Hudebka nebo něco podobného pro bábo. Víte o něčem?

romcatko
16. čer 2009

Ahojky,
chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s hudebkou nebo něčím podobným pro malé děti (od 1 roku). Naší malou zaujme jakákoliv hudba, je nadšená, snad má i hudební sluch ale po nás s manželem to nezdědila. (máme oba hudební hluch). Ráda bych s ní někam začala chodit, ale většinou jsme našla až od 2,5 nebo 3 let. Našla jsem něco o hudební škole Yamaha, ale nemám žádnou představu ani reference a když jsem tampsala o zkušební hodinu tak se ani nenamáhali odpovědět. děkuji za zkušenosti. 😅

lenkazdenek
20. zář 2009

Berenika,no a nejsou ty hodiny některý den třeba dřív?
Holky nevíte kde by se dala sehnat ta knížka k prvním krůčkům?

eliotka
20. zář 2009

Řeším to samé, co Berenika. Ve dvou nejbližších Yamahách jsou RObátka v době našeho hlavního spánku.
To je asi lepší se na to vykašlat, co myslíte? ☹

aajina
20. zář 2009

Lenko knížku máme slíbenou od učitelky takže asu jedině přez ně nebo od někoho kdo chodil ale to bude pomalovaná a polepená 😒 .
U nás naštěstí mají hodiny dopo i odpo takže se vybrat dá.

lenkazdenek
21. zář 2009

Aajina díky,nám říkaly ,že budou tento týden,ale chtěla jsem jen tak pro jistotu ,kdyby náodou že 😉

bereninka
24. zář 2009

Ahoj holky,

byli jsme na 1. hodině, ukázkové, a super.
Ale ... nevím, zda ještě nepočkat. Malýmu je 11 měs. je na mě hodně vázaný. Celou dobu byl na mně zavěšený, držel se mně a bál se i vzít do ruky nějaké ty věčičky, co rozdávali...
Taky je blbý, že už se mu pak chtělo spát, prootže to zasahuje do jeho spánku.

On je ještě takové miminko. 😅

POraďte, mám ještě počkat a chodit pak od února, nebo kdy je další?
Nebo naopak chodit, že by se otrkal?
Ale je rozumné, "otrkávat" tak malé dítě?

POraďte prosím.

med
24. zář 2009

Já myslím, že je to o poprvé. Naší malé to do dneška trvá dýl, než se někde otrká. Kolikrát i hodinu prořve, než si zvykne na nové lidi, děti, prostředí... Spíš s tím spaním... a co ho dát prostě dopoledne spát později, aby se ti později vzbudil a pak bude na hodinu vyspinkanej 😉

bereninka
24. zář 2009

No ono je to právě ráno, v době jeho dopo spánku.
Já jsem spíš rozhodnutá počkat.
Holky... ještě dotaz- taky u vás pouštějí ty písničky tak hodně nahlas? 😕 To mě docela zarazilo.

med
24. zář 2009

Aha, myslela jsem, že to máte odpoledne....
My teda písničky zpíváme s kytarou, nic nepouštíme. Pokud ti to vadí, asi bych to řekla. Přece tam neplatíš za ohluchnutí 🙂))

bereninka
24. zář 2009

Na kytaru, to je skvělé teda!

Holky, jak to je u ostatních?

aajina
25. zář 2009

U nás se pouští písničky tak akorát, učitelka do toho ještě sama zpívá.Jestli ti to vadí tak to řekni 🙂 My byli včera a malá byla zase nadšená, vyzpěvovala si prostě si to užívá.

zade
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vendy01
21. říj 2009

Zade, díky za příspěvek. My chodíme od září na První krůčky a jsme úplně nadšení! První hodina byla sice rozpačitá, protože se Filípek bál a nevěděl, co ho čeká, ale to se spravilo a teď se nemůže dočkat, kdy zase půjdem zpívat 🙂 Cédéčko nám doma frčí pořád 😀 . My si nosíme vlastní malý kufřík s knížkou, pastelkami, barevnými papíry, lepidlem a nůžkami. Děti se cítí "důležitě" 😀 , že májí svůj kufřík 🙂 Některé pomůcky zůstávají ve třídě zamknuté ve skříni.
Vím, že to na přípravu musí být náročné, ale ta dětská radost v očích to vynahradí viď? 😉 Přeji hodně štěstí!

vendy01
21. říj 2009

Ještě k tomu pouštění písniček.. Máme je z magnetofonu a učitelka za přizvukování maminek zpívá 🙂 Nahlas se mi to nezdá, asi záleží spíš na domluvě.. 😉

bublinkajasminka
21. říj 2009

no my tiez chodime a je to fajn, chodime na yamahu do nitry a skvele to ucitelka vedie len neviem ako udrzat dcerku aby sa drzala ked spolu tancujeme - ona je velmi samostatna od narodenia a nechce sa drzat...pride to samo? alebo ako? tesi sa ked tam sme ale ona chce vsetko sama

lubu
21. říj 2009

ahojte..strašne super to znie..šoda že u nas nie je absolutne nič pre deti ale absolutne... ☹

zade
21. říj 2009

wendy01 😉

mikulka
11. led 2010

AHoj holky,

poraďte, prosím. Malému bude v únoru 16. měs. Chtěla bych chodit do yamahy, ale obávám se, že když půjdeme do Robátek, že se tam malý bude nudit.

Měla bych počkat a až pak v roce a půl, čili v dubnu jít rovnou do Krůčků?

Nebo nejdrřív do Robátek a pak přestopit?

lalus
11. led 2010

Ahoj, ja myslím, že kľudne vychoďte 3 mesiace v Robíkovi...aspoň sa malý oťuká. Zvykne si na hudbu, na priebeh hodiny, na hudobné nástroje. Mal by byť ale v skupine približne rovnako starých detí.
V prvých krôčikoch už robia aj tvorivé aktivity, myslím, že sa tam deti viac zapájajú a to by možno bez prípravy nebolo ešte pre neho...samozrejme si poznáš dieťa najlepšie, ak je viac vyzrelé ako vrstovníci a zvyknuté na podobné aktivity, tak to bude OK aj rovno do Krôčikov. 😉

jjaanca
15. led 2010

Ahoj, já jsem to tu moc nepročítala, možná už tu o Babočce někdo psal....ale dneska jsme se přihlašovali na cvičení a narazila jsem na tohle http://www.rcbabocka.cz/hudebne-pohybovy-krouze...

jjaanca
15. led 2010

Jinak si tam klidně zavolejte pro informace, jsou tam hrozně příjemní 😉

minea
20. led 2010

Můžete prosím vy, co chodíte do Prvních krůčků, popsat, jak vypadají ty lekce? Mají nějakou pravidelnou strukturu? Měla jsem představu, že se tam něco zpívá, případně se do toho vytleskává nebo se používají další jednoduché nástroje. Teď tady ale čtu o vystřihování, to mě trochu překvapilo.

mikulka
20. led 2010

Tak to by mne taky zajímalo.

lenkazdenek
20. led 2010

ahoj tak u nás to probíhá tak,že nejprv se společně přivítáme písničkou s medvídkem,potom si zazpíváme a zatleskáme písničku z minula,pak se naučíme novou písničku,nejprv vytleskáme,pak zahrajem na nástroje a nakonec si jí zatancujem,pak příjde na řadu ukazovací básnička nejprv ta kterou známe zopakujeme pak příde na řadu nová,mezitím probudíme chobotničku Jájinku aby se koukla jaký ěti dělaj pokroky-děti jí budí pohoupáním,pak si najdem novou písničku v knížce ,vytleskáme slovíčka,pak dostnam njáký obrázek který vybarvíme a nalepíme na stránku,to jdou pak děti ukázat Jáje,potom ještě jednou zahrajem a zatancujem dnešní novou písničku(někdy jsou i 2) děti uspěj jájinku,zazpívá a zatancuje se závěrečná písnička,děti se rozloučí s medvídkem a jdou si za odměnu pro razítko do knížečky 😉 snad sem se moc nerozepsala 😅

lenkabu
20. led 2010

U nás přesně jako u lenkazdenek, Vanda miluje chobotnici Jájinku,celý týden o ní mluví,je to božstvo 😀 Těch 1400 za pololetí za to 100% stojí.

minea
21. led 2010

lenkazdenek, dík za podrobný popis, tak to vypadá dobře 🙂. Dceru jsem už zapsala, od února se přidáme.

minea
21. led 2010

Zajímaly by mě i Robátka, může sem někdo napsat, jak probíhají lekce tam? Dík.

lienka43
21. led 2010

Ahojte nasej malej je 16 mesiacov, od jej 1 roku chodime na hudobku "Robátka". Hodina prebieha ze sa privitame pisnickou a privitame Robika, pak se ucitelka prihovori ke kazdemu diteti, pak spivame s tim ze rytmicky tleskame s detma nebo pouzivame hudebni nastroje jako drivka a hrkajici vajicka. Pak jim ucitelka pusti vaznu hudbu a da jim hracky, deti se hrajou a pak znova zpivame nebo nejaka ta basninicka. Nase ucitelka prispusobuje hodinu detem cize pomalu se budem presouvat do prvnich krucku.
S hudebkou jsem rozhodne spokojena mala se tam hodne veci nauci...

mikulka
21. led 2010

Robátka probíhají tak: přivítíme se písničkou (z kazeťáku) a s tuleněm, každé dítě si ho může pohladit.
Pak je nějaká písnička z běžné denné činnosti.
Děti máme na klíně a pohupujeme do rytmu.
Dostaneme taky pomůcky jako chrastítka či mašličky a s těma jako by do rytmu máváme, děti si s nima hrají.
No a pak je pauza, děti si lezou a poznávají se.
Pak se chodí dokola a zase písnička. Nakonec rozloučení s tuleněm.

Je to fajn, jen u nás mi vadilo, že hudba je extrémně nahlas.

S tou vážnou hudbou je to dobrý, to my jsme neměli. 😉

zade
25. črc 2010

Ahojte, aj u nas je predsen ten isty postup hodiny ako pisete. (predpokladam, ze aj musi byt)
Magnetofon nahlas nehra, tiez mame na hodinach gitaru, aj flautu. (obcas, nie vzdy)