• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
jo Evi, vydržím to, pro prcka.,ale párkrát mi bylo fakt ouvej, mám ale skvělé dítě, skvělého manžela a kamarády...tak to zvládnu...a už se těším, až budu úúúplně fit :slight_smile:
13. srp 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudí,ty tvoje zdravotní problémy mě fakt mrzí.Musí to být dost nepříjemný. Ještě že máš doma takové poklady. :slight_smile:
Evi s těma prdíkama mám taky takový pocit.Někdy mi přijde,že nic nesním a pláče a jindy mám zase strach,aby mu něco nevadilo a je to v pohodě. Ale někde jsem četla,že prdíky můžou být,i kdybys nic nejedla a nemusí to mít souvislost s jídlem. No nezbyde nic,než to vydržet.
To křesílko je asi fajn,na krmení,pro zábavu,na uspání. Malý teda kouká a když se nudí,tak pláče. Tak si ho třeba při vaření převezu do kuchyně,ale moc dloho ho to asi bavit nebude.
13. srp 2010 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
díky Luci, to se zvládne,tělo se dá do kupy, asi i to IVF dalo zabrat, moje tělo hold n vše reaguje přemrštěně...měla jsem přeci nejnižší dávky a 29 dvocentimetrových vajec...

prdíci jsou i s pláče...to přejde...
tak malý nejen, že spal celou noc, tak teď už spí 4 hodiny, už bych potřebovala vyrazit do terénu :slight_smile:
13. srp 2010 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudy tak to ani nevím,že jsi tak prudce reagovala na ivf,to je teda mazec. Nějak jsem tu ještě asi nebyla,nebo nevím.Tak to máte určitě mrazáčků. Hlavně,aby se to tvoje tělíčko umoudřilo a srovnalo se. Teda ty máš tak hodné dítko.
Mě malý spinká 2,5 hod., prdí ze spaní :grinning: a to jsou teda rány. :grinning: Tak čekám,kdy se ten kulíšek vzbudí.
13. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
jo luci máme "klabzubovu jedenáctku a trenéra k tomu" :grinning:
no snad se dám brzo do kupy....
malý spal celou noc od osmi do půl sedmé a pak 4 hodiny od osmi do dvanácti, pak v práci se chechtal s kolegy celé tři hodiny a po cestě usnul na slabou hodinu a teď už zase spinká....je to milááááček, snad mu to vydrží,já prý byla taky taková všechny děti řvaly a já spala a mů táta je taky spáč, oba rádi spíme dodnes :sunglasses:
13. srp 2010 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
holky to se máte. Naše Bára poslední dva dny spí krásně v noci, ale zase přes den skoro vůbec. Musí být už úplně hotová. A poslední dva dny pořád jenom brečí kvůli prdíkům. Jsem z toho už úplně hotová. Naštěstí mě občas vystřídá manžel, ale je to síla na nervy. Už jsem koupila ty probiotický kapky, trubičku a dokonce jsem teď večer vyměkla a dala jí dvě lžičky fenyklovýho čaje, tak snad to pomůže. jdu spát neb jsem úplně vyčerpaná, ale doufám, že jí to brzy přejde. nechápu to, ze začátku na to tolik netrpěla, ale posledních pár dní je to peklo. :cry: :cry:
Rudí to může být z té stimulace, to je fakt. je to hrozný! a když manžílek podrží, tak to je nejlepší :wink:
Lucí, jak vy a prdky? no naše Bára taky poplakává, když už se chce bavit něčím jiným :wink: ale myslím, že to křesílko by mohlo být dobré, ale ještě jsem ho teda neobjednala. ty už jo? :wink:
14. srp 2010 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky, po dlooooouhe dobe opet mezi vami :slight_smile: nejak nestiham net jen jednu diskuzi a tak se snazim vse napravit :slight_smile: jak se mate ? koukam deticky jsou uzasny....
16. srp 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudy tak to je bomba,z toho určitě bude nějaký sourozeneček a možná ne jeden. :grinning: To mi máme jenom trojku. :grinning:
Maličký teda fakt krásně spinká. To my teda dneska zase každé dvě a půl hodiny kojení. Tak nevím,jestli se nám ty intervaly začnou prodlužovat.
Navíc je od včera malý nějaký protivous,chvíli pláče a kroutí se a chvíli spinká. Já si trouby dala včera trošku řízků z hub,tak jestli z toho.
Jinak dneska jsem byla s malým u doktorky. Ráno kakal zelenou stoličku s tmavě hnědými kousky.Tak jsem volala a dr.řekla,at se přijdeme radši ukázat a převážit. Koukla na to,je to prý hladová stolička,ale malý hladově nevypadá a není. Za tři týdny přibral zase 1kg.Takže v šesti týdnech máme 4690g. Cvalíček náš. Takže je to snad všechno v pořádku.
Evi to mi je líto,že malá tak trpí na prdíky.Člověk je z toho fakt vyřízený.Ještě že si to ty děti nepamatují. Kdyžtak jí můžeš zkusit dát jednu dvě lžičky i toho kmínového.Nezkoušela jsi ho? Náš malý byl minulý týden naprosto zlatý. A od včera taky boj.Ale on teda nepláče v kuse. Nejhorší je,že se strašně špatně zjištuje,z čeho ty prdíky mají.Člověk za den sní víc věcí.Evi naštěstí už jí to snad brzy přejde. Už máte dva měsíce,tak musíš doufat,že jak se bude víc hýbat,samo to přejde.
Jinak křesílko jsem ještě neobjednala a deku taky ne. Dneska jsem ve slevě malému koupila španělskou deku do kočárku a takové ty pěnové podložky na podlahu.
Ahoj Hypo. :slight_smile:

16. srp 2010 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
tak to my budeme muset doufat, že se nám druhý povede zase samo, neb nemáme ani jednoho nanučka :frowning2:
Hypo, jak rostete? :wink:
Luci, no jo, ale prý nakonec tolik nezáleží na tom, co jíš, prostě tím trpí všechny dětičky. Ten kmínový jsem vařila zatím jen sobě. a taky jsem měla houby a malá byla v pohodě, takže se tím netrap! U nás to bylo dva dny peklo a teď je zase zlatá a nekroutí se! ale nakonec jsem vyměkla a koupila ty probiotické kapky - a moje kamarádka magistra mi poradila jiný výrobek, takže nás ani nestály těch 600, ale 235kč, tak jsem ráda. No uvidíme, ale snad to zabere. Všichni mi říkají, že ty kapky zaberou každému. Ale máš pravdu, že když pláčou, tak je to šílený, neb jím nemůžeš pomoct. A ptala jsem se té kamarádky dětské lékařky a ona sama říkala, že je těžký poznat, proč mimina brečí (když se teda zrovna nesvíjí kvůli prdečkům) a že brečí všechna, protože to je jejich způsob komunikace, tak ať si to zas tolik neberu. No a Bára dneska vůbec nechtěla přes den spinkat, tak jsem jí musela pořád něčím bavit, jinak byla mrzutá, neb jí nešlo usnout. ale teď už je vykoupaná a krásně spinká, tak snad to chvíli vydrží :grinning: jo a Luci, a dneska jsem kojila po 2h, víc nevydržela, takže vaše 2,5h závidím!!! ale prý se to fakt bude prodlužovat, tak musíme doufat. :wink:
A to Kubík opravdu krásně přibírá. Bára má teď 4300g, takže o kilčo a něco víc než když se narodila. Ale prý to je, podle dr., v pořádku. papká hezky :slight_smile:
tak hezký večer Luci :slight_smile: a jakou barvu deky jsi koupila? a co je španělská deka vůbec?

Rudí, jak se máte? Co Rudlínek? Hoď zas nějaký fotky :wink: Doufám, že už je Ti líp a že Ti chutná! :wink:

Kapříku, kde jsi? nestíháš? :wink:
16. srp 2010 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
evi rostem jak z vody a ted zlobime jako certik... nechce spat, teda usinat, kazdy vecer katastrofa, rev a rev a rev.... pul roku byla amalka nejuzasnejsi miminko na svete co vubec neplakalo porad spinkalo a ted se to zlomilo a nekdo nam ji vymenil, no hruuuuza....
amalka ma v 7 mesicich 68 cm a 8,2 kg takze peknej prumer, jinak vypada desne tluste faldy ma i tam kde to snad ani neni mozny :slight_smile:snad to vybeha... zatim se snazi postavit na vsechny ctyri ale jeste sama ani nesedi....
16. srp 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi tak ty probiotické jsou asi dobré,ale třeba ségra mi říkala,že jim moc nepomohli,jim nejvíc pomohli ty dělané z lékárny. A jak se jmenují ty,co jsi koupila? Tak to jsme dneska byly dvě. Malý byl taky protivný. Vždycky po dlouhém snažení usnul a za chvilku byl vzhůru a hned začal plakat.Asi chtěl spinkat. Tak jsem ho hladila po hlavičce a po čelíčku,to mu pomáhá usnout. A tak pořád dokola. Delší dobu spal dneska akorát v kočárku. Malý už ted snad taky spinká,asi po pátém uspávání. Vždycky usne a zase se probudí. A s těma intervalama kojení si nic nedělej,já taky ne. Aspon vím,že malý hezky papká a když ho zvážili,tak vím,že rozhodně nestrádá. :grinning:
Jinak dečka to je taková,jemná, teplejší na zimu,není moc velká,je jen do kočárku. Moc hezký a příjemný materiál.Je barevná s barevnými medvídky a kraj je modrý.
http://www.splavacek.cz/zbozi/400-spanelska-deka
něco na tento způsob. Byla slevněna z 520 na 360kč. Koupila jsem ji v jednom obchodu u nás,který budou rušit a vyprodávali.
Dneska jsem poslala taky penízky na prodloužení kryokonzervace našich zmrzlíků. Sice máme ještě čas do konce října,ale budeme se pak stěhovat,tak abychom na to nezapomněli.
16. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
no holky my mame jeste dva mrazaky, v dubnu kdyz koncilo rocni "predplatne" se z gennetu ozvali sami a my zas na rok zaplatili :slight_smile: chtela bych jeste kluka tak uvidime kdy to podstoupime :slight_smile: zatim mam plne ruce prace s amalkou a druhe nervy nemam :slight_smile:
16. srp 2010 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Hypo u nás právě přestali lidi informovat. Dřív to tak také dělali.Ted,když nezaplatíš,tak je prostě vyhodí. Takže radši dřív. To by mě asi šlehlo,kdyby je vyhodili. Taky jsem zvědavá,kdy budeme přemýšlet o druhém. Já bych klidně hned. :grinning: Ale myslím,že až malý bude lézt,chodit,tak mě to rychle přejde. :grinning:
16. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, to je zvláštní, já to cítím stejně jako Ty, teď mám pocit, že bych klidně střihla i druhý dítě, ale přesně jak píšeš, až začnou lízt, tak bude jinej hukot. A to já si myslím, že mám sBárou docela hukot, i když je hodná, tak se chce pořád chovat - teda ne pořád, ale když pláče, tak ji vezmu a přestane..takže domácí práce dělám na stokrát. Dneska večer až usne, tak budu muset žehlit, protože to při ní nestíhám...
ta deka je hezká, my máme podobnou, ještě po manžílkovi takovou krásnou žlutou. :slight_smile: ty kapky se jmenují Bifiform. :wink: Dneska jsme ani nebyly venku, tady pořád poprchává - někdy víc, někdy míň a hrozně fouká vítr. A za chvíli by měla přijít moje kamarádka, tak se těším. Jo hlazení po čelíčku a hlavičce u nás taky funguje :grinning: a kam se nakonec budete stěhovat? Našli jste větší byt? :wink: Dneska jsem objevila super způsob, jak jí zbavit prdečků. Měla jsem jí v takovým tom klubíčku v náručí a hopsala s ní na balonu - prděla jedna báseň :grinning:

Hypo, to jsou krásný míry :slight_smile: , ale neboj faldíky vyběhá, má je každý kojenec v určitým věku. Ale s tím spaním vás lituju! Jenže ono se to může změnit v cuku letu zpět. Víš, jak to je, teprve se utváří všechny návyky a režim. Nicméně vás chápu, že to je na budku. Holt ta naše dítka zkouší, co vydržíme. Když ale pláče, tak si vždycky vzpomenu, jak jsem sedávála v čekárně v gennetu a hned je mi krásně, že jí mám a nevadí mi, že brečí! :wink: A co Ty? už jsi zahojená po tom těžkým porodu?

A kde máme vlastně chrobíka? Už by měla být z dovolené zpět! se ani nehlásí s novinkama....
a zubajda taky ne.... :frowning2:
17. srp 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky nakukuju a vidím, že je po poptávka :slight_smile:) nic nového nemám :slight_smile: čekám na NT screening
17. srp 2010 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
a kdy na něj jdeš chrobí? a jak ti je? a co dovoška? užívali jste si? :wink:
17. srp 2010 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
evi po pordu jsem uz OK, jen to sestinedeli bylo pro me narocny, nastesti amalka byla v sestinedeli zlata jen sapla, 20 hod denne tak to byla taaaaakova pohoda :slight_smile: jsem mela cas se dat do kupy
ted vyvadi od 6 mesice... tak to uz taaaak zlata teda neni :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2010 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi tak mi dneska proplakali celý den,malý se kroutí,je rudý jak rak. No byl to boj,i v noci,takže ted jdu kouknout na net a hned jak malý usne,už možná spinká,tak jdu taky,at se trošku vyspím. Díky za název kapiček,možná taky zkusím. Jinak dneska jsem byla na kontrole po šestinedělí všechno je ok. Taky jsem se ptala,jak by to bylo s těma mýma obtížema při dalším těhotenství a prý je to 50na 50. Nemusí se to vůbec objevit. Tak jsem ráda. A chtěla mi napsat antikoncepci,tak jsem odmítla.S manžou jsme se domluvili,že nic brát nebudu. V našem případě by to byl zázrak.Dr se smála a říkala,abych se prý nedivila. :grinning:
Jinak o tom hopsání na míčí jsem taky slyšela a taky jsem zkusila,ale malému se to ani moc nelíbilo.U Tygříka se taky nevyprdí.Dneska mu pomohla masáž bříška. Nejradši má,když ho masíruju celou dlaní přez dupačky,ono se mu trošku to bříško i zahřeje. A zkusila jsem olej na bříško od Salusu a možná je i lepší než Pupík. Není pálivý.
Stěhovat se budeme do nového bytu,většího.někdy cca v říjnu.Tak se těšíme.
Hypo z váhy malé si nic nedělej,oni to pak vyběhají.
Dneska mi sestřička u gyndr. řekla,po jak dlouhé době jdu na kontrolu po porodu. Nechtěla věřit,že malému je teprve šest týdnů,měla jsem ho s sebou. Je to prostě cvalda. Malá od ségry měla váhu,co má on,ve třech měsících. A to měla vyšší porodní váhu. No prostě to bude asi kus chlapa :grinning:
17. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Malý už spinká,tak jdu taky zalehnout. Tak dobrou. :wink:
17. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojek,
no holky já jsem u našich :wink: a malovala jsem ten pokoj, teď lakujeme nábytek z Ikei a seskládáváme. Do toho pořád kojím, tak na net není vůůůůbec čas :slight_smile:
Jinak křesílko se mi holky osvědčilo. Vždycky trochu Kubu pochovám a když kouká a dudlá tak ho tam dám a on pozoruje hračky a to vrnění ho uspí. Takže udělám spousta věcí. Pak ho občas ještě nosím v tom Becu. tam taky usne. A Luci jak píšeš. Mě se designově tohle taky moc nelíbí, ale přišlo mi nejvíc využitelný. ostatní jsou max do 9 měsíců a co potom s nima...... a tohle si myslím je i za přijatelnou cenu.
Jinak s prdíkama holky taky zápasíme. Holt to k tomu patří. Dávám malému teda ty probiotické kapky a mám pocit, že je to lepší, ale taky ho to někdy chytne. Podle toho co sním. a rovněž má dny, kdy spí třeba 20 min - hoďku a pak se mrmlá a další den zase spí a budí se co 3-4 hodiny.
Jinak má vždycky koukací tak od 18.00-22:00 tak s tím už prostě počítám a díváme se spolu na telku :wink:
A Rudi bouličku pořád má, jen se už nezvětšuje si myslím. Uvidíme kdy se vstřebá :dizzy_face:
tak se mějte a já se ozvu zase za dýl papa
18. srp 2010 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

no Kapříku, tak to se nenudíš :wink: my jsme teď sice v pze, ale zase pojedem k našim. je nám tam líp než ve městě :slight_smile:
jinak jsem ráda, že je to u vás stejný jak u nás! mám pocit že taky nic neudělám, vždycky je to hrozná hoňka :grinning: a to křesílko zítra objednám a bude. B. už se chce dívat a být s námi. Do košíku se brzy nevejde, tak jí aspoň budu mít tady v kuchyni u sebe

Luci to je dobře, že jsi ok. já si teda antikoncepci napsat nenechám. včera jsme se na tom dohodli s manžou. Necháme všemu volný průběh :wink: Zkus ty probiotický kapky Luci, mám pocit, že to je opravdu lepší. Taky B. nechávám často na přebalováku bez plínky jen tak vykopat, cvičíme s nožičkama a pak na balónu skáču s ní a opravdu se hezky vyprdí. No a prý je důležité, aby si po jídle krkli, to pak ty prdíky jdou snáz ven - mi říkala dr.!
A jinak kluci jsou fakt větší než holky, tak si z toho nic nedělej! :slight_smile:

jdu žehlit, ale nevím na jak dlouho :wink:
19. srp 2010 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi tak objednej :wink: myslím, že budeš fakt spokojená. Já jsem k našim vzala to nevrnící. Kubík si v něm hoví, kouká je spokojený ale musím ho nohou houpat. takže stejně nemůžu nic dělat.tak jsem na netu :grinning: jo a to vrnění prý taky trochu pomáhá na prdíky.
Jo a evi při koupání nikdy nebrečel. Jen jednou jak je na těch fotkách, ale to jsem blbec nezkontrolovala po manžovi teplotu vody a byla dost horká :frowning2: tak chudinka bečel asi kvůli tomu. jinak jsem si ještě jako dárek řekla o hrací strojek, proitože jsem zjistila, že se to Kubovi líbí. tak snad jsme proti plakání vybaveni :wink:
Luci fakt zkus ty probiotické kapky. Docela dost to uleví. Jen u nás stojí 700 a v polsku a na slovensku 250 :unamused: tak pokud máš nějaké známé..............škoda že nejsi z Prahy. Já je mám z Polska. Mohla bych ti je dovézt. Poštou se nedají poslat, protože musí být v chladu(v lednici).
Jo a s antikoncepcí máme jasno :slight_smile: já jí stejně brát nemůžu a necháme to rovněž být :dizzy_face: já mám stejně holku objednanou za 3 roky :wink:
Rudy a co ty holka jedna nemocná? přeji ti, aby ses dala brzičko dokupy :dizzy_face:
19. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a chrobi, doufám, že po NT dáš zprávy :wink: toto letí., co? to nejhorší máte za sebou holka jedna :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
aha kapříku, :slight_smile: tak já zase zjistila, že my tu naší holku děsně otužujem a dáváme jí často moc studenou :sweat_smile: prosím tě a co je hrací strojek? jsem nějaká nevzdělaná! :grinning: Báru teď děsně baví ten hrací kolotoč, co má nad košíkem! akorát mě z těch melodií už hrabe! :grinning: tady je dneska tak hnusně, byly jsme venku, ale začalo pršet no a B. se mi doma vždycky vzbudí, tak teď čumí na kolotoč a doufám, že brzy usne, bo musím jít dožehlit! :wink: tak se opatrujte u vašich a hezky houpej! :slight_smile:
19. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
já ho nafotím a přidám na rajče :grinning: ale má taky jen jednu melodii :slight_smile:
19. srp 2010 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
19. srp 2010 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
čus bus :slight_smile: NT nám dopadl dobře a máme všechny ručičky a nožičky :slight_smile:
20. srp 2010 v 15:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@chrobacek super, tak to je skvělá zpráva :wink:

@kapr díky.objednala jsem to samý křesílko co máte vy! :slight_smile: jinak my dnes v noci prdková ataka a od 2 do 5h jsme nespali! :frowning2:

luci: jak se máte? :wink:
23. srp 2010 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
chrobí super zprávička,to mám radost.
Evi já taky objednala stejné křesílko. Dneska mi přijde,asi každou chvíli.
Evi my měli minulý týden šílený,malý neustále plaka. Ale od pátk uvečer je naprosto skvělý. :slight_smile: prdíky teda pořád trápí.Je to miláček. A co vy?
23. srp 2010 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, no u nás právě po pár dnech klidu zase pár dní průda, neb jí ty prdíky fakt trápí a to bere ty probiotické kapky. Nejvíc pomáhá, když s ní hopsáme na tom míči a máme ji stočenou v klubíčku, to se vyprdí jedna báseň. No a noc na dnešek byla fakt hrozná. Dneska ji zase nic netrápí a teď už třetí hodinu spí jak zařezaná v kočárku... :slight_smile: takže o režimu nemůže být vůbec řeč :grinning: ale jinak je to fajn, pořád si to užívám, i když lezu po čtyřech a jsem unavená. Dneska jsem byla na masáži zad, tak jsem si to krásně užila! :wink: Jo a křesílko by mi mělo dojít zítra :wink: takže máme všechny stejný :grinning:

jo jo Kapříku, tak hrací strojek jsme dostali od mé babičky, ale nehraje moc dlouho :sweat_smile: a dneska jsem taky vytáhla hrací deku, co mi půjčila kamarádka. Prostě tahám všechno o čem jsem si myslela, že je to blbost a že to nebudem potřebovat. jsem byla fakt pitomá :sweat_smile:
23. srp 2010 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek