• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
Ahojky Kači, uzlinka může být ccokoliv a taky nic, le rději bych zašla...
Kila poletí, uvidíš, ještě neji po šestinedělí a kojíš, rostlo to skoro rok a ty chceš za měsíc zázraky,
Mě dorzila mrcha jako hodinky...
v zavince se cítí bezpečněji, myslím, že i kvůli kyčlím, to na spaní jde a po probuzení široké balení, jestli děláš...
6. srp 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my ne kvůli kyčlím, ale kvůli šlapičkám. On jak se v bříšku moc nehýbal, tak je měl přicvaknuté k holení kosti a trochu vykroucené. Takže musíme každý den masírovat a máme prý nechat volné nožičky, protože měl nějak zkrácené šlachy nebo co. Ale už se to lepší. S bouličkou jsem už volala a jdeme odpoledne k dr. prý se na to podívá. no a dnes má zase spací. Jinak jsem teda nevydržela a objednala jsem houpací křesílko s vrněním :unamused: sice křesílko máme, ale bez vrnění. tak zkusíme tohle a uvidíme. Objednala jsem toto http://www.babyshopdino.cz/fisher-price-sedatko-lehatko-od-miminka-po-batole-m7930/d-71501/
tak jestli se mu to nebude líbit, tak mě picne :slight_smile:
6. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak snad sedátko zabere, boulička snad nic nebude...
no tak to je se zavinkou v pohodě, musí mít jen ten pocit "obejmutí", takže v klidu zaviň, ale ten spodek nech volný, ať mu klidně i nožky trčí, ale ať má tělíčko "svázané"to zní teda blbě, ale snad mi rozumíš...
6. srp 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku nožičky se určitě spraví,my taky děláme dva cviky,i když teda ted už to dost flákáme,tak doufám,že to bude mít v pohodě. Měl je z bříška zkroucené dovnitř. A připadne mi to už lepší. Uvidíme,19.jdeme na kloubky a tam na to mrknou.
Tak pak napiš,jaký mělo uspěch křesílko. :wink: A co ta boulička? Jak to dopadlo?
6. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My teda nemáme zatím ani hrací deku,křesílko, nosítko,budeme muset pořídit.
6. srp 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hrací deku jsme dostali a jednu jsme měli půjčenou, takže máme dvě :slight_smile: tak jednu vezmu k našim. A i to křesílko které nevrní. Ono to časem bude dobré na papání :wink:
No a boulička? No holky tak doktor si myslím že si říkal co ta ženská bláznivá plaší s bouličkou a když Kubu viděl, tak čučel jak puk. Radši ani nedutal, nic mi neřekl a poslal nás ihned expres na ultrazvuk. Tam byli z Kuby vyplesklý, protože evidentně nejsou zvyklí na tak malé pacienty a chtěli ho pořád muchlovat. Nakonec teda ta boule je zvětšený sval s krevním výronem :frowning2: prý si ho buď vyplakal anebo mu špatně bimbla hlavička - což je u manželova krkolomného držení docela možná. No takže musíme dávat studené obklady a nesmí brečet. No tak si dal hnedle teď večer tříhodinovku. A já byla zoufalá, protože se prý může klidně začít dusit. Holky a to jsem ho chovala a nepustila z ruky. A stejně bečel :confounded: tak jsem zvědavá kdy nám to zmizí.
6. srp 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, to je mi líto, že je to hematomek, ono se to spraví, to íš, že jo, ale kkaždý pláč tě teď bude o to víc stresovat....dávejte obkládečky a rozmazlujte, i když hold někdy se můžeme všichni na zadní zedat a když dítě chce brečet, tak prostě brečí...
Kubíčkovi všechno nej k měsíci...
Rudla roste jako z vody, nějak jsem dlouho nefotila..snad bude mít i 8 kilo...i na plavání říkala, že ho týden neviděla a že porostl, všechny věci malé...
objednávala jsem fotografku a je plná do konce roku, ale že mi fotila břucho, tak nás šoupla na 1.11. v devět ráno...tak snad bude usměvavý, teď je to daleko a uteče to jako voda.chci foto na vánoce babčám...tak snad už bude sedět--...
hezky i když upršený víkendek
Kači a neboj, to bude dobréééé
7. srp 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači to mi je moc líto. Tak malý se bude rozmazlovat. A chovat. Moc dobře vím,jaký to je,když se snažíš ho utišit a stejně pláče. Používáte dudlík? Já ho občas dám,i když někdy pláče i s ním.ALe aspon trošku uklidní. Ale prostě když chce plakat,tak pláček.Jak píše Ruda.Určitě se to brzo spraví,hlavní je,že to není nic závažného. :wink: My máme ted pár dní nějaké uplakané. A to byl tak hodný. Je mi jich líto,broučínků. :wink:
Jé Rudi,vy rostete jako z vody,i když to asi ti naši prcci všichni. A to se budu těšit,až přihodíš nějakou fotečku,protože tovje těhu fotečky jsou krásné.
7. srp 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Luci, tento měsíc jsem moc nefotila, foťák měl manža v práci,ale na proffi fotky se těším, snad bude hodný a nechá se....jojo když děti pláčou, tak pláčou...naštěstí Rudla snad víc jak hodinu nikdy neplakal, je to mooc hodné dítko, teď už se druhý den v kuse řechtá, všechno je mu směšné...čekáme až se vzbudí a jdeme ven..
Kači, snad už je klidnější...jdete na kontrolu a kdy?
8. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky tak dneska jsme vzorní. Krom přebalování vůbec neplakal. Ale zato máme za sebou trochu horší noc. měl prdíky, takže chtěl pít co hodinu a pak se děsně dlouho kroutil :unamused: ale neplakal. myslím, že boulička je menší. dávala jsem studený obklad a hned za pár hodin na to měl plný nosík. a tak strašně sípal...... tak jsem mu ho vyčistila a je to dobré. Ale bojím se mu dávat další obklad.
Jinak Rudí my jsme objednaní na focení 17.9. a chceme dát babičkám udělat plátno s naší rodinou fotografií k vánocům :dizzy_face:
a křesílko je dobré na prdíky? Já čekám, že přijde zítra. Už se na něj těším a jsem zvědavá, jestli bude fungovat :dizzy_face:
8. srp 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevím o tom křesílku,ale asi je dobré na cokoliv :grinning:
fotky na plátno jsou v DM knížce za polovinu, kolem 600,- ty si je uděláš kde?
9. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, já jsem ještě další knížku nedostala. Nevím, jestli tam nemusím napsat. Já jsem myslela, že bych je nechala dělat v tom ateliéru, ale tam stojí přes 2:000 :unamused:
a křesílko přišlo, a už jsem ho sestavila. Tak manžel musí přivézt baterku. Jsem na to zvědavá. Trochu mě mrzí, že to první co máme je bez toho vrnění. Teď totiž přemýšlím, jestli nevezmu k našim i tohle nové, ale zase si říkám, že tam bude chovat babička :grinning:
9. srp 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku nemusíš do DM psát.Jestli máš kartičku,tak se v prodejně koukni na terminál,nebo na internetu to jde taky,jestli máš 150bodů a dostaneš slevovou knížečku s 50% slevama. A jak píše ruda,je tam plátnto něco přez 600,-. Já ted musím při dalším nákupu předložit rodný list malého a zase dostanu knížečku pro malého.
Kapříku to lepší křesílko si nech doma :wink: na návštěvě většinou stejně někdo chová. :wink:
9. srp 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já žádnou kartičku nemám
přišla mi jen ta slevová knížka
9. srp 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jestli tam chodíš pravidelně,tak se zaregistruj,nic to nestojí,dají ti provizorní papírovou kartičku a poštou ti přijde plastová. Při každém nákupu ji předložíš (i pokud budeš uplatnovat nějakou slevu) a načítají se ti body,za které si pak můžeš vybrat bud slevovou knížečku,nebo relaxační pobyty a pod. Koukni na stránky DM. je to docela dobrý.
9. srp 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc vás zdravím.

kapříku, to je mi líto s tou bouličkou. Ale jak holky píšou, když chtějí brečet, stejně brečí, ať se stavíš na hlavu! Pravda je, že to je jejich jediný způsob komunikace, takže...
Dej vědět, zda křesílko zabralo. Vypadá dobře, tak přemýšlím, že bych taky objednala. My nic takového nemáme. Sice mi ho kamarádka nabízela k odkoupení a já blbec si myslela, že nic takového potřebovat nebudem. A jak by se teď šiklo. No a hrací deku máme půjčenou, ale zatím ji moc nepoužívám. Jsme pořád u našich a ti mají v té hlavní místnosti dlažbu, tak mi to přijde moc chladné na zemi. U mě v pokoji je sice dřevo, ale zase jsem tu s malou míň. Tak si ji schováme až budeme v Praze! A kdy jedeš s Kubou k vašim Kapříku?

Luci, ty prdíky jsou děs. Já teda nakonec koupila kapičky Baby Calm a myslím, že zatím pomáhají, malá prdí o 106!
Jsou naprosto přírodní, tak snad to není tak strašný.

Rudíku, no jo to je Rudla už opravdu velikej chlap! Až nafotíš, tak pošli fotky!
Já se taky chystám stáhnout ,ale nějak pořád nemám čas:slight_smile: Bára měla dneska "mamánkovskou", takže pokud jsem ji nehojdala já nebo mamka, tak byla mrzutá a celkově nějak špatně spala...tak snad to bude teď v noci lepší. Jinak jsem mluvila s naší kamarádkou dětskou lékařkou a říkala, že bych se měla začít snažit Báře ty krmící intervaly prodlužovat aspoň na 2,5-3h. No zatím to držím na těch 2h, ale dál se dostáváme jen občas...ale tak nějak doufám, že si to sedne a že už brzy budeme mít nějaký režim!
9. srp 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi o tom Baby calm jsem slyšela a možná koupím. Hrací deku chci koupit,abysi mě Kubíček kde hrát.
Evi teda fakt by se měli dětem ty intervaly prodlužovat? My přez den máme taky pořád kolem těch 2 hod. A teda nevím,někdy 2,5,když jsme venku tak spinká 3-4 hod. Ale teda nevím,jak mu ty intervaly prodlužovat,když hned pláče hlady. Jinak my měli dneska pernou noc,malý k ránu pořád plaka,i včera navečer,bolelo ho hodně bříško. Tak jsem mu ho masírovala a zahřívala,tak se vyprděl a vykakal,chvíli usnul a za hodinku znovu,pak mě zase hlad,tak jsme kojili a tak to jde i ted dopoledne. Včera jsem sidala k obědu brambory s masem zapečené se šlehačkou,tak asi z toho a nebo k večeři byly tousty.Jinak nevím,z čeho by to bylo. Jsou to chuderky vid,člověku je jich líto.
Ted pověsím prádlo,umyju nádobí a půjdeme ven,je tam krásně,tak at si to užijeme. A malému je venku hezky.
10. srp 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky my od včera dáváme ty probiotické kapky. Jedny jsme holt koupili a ty další nám tchán dneska koupil v polsku. Tak vyjdou na 250 kč. Nebo 270, ale pořád je to méně, než tady. A křesílko vypadá, že zabralo :slight_smile: už si tam kubík pěkně vrní. takže za nás zatím super, doporučuji. Jinak Evi těch houpaček je mraky. Mě se tohle teda zas až tak úplně nelíbí, ale bylo jediné, které je do 18 kg. Že to pak mají děti jako houpací křesílko. Takže to aspoň dlouho využijeme. A pokud si já dobře pamatuji jako dítě jsem houpací křesílka milovala. Tak mi to aspoň přijde tak, že jako nevyhodím tolik peněz z okna. Ty ostatní bývají max. do 9 měsíců. No a boulička tam teda pořád je, no. Tak uvidíme kdy se to ztratí.
A my už ty intervaly máme opravdu kolem 3-4 hodin. Jen teď poslední dny začal pít jen z jednoho prsu a z druhého pak už nechce. Tak začínám bojovat s "přetékáním". No už jsem vysterilizovala odsávačku a budu asi muset začít. No.
10. srp 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, no říkala mi to. a taky mi říkala, že ví, že jí budeme mít za "zlou tetu". prý ji mám nechat chvilku vyřvat, ale Luci, já to taky nedokážu! Takže dál kojíme po 2h, a jak píšeš, když jsme venku, tak to taky vydrží i 3-4h. S tím jídlem je to peklo, já se taky hlídám, ale můžou to mít z čehokoliv Luci...

Jinak holky, já mám pocit, že po těch kapkách sice hezky prdí, ale zase víc pláče, víc jí to trápí...prostě už 2. den je rozmrzelá a chce se pořád chovat a poplakává, neboť jí pořád pracuje bříško a prdí u toho...v noci jsem jí dokonce musela asi 30 min hojdat, neboť plakala. To se mi ještě nikdy nestalo, vždycky jsem jen nakojila a spala hned...tak já fakt nevím. Ty probiotický kapky si schovávám až kdyby bylo nejhůř.

Kapříku odsávání je dobrý. Dělej to, ať nemáš zánět. Já taky občas odstříkávám. Ale docela se to spravilo po 6nedělí. Myslím, že měla ten růstový spurt, teď už je nakojená za 8 min a víc nepotřebuje!
Kapříku, ta boulička je fakt hrozná. Já taky houpací křesílko milovala, tak ho možná pořídíme...zvlášť když tvrdíš, že to zabírá. Nepláče v tom Kubík teda jo? A vydrží v tom koukat na hračky?
10. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já ho mám druhý den, tak zatím těžko soudit, ale nejdřív jsem malého chovala a když začal klinbat, tak jsem ho tam šoupla, zapla vrnění a spí ještě teď. tak zkus vydržet týden a já ti řeknu, jestli je to tím :grinning:
ale zjistila jsem, že fakt rád pozoruje, takže jsem dokoupila i hrazdičku do košíku, aby měl na co koukat a nečučel na holou zeď.
a baví ho ikdyž ho v tom křesílku houpu.
10. srp 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo kapříku, vydržím a ty mi řekneš, zda to opravdu funguje! :wink: Bára dneska celý den poplakává a kroutí se. Teď leží, ale nespí tvrdě. přes den skoro vůbec nespala, tak fakt nevím, co se děje...snad bude dobrá noc!
10. srp 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapříku,tak já taky zvažuji koupit křesílko. Malý z koše moc nevidí a přijde mi,že se snaží koukat. A v koši si ho nemůžu dát k sobě. V křesílku si ho můžu dát třeba do kuchyně při vaření. Tak do toho půjdeme. Stejně dostal penízky k narození a k svátku,tak mu za to aspon něco pořídíme.

Evi tak já na to teda taky nemám ho nechávat plakat. Je to náš budulínek. Nám Kubík ted dvě noci plakal.Ale nám teda hodně pomáhá,když piju já ten kmínový čaj,aspon dvakrát za den. :slight_smile: Ted se dva dny kroutil a plakal. A dneska hezky prděl a ani to s ním nic nedělalo.

11. srp 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo Luci, je to každý den jinak. včera Bára celý den proplakala a prokroutila se, noc byla úžasná a dneska byla celý den milionová. Prděla sama bez pláče a kroucení...takže je to pokaždé jiné. já zase piju 2x denně ten fenyklový čaj.
a kmínový se dá koupit v lékárně?
11. srp 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi kminový si dělámdoma sama. V hmoždíři si rozdrtím kmín. Dvě lžičky zalít 0.25l vody,deset minut louhovat.
11. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek to asi není moc lahodné,,,,fenykl mi chutnal,,
ači co uzlinka....
12. srp 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chybí tam K, malý mi do toho kecáááááááá
12. srp 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruda mě kmín teda strašně chutná i samotný,takže mě i čajíkchutná.Za to fenykl moc nemusím. Jen v tom čají pro kojící mi tak nevadí. Tak to nějak střídám.Kmínový piju dvakrát denně. A myslím,že faktpomáhá.
Kači (kapříku) tak jsem omrkávala ty lehátka a to,co jsi vybrala je asi nejpraktičtější. I když designově by se mi teda líbilo asi jiné. Ale ty jsou třeba pevný,nebo nemají vrnění,nebo nemá moc hraček.
13. srp 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak mně taky docela chutná ten fenyklový čaj - ikdyž fenykl jako zeleninu nemám ráda!, ale zkusím si udělat ten kmínový čaj.
holky já ještě na ty lehátka nekoukala, ale už taky musím. všechny kamarádky mi ho doporučují. že teď je to ještě ok, ale prý tak za 2 měsíce už bude chtít malá pořád koukat, co dělám...tak ho taky musíme pořídit. ale možná taky vezmu to, co vybrala Kapřík.
Jinak Bára má dneska 2 měsíce, letí to jak blázen. poslední 2 dny se na nás krásně směje a to je nejúžasnější věc na světě. Prdíky pořád trápí, ale není to tak hrozné. I když Luci, začínám mít pocit, že vůbec nezáleží na tom, co jím!!! Samozřejmě ne cibuli a květák, ale jednou po snídani pláče a jednou se směje a to poslední 3 dny snídám pořád to samé!!!
jak se máte Rudíku? :wink:
13. srp 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Evi přeju Barči vše nej ke dvěma měsícům :slight_smile:
jo když se začne vaše vlastní dítko smát, je to skvělééé a pak nahlas....
Rudík se dnes začal sám plazit, už se dokáže kousek posunout, tak bude o víkendu pilovat a dnes poprvé spinkal celou noc bez krmení do půl sedmé a v osum zase usnul a spí už přes dvě hodiny...je to miláček..už jsem i vyplenila zahrádku :grinning: Jinak já se mám jako na houpčce, zase byly nevolnosti a těžší období, dnes je zase o kus lepší den, tak uuvidíme...hold asi hormonální koktejl, dostala jsem MS a potíže byly zpět...asi je to jedno s druhým a aby to nebylo málo, mám už třetí den zalehlé ucho a hůř na něj slyším, jako když se potopíte a zůstane vám voda v uchu, nijak to nebolí, tak snad to není zánět, ale obtěžuje mě to...tak asi tak se mám...a prdíci budou lepší a lepší, jak se prcci budou víc hýbat, malý prdí při pasení o 106 :grinning:
13. srp 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo Rudí, to je blbý s těma Tvýma zdravotníma obtížema! To Ti ten porod spustil opravdu velký nepříjemnosti, ale jak píšeš, když se pak prcek usměje, tak to vynahradí všechny strasti. Ale je mi Tě líto. Ty hormony jsou fakt hrozný!
tak se drž!!! no už se těším až se začne smát nahlas! :slight_smile: a díky za přání pro Báru :wink:
13. srp 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek