Jak motivovat čtyřleté děti k tvoření a malování?

smajlik
25. kvě 2009

Ahoj maminky, potřebuji se poradit. Známá má dvojčátka holčičky, za měsíc jim budou 4 roky. Vývojově jsou ale dle psycholožky jsou na úrovni dvou a dvouapůl letých dětí.
Nejsou nijak postižené, ale prostě se jim maminka nevěnovala v určitých směrech, takže mají obě problémy ve školce (nikdy předtím, opravdu NIKDY nebyly v dětském kolektivu), nehrají si , neposlouchají, stále nosí pleny atd. Ale to co se chci poradit - holky neumí namalovat prý ani panáčka! Jejich maminka si mi stěžovala, že to po nich ta psycholožka chtěla, a že to je přece těžké . Proto jim nechci letos k narozeninám kupovat hračky a oblečení, ale něco co jim pomůže se rozvíjet. Napadla mě třeba modelína, ale holky jsou schopné s ní zdevastovat celý byt, nemáte zkušenosti s nějakou dobrou? Je od Playfoam taková kuličková, ale nevím zda je tak dobrá jak píšou (netoxická, nedělá nepořádek atd.) .. případně prosím o další návrhy, omalovánky, prstové barvičky atd ... moc děkuji, pořád mi to vrtá v hlavě. Přeci jen holky jsou naprosto zdravé, chce to je jen popostrčit. Bydlí v Rakousku, takže se k nim jen tak nedostanu.

makovicka80
10. únor 2013

jedině malovat s nima, když jsem byla malá, tak moje mamča moc hezky malovala, tak jsem malovala s ní a u svých dětiček jsem dělala to samé, moc je to baví a nemusím je do toho vůbec nunit, jen se mi někdy vztekají, že to nemají tak hezké jako maminka... 😀

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz