_smile:

Rudí a co vy a horko? Děs co? já šla dneska dopolko s malou ven a teď jí mám v chodbě v kočárku, tam je trochu chládek...ale jinak je to děs!

Zuzi a ty bys taky mohla hodit fotečky nové... :wink:
17. črc 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evíku, fotky mám v albu :wink:
17. črc 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak to dusno a vedro je děsný, ráno se tu přehnala taky pěkná bouřka i s přívalovým deštěm... ani kanály nestíhaly... měli jsme původně naplánovaný na dnešek koupálko, ale bohužel z toho sešlo... a když jsem chtěla jít s klukama ven na prochajdu, tak mi nejdřív oba usnuly (jsem je nechtěla budi) a teďky zase leje :unamused:

Evíku, neboj ona si malá na to zvykne a bude to jen a jen lepší, uvidíš... kluci se mi dneska oba sami poprvé přetočili na bříško.. tak jsem zase taková "hrdá" mamina :grinning: , vždycky se jen tak váleli na dece z boku na bok a dneska koukám a Tadík je na bříšku, ani nevím jak se mu to povedlo, páč jsem žehlila.... a jen jsem na něj vždycky po očku jukla.... a Kryštůfek to pak odpo taky zvládnul, šikulové moji :dizzy_face:
17. črc 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Evule vedro děs, chci taky déééšť a tady je jen modrá obloka a hrubě přes třicet....
Miluško, to jsou kluci šikulky a oba najednou....
17. črc 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi tak mi režim zatím moc nemáme,sice se snažíme,ale malý zatím rezignuje. Poslední dva dny nechce usínat večer v postýlce. je to boj.
17. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucí, taky jsem ze začátku po nočním "kojení" Tadíka uspávala stylem, že jsem si ustlala na gauči, byla v polosedě a Tadíka měla na prsou, jinak neusnul.... ale tak cca kolem 4. měsíce se to zlomí, taky jsem tomu nevěřila, ale je to tak.... teďky zase kluky učíme, že kolem 20 hod. se chodí spinkat... ale samo je to z řevem.... :confused: většinou se to nelíbí Kryštůfkovi, někdy oběma... ale tak cca do půlhodky chrupkaj... nebo se sklidní :wink:
17. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
úúplně ze zčátku jsem i v noci nkojila a uspávala na baloně, asi od dvou měsíců spí v postýlce a většinou usíná v pohodě, max jak vypadne dudel, tak zajdu, vvyjímečně tam být nechce a za chvíli breí a jak ho dám do postlky se směje, že už chce spát, ta naštěstí...tak vydržte, zlomí se to...kdybych ho te´d musela uspávat na rukách, záda by byla ještě víc v pr..pronese se :grinning: režim taky máme, ale není to úplně přesné, i dle počasí a progrmu...
17. črc 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky za poznatky. já myslím, že ten režim se taky začne "tvořit" až kolem toho 4. měsíce. ale je pravda, že Bára začne být nervózní a plakat tak kolem 17:30-18h a to vím, že už budeme muset vykoupat a až tím se zklidní. Je možné, že to je taky tím horkem, ale obecně myslím, že děti navečer pláčou...máte to taky tak? Jinak malá po koupání/mytí usne v postýlce sama krásně. Zato přes den se jí moc samotné spát nechce. Na druhou stranu vím, že když někdy pláče a vezmu si ji k sobě, tak se uklidní! Vlastně brečí jen když má prdečky, jinak vůbec!

milu krásný fotečky :wink:

Včera tady zase začalo večer boží dopuštění. Proto jsem vám nestihla přeposlat večerní vzkaz od kapříka, tak tak činím až teď. A jinak u nás prší od noci až do teď. Krásně se ochladilo, takže to je nádhera!!! Tak doufám, že u vás taky holky!!!

Kapřík vás všechny moc pozdravuje a vzkazuje: "Tak Kuba spí a já aspoň píšu. Jaký byl porod vám napíšu až budu doma. Byla to rychlovka, ikdyž na závěr malé drama. Málem použili kleště. Malý se samozřejmě nejkrásněšjší na celém světě :slight_smile: první den spinkal, včera zvracel celý den plodovkua dnes se poprvé přisál. Jenže ještě nemám nic v prsou :frowning2: Všichni mě ale uklidňují, že je čas. Tak ho dnes 2x dokrmili. Je to těžší kvůli těm vedrům. Malý má žízeň a už ochraptěl z toho věčného pláče. :frowning2: Jem i ho chudáčka líto. Tak se holky koníkovky mějte a jsem zvědavá kdy nás pustí. Musíme se naučit papat."
18. črc 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojkyyy,.... Kapříčkovi a Kublájkovi Kájuškovi :wink:)) přeji přeji krásné žití... Kublájíí ať krásně roste a sílí... :wink:))) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. črc 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zubaj ahooooj. jak se máš?

přidala jsem fotky naší berušky :slight_smile:
18. črc 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 však já hážu furt nějaky aktuální :slight_smile:
@miluse kluci jsou super a pěkně teda vyrostli :wink:
19. črc 2010 v 06:53  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky evi... no mám se celkem dobře... byli jsme na pár dní v Chorvatsku, tam jsme se spálili... ale bylo to fajn, konečně moře...jinak čekam na další konzultaci v gennetu, která bude příští pondělí,.. a jsem lajdák, ještě jsem si nedošla na krev, aby to tam mohli ukončit, že to nevyšlo,.. ajaj... a to už mám po druhé menstruaci...hihi.....
A co tyyy, jak to zvladáte,..?... Co Barborka?.. už má měsíc,... toto utíká... mazec... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. črc 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo utíká Zubajdo! ale zvládáme. Někdy to jde hůř, někdy líp, ale v celku dobrý. Hrozně mi roste před očima. Včera jsem jí rvala na hlavu čepičku, co jí byla velká, když jsme šli z porodky..no a včera jí měla sotva jako jarmulku! :grinning:
to je dobře, že jste si udělali dovolenou, je třeba zarelaxovat a pak se v klídku pustit do dalšího pokusu. a ke komu v gennetu jdeš? tak nám určo pak dej vědět, na čem jste se dohodli, jo? :wink:

už jsem koukala zuzí :slight_smile: chlapci jsou krásní a rostou jako z vody! :wink:
19. črc 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotky dnes:
19. črc 2010 v 19:09  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ahojek hokky :wink: jsme doma.
Jak koukám, Evík vám doslovně předala všechny sms.
Ještě jednou ti mocinky děkuji Evi.
No tak co vám mám holky vyprávět.
Ráno jsme vyrazili s taškou. Takový trochu divný pocit, když mi nic nebylo a říkala jsem si, že brzo může být všechno jinak. Natočili mi monitor, ten samo naprosto ukázkový. Pak jsem šla k panu primáři. Ten mi oznámil, že se nic neděje a že bychom se měli domluvit na vyvolání. Tak jsem koukala, protože jsem si myslela, že přeci jdu na vyvolání. "Naštěstí" ty mé mutace. Měl z nich strach a říkal, že to opravdu nechce odkládat. Jenže že paní doktorka neobjednala místo na mé vyvolávání a že se obává, že bude plno. Tak zvedl telefon a volal. No samo bylo všude plno a taky plno na objednání v pátek a v sobotu a v neděli, takže bych asi nerodila nikdy :unamused:
No tak pak si vykomunikoval místo na porodním sále s tím, že mě v průběhu dne přehodí.
Tak jsem si nakráčela na porodní sál jak do hotelu. Musela jsem myslet na to, jak tam přijdou ženské už v bolestech a já se tam jdu ubytovat.
No tak jsme si vše vyfotili, já se převlekla, vytáhla křížovky a čekala. První tabletu jsem dostala v 9,00. Natáčeli mi monitor a ten samo nic. Jen mě začalo trochu bolet bříško jak při MS. V 11,00 mi dali druhou tabletu d tím, že pro dnešek je medikace ukončena. Ale že jsem se po první tabletě malinko otevřela, tak že uvidíme. Tak jsem koukala a říkala si, že to je teda super :angry:
No a za půl hoďky to začalo. První bolesti jak k...a a hned za 3 min. další a další a další....... A co myslíte, že monitor? Monitor nic. rovná čára.
Tak jsem to říkala té asistence, že čekám za hory za lesy a že jestli tam při bolestech nic není, tak už nevím kdy to bude. Tak říkala, že to nevadí. že je důležité, že něco cítím.
NO a ješt mi řekla, že se uvolnilo ísto na rizikovém, že se teda asi budu přemisťovat. No vůbec jsem si nedovedla představit, že se v těch bolestech budu někam stěhovat a že se pak zas budu stěhovat zpět. Tak se na mě jukla a řekla, že jsem se začala hezky otvírat a že už asi na sále zůstanu.Aže jde pro doktora. Pan doktor řekl, že se to hezky rozjíždí a že do večera porodím.
No a pak to jelo. Bolesti byly nesnesitelné nevěděla jsem coby. Každý pohyb mě bolel. Tak jsem se přemístila na křeslo a věděla, že z něj už neslezu :slight_smile:
Pořád jsem chtěla vidět za hory za lesy, ale nějak jsem na to neviděla, ale manža říkal, že tam jsou kopce jak blázen a chtěl to vyfotit. Jenže přišla sestra......
Nejhorší bylo, že se mi při bolestech zvedal žaludek a chtělo se mi zvracet. Zároveň jsem funěla jak mašina, takže jsem se neustále překysličovala a tak mě brněly ruce a nohy a pusa a měla jsem křeče.
No a když jsem tak ležela v nucené poloze na boku a mezi nohama nějaký válcovitý polštář, sestra fuč a já najenou cítila jinou kontrakci a tlak na konečník a hlavičku. Tak jsem křičela na manžu, ať zavolá na sestru, že ze mě Kuba vypadne :grinning: :grinning: (no to by bylo jednoduché, co:slight_smile:) Ta přiběhla, oči na vrh hlavy že už a pak už to fičelo. (jo mezi bolestma mi samo píchli vodu).
respektive jsem snad měla 5-6 kontrakcí na vytlačení, jenže jsem neuměla skoordinovat kontrakci, dýchání a tlačení :unamused: Takže se Kuba začal ztrácet a já taky. Pak už jen vím, že na demnou stála sestra a tlačila mi na břicho a pořád do mě hustilka jak se mám nadýchnout. Já strašně chtěla, jenže než mi to ona odvykládala byla fuč kontrakce i můj dech. Takže to vypadalo, že nechci spolupracovat. :frowning2: No nakonec jsme ho společnými silami vytlačili a pak už to byla relativně pohůdka.
Holky moc a moc jsem křičela, děsně mi to pomáhalo. Neměla jsem pocit, že by mi to bralo energii, ba naopak, že mě to hecuje. Nikdy v životě jsem tak "neřvala".
Na závěr mi začal strašně klesat tlak, upadala jsem do bezvědomí a jen jsem slyšela jak manže povídá sestře, že jsem úplně mimo a zelená a ona že běží pro doktorku. Pak u mě stáli a říkali ať nespím a odpovím, jestli je vnímám. Já je vnímala, ale chtělo se mi strašně spát. Tak mi začali něco podávat do žíli. Jen jsem v dálce slyšela jak z filmu :dejte tolik a tolik toho, atd. No a pak se to najednou zlepšilo a já byla v poho.
Šití mě bolelo, myslím, že mám sešité snad všechno. :slight_smile: No a hlavně mě bolí prdízna. nic jiného.
Pak mi donesli jídlo, Kubu nechali vedle mě a za dvě hoďky jsem odešla na pokoj. a spinkala :slight_smile: Malého si nechali přes noc sestřičky.
Jen mi ho nepřiložili na sále, kvůli těm komplikacím :frowning2:
No jinak malý dvadny zvracel, nechtěl sát, tak to byl hukot. Nakonec jsme se rozkojili a je to snad OK.
Je to malý vyčůránek, což jsme objevili včera se setřičkou. Chce se nosit jinak brečel jak tur. Tak jsme dali včera odvykačku a ono to funguje
:slight_smile:
Tak si vyždycky třikrát brekne a chrňákuje.

Holky fotky dám asi zítra. Chtěla jsem to udělat teď, ale tak jsem se rozepsala, že se mi klíží oči.
Kuba spí vedle mě a za chvilku se vzbudí, tak ať si odpočinu před noční šichtou. Tak papa zítra, snad :dizzy_face:
19. črc 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kapříku :wink: ,vítám tě tu zpět. A gratuluji ke Kubíčkovi. NEnapíšu ti nic jiného,že ten můj porod byl skoro stejnej. Já taky řvala jak blázen a ještě k tomu jsem zvracela. A celou dobu ke konci porodu si držela při těch bolestej ještě misku u pusy.No mazec. Ale máme to za námi a ty naši pokládci jsou tu s námi. :wink: A pustili vás brzo. :wink:
20. črc 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu přebalovat,převlíkat malého z pyžámka,zase je pokakaný,pořád jen kakáme :grinning: a nakojíme a půjdeme chvíli ven,když je pod mrakem a přijatelná teplota.
Jinak Rudí,s kočárkem jsem naprosto spokojená,je úžasnej,člověk se s ním otočí v pohodě na místě i v uličce v obchodě. Nemůžu si stěžovat,ještě musíme vyzkoušet terén. :slight_smile:
20. črc 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači ahojky a moooc gratuluju, to byl teda hukot a zahory za doly jsem taky moc neviděla ale zato cítila dostatečně :grinning: , měla jsi teda rychlovku, ale zato komplikace a šití, to je jasné, jak to jde rychle, víc se dotrháš...
tak se aklimatizujte a pozor všechny děti jsou dřív nebo později vyčůranééé
20. črc 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek