Hyperaktivní dítě na kroužku/ve školce. Jak to zvládají vaše živé děti?

hani_na
1. únor 2022

Mám syna 19 měsíců a dnes jsme poprvé navštívili jiný kroužek kromě plavání, byla to kombinace zpívání a cvičení. Kvůli porodní asfyxii jsme chodili na neurologii, všechno bylo v pořadku, vyřadili ho ze sledování. Na kroužku byli tedy spíš starší děti(kolem 2 let) a ty už tam nějakou dobu chodí, ale všimla jsem si, že syn má problém ukončit jednu činnost a hned začít druhou, při čekání až na něj dojde řada, raději odběhne dělat něco jiného, působil tam jak neřízená střela. Každou maminku asi napadne, že má živé dítě, mně už hlavou běží porod a slova doktora, že snad doufejme bude vše v pořádku a ukáže to čas. Pro mě bude vždycky můj statečnej kluk, ale přemýšlim, jak jednou dá systém škola/školka. Jak to zvládají vaše živé děti?

lida9
1. únor 2022

ja mam klidne deti, chodili jsme do sokola na cviceni, dokud se cvicilo a radilo, bylo to skvele... jakmile se zacali rikat rikanky a zpivat, tak i moje jinak klidne deti byly naprosto nezrizene a utrzene ze retezu... proste v necelych 2 letech to pro ne nebylo😀 takze bych nedelala predcasne zavery, nez bude ve skolve muze byt vsechno jinak🙂)

neomenia
1. únor 2022

Ježiš klid, mas úplně normální dítě, asfyxie nebo ne. Muj syn , bez asfyxie, byl stejnej a v 19 mesicich jsem krouzek vzdala, nebyl na to, byl úplně jinde mentálně, zajimaly ho hračky a nějaké říkanky mu byly buřt. Je živý , to je celé, ale normální zdravy kluk. Jako ten tvůj. S klidnými dětmi ho nesrovnavej, to je jiný level.

chumlee71
1. únor 2022

@hani_na já mám dva kluky ( 2 a 4 ) a jsou všechno, jenom nejsou klidné 😂

andelka
1. únor 2022

Syn 3 roky absolutně nedává cokoli organizovaného, takže žádné cvičení, plavání..ani omylem.

andelka
1. únor 2022

Tedy naposledy jsme to zkoušeli v září. Vydržela jsem to dvě lekce. Všechny ostatní děti, mladší holčičky dělaly co měly,jen můj mi řval u nohy a utíkal pryč z místnosti. Tak jsme zůstali u hernicek.

mdch91
1. únor 2022

Kamaradka ma uplne normalni dvoulety dite a jeste pro nej tohle uplne neni. Ja jsem se synem byla poprve na takovem krouzku ve 2,5 a kdyz se rozkoukal, tak se zapojil. Za me jsou tyhle verejny paci paci pacicky dobry akorat, aby maminkam doma samotnym nehrablo, ale diteti je fakt jedno, jestli to s nim delas doma sama nebo to dela v kruhu dalsich 15 deti. Akorat pak ta maminka nesmi silet z toho, ze Johanka, co sedela vedle je starsi o pouhych 43 hodin a pritom to zvladala lip. 🙂.
Aneb je fakt malej a vubec se nestresuj

jane46
1. únor 2022

@mdch91 Presne 😉
Hele nase deti maji oproti jinym zarazenou tak desatou rychlost... Porad cekam, kdy mi taky nabidnou ty drogy, ktere berou 😆 (5,5 a 4 roky). A ve skolce... Jj, ze zacatku to chtelo trpelivost z obou stran (a to jeste obe deti prd mluvily), ale pak prisla ucitelka jak na ne... a pohoda. Jidlo, kresleni, povinnosti, aktivity - bez problemu (jen se tedy nesmi mladsi nastvat 😅). Pusti je do satny a opet jede starsi jako komediant vesnice a mladsi se veze 😆 Ale ma to jednu vyhodu - vsechny deti je miluji, protoze je s nimi sranda 😅 Cekam, ze bude nosit i poznamky ze skoly, ze se predvadel pred tridou 🤦

andelka
1. únor 2022

@mdch91 přesně. Synovi teď jsou čerstvě 3 a ač je sám dost šikovný, samostatný, zvídavý,tak je spíše pozorovatel a nemá rád moc lidí. Tříletá prohlídka byla včera fakt vtipná. Ještě že Dr je v pohodě, ví že mám třetí dítě, no stress. Do školky jde až v září. Snad se trošku rozkouka ještě.

hani_na
autor
1. únor 2022

Máte pravdu, holky. Já jsem teď v nějakým emocionálně nestabilním období, říká se mu první trimestr, nevolnosti, nevyspání. Asi jsem ten svůj první psycho porod nevydýchala a už je na obzoru druhej... Díky všem.