Bojovka, potřebuju poradit s vymýšlením úkolů

prezdivkos
11. črc 2012

Ahoj všichni, potřebovala bych poradit s vymyšlením nějakých úkolů na bojovku, případně celý návod. Budu ráda za jakékoliv rady 🙂 Bojovka bude v lese s fáborky a na konci s pokladem. 'Díky moc. M.

majatob
11. črc 2012

@prezdivkos rekla bych, ze zalezi pro jak stary deti, pro prcky staci ukoly ve stylu "tref se siskou do stromu", "najdi hribek", "obehni vyznacenou trasu" apod., pro skolaky uz se da zaradit treba vzkaz v morseovce (s napovedou), fyzicky narocnejsi ukoly atd.

prezdivkos
autor
12. črc 2012

@majatob Děkuji za odpověd, no bude to směs od tříletáků po desetileté... takže komplikované. Pro malé bude asi jen hledání fáborků a nějaké lehčí úkoly, musím to nějak nakombinovat, ale nemám moc nápadů..

levandule_vanilkova
12. črc 2012

@prezdivkos naše oblíbené stanoviště na táboře byla tzv. Ariadnina niť - natáhla jsi provázek cik cak různě mezi stromy a děti tím museli prolézt z jedné strany na druhou. Další nápad - natáhneš mezi stromy (třeba jen do čtverce) silnější provaz a na něj přivážeš různé předměty na provázek (naběračku, kolíček, ešus) a děckám na startu (pokud možno někde v nedohlednu) zavážeš oči a postavíš na start. Pak je jen necháš jít po provázku a oni musí poznat a zapamatovat si co nejvíc věcí a na konci je pak napsat....Je toho fakt mraky...Já se vždycky na táboře zavřela na půl hodiny ve sporťárně a při pohledu na to harampádí mě vždycky spoustu kravinek napadlo 😀

patricie_ba
6. lis 2018

Před jednou společnou akcí s naší bandou jsem si vzpomněla na svojí táborovou éru svojí dříve už vymyšlenou bojovku jsem předělala do podoby Bojovka chytrého rodiče. Super na ní je, že nemusíte nic připravovat dopředu, stačí vytisknout připravené papírky s úkoly a vzít tužku, rozdělit se na dvě skupinky a vyrazit. Hrála jsem ji i s dětmi na příměstskáči a vždy úspěch (a bezbolestný a bez příprav 🙂.