Děti a koně

majatob
26. zář 2011

Ahoj, chodi vase deti jezdit na koniky? pojdme se podelit o zkusenosti, zazitky...nebo se jen spolecne radovat z pokroku nasich malych jezdcu 🙂

knedluska
26. zář 2011

Tak když už jste začaly s těma fotkama, tak já taky jednu přidám. Adélky první jízda. 😀

eloana
26. zář 2011

dcera ma prilbu plus jsme poridila bezpecnostni vestu jak pise
@evlyn stale je to zvire a proste clovek nikdy nevi🙂 ale dcera uz i kluse, takze veste z tohoto duvodu
na obcasne svezeni v kroku bych pouzivala alespon prilbu

gabinecka_
26. zář 2011

Ja som si neter brávala do sedla od jej 10. mesiacov. Chodili za mnou keď som chodila jazdiť, pýtala sa za mnou tak som ju zobrala. To ste mali vidieť ten blažený výraz tváre 🙂 Vždy som ju nechávala motať sa okolo koňa a mohla ho "čistiť" a pomáhať mi so všetkým. Teraz má 3,5, je na koňoch úplne záviská 🙂 Jazdiť ju dávam na veľkom koni lebo poníkov nemáme poriadne prijazdených. A jazdí v sedle, aj keď madlá by jej boli jendoznačne teraz lepšie. Už aj sama klusala, veľmi jej to bolo smiešne 🙂 Teraz sme však jazdenie prerušili, nakoľko čakám bábätko a mám rizikové tehotenstvo. Ale potom určite budeme pokračovať.
Ďaľšie dve netere som brávala jazdiť keď mala mladšia 5. Neskutočne rýchlo sa učili - hlavne tá malá. Jazdili sme normálne na kruhu na lonži - nie iba vozenie sa. Po pár týždňoch sme klusali a na to hneď cválali. Deti zvyčajne krásne sedia s prešľapnutou pätou ako starí jazdci. Čím sú staršie, tým viac protipohybov a chýb robia. Aspoň tak to vidím ja. Inak geniálny šport pre dieťa. Naše budem tiež k tomu viesť ak budú mať záujem. 🙂

eloana
26. zář 2011

tady nas druhy na koni🙂 tez z neho nechce slezt

eloana
26. zář 2011
majatob
autor
26. zář 2011

ok, priste berem aspon helmu na kolo 🙂

majatob
autor
26. zář 2011

@evlyn jooo a ta deka nijak prichycena nebyla, dnes jezdil uplne bez niceho, netusim jestli maji nejaky takovy vybaveni jak jsi psala...tady se hlavne skace a tohlecto je jen tak bokem bych rekla 🙂

evlyn
26. zář 2011

@majatob tak v tom pripade lepsi bez niceho, nez na nepripevnene dece - ta je hodne pohybliva. A zkus se zeptat, kdyby zas prisli jenom s tou dekou, tak jestli nemaji "obrisnik" nebo taky "gurt" - zalezi jaky je mistni slang 🙂

majatob
autor
26. zář 2011

@evlyn jak by vlastne mela probihat "vyuka" u tak malych decek? zatim se jen vozil dokolecka..proti tomu teda nic nemam, ale doufam, ze to tak nebude celej rok 😀

evlyn
27. zář 2011

@majatob se priznam, ze uplne nevim - zatim je tohle u nas jeste daleko. Ale spis bych tipla ruzne pohybove hry na hrbete kone nez klasicky jezdecky vycvik. Max. nacvik ovladani kone - pokud je ten ponik dobre prijezdeny. Spis smerem k voltizi - coz je takova jako gymnastika na koni, cviky na rovnovahu a udrzeni se v sedle. Treba natahnout se smerem dopredu po krku co nejvic a podrbat kone mezi usima - jakoby si lehnout na krk, otocit se kolem dokola na decce, podrbat kone obema rukama na jedne strane zadku, pak na druhe.
Takhle maleho prcka jsem nikdy neucila, tohle jsou ale cviky, ktere pouzivam na dospele, aby ziskali jistotu v sedle a hlavne se uvolnili.

evlyn
27. zář 2011

@majatob jeste me napada, nevim jaky je to areal, ale pro oziveni - aby to ty deti bavilo, se u nas obcas jezdi husim pochodem na "vyjizdku" do lesa - kazdy kun ma sveho vodice, idealne jde jeste vedle kone rodic pro okamzite pridrzeni v pripade potreby.
V tomhle veku se moc o jezdeni jeste mluvit neda, to bych pocitove videla az tak kolem tech 5-6 let? Do te doby spis takove povozeni, max. nejake ty cviky na rovnovahu a prochazky na ruce do prirody. A praci okolo koni - nemyslim delani hnoju, ale treba vycistit, vycesat hrivu, naucit nasadit ohlavku, ukazat jak se zveda a cisti kopyto.
A pokud by mu to vydrzelo, tak bych se zacala kolem tech peti let divat po staji, kde se specializuji na vycvik deti, poptat se po okoli maminek, treba vyjet na nejake pony zavody a zeptat se rodicu soutezicich, kteri by se mi libili projevem, kde trenuji apod. Vyuka jezdeni jako takoveho je hodne o prijezdenosti skolniho kone a tech je jako safranu a poniku jeste min.

majatob
autor
27. zář 2011

@evlyn diky diky 😵

len.petra
27. zář 2011

Ahojte, naša staršia jazdí na koníku druhý rok, chodíme do http://rancuindianky.sk/jkurz.html raz, niekedy dvakrát do týždňa. Ide jej to perfektne, jazdí už sama, pekne ovláda koníka, kluše, cvála, niekedy nám dovolia koníka aj ustajniť. Od októbra začne chodiť aj na prechádzky. Majú tam aj detské ihrisko a zvieratká, takže keď si menšia spraví kolečko, môže sa ísť hrajkať a staršia sa môže sústrediť na výcvik 🙂

mamkamarketa
30. zář 2011

holky prosim,nevite nektera kam na kone v praze a okoli? synovi budou 3. chtel by si trosku pojezdit,pohladit....
nikde nemuzu nic najit ☹
dekuju mockrat!!!!

lucy222
30. zář 2011

@mamkamarketa co bereš jako okolí? Tedy kolik km od Prahy?

mamkamarketa
30. zář 2011

@lucy222 treba do 45minut cesty z prahy
klido i dojedem dal,slibila jsem mu to,jen nemuzu nic najit ☹

lucy222
30. zář 2011

@mamkamarketa písnu IP 😉

lenka_da
30. zář 2011

Nasa zacala jazdit hned na velkom koni, ked mala 2 roky aj 7 mesiacov, je to super, len skoda, ze cez leto s tym prestali, baba, ktora to viedla, si otvorila plavecke jaslicky pre babatka... tak teraz hladame nieco podobne 😒

mamkamarketa
30. zář 2011

@lucy222 zlata 😵

berenika39
30. zář 2011

@mamkamarketa kuk, tady bydlím, o 3 km dál🙂

http://farmahradek.wgz.cz/

taky bych ráda petra vzala na jaře.....

lucy222
30. zář 2011

@berenika39 ty bydlíš kousek od nich? Znám 😉

berenika39
30. zář 2011

@lucy222 jojo, jedno s prvních slov prcka bylo hijááááááá, jezdíme kolem nich ...

lucy222
30. zář 2011

@berenika39 hmmm, malá u nich byla 2.den co si nás muž přivezl z porodky a žádné "hijááá" se nekonalo 😀

berenika39
30. zář 2011

@lucy222 tak ale předpokládám, že se to změnilo🙂)))..to mluvení🙂)))

lucy222
30. zář 2011

@berenika39 ne, ještě ne..."máma, ham, hej, ..." ale "hijááá" tam fakt ještě není 😅 A to jsem ke koním chodila téměř denně celé těhotenství - nj, někde soudruzi udělali chybu :-n

berenika39
30. zář 2011

@lucy222 vývoj řeči je ukončen až s počátkem školní docházky...kliiiiddddddd 😀 . malá je ještě malá🙂

lucy222
30. zář 2011

@berenika39 akorát jsem to chtěla napsat-je jí 8 měsícu, tak bych to tak nehrotila 😅 Ale jestli to "hijááá" neřekne 😠 😅 😉
Brou

berenika39
30. zář 2011

@lucy222 řekne, až tě z toho hlava bude bolet. 😀 taky se loučím.

miska_cililink
5. říj 2011

ahoj, nebojte sa vozit aj s mensimi detmi, na tych 15 - 20 minut je to ok, len by to ten voziaci clovek mal aspon trochu vediet. pre malicke deti by som tiez nevolila sedlo ale radsej deku s madlami ako pise evlyn a urcite treba na zaciatku viacej na koniku cvicit a pomaly kracat ako jazdit - pri cvikoch sa dieta uvolnuje nie drzi napatie, podla tvorcov hipoterapie je to len prospesne nie skodlive. ja robim s detickami a konikmi uz styri roky a na vsetky, co sa u nas prestriedali to posobi len pozitivne 🙂. jedina podmienka je, ze sa dieta nesmie bat a do veci, ktore nechce urobit na koni sa nesmie nutit.

majatob
autor
7. říj 2011

ahojte 🙂 Tobik v pondeli odmitl jezdit, takze u nas nic noveho 😀