Hudebka nebo něco podobného pro bábo. Víte o něčem?

romcatko
16. čer 2009

Ahojky,
chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s hudebkou nebo něčím podobným pro malé děti (od 1 roku). Naší malou zaujme jakákoliv hudba, je nadšená, snad má i hudební sluch ale po nás s manželem to nezdědila. (máme oba hudební hluch). Ráda bych s ní někam začala chodit, ale většinou jsme našla až od 2,5 nebo 3 let. Našla jsem něco o hudební škole Yamaha, ale nemám žádnou představu ani reference a když jsem tampsala o zkušební hodinu tak se ani nenamáhali odpovědět. děkuji za zkušenosti. 😅

majatob
16. čer 2009

romcatko, no my si malyho pomalicku pripravujeme doma, ale jsme oba muzikanti... myslim si, ze nejaka takova cilena hudebni vychova pro tak maly deti je akorat tahani penez z rodicu. od tech 2,5, 3 let uz to ma urcite nejakej smysl, ale driv bych to moc neresila. hodne ji rikej basnicky, zpivej (je jedno jestli falesne), treba ji kup nejakej xylofonek at si do neho busi...

majatob
16. čer 2009

hlavni je aby si vybudovala kladnej vztah k hudbe a ten ziska prave od tebe...my treba jeste nechavame malyho hrat na klavir, busit do bubinku, foukat do fletnicky...ale vic se moc neda delat. Jo a vecer zpivame pred spanim takze si od malinka brouka vlastni "melodie" kdyz usina 🙂

chechta
17. čer 2009

romcatko tak jási nemyslím, žeje to tahání peněz z rodičů - nejde jen o básničky a písničky,a le o kontak s okolím s dětma a taky se naučíš sama spoustu nových básniček a písniček jako rodič 😀 - unás to funguje ( Yamaha) od půl roku dítěte jmenuje se to Robátka a od roku a půl je to krůčky k hudbě - my chodili cca od 1 roku - jasně ze začátku tam většina dětí běhá , ale je vidět ty úžasný pokroky 😉 Já to doporučuju 😉
No sand budeme moct pokračovat nějak to musím vymyslet páč budu mít druhý mimi, ale nerada bych malýho o to ochudila

side
20. čer 2009

chechta, jak přesně to na těch hodinách funguje? Já o tom tak uvažuju, ale nemám přesně představu, co od toho čekat.

chechta
20. čer 2009

side já si myslím, že to záleží lektor od lektora. U nás to probíhá tak, že vždycky se zahajuje stejnou písničkou a máme tam plyšáka ledního medvěda se kterým lektorka obejde každého a děti si ho pohladí po bříšku ( je to v textu té písně 😉 ) - ty menší ho třeba tahají za uši a pod nebo se jen kouknou a s každým se přivítá. je bezva, že po nějaké době ty děti začnou reagovat na tu písničku a ví, že už bude začátek. A pak různě říkáme básničky, pouští z CD písničky a hudbu a my všichni zpíváme a opakujeme. Postupem času až jsou děti větší tak se začínají přidávat apod...Používají se různé pomůcky, nástroje.... a končí to stejně jak začátek hraje stejná písnička a paní se jde s každým rozloučit i s plyšákem 😉

vendy01
23. čer 2009

Ahoj, chodili jsme právě do hudebního kroužku od Yamahy. Filípkovi bylo v tu dobu 9 měsíců, když jsme začínali.. Hrozně se nám tam líbilo..zpívají se písničky (maminky) a s dětičkama se cvičí..mají nástroje, plyšáčky. Hlavně se do ničeho nenutí.. Budeme pokračovat od září pro starší děti a už se moc těšíme 😉

vendy01
23. čer 2009

Přesně, jak píše Chechta 😉 😉

petka80
23. čer 2009

Holky, dobrý téma.
Já jsem na tom asi podobně jako romcatko, taky bych ráda s dcerou něco podnikala, ale mám bohužel hudební hluch, což mě štve, no a nerada bych dceru nějak ochuzovala tím, že nejsem muzikální..... 😒
Koukala jsem na tu Yamahu a vypadá to fakt dobře.
Romcatko, a kam jsi psala? My jsme z Prahy 10 a tak jsem našla toto: http://www.you-me.cz/
A přesně jak píše chechta, jsou tam pro ty nejmenší děti "Robátka" a pak od roka a půl "První krůčky k hudbě", nové kurzy od září......
Mě akorát děsí, že bych tam musela zpívat...... 😠 😀
To mi stačí na plavání, tak se to ale ztratí přes ten všechen hluk a šplouchání..... 😅

vendy01
23. čer 2009

Petka: toho zpívání se neděs 😀 😀 Zpěv táhne hlavně učitelka a maminky přizvukují 😉 , hlavní je, že naše děťátka vnímají náš hlas, ikdyž je to třeba spíš bručení než zpěv 😀 😀 . Hrdě do toho!!!! 😀 😀

petka80
23. čer 2009

vendy, myslíš? 😉 To jsi mě docela potěšila, fakt mě to láká....... Asi tam zavolám, co a jak.
Akorát mně přijde divný, že ten kurz je pro děti od 1,5 do 4 let, to mi přijde jako velký rozpětí..... 😕

vendy01
23. čer 2009

Petka: Toho se nějak nebojím, oni si dětičky poraděj 😀 A čím dřív začneš, tím toho bude víc umět 😀 Jen doufám, že nás vezmou a bude místo. Posílala jsem přihlášku přes net, tak uvidím..

petka80
23. čer 2009

Tak jsem teď napsala do té školičky na Praze 10, snad budu úspěšnější než romčátko 😅

jaku
23. čer 2009

Holky kolik stojí ty kurzy?Jsou čtvrtletní atd. nebo od září do června?Díky 😉

chechta
23. čer 2009

peti toho se neboj ono se to tam ztratí já mám též hudební hluch 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petka80
23. čer 2009

chechto, tak to jsem ráda 😀 No budu se muset překonat 😀

vendy01
23. čer 2009

Holky, my jsme platili 1100 na půl roku. Kurzy jsou v průběhu školního roku, září - červen. 😉

romcatko
autor
23. čer 2009

ahojky, taky jsem psala na me-you a poslali mi - teď odkaz an oficiální stránky yamahy. takže zkusíme a uvidíme. Jen to budeme muset nějak dát dohromady s plaváním nebo počkáme do ledna, kdy Dceři bude těch 18 měsíců.

mikulka
8. srp 2009

Holky, nevíte o něčem na Praze 6, 5 či 7?

lenkazdenek
8. srp 2009

Holky za jak dlouho se vám ozvaly z té přihlášky po netu? Já posílala v týdnu a ještě nic,tak nechi zbytečně plašit,ale ráda bych věděla datum ofiko zápisu 🙂
Mikulka mrkni na ten odkaz na mapku,určitě tam něco na 6,5 nebo 7 bude

jezevec
8. srp 2009

ahojky vsem, na strankach yamahy nedavno zacaly zapisy, my se prihlasili do reporyj P5, prislo mi zpetne potvrzeni na mail a uvidime na prvni hodine, jaka bude vekova sestava deti,ale kamaradky si to moc chvali a radi bychom chodili, tak se tesim, malej ma taky pisnicky moc rad, pusti si radio sam ci se domaha oblibenych cd s rikankama a pisnickama😀 😉 tanci pri tom a nekdy pri hudbe i usina 😀 ...

mikulka
8. srp 2009

lenka, tak jsem koukala na kontakt a je to jen na Pze 10 a 4. To je úplně na druhém konci, než bydlíme.
Škoda, je to lákavé! Nebo jsem se blbě koukala?

lenkazdenek
9. srp 2009

Mikulka,mrkni na tenhle odkaz,tam jsou všechny školy a mc co maj tyhle kurzy pro dětičky,není to jen na 10 a 4 musíš mrknout na tu mapku,po praze je jich spoustu 😉 http://www.you-me.cz/

lenkazdenek
9. srp 2009

jé tak my to tam zas hodily ty stránky mc 😒 musíš mrknout přímo na yamahu ,tohle je jen mc kde to také probíhá 😉 až budeš na stránkách yamahy tak si zadáš školy a najdeš tu svojí,fakt je jich tam dost 😉

mikulka
9. srp 2009

Holky, díky, našla jsem to 🙂

Poraďte, malímu je 10 měs, ale neleze, jen plazí. Vadí to, když bych chtěla chodit do těch Robátek? 😕

Ještě mi poraďte, jak je tam rozpis výuky, jak poznám, kdy je na mojí Praze můj kurz? Nějak se v tom nevyznám.

lenkazdenek
9. srp 2009

Mikulka,to asi neporadím,já taky nevím kdy ten kurz je,ani nevím kolikátého jsou zápisy ☹ zkus podat přihlášku a ze školy by se t měli sami ozvat,já teda pořád čekám,kdy se ozvou,ale četla sem něco o dovče do 10,8 .
Já bych řekla,že to asi vadit nebude,navíc je to až od září to už ti lézt bude 😉

mikulka
9. srp 2009

lenka: díky 🙂
Přihlášku jsem podala a budu čekat.

A tam ty děcka mimo nějakého vytleskávání a hraní s nástroji dělají ještě něco? Jinak co jsem tam procházela na netu, tahle škola je mi nejsympatičtější. 😉

bereninka
10. srp 2009

Holky, napadlo mne, není na takových kroužcích moc hluku? J8 bych chtěla a s malým někam chodit, ale on se bojí, když někdo vykřikne a tak. MIluje hudbu,a le jak to je na kroužcích? Je tam řev? 😕

bereninka
12. srp 2009

halooo... ☹

vendy01
13. srp 2009

Holky, tak už jsme taky poslali přihlášku do Yamahy, ale ne na Robátka, ale na První krůčky k hudbě, protože už nám bylo rok a půl 😉 .

Mikulka: do Robátek jsme chodili a absolutně nevadí, když neleze 😉 Kurz je už pro dítka od 6. měsíců. Jde tam spíš o vnímání hudby a pohybová aktivita je tam spíš na maminkách 😀 😀

Berenika: Hluku se vůbec neboj, jsou to samé veselé písničky, malýmu se to určitě bude líbit 😵

lenkazdenek
13. srp 2009

Holky za jak dlouho se vám ozvaly z té Yamahy? Unás už je to týden od přihlášky a nic 😕 😕