• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafky mimotelového oplodnenia 2009

5. listopadu 2014 
@ruda tak jím přibližně to,co bude jíst malý,maso domácí,nekořeněné,dávám jen sůl,kmín,trošinku pepře.Takže třeba omáčky na přírodno,pečené,vařené. Dělám si třeba rýži se zeleninou,brambory se zeleninou,pečivo bez vajec mléka,másla. On se tomu člověk přizpůsobí.

@evak99 Evi silvestr dobrý,byli u nás jen ti známí,chlapi se pěkně picli :grinning: Já jsem si dala také trošku šáňa. Šli jsme spát taky kolem čtvrt na tři a malý byl za hodinu vzůru a strašně dlouho a šíleně plakal.Pak jsem si ho dala do postele,přitulil se ke mě do klubíčka a spal.Dnešní noc teda taky mazec. Jsem ted nějaká nevyspalá.Mám tu sice práci,ale dneska už jsem vysprchovaná a jdu taky spát. Ještě si pročtu brožurky o příkrmech.
Já zatím dala skleničku od Alnatur,ty by měli být bio,ale myslím,že i ostatní mám bio.. A zatím jen mrkvičku.Mělo by se přidatpotom bramboro,maso.Já myslela,že nejdřív zkusím mrkvičku,brokolici samostatně. Tak uvidíme. Nám ta malá sklenička zatím stačí na třikrát a stejně to ještě dojídám. Večer jsem dávala kašičku.
Taky studuju složení. Třeba ted jsem měla chut na přesnídávku,tak jsem si dala jablečnou a čučela jsem,že je přislazená,je tam kyselina citronová,pálila mě z toho žáha a to to má být vhodné od 4.měsíce.To malému dávat teda nebudu,myslím,že by se z toho osypal. Člověk fakt musí číst složení a myslím,že to není od věci. Já se to už naučila. A není to tak hrozné. U nás totiž je jenom Kaufáč a Albert a koukala jsem,že tam toho bio až tak moc nemají,teda v tom Albertu. V Kaufu jsem ještě nebyla. Ted je blbý,že není domácí ovoce a zelenina.KLidně pak udělám malém domácí přesnídávku z jablek.Mamka to dělávala.
Evi to teda Baruška taky vstává brzy. My teda tak o půl páté,páté,to si ho dám do postele,tak ještě chvíli usne. Dneska jsme vstávali v sedm.
3. led 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek když se musí.... člověk si zvykne... snad je to na čas a bude v pohodě...je lepší?
Evule, jak se máte?
4. led 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek no Luci, číst se to musí, ale říkám si, že je to peklo najít bez soli, lepku, přidaného cukru a ještě bio...to je teda nadlidský úkol! no takže já zatím doma každý den vařím. už jsem jí odpolko dala i vařené jablíčko. máš pravdu, je to blbý teď v zimě shánět zeleninu. my tu naštěstí máme bio obchůdek, paní je moc milá, ale taky jí občas něco nepřivezou, takže jsem nahraná....
@ruda máme se fajn Kači, díky. dneska jsme byly na posledním očkování - hexy, tak snad bude malá ok. A Barča pořád nemá 6kg! :sweat_smile: ale dr. říkala, že to je ok. a taky jsem byla dneska poprvé na cvíču s hlídáním a B. byla úžasná, vůbec neplakala, hrála si a zase dělala reklamu na nejmilejší miminko na světě:slight_smile: tak tam asi budu chodit, je to lepší než to večerní cvíčo, to jsem vždycky urvaná a navíc nám to narušovalo koupání a tak...co vy? Chodíte teď na plavčo?
a začíná mě holky pěkně bolet v krku, tak doufám, že budu zdravá, o víkendu jedem poprvé na ty lyže!
4. led 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo holky,ted jsem koukala na profil CHrobacka a už je 31tt,je to možné.TEda toto letí. Už se brzy dočká prcků. :slight_smile:
4. led 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, víš, že jsem na ní zrovna včera myslela. i na wrtulku a zubajdu. vůbec nevíme, co dělají. :frowning2:
5. led 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 to jo,taky si vždycky říkám,jak se asi holky mají. :slight_smile:
Tak mi měli zase krušnou noc,malý k ránu nemohl vůbec dýchat,jak má rýmu a chtěl dudat. e té rýmy nemůžeme zbavit.
Jinak je to šmudla.
Evi tak to je super,že můžeš na cvíčo,kde ti malou pohlídají.Báře to neuškodí a ty si odpočineš. A vy jste koupili na lyže vozík pro Barušku? Tak to pak napiš zážitky. S tím jídlem je to složitý,ale dá se to.Já jsem kupovala v DM Alnatur,ta je bio,bez soli cukru,zatím teda jen ty jednodruhové. A asi pak budu taky vařit,protože to samé dělám i sobě,mrkev s bramborem a pod. Jé tak bio obchůdek musí být dobrej,to tady na malém městě nehrozí. Jen jsem koukala,že v ALbertu mají něco málo i bio mouky,jáhly..... Člověk musí hledat.
5. led 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka7834 já byla asi 6x na IUI a 2x na IVF (každý rok 1X) vše neůspěšné a Kuba je přirozeně :wink:
5. led 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
...holky pomalu dočítám, ale jen tak letmo Kubajz už baští mrkev a máme 2 zuby!!!! začínáme lézt :wink:
5. led 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
..........tak jsem vás teda dočetla:slight_smile:
Kačí pěkné fotečky a malej je už velkej chlap! :slight_smile:
Luci, vy si teda užijete. :pensive: jsi dobrá, že to takhle zvládáš. mě by z toho asi piclo.
Evi malá je drobek, ale ona to dožene :wink:

My tedy začali s příkrmy v 5ti měsících kaše (bo večer řval hlady a mé mlíčko už pak jen zvracel, bylo toho na něj moc) a teď od 3.1. jedeme mrkev. Chutná mu velice, zítra mu už dám celou skleničku. Rozhodla jsem se nakonec pro skleničky. Nemám čas vařit ani sama sobě, natož pro malého a prý je to ve skleničkách kvalitnější, než když vaříš donma. Nevím, mě to ušetří čas, který věnuji malému.
A jak jsem psala výše, 2.1. nám vylezl první zub a včera druhý. :slight_smile: zvládli jsme to bez pláče a bez teplot.
v 5ti měsících jsme vážili 8,3 kg a měřili 69 cm a na 6ti měsíční poradnu jdeme 19.1.
Tak takže tak :slight_smile:
5. led 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapr Teda ten váš Kubíček je šikulka,to my ještě nelezeme,ani na bříško se mu už moc nechce. :grinning: A už máte dva zoubečky,vy ste teda šikulíní,jste hodně napřed. :wink: A máš pravdu,ty skleničky určitě ušetří hodně času. Já zatím taky skleničkuju a pak se uvidí.Ted stejně nemám skoro nic domácího a v kupovaným nevím,co je.Tak takhle je to asi lepší. Jak píšeš,skleničky jsou hlídané a některé dokonce bio.kaše jsem tedd taky začala dávat,ale moc toho nesní,tak 1/3 dávky. Dneska jsem dával Sinlac a ta je z rýže a karobu a je sladoučká. Mrkvičku zatím máme tak na třichrát a stejně sní jen pár lžiček.
A Kubík je teda taky pořádný kus chlapáka. :slight_smile: To jsem zvědavá,kolik budete mít v 6-.ti měsících.

5. led 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapr Kačí, to je fajn, že ses přišla ukázat :grinning: no jo, je drobek a děsně se čílí, že jí nejde lezení! vždycky buší ručičkou a děsně u toho řve. :dizzy_face: to je teda Kubík šikula, že už leze a ty zuby jsou taky super. To Bára ještě nic :sunglasses: já teď taky koupila pár skleniček, ale je pravda, že když jsme doma, tak budu vařit. vařím i sobě, takže to zatím dávám. teď na těch horách bude mít poprvé ze skleničky. a jakou kaši dáváš? a chodíte na to plavčo? :wink:
@lucifirek no jo nakonec jsme koupili vozík na běhání, za kolo a na lyže. drahý to bylo jako blázen, ale řekli jsme si, že buď budeme tři roky odvaření od věcí, které máme rádi, nebo že to koupíme...ten náš kočárek je sice sportovní, ale máme pocit, že kdybychom mu dávali zabrat ještě víc naší chůzí po horách, tak že ho za půl roku zničíme, takže tak. uvidíme, jak se to osvědčí. a doufám, že pojedem, neb má být opravdu hnusně, tak to ještě zvažujem. ale penzion i s dětskou postýlkou jsem již objednala!a kde jsi koupila ten Sinlac? v lékárně? no jo biobchůdek je fajn, mají tam i maso i zeleninku, ale pravda je, že to je drahý, no ale zase toho pro malou nekupuju tolik, takže to jde...kdy jdete na poradnu vy?
5. led 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 Evi tak to pak písni zkušenosti s vozíčkem.Jste teda sportovci. :wink: Sinlac jsem koupila v lékarně dr.Max. Je sice nevábná,ale chutově docela dobrá,sladká. Tak bio obchůdek fakt závidím. To tady bohužel nemáme. :frowning2: Evi my jsme byli na poradně minulý týden. V"bec od minulé nevyrostl jen asi 0,5cm a 270g. Takže máme v 6.měsících 69,5cm a 7420g. A příští středu jdeme na očkování.Teda pokud bude malý v pohodě. Zatím pořád rýmuje.
5. led 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapr to je parada, neviem co ine na to povedat :grinning: :grinning: :grinning: Po akej dlhej dobe od posledneho IVF si otehotnela? To je ako krasny zazrak :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2011 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek tak Luci nikam nejedem. Už včera mě bolelo v krku a dneska to zesílilo, navíc má pršet, tak jsme to odpískali. Ale vozíček manžel stejně vyzkouší tady v praze, tak uvidíme. určo dám pak vědět. já se snažím, aby se mi nerozjela žádná nemoc, ale vypadá to bledě, dneska už mě bolelo celý tělo. teď si dáme véču a já půjdu spát. B. má teď nějaký blbý noci, pořád se budí...to mě mrzí, že má Kuba pořád rýmu! to musí být hrozný. a co máte ještě očkovat? a koukala ses na stránky, jestli někde v okolí ten bio obchůdek není? ten náš je taky takovej malej, ale paní moc milá. dokonce mi objednává "skleničky" pro B. :slight_smile: Luci, nečetla jsi knihu od p. Fořta, Aby dětem chutnalo? já jí teď dostala a čtu jí, takže ještě jsem nedošla k alergiím ale podle všeho tam bude o těch exzémech, které kojenci mají....
6. led 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak ještě jednou, protože jak jsem to měla napsané, tak mi to Rudla smazal... s ním to už fakt nejde, tak snad usnul a můžu se věnovat sobě, vám a obědu...
Kači to jsem ráda, že Kuba roste jako z vody, je to kus chlapa a zubatého :grinning: , to Rudla má jen jeden ,ale 3 boule k tomu a ne a ne se mu to prorazit, chudáček...
Evi, to je mi moc líto, že jsi omartodila, tak se brzičko uzdrav a ráda bych taky omrkla ten vozík a kolik stál a jaké má vychytávky a tááá
zuzko, to je fakt, že Kapřík nám a asi i sobě vytřel zrak přirozeným těhu,ale stejně je to žirafka jako my... pro vysvětlení jsme nosily na oplodnění košilky s žirafkama pro štěstí, tak si eventuelně taky jednu vem... a navíc žIraVFa...IVF, to jen na vysvětlenou..
taky často myslím na Zubíčka a Wrtulku.. téééda chrobík je táák daleko? a proč se neukáže??? na nás pěkně prdí a to má určo nejvíc času.. pamatuju na těhu, spánek, klid a relax... kde že loňské sněhy jsou :slight_smile:
7. led 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka7834 do 4 měsíců tedy respektive čtvrtý měsíc :dizzy_face:
aspoň jsem důkaz, že není nikdy nic ztraceno. Tedy v rámci možností....
7. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 Na plavčo jsme přihlášení do toho stepu u nás a čekáme na termín. Skleničky kupuji Hami. Ale Kubovi asi pojede všechno. dneska jsme dávali brambor s mrkví a bylo to taky hned pryč :dizzy_face: kaši mu dávám Nutriloňáckou 4+ a po poradně začneme asi 6+ a té sní 200ml.
Naštěstí mám takovou fajn příručku kde píšou, že porce 150-200ml je normoš a větší jedlíci i 250 ml.
7. led 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruda hele s těma zubama koukám a vidím dve bílé čárečky. tak jsem si říkala to budou asi zuby. A všichni to mě taky děti slintaly od 3 měsíců, tak jsem je nechala při tom a když jsme jeli z hor tak koukám a šahám do pusy a tam zub :wink:
7. led 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapr rudla to má děsně napuchlé už měsíc a každé ráno myslím, že to musí prasknout...,ale spí dobře, průjem nemá, je to pohodář,ale začíná manipulovat, vzteká se, jak něco zakážeme,ale proutek se musí ohýbat, dokud je mladý... :grinning: a bude mít teda jedničku vlevo dole a nahoře v pravo, tak to bude prča
7. led 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 Evi to mě mrzí,že nikam nepojedete. Tak at jsi brzy zdravá.Hlavně,aby to nechytila Baruška,ti prcci to snášejí hůř. U nás to tak bylo. No my jsme malé město a myslím,že bio obchůdek tu není. Takové ty suché věci bio seženeš (jako těstoviny,mozky,koření...) Ale maso,zeleninu asi ne. Kuba má dostat ještě jednu injekci Synflorixu.
Tak ta knížka by mohla být dobrá.To je ten,co bývá v Pod pokličkou že? Tak jestli tam bude něco zajímavého,tak mi to pak písni. :grinning:

@kapr teda to máš šikovnou příručku. To je dobře,že Kubíkovi takhle chutná. My dáváme všechny kaše bez mléka jen s vodou,takže jsou takový jalový. Sinlac,rýžovou,osmizrnnou. A dneska snědl nejvíc a to tak cca poloviční dávku tak asi 70ml a pak normálně kojení. K obědu dneska snědl půl skleničky mrkve a zítra bych mu do toho chtěla uvařit trošku brambory. My máme skleničky od Alnatura a Hami:Alnatura je bio a Hami má zase takovou super jemnou konzistenci. :grinning: A mě ta mrivička docela chutnala. :grinning:

@ruda teda Rudíček si s těma zoubkama ,,užije,, :frowning2:
7. led 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Rudla miláček spal dnes skoro celou noc a ráno se probudil a na vrcholu boule, ,co bude horní zub už je prasklina se zaschlou krví... je to můj statečný bojovník... ráno pořád chodil kolem, když jsem jedla vánočku, tak jsem neodolala a dala mu do "zobáčku" nebyla sladká a třáák mu chutnala.. odměnil mě hoví v kakáči a šel spat... , musím se vrhnout na úklid koupelny...ale ještě si užiju kafe s váma :grinning:
já teď čtu simonu Monyovou, jestli znáte.. čtu 4tou knížku a dost mě to baví, je to fakt odreagovačka.. tak zkuste...
u nás máme bio, racio se zelenou lékárnou, kupuju tak ty kukuřičné křupky, ty miluje a na nich se naučil polykat větší kousky... jinak skleničky střídám, HIPP, Alnatura Hami, Hamánek... miluje stejně nejvíc kuře s jablky a od hippu slepičí polévku s krupicí.. ta je jemňoučká a to jho baví víc, než kousky,ale musí už se učit jíst kousky, je to chlap :sunglasses: , moc mu nejedou brambory, blbě se to polyká a ještě zkuste pak z těch jednodruhových pastiňák, všem dětem v okolí děsně chutnal, myslela jsem si, že právě to chtít nebude a ejhle...jo a dýně taky nejede...
8. led 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaši má nejraději Nutrilonku rýžovou..,ale jinak nestlé, vlastně spase cokoliv :grinning:
8. led 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jojo Luci, je to průda. Manželovi je taky zle, ale beruška je snad dobrá. takže se střídáme v péči o ní. teď jeli ven, jenže já musím vyluxovat a pak na chvíli do postele, abych se z toho rychle dostala. oběd nevařím, něco si objednáme, jsme úplně hotoví, navíc jsme nestihli nakoupit, jak je nám zle....tak ta poslední injekce už snad bude dobrá. knížku čtu a dám pak vědět, jsou to zajímavý věci.a o těch alergiích tam teda docela je. jo a je to ten, co dělá pod pokličkou. :slight_smile:
@ruda to je teda bojovníček. no a krásně ti spinká. :wink: tak zrovna dýni jsem berušce koupila, tak uvidíme!
to ta naše potvůrka se zase od toho posledního očkování pořád v noci budí. asi s tím bojuje. teplotu nemá, ale pláče a chce pořád k prsu - asi se uklidnit. jinak teda polsední tři dny ji v noci zase trápí prdky, takže si myslím, že to bude tou bramborou? může brambora nadýmat? jí dneska zkusím dát jen samotnou mrkev a uvidíme.
jdu si holky uvařit čajík a na chvíli zalízt než zase začne kolotoč, hlava mi třeští... :frowning2:
8. led 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 chudáčku, není nad to, když je člověk zdravý...
myslím, že brambora nenadýmá, asi to má spíš napolykaný vzduch, malý taky nenášel očko, měl nožku celou zpuchnutou a zarudlou a plakal, dávala jsem panadol i bez teploty, pak usnul a vzbudil se lepší na druhý den pak v pohodě.. třetí bxla nejlepší... asi nás teď bude čekat v roce... letím do sprchy a slíbila jsem manželovi masáž, tak jdeme na to...
8. led 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruda tak to my máme dva dolní. Ten první užje nádherně vidět na první pohled a ten druhý je těsně v závěsu za ním :slight_smile:
8. led 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš dolní je napůl venku a zduřenoina vedle a nahoře na opačné straně je už prasklina a vedle boule... koukám, že jsme zároveň u PC, tak se měj krásně a dobrou klidnou noc :slight_smile:
8. led 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci já je taky ředím vodou. Ikdyž mám mléko zamražené. Používám Nutrilon rýžovou a dnes jsem mu poprvé dala hruškovou a musím říct, že když je chutnám, tak mi teda jalové nepřijdou :slight_smile:
skleničky jedeme Hami, nakonec jsem se na bio vyprdla. zítra dávám plnou malou skleničku mrkev a brambory. On je Kuba takový malý žroutek (má po kom) :slight_smile:
Krásně papá.a už máme tuhé hovínka, tak je to změna:slight_smile: dneska jsem ho přebalovala a on začal kadit. No pěkný kablík položil:slight_smile:))))
8. led 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruda ty on žádné zduřeniny nemá. on měl najednou vidět jako jak se rýsují zuby a dvě bílé čárečky v dásničce. A jinak nic. No a najednou byly venku.
Jinak rovněž doboru :dizzy_face:
8. led 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a to chudák náš malý má boule jako antiperle pod kůží už asi měsíc, ne-li dýl...
8. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 hele my o očkování ani nevěděli. Možní je to tím, že ho očkovali poprvé až v 5ti měsících . A taky nám dávali synflorix.
teď jdeme na druhou dávku 19tého. :wink:
jinak se rychle uzdravte. My byli chcíplí na horách. respektive my přijeli zdraví, všichni nakřáplí, mě nedělal dobře asi suchý vzduch tak jsem rovněž chrchlala a súderem domácího prostředí OK a Kuba se držel až na pár soplíků ukázkově. Dneska leží manžel s antibiotiky a my jsme OK. :wink: Nu zřejmě dobrý oddíl :slight_smile:
8. led 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek