Čím zabavit 20 měsíčné díte. Poraďte

janulle22
22. únor 2009

ahojky maminky,
malej je nemocnej a uz nevim co s nim delat,u vseho vydrzi jen chvilku...

mate prosim rady a tipy a co delat doma?myslim treba zkladani z papiru atp.
moc dekuji za kazdej napad... 😉

berynka
22. únor 2009

Jani, a co penízky? Teda za předpokladu, že je nebude dávat do pusinky 😉 . Malá si s pytlíčkem drobnejch vydržela hrát včera snad hodinu 😕 .

janulle22
autor
22. únor 2009

no myslim ze by je strkal do puseny, ale muzem vyzkouset... 😉

alon111
22. únor 2009

nas uz zaujmali aj rozpravky.alebo ja som uz ju vedela zabavit tym ze som jej kupila detske cd-ko 😉 cingi lingi a ta mi po byte tancovala ako vila amalka

janulle22
autor
22. únor 2009

ja spis mela na mysli neco vytvorit...neco z papiru a tak... na netu nemuzu nic najit.... 😒

slunicko552
22. únor 2009

Ahoj Jani myslíš třeba jako vlaštovku,čepici atd.?Nedávno jsem v nějakém časopise viděla žabku z papíru,tak jsem poskládala,když se chytila za zadek a pustila tak poskočila.Ale prcka to nezaujalo 😒 co třeba udělat řetěz z papíru.Jako když se dělá na Vánoce.To se malému líbilo,hlavně,když to mohl pak roztrhat 😀 ,ale zabavil se 😉

peppapig
22. únor 2009

http://www.origami-resource-center.com/easy-ori...
zdravim, je to sice anglicky, ale poskladat a, b, c by melo byt ok, tak zkuste!

Co trebas omalovanky nebo detske casopisy se samotpkama?

saskarisko
22. únor 2009

ahoj,
skus kolaz z farebneho papiera (bud samolepiaci, alebo obycajny a k tomu lep), a nech tam potom dokresli (citaj docmarka, co chce). alebo su take papierove zosity ako omalovanka a su k tomu nalepky, tak nalepujte. prstove farby je tiez dobra zabavka. a ak ho chces udrzat v klude skuste magneticke knizky 😉

slunicko552
22. únor 2009

Jani ještě mě napadlo dětské pexeso.Vždycky malému ukážu třeba krtka a on hledá druhého.To ho dost baví 😉

peta.cz
22. únor 2009

Janulle, u nás doma taky marodíme, takže plně chápu...pexeso je super, taky ho takhle hrajeme, magnetové knížky taky, jinak dneska jsme kreslili babičce přání k narozkám, rád vystřihuje z novin obrázky aut(a pěkných holek 😀) a lepíme to na papír, vatu lepíme na papír jako sněhuláky a na to přilepíme oči z kuliček pepře a do ruky bobkový list místo metly...včera jsme obkreslovali části těla na papír (ještě teď máme ruce od fixek, nějak to nechce pustit...) a rád si hraje na obchod, máme dětskou pokladničku s penízkama a prodáváme instantní polívky a omáčky (už jsou prošlý, jak se narodil prcek, tak z nich nevařím, ale je mi líto jich vyhodit, když si s nima tak vyhrajeme 😀 )
No a taky fantazie dochází, u nás se teď taky hodně pouští dvdčko a on si aspoň odpočine - už mi přes den nespí, teď se mu moc líbí Ať žijí duchové, takže písničky z filmu už znám nazpamět...Jinak šup sem s každou radou...ty papírový řetězy jsou dobrý nápad, hned vyzkoušíme..

janulle22
autor
22. únor 2009

slunicko no treba tu zabku z papiru...to by bylo dobre....
pexeso nemame, ale zitra se stavim v socialnim obchode(nic tu nemaj) tak se mrknu esi tam nebudou mit...
a ty prstove barvy sezenu kde...?

janulle22
autor
22. únor 2009

peti on neumi jeste kreslit je nam teprve 20mes ... ale to obkreslovani zkusime treba ho to bude bavit... 😉 jen mi pripada ze delam ja a on mezitim dela bordel... 😀

saskarisko
22. únor 2009

Janulle - povacsine v papiernictve, alebo v hypermarketoch (u nas v tescu ich momentalne maju za cca 30 sk), hlavne si musis namacat prsty do nich aj ty, aby opakoval

janulle22
autor
22. únor 2009

ja jsem je prave nikde nepotkala...zkusim se stavit v tescu diky za tip... 😉

peta.cz
22. únor 2009

Měli by je mít skoro v každém papírnictví, ale ta balení po 5 barvách vyjde okolo 120 Kč..tedy jak kde, já je sehnala v akci za 70. Ještě doporučuju třeba malá razítka se zvířátkama, ty ho taky moc baví...no a vodovky jste už zkoušeli? Jinak Míšu malování a kreslení baví dost, ale neboj, on nevytváří žádná umělecká díla, spíš jen tak čmárá barvama po papíře a pak vymýšlíme co by to jako mohlo být 😀
Jo a taky nás dost baví mašinky - dřevěný z Ikea, mají podobné i v Tescu, tak jestli je ještě nemáte vřele doporučuji..

slunicko552
22. únor 2009

peta ten sněhulák to je super nápad 😵 Taky vyzkouším 🙂 Jinak my jsme malovali barvama a prcka bavilo akorát tak vylívat vodu 😝 Ale jinak ho malování vůbec nebere,třeba později.
jani tu žabku,malého to nebavilo,tak jsem to vyhodila auž si nepamatuju jak jsem to složila ☹ Možná zkus hodit do vyhledávače skládání z papíru,nebo poradí někdo 🙂

slunicko552
22. únor 2009
astrane
22. únor 2009

Našeho malýho bavilo a stále baví kreslit barvama dřevěný skládačky-já to složím a on pak pomaluje 😉 Dělají dinosaury a různý zvířátka...i stojan na tužky.Např:
http://www.vytvarnehracky.cz/hracky/drevene-skl...