Ako sa odhlásiť z českej zdravotnej poistovne?

cukricek8998
30. led 2012

Ahojte..prepacte ze otravujem ale mozno mi bude vedietniektora z vas poradit.Moja sestra ma trvaly pobyt na Slovensku a urobila si prechodny pobyt v Cechach kedze isla za manzelom ktory pracoval v Cechach.Kedze tam prisla a nepracovala spadla pod manzela aj s pistovnou.Lenze slovensku poistovnu taktiez nezrusila.Teraz odisla na Slovensko asi po roku) aj s detmi,koli tomu ze mala s manzelom probemy a nie male a dava na rovod.Lenze teraz potrebuje tu cesku poistovnu zrusit,lenze nejaky pan na infolinke jej povedal ze sa to neda kym nema zamestnanie na Slovensku.Tak ako ma postupovat?Ona ma prakticky dva poistovne aj na Slovensku,pretoze ho nezrusila aj V cechach,ktore vraj nemoze zrusit.A jeden clovek nemoze mat dva zdravot poistovne nie?Neviete nam poradit ako mame z toho kolotoca vystupit?Vopred dakujem.

naty
31. led 2012

@cukricek8998 prostě bych zašla na pojišťovnu na slovensku, ve které je a zeptala se, jak postupovat...pokud jí tam nepomůžou, tak bohužel bude nejlepší jet osobně na nějakou pobočku v Čechách a tam to vyřídit...pokud tam nebydlí, nemá důvod platit si tu pojištění...

cukricek8998
autor
31. led 2012

@naty ved prave,ze na sovenskej poistovni jej poradit nevedeli ☹ a ked volal do ceskej tak ze nemoze sa odhlasit kedzeje ako pod manzelom

naty
31. led 2012

@cukricek8998 a ona tam má nějak přihlášený to přechodný bydliště?

naty
31. led 2012

@cukricek8998 ted sem hledala a jediný, co sem o tom našla je tohle: http://www.cizinci.cz/clanek.php?lg=1&id=720, ale o zrušení pojištění se vůbec nemluví...ale zkuste se zeptat tady: http://cizinci.poradna-prava.cz/home.html

naty
31. led 2012

@cukricek8998 a ještě tohle:
Zánik zdravotního pojištění v § 3 odst. 2 písm. b) a c):
"b) kdy osoba bez trvalého pobytu na území ČR přestala být zaměstnancem (§
5 písm. a)), a nestala se pojištěncem podle odst. 1 písm. c),
c) ukončení trvalého pobytu (na území České republiky.), nebo ukončení
platnosti víza za účelem sloučení na území České republiky, pokud se osoba
nestala pojištěncem podle odst. 1 písm. b), c)."

cukricek8998
autor
31. led 2012

@naty dakujem pekne..skusimenieco poriesit 🙂