Děti a koně

majatob
26. zář 2011

Ahoj, chodi vase deti jezdit na koniky? pojdme se podelit o zkusenosti, zazitky...nebo se jen spolecne radovat z pokroku nasich malych jezdcu 🙂

anjelicek26
26. zář 2011

My len tento vikend zaciname, tak som zvedava

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 jeee, tak to jsem zvedava jak se to male bude libit 😵 T. byl dnes podruhe a zatim je nadsenej, doufam, ze mu to vydrzi 😵 bude jezdit na velkym konovi? my chodime na ponika 😀

knedluska
26. zář 2011

My máme koníka svojeho, takže už se móc těším, až bude malá jezdit. 😅 Dostane nějakýho poníka a hurá s mamkou do sedla. 🙂 Od kdy necháváte děti jezdit?

anjelicek26
26. zář 2011

@majatob - no na velkom hadam nie, na zaciatok hadam ponik alebo maly konik 🙂 Vsak uvidime cez vikend. My pojdeme po prvy raz, zatial jazdievala len prilezitostne cez prazdniny, ale miluje to. My zaciname az teraz, dovtedy sa to kvoli vyvinu chrbtovych platniciek neodporuca, inak by sme boli byvali zacali uz minuly rok.

majatob
autor
26. zář 2011

@knedluska no vy to mate uplne idealni 😀 nas zacal az ted ve 3,5 letech, driv nebylo kde, prostredni (1,5) se boji a nechce si na neho ani sednout, tak to nelamu pres koleno, ona si casem zvykne a snad se taky necha ukecat 😵

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 vidis, to jsem netusila 😕 ja jsem si rikala, ze ma sklon se trochu hrbit, tak ze tim aspon ty zada posili 😅

anjelicek26
26. zář 2011

@majatob - nam to hovorila pediatricka, ze az od 5 rokov, tak sme sa toho drzali, lebo to, co nam hovorila doteraz, malo vzdy hlavu a pätu 😅

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 je fakt, ze jsem se na to doktora neptala, najak me to ani nenapadlo, ale pro klid duse se ho zeptam az pujdu s malyma 😅

anjelicek26
26. zář 2011

@majatob - no pisu, ze nie viac ako 15 minut do tyzdna ako prave citam, lebo dieta nevie dlhsie udrzat napätie v chrbatiku a inak ten pohyb velmi nici chrbticu. Tak ja neviem. Uvidime, ako to funguje u nich. Saske to uz aj tak nevyhovorim, nenormalne sa tam tesi 🙂 Este pojdeme v sobotu kupit vystroj xixi

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 😀 co budete kupovat? 😀

anjelicek26
26. zář 2011

@majatob - ja neviem, nejake nohavice, cizmy, helmu 😀 Co nam v obchode poradia ;)

lucy222
26. zář 2011

Ahojda,
malá nám ještě nejezdí 😀 ale mooooc jsme zvědaví jestli ji to ke koním potáhne 🙂

majatob
autor
26. zář 2011

prvni jizda 🙂

anjelicek26
26. zář 2011

@majatob - Jej nadhera, toto je Saska tri tyzdne dozadu xixi, aspon v zoo si pojazdila 🙂 Niekde mam aj jej prve sedenie na koni fuha ale to hadam este nemala tri rocky xixi

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 taky mam nekde fotky z detskyho dnu nebo co to bylo, kde si to zkusil uuuplne poprve, ale to bylo jen jedno kolecko 🙂

wild.horses
26. zář 2011

ahojte,
my ideme vyskusat buduci tyzden. Fuuu, dufam, ze sa drobcovi zapaci, mama si zela konika uz roky 😉

titkovamiriam
26. zář 2011

aj ja mam doma konickarov,najstarsi dokonca vystudovaný 😀 a Marek sa učí pomaličky 🙂

anjelicek26
26. zář 2011

Jej nasla som jej prve sedenie na koniku, podoba sa to na to vase xixi

majatob
autor
26. zář 2011

@wild.horses
@titkovamiriam teeeeda, ja vubec necekala, ze se nekdo ozve a uz je nas tu tolik 😵 😵 😵

majatob
autor
26. zář 2011

@anjelicek26 jeeee, hezky 😵 taky zkusim pohledat 😀

titkovamiriam
26. zář 2011

@majatob my doma zvermi žijeme stredny syn bude psovod 🙂 ,u nas su naokolo same ranče a aj škola ma svoje kone 🙂

majatob
autor
26. zář 2011

@titkovamiriam ty jo, to je super 😵 a nejstarsi co presne dela s tema konma? jezdi nebo je chce chovat nebo jak? 🙂

titkovamiriam
26. zář 2011

marek na koni 😀

titkovamiriam
26. zář 2011

@majatob vyštudoval jazdectvo v 15 rokoch bol taký krpec tak aj zavodil,no čo čert nechcel vytiahol sa na 190cm tak s pretekanim skoncil no rad jazdí do dnes,vyucil sa ako chovatel,ma aj kurz hypoterapie,maturoval z polnohospodarstva a teraz je na pomaturitnom na vysoku ho nevzali 😠 Mohol by robit niekde na ranci,alebo aj v zdravotnom centre-zatial je na skole 😉

eloana
26. zář 2011

Ahoj holky -nase dcera zacla ted v lete -ale chce uz se ucit jezdit.... tak jsme poridila nejake vybaveni, zatim nespadla, tak ji to jeste drzi jsem zvedava jak dlouho . ja jezim take na koni

majatob
autor
26. zář 2011

@titkovamiriam tak muze zkusit vysku treba jeste za rok, dva, tu si muze dodelat kdykoli 🙂 a jak je to s praci v tomhle oboru? ma sanci neco slusnyho sehnat? 🙂

titkovamiriam
26. zář 2011

on ma aj pracu ale uplne mimo obor-to sa robí len ako konicek ,mozno keby mal vlastnu farmu neviem ci sa da z toho vyžit...možno ako jazdec,no to by nerobil...ale musim priznat že ma z nasej rodiny najkrajsie drzanie tela 😉

eloana
26. zář 2011

jinak dcera furt otravuje, ze chce kone🙂 tak treba jednou si splnim i svuj sen.)
jinak ja jsem ing. zootechnik, ale nejsem pouze pres kone, ale vsechny hospodarske zvirata)

evlyn
26. zář 2011

@majatob doktor sice nejsem, ale tipla bych ze svezeni v kroku na par minut tydne extremne skodlive nebude. On je velky rozdil mezi jezdeckym vycvikem v kroku, klusu a tak a obcasnym svezenim Nemusi taky jenom sedet, na koni se da i lezet - proti smeru jizdy tak ze ma hlavicku polozenou na zadku - vozivaji tak deti na hipoterapii.
Nicmene za co bych se urcite primluvila je prilba - nemusi byt nutne jezdecka (tu treba az to bude vic jako jezdecky vycvik - viz vystroj, co ma @eloana ), ale aspon cyklisticka. Prece jenom je to zvire a bude to jistejsi. A jak koukam na fotku - neni videt jestli je ta decka na ponika nejak prichycena, ale vypada to, ze neni - bacha at se nesklouzne na stranu - u tech "kulatejsich" koni je to raz dva - jednoho takoveho mam doma. Idealni by byl voltizni pas - pro laiky pas, ktery drzi decku a jsou na něm madla, ten je na takove prtousy nejlepsi, muzou se pekne chytit. U nas ve vesnici vozeni pro deti delaji pravidelne - i hipoterapii a na vozeni maji prave takovou decku a pas s madly. Snad to bude aspon trosku videt na fotce.

majatob
autor
26. zář 2011

@evlyn diky moc za tipy 🙂